Jak postavit dům na stromě vlastníma rukama pro děti i dospělé? Tipy a pokyny krok za krokem fotografie a videa

Stavba domu na stromě není jen vzrušující činností, ale také skvělou příležitostí k vytvoření jedinečného místa pro dovolenou uprostřed přírody. Dům na stromě může být pro děti ideálním místem pro hraní a představivost, stejně jako originálním bio-architektonickým řešením pro dospělé.

Než se pustíte do stavby, musíte vybrat vhodný strom, který bude sloužit jako základ vašeho domu na stromě. Musí být dostatečně pevný a zdravý, aby unesl váhu konstrukce a zajistil bezpečnost. Vhodné je vybrat strom s hustou korunou, která poslouží jako přirozená ochrana před sluncem a srážkami.

Důležitým krokem při stavbě domu na stromě je příprava potřebných nástrojů a materiálů. Budete potřebovat pilu, kladivo, hřebíky, lano, desky a bezpečnostní vybavení včetně helmy a bezpečnostních pásů. Nezapomeňte, že stavba domu na stromě může být nebezpečná, proto přijměte všechna nezbytná bezpečnostní opatření.

Příprava místa a výběr stromů

Příprava místa a výběr stromů

1. Vyberte vhodný strom:

 • Vyberte si strom s rovným a silným kmenem.
 • Ujistěte se, že strom je živý, zdravý a nepoškozený.
 • Posuďte stáří stromu – musí být dostatečně vyzrálý, aby vydržel ligatury a zátěž.

2. Ohodnoťte místo:

2. Ohodnoťte místo:

 • Vyberte místo, kde bude strom v bezpečí před silným větrem a extrémními povětrnostními podmínkami.
 • Zvažte vzdálenost k ostatním stromům a budovám – neměly by zasahovat do rozvoje vaší budovy.
 • Zvažte možnost prasklin v zemi, které se mohou objevit v důsledku rostoucích kořenů stromů.
 • Prozkoumejte oblast, abyste vyloučili přítomnost podzemních inženýrských sítí nebo nebezpečných potrubí.

Výběr správného stromu a umístění vašeho domu na stromě je klíčem k bezpečnosti a dlouhé životnosti vaší konstrukce. Buďte opatrní s tímto procesem, abyste předešli problémům v budoucnu.

Vývoj projektu a výběr materiálů

Vývoj projektu a výběr materiálů

Než začnete stavět dům na stromě, musíte vypracovat projekt a vybrat vhodné materiály. To vám umožní snadno a efektivně začít a dosáhnout dobrých výsledků.

1. Vývoj projektu

Ke stavbě domu na stromě budete potřebovat podrobné plány a výkresy. Začněte prozkoumáním dostupných příkladů a nápadů, abyste se rozhodli o designu a velikosti vašeho budoucího domova. Doporučuje se, abyste se řídili stávajícími stavebními a bezpečnostními předpisy, abyste zajistili, že váš projekt bude vyhovovat.

2. Volba materiálů

Dalším důležitým krokem je výběr vhodných materiálů. Pro stavbu domu na stromě je nejlepší použít odolné a spolehlivé materiály, které vydrží zatížení a zajistí bezpečnost vaší konstrukce. K rámování domu lze použít například ocelové nosníky nebo dřevěné kulatiny.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost nátěru a izolaci vašeho domova. Dřevěné domy vyžadují dodatečnou ochranu před vlhkostí, houbami a slunečním zářením. K tomu můžete použít speciální impregnace a barvy.

Nezapomínejte na bezpečnost – vybírejte materiály, které nepoškodí zdraví vašich dětí ani vás. Používejte pouze certifikované materiály, které splňují stavební předpisy a normy.

Důležité: před zahájením práce se ujistěte, že jste vypracovali kompletní projekt a zakoupili všechny potřebné materiály. Vyhnete se tak problémům a zpožděním při výstavbě.

Nákup potřebného nářadí

Nákup potřebného nářadí

Než se pustíte do stavby domu na stromě, budete si muset pořídit potřebné nářadí. V této sekci naleznete seznam hlavních nástrojů, které budete potřebovat k úspěšné realizaci projektu.

READ
Udělej si sám krajinářský design pozemku dacha o rozloze 5 akrů (22 fotografií): designové prvky, krásné možnosti

Seznam nástrojů:

 • Pila – pro řezání dřeva a ořezávání větví;
 • Sekera – pro zpracování a čištění stromů od kůry a přebytečných větví;
 • Tesařský nůž – pro zpracování dřeva a provádění přesných řezů;
 • Kladivo – pro zatloukání hřebíků a provádění instalačních prací;
 • Vrták – pro vrtání otvorů do dřeva;
 • Šroubováky – pro utahování a povolování šroubů a matic;
 • Kotoučová pila – pro přesné řezy;
 • Štětec a barva – k natírání a ochraně dřevěných prvků;
 • Úroveň budovy – pro kontrolu horizontální a vertikální struktury konstrukce;
 • Šňůra a karabiny – k vytvoření konstrukce pomocí lan a pevné fixace;
 • Ochranné pomůcky – rukavice, ochranné brýle, přilby a postroje pro bezpečnou práci ve výškách.

Než začnete, ujistěte se, že máte v seznamu k dispozici všechny potřebné nástroje. Mějte na paměti, že v závislosti na konkrétním projektu a materiálech můžete potřebovat i další nástroje nebo vybavení.

Montáž nosné konstrukce

Než začnete stavět dům na stromě, musíte nainstalovat nosnou konstrukci. Poslouží jako základ celého domu a zajistí jeho stabilitu.

1. Vyberte vhodný strom, který chcete použít jako podporu. Musí být dostatečně pevný a zdravý, aby unesl váhu konstrukce.

2. Očistěte strom od přebytečných větví a větviček, abyste získali rovný povrch pro instalaci podpěry.

3. Označte místo, kde bude podpora nainstalována. Nejlepší je zvolit místo na silné větvi nebo blíže ke kmeni stromu, kde bude mít největší sílu.

4. Připravte si podpěru, která bude připevněna ke stromu. Může být ze dřeva, kovu nebo jiného odolného materiálu. Ošetřete jej speciálními přípravky na ochranu před hnilobou a vlhkostí.

5. Bezpečně připevněte podpěru ke stromu pomocí upevňovacích prvků. Ujistěte se, že drží pevně a nehýbe se.

Je důležité mít na paměti: Při instalaci nosné konstrukce nepoškoďte dřevo, aby nedošlo k jeho poškození. Rozložte náklad správně, aby nedošlo k přetížení podpěry a stromu.

Jakmile je nosná konstrukce nainstalována, můžete přejít k další fázi stavby vašeho domu na stromě.

Výstavba plošiny a oplocení

Výstavba plošiny a oplocení

Příprava a výběr dřeva

Příprava a výběr dřeva

Před zahájením stavby je nutné důkladně připravit místo, kde bude plošina umístěna. Důležitou roli hraje také výběr správného stromu. Strom musí být silný, zdravý a mít dostatečně silné větve, aby unesl váhu plošiny a zábradlí.

Instalace podpěr a fixace plošiny

Před instalací plošiny je třeba nainstalovat podpěry. K tomu se doporučuje použít kovové šrouby nebo ocelová lana. Podpěry musí být instalovány v dostatečné výšce, aby se zabránilo zvednutí plošiny ze země.

Poté je třeba zajistit plošinu k podpěrám pomocí šroubů nebo kabelů. Při zajišťování se ujistěte, že je plošina pevně zajištěna a nehýbe se.

Montáž plotů

Montáž plotů

Jakmile je plošina instalována, musí být instalováno oplocení, aby byla zajištěna bezpečnost všech na stromovém domku. Ploty mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako jsou dřevěné trámy nebo kovové pletivo.

READ
Tajemství a tipy: jak dokonale vyčistit byt pomocí Crystal Service

Zábradlí musí být instalováno v dostatečné výšce, aby se zabránilo pádu z plošiny. Za zvážení také stojí, že ploty musí být dostatečně pevné, aby vydržely případnou zátěž nebo silný vítr.

Nástroje materiály
Vrták Dřevěné trámy
Klíč Kovové šrouby
Ruční pila Ocelová lana

Je důležité dodržovat uvedené pokyny a používat správné nástroje a materiály, abyste zajistili bezpečnou konstrukci plošiny a zábradlí vašeho domu na stromě.

Přidání vybavení a dekorací

Přidání vybavení a dekorací

Jakmile postavíte základnu svého domu na stromě, můžete začít přidávat různé vybavení a dekorace, aby byl pohodlnější a atraktivnější pro děti i dospělé.

Jedním z důležitých vybavení může být žebřík nebo provazový žebřík, který zajistí pohodlný a bezpečný výstup do domu. Při instalaci schodů možná budete potřebovat pomoc profesionála.

Pro zvýšení pohodlí můžete také přidat polštáře nebo matrace na podlahu uvnitř vašeho domova. Udělají ji měkčí a pohodlnější zejména na hraní nebo čtení knih.

Nezapomínejte ani na bezpečnost. Nainstalujte zábradlí nebo zábradlí na plošinu vašeho domu na stromě. To pomůže zabránit pádu a poskytne dodatečnou ochranu.

Aby byl dům na stromě ještě atraktivnější, můžete přidat nějaké dekorace. Mohou to být vlajky, girlandy, krásné závěsy nebo barevné žárovky. Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte jedinečný design domu na stromě.

Nezapomeňte, že bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Pravidelně kontrolujte stav domku na stromě a všech instalovaných konstrukcí, abyste předešli možným poruchám nebo poškození.

Přidání vybavení a dekorací do vašeho domu na stromě vám pomůže vytvořit jedinečný prostor pro hru a odpočinek. Nechte své děti i sebe užít si přírodu, cítit svobodu a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky na tomto výjimečném místě.

Otázky a odpovědi:

Jak dlouho trvá postavit dům na stromě vlastníma rukama?

Doba, kterou zabere stavba domu na stromě DIY, závisí na mnoha faktorech, jako jsou dovednosti a zkušenosti stavitele, dostupnost materiálů, nečekané výzvy a velikost domu. Stavba jednoduchého domu na stromě může v průměru trvat od jednoho týdne až po několik měsíců.

Jaké materiály jsou potřeba pro stavbu domu na stromě?

Ke stavbě domu na stromě budete potřebovat: dřevěná polena, omítané desky, hřebíky nebo šrouby, kovové spojovací prvky, nářadí (sekera, pila, kladivo, vrtačka atd.), ochranné pomůcky (pracovní rukavice, maska, brýle) a další materiály, které může být potřeba během stavebního procesu.

Jaké nástroje jsou potřebné pro stavbu domu na stromě vlastníma rukama?

Ke stavbě domu na stromě budete potřebovat základní stavební nářadí, jako je sekera, pila, kladivo, vrtačka, kleště, vodováha, pila na železo atd. Možná budete také potřebovat specializované nástroje pro zpracování dřeva, jako jsou špendlíky nebo řemeslné nástroje, které vám pomohou dosáhnout určité úrovně detailů a povrchové úpravy.

READ
Jak připojit elektřinu k vašemu domu a místu: kam jít

Jaký design zvolit pro dům na stromě?

Při výběru designu domu na stromě je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů, jako je počet a typ stromů, dostupnost materiálů, zamýšlené použití domu atd. Jednou z oblíbených možností je plošina na několika stromech s domem na vrcholu. Můžete také postavit dům na stromě pomocí horizontálních a vertikálních podpěr, přidat dřevěné rampy a průchody pro propojení různých částí domu.

Video:

Gennadij Gudkov. Co se děje kolem Putina? arménský uzel. Severní Korea.

Proč jsi to tak postavil? Voda se rozlévá. Něco se musí rozhodnout. Dům 3×3

DIY dům na stromě. Celý stavební proces. (Anglické titulky)

Recenze

Leo2001

Článek se mi moc líbil! Vždy mě přitahovaly dřevěné domky na stromě, ale zdálo se, že je dokáže postavit jen profesionál. Ukazuje se, že je docela možné to udělat sami! Díky tomuto podrobnému návodu krok za krokem s fotkami a videi jsem se naučil, že ke stavbě takového domu potřebujete jen pár materiálů, pár jednoduchých nástrojů a samozřejmě se pustit do práce. Samotný proces výstavby vypadá fascinující a jistě vám umožní realizovat vaši představivost. Článek velmi podrobně popisuje všechny potřebné kroky a techniky: od výběru správného stromu a jeho prořezávání až po instalaci podlah a střechy. Abych byl upřímný, ani jsem nepřemýšlel o tom, jak důležité je zajistit bezpečnost, zvláště pokud je takový dům určen pro děti. Je dobré, že článek obsahuje bezpečnostní doporučení a tipy pro posílení konstrukce. Stavba takového domu samozřejmě vyžaduje čas a práci, ale výsledek stojí za to. Jsem si jist, že pro děti to bude skutečný ráj, kde si mohou hrát a trávit čas na čerstvém vzduchu. A pro dospělé je to skvělá příležitost relaxovat a užívat si přírodu, aniž by opustili svůj vlastní dvůr. Díky tomuto článku už tedy s jistotou vím, že stavba domku na stromě je reálná a dostupná všem. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do vlastní stavby a vytvořím si útulné hnízdečko ve výšce. Tohle bude opravdové dobrodružství a šance splnit si své dětské sny! Děkuji autorovi za tak podrobný a zajímavý článek!

Alexey Shapovalov

Chci se podělit o svůj obdiv a zkušenost ze stavby domu na stromě vlastníma rukama. Představte si, jaké to bylo potěšení pro mě a mou rodinu! Tento projekt samozřejmě vyžadoval určité dovednosti a čas, ale výsledek splnil všechna očekávání. Když jsme začali stavět dům, jako první jsme vybrali vhodné místo. Je velmi důležité zajistit, aby stromy byly spolehlivé a bezpečné, a také poskytnout požadovanou plochu. Když jsme našli dokonalý strom, začala nejzajímavější fáze – návrh. Vytvořili jsme detailní nákresy, zohlednili design a bezpečnost, aby se náš domov stal pro nás i naše děti útulným místem pro odpočinek a hru. Základ domu na stromě tvoří silné trámy, které jsou zajištěny spolehlivými upevňovacími prvky. Pro zajištění bezpečnosti konstrukce jsme použili odolné materiály. Poté jsme začali stavět podlahu a stěny pomocí dřevěných panelů. Zde bylo důležité zajistit správnou velikost a soulad panelů mezi sebou. Pro vytvoření střechy jsme použili flexibilní a mrazuvzdorné střešní tašky. To ochrání náš domov před povětrnostními vlivy a umožní nám užívat si ho po celý rok. Instalovali jsme také okna a dveře, abychom zajistili dobré větrání a přístup do našeho nového koutu štěstí. Když byly hlavní práce dokončeny, začali jsme zdobit dům. Přidali jsme nábytek, stoly, židle, aby to bylo pohodlné a funkční. Pro děti stavíme stany, aby mohly poznávat divokou přírodu, hrát si a bavit se. Díky tomu se náš dům na stromě stal skutečným útulným útočištěm pro celou rodinu. Mohli jsme trávit čas obklopeni přírodou, užívat si zpěv ptáků a zvuk větru. Nebyla to jen stavba, ale také vyjádření našeho vnitřního světa, kde jsme mohli být daleko od každodenního shonu a užívat si jednoduchost života. Doporučuji každému, aby si postavil dům na stromě vlastníma rukama. Jde o nádherný projekt, který přinese radost a uspokojení dětem i dospělým. Nebojte se pustit do takové práce – je to skutečně kouzelné dobrodružství, které zanechá živé vzpomínky na celý život!

READ
Jak si sami zateplit koupelnu? Materiály, fáze práce

Fedor

Přečetl jsem tento článek fascinovaně! Jak skvělé je postavit si vlastní dům na stromě pro děti i dospělé. Vždy jsem o něčem takovém snil, je to skvělá příležitost, jak si užít přírodu a atraktivní výhled z výšky. Článek poskytuje podrobné pokyny krok za krokem, díky nimž je proces výstavby snadno sledovatelný. Fotografie a videa jsou skvělým doplňkem, který vám pomůže porozumět a vizualizovat každý krok. Zvláště mě potěšilo, že článek pokryl různé aspekty stavby domu na stromě, od výběru správného dřeva a jeho zpracování až po vytvoření střechy a instalaci bezpečných schodů a zábradlí. Dozvěděl jsem se mnoho nových informací, například o důležitosti kontroly kvality dřeva a jeho schopnosti odolávat stavebnímu zatížení. Článek také obsahuje cenné bezpečnostní rady a varuje před možnými nebezpečími spojenými se stavbou ve výšce. Na tomto článku oceňuji především jeho všestrannost. Je vhodný pro děti i dospělé, což znamená, že se projektu může zúčastnit celá moje rodina. Můžeme si vybudovat svůj vlastní kout přírody a užít si to společně. Celkově je článek „Jak postavit dům na stromě vlastníma rukama pro děti i dospělé“ zdrojem inspirace a praktických informací. Jsem tak rád, že jsem si to přečetl a nyní začnu plánovat a stavět svůj vlastní dům na stromě! Děkuji autorům za skvělý návod!

maria34

Článek je prostě úžasný! O takovém domku na stromě jsem vždy snil a s pomocí tohoto podrobného návodu ho mohu postavit vlastníma rukama. Video a fotografie připojené k článku velmi jasně ukazují každou fázi výstavby. Ani jsem si nemyslel, že ten proces může být tak vzrušující! Už teď si dokážu představit, jak budu trávit čas v tomto útulném přístřešku: můžete se zde scházet s přáteli, číst knihy nebo si jen užívat ticha a přírody. A jak je znázorněno na fotografii, můžete dům ozdobit jasnými třásněmi nebo ho oživit květinami. Dětem se to zřejmě bude líbit a já se těším, až se o tento projekt podělím se svými dětmi. Děkuji autorovi článku za tak podrobný a přehledný návod, který pochopí i nezkušený stavitel. Takový dům na stromě je úžasné místo, kde zapomenete na každodenní starosti a jen si užíváte života. Tento článek mi dal spoustu inspirace a těším se, až se pustím do stavby.

READ
Velké keramické dlaždice: krásné příklady v interiéru

anna95

Jako ženu mě vždy zajímalo, jak postavit dům na stromě vlastníma rukama. Nedávno se mi podařilo najít článek na toto téma a rád bych se podělil o své dojmy. Článek se ukázal jako velmi užitečný a srozumitelný. Obsahoval pokyny krok za krokem s fotografiemi a videi, což bylo velmi užitečné při vizualizaci procesu výstavby. Dozvěděl jsem se, že taková stavba vyžaduje několik základních materiálů: dřevěná polena, spojovací materiál, nářadí. Prvním krokem článku bylo vybrat vhodný strom pro stavbu. Autor doporučil vybírat zdravé a odolné stromy, které nejsou nebezpečné pro okolní výstavbu. Článek pak pokračoval vysvětlením, jak stříhat větve a připravovat stavební materiál. Na základě instrukcí jsem začal stavět svůj dům na stromě. Nejprve jsem nainstaloval základy ze skály, abych zajistil stabilitu a bezpečnost. Polena jsem pak k sobě připevnil pomocí spojovacího materiálu. Bylo velmi vzrušující vidět, jak se můj domeček na stromě postupně vyvíjí. S potěšením jsem postupoval podle pokynů a kontroloval jsem fotografie a videa v každé fázi stavby. To mi dodalo sebevědomí a také další nápady na vylepšení mého domu na stromě. Na konci článku se autor také podělil o užitečné tipy pro bezpečnost a výzdobu domu na stromě. To byl pro vedení perfektní dotek, protože bezpečnost je vždy na prvním místě, zvláště pokud jde o děti. Celkově jsem s tímto článkem velmi spokojený. Dala mi nejen cenné znalosti o stavbě domu na stromě, ale také mě inspirovala k vytvoření útulného místa pro relaxaci a zábavu. Po přečtení tohoto článku jsem měla pocit, že i já jako žena si mohu vlastníma rukama postavit to, co se mi líbí. Teď se těším, že budu mít svůj vlastní dům na stromě, kde budu moci trávit čas se svou rodinou a přáteli, užívat si přírody a klidné atmosféry.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: