Jak čistit cupronickel lžíce a vidličky doma

Stříbrné lžíce a vidličky Cupronickel jsou oblíbenou volbou pro prostírání díky svému elegantnímu a sofistikovanému vzhledu. Časem však mohou ztratit lesk a zašpinit se. Správné a pravidelné čištění kupronického stříbra pomůže udržet jeho krásný vzhled. V tomto článku budeme hovořit o jednoduchých a účinných způsobech čištění cupronickel stříbrných lžic a vidliček přímo doma.

Než začnete s čištěním, musíte si uvědomit, že cupronickel je slitina obecných kovů, včetně niklu a stříbra. Někteří lidé mohou mít při kontaktu s tímto kovem alergickou reakci. Proto se doporučuje nosit gumové rukavice, aby nedošlo k podráždění pokožky.

Poznámka: Než začnete čistit cupronickel lžíce a vidličky, musíte je oddělit od ostatních kovových předmětů, protože kontakt s nimi může způsobit chemické reakce, které mohou poškodit povrch nádobí.

K čištění niklových stříbrných zařízení od plaku a nečistot můžete použít několik jednoduchých a cenově dostupných metod. Ocet, citronová šťáva, jedlá soda a kyselina vinná jsou přírodní a účinné produkty, které pro tento postup dobře fungují.

1. Ocet

Ocet je jedním z nejběžnějších produktů používaných k odstranění plaku z kovových povrchů. K čištění nikl-stříbrných příborů nalijte do misky malé množství octa a namočte lžíce a vidličky na několik hodin. Poté pomocí zubního kartáčku nádobí jemně vykartáčujte a opláchněte teplou vodou.

Chcete-li se pokračovat .

Jednoduché způsoby čištění cupronickel lžíce a vidličky

1. Metoda s použitím citronu

1. Metoda s použitím citronu

Použití citronu je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak odstranit oxidy z cupronickel lžic a vidliček. Chcete-li to provést, nakrájejte citron na poloviny a otřete je o povrch kovu. Nechte několik minut působit, poté omyjte lžíce a vidličky teplou vodou a mýdlem a otřete suchým hadříkem.

2. Metoda s použitím sody

Jedlá soda je další skvělou možností pro čištění niklových stříbrných lžic a vidliček. Připravte si směs jedlé sody a vody, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na kovový povrch a jemně ji rozetřete měkkým hadříkem nebo zubním kartáčkem. Poté omyjte lžíce a vidličky v teplé vodě a otřete do úplného sucha.

Tyto dvě jednoduché metody vám pomohou obnovit lesk a čistotu vašich cupronickel lžic a vidliček. Lze je používat pravidelně, aby tyto předměty dlouho vypadaly dobře.

Metoda číslo jedna

Metoda číslo jedna

K čištění stříbrných lžic a vidliček cupronickel doma můžete použít následující jednoduchý a účinný způsob.

Krok 1:

Připravte si misku nebo dřez, naplňte ji teplou vodou a přidejte trochu mycího prostředku.

Krok 2:

Kupronické lžíce a vidličky ponořte na chvíli do vody se saponátem. Nechte je 15-20 minut, aby změkly nečistoty a zbytky jídla.

READ
Ochrana budov a staveb před bleskem, její význam

Krok 3:

Vezměte měkký zubní kartáček nebo houbičku a jemně začněte drhnout lžíce a vidličky. Zvláštní pozornost věnujte těžko dostupným místům a zakřiveným místům. K odstranění starých skvrn nebo koroze můžete použít speciální kovové nebo zubní kartáčky.

Krok 4:

Krok 4:

Po důkladném vyčištění opláchněte nikl-stříbrné lžičky a vidličky v čisté tekoucí vodě, abyste odstranili zbytky čisticího prostředku a nečistot.

Krok 5:

Kovové předměty jemně osušte měkkým hadříkem nebo papírovými ručníky. Ujistěte se, že jsou zcela suché, abyste zabránili vzniku skvrn nebo korozi.

Pokud niklové stříbrné lžíce a vidličky zůstanou zašpiněné nebo zkorodované, můžete použít speciální čističe kovů nebo leštící pastu. Používejte je podle návodu na obalu a po použití produkty důkladně opláchněte.

Metoda číslo dvě

Pokud vám předchozí metoda z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete použít následující metodu. Nejprve umyjte lžíce a vidličky v teplé vodě a běžném saponátu nebo mýdle. Poté připravte roztok běžného stolního octa a teplé vody. Poměry mohou být přibližně následující: jeden díl octa na čtyři díly vody.

Poté vložte lžíce a vidličky do roztoku na několik minut. Ocet pomůže odstranit tmavé skvrny a rozzářit kovové povrchy. Po namočení opatrně vyjměte lžíce a vidličky z roztoku a opláchněte je vodou. Poté je osušte suchým a měkkým hadříkem.

Pokud na povrchu zůstanou nějaké nečistoty, můžete je odstranit kartáčkem na zuby nebo měkkou houbičkou. Nedoporučuje se používat abraziva, protože mohou poškodit kovový povlak.

Jakmile dokončíte všechny tyto kroky, bude vaše niklové stříbro vypadat jako nové! Tuto metodu používejte pravidelně, aby byly vaše lžíce a vidličky čisté a lesklé.

Metoda číslo tři

Metoda číslo tři

Další způsob, jak doma vyčistit cupronickel lžíce a vidličky, nevyžaduje mnoho úsilí.

  • Teplá voda
  • Soda
  • Štětec nebo houba

1. Připravte si misku s teplou vodou.

2. Do vody přidejte trochu sody a míchejte, dokud se úplně nerozpustí.

3. Do výsledného roztoku ponořte lžíce a vidličky a nechte několik minut působit.

4. Lehce vydrhněte povrch lžic a vidliček měkkým kartáčem nebo houbičkou, abyste odstranili nečistoty.

5. Opláchněte lžíce a vidličky v čisté vodě a otřete, dokud se roztok sody zcela neodstraní.

6. Vysušte cupronickel zařízení ručníkem nebo přirozeně.

Tak můžete snadno čistit cupronickel lžíce a vidličky doma pomocí jednoduché a cenově dostupné metody.

Efektivní metody čištění cupronickel zařízení

Stříbrné lžíce a vidličky Cupronickel se mohou časem zmatnit a ušpinit, ale existuje několik účinných metod čištění, které jim mohou pomoci vrátit jejich původní lesk.

READ
Pokyny krok za krokem: vytváření a čištění větrání v bytě bez pomoci odborníků

1. Soda a citronová šťáva

Smíchejte jedlou sodu s citronovou šťávou a vytvořte pastu. Naneste pastu na cupronickel stříbro a jemně je otřete měkkým hadříkem nebo houbou. Poté zařízení důkladně opláchněte teplou vodou a osušte.

2. Zubní kámen

Smíchejte malé množství vinného kamene s vodou a vytvořte pastu. Naneste tuto pastu na niklové stříbrné nádobí a jemně je otřete. Poté přístroje opláchněte vodou a osušte.

3. Soda a fólie

Otřete měkčené stříbro se směsí sody a vody pomocí houby nebo měkkého hadříku. Poté náčiní zabalte do fólie a nechte malou mezeru pro přístup k povrchu. Nádobí vložte na několik minut do vroucí vody. Poté vyjměte nádobí, opatrně odstraňte fólii a opláchněte je vodou.

4. Alumina

Některé skvrny nebo matnost na měděném niklovém nádobí lze odstranit pomocí oxidu hlinitého. Naneste malé množství oxidu hlinitého na měkký hadřík a jemně otřete povrch spotřebičů, dokud skvrny zcela neodstraníte. Poté přístroje opláchněte vodou a osušte.

Dodržováním těchto účinných metod čištění snadno vrátíte svým nikl-stříbrným spotřebičům jejich dřívější lesk a bezchybný vzhled.

Metoda číslo jedna

Metoda číslo jedna

Nejprve je třeba odstranit všechny organické nečistoty z povrchu zařízení tak, že je namočíte do horké vody a otřete houbou nebo měkkým kartáčkem.

Poté vložte lžíce a vidličky do misky s horkou vodou a přidejte několik kapek saponátu. Je bezpodmínečně nutné používat nehořlavé náčiní a pamatujte na preventivní opatření.

Nechte spotřebiče v tomto roztoku několik minut, aby mohl prostředek na mytí nádobí působit a odstranit skvrny.

Poté spotřebiče umyjte pod tekoucí horkou vodou a důkladně opláchněte celý povrch, dokud se zcela neodstraní pěna a prostředek na mytí nádobí.

Poté zařízení otřete měkkým hadříkem nebo ručníkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost a dodali jim lesk.

Pokud jsou na povrchu vašich spotřebičů odolné skvrny nebo tmavé skvrny, můžete k vyčištění niklového stříbra použít malé množství jemného a neabrazivního leštidla na kov.

Pamatujte, že čištění cupronickel stříbra vyžaduje pečlivé zacházení a správné čištění, aby se zachoval lesk a zabránilo se poškození.

Metoda číslo dvě

K čištění lžic a vidliček budete potřebovat následující součásti:

Stolní sůl 2 lžíce
Citronová šťáva Citrón 1
Voda několik sklenic

Pro začátek naplňte misku vodou. Do této vody přidejte kuchyňskou sůl a citronovou šťávu. Míchejte je, abyste získali roztok. Do tohoto roztoku vložte cupronickel lžíce a vidličky a nechte je několik minut nasáknout.

Jakmile jsou předměty namočené, použijte houbu nebo měkký kartáč k odstranění zbytků z povrchů lžic a vidliček. Poté je opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky soli a citronové šťávy.

READ
Kisey v interiéru kuchyně: 100 fotografických příkladů, jak krásně zahalit

Jakmile budou lžíce a vidličky suché, jejich povrch bude lesklý a bezchybný.

Metoda číslo tři

Nejprve potřebujeme misku, do které vložíme lžíce a vidličky, a sůl. Nasypte sůl do misky a přidejte trochu citronové šťávy. Sůl a citronovou šťávu dobře promíchejte, aby vznikla hustá pasta.

Poté naneste pastu na lžíce a vidličky pomocí houby nebo měkkého hadříku. Nechte je chvíli působit, aby pasta pronikla nečistotami a začala působit.

Poté, co pasta dostatečně dlouho působila, umyjte lžíce a vidličky v teplé vodě, odstraňte veškerou zbývající pastu a nečistoty. Poté je znovu opláchněte v čisté vodě a otřete suchým hadříkem.

Voila! Vaše nikl-stříbrné lžíce a vidličky jsou zářivě čisté a připravené k použití. Opakujte tuto metodu podle potřeby, abyste je udrželi v perfektním stavu.

Otázky a odpovědi:

Jak čistit cupronickel lžíce a vidličky doma?

K čištění cupronickel lžic a vidliček doma můžete použít několik jednoduchých a účinných metod. Jedním z nich je utírání předmětů hadrem namočeným v horké vodě s mýdlem. Je důležité dbát na vydatné navlhčení hadru a pro lepší výsledky několik minut počkat. Poté opláchněte předměty v horké vodě a osušte.

Jakým jiným způsobem lze doma čistit cupronickel lžíce a vidličky?

Dalším způsobem je použití citronu. K tomu nakrájejte plátky citronu a nastrouhejte předměty, poté opláchněte horkou vodou a osušte. Kyselina citronová pomůže vybělit a vyčistit kov.

Jaké další metody lze použít k čištění niklových stříbrných lžic a vidliček doma?

Pro intenzivnější čištění můžete vyzkoušet metodu z červené řepy. Chcete-li to provést, nakrájejte řepu a otřete ji o předměty, poté opláchněte horkou vodou a osušte. Tato metoda pomůže odstranit odolné skvrny.

Co mám dělat, když se po vyčištění cupronickel lžíce a vidličky otupí?

Pokud se po vyčištění otupí niklové stříbrné lžíce a vidličky, lze je otřít jemnou pemzou nebo speciálním kartáčem na kov. To pomůže obnovit lesk a lesk kovových předmětů. Je třeba mít na paměti, že nadměrný tlak může poškodit kovový povlak.

Video:

JAK ČISTIT CUCELLIOR 100% pracovní metoda. SSSR držáky na pohárky SHINE

Jak vyčistit cupronickel lžíce a vidličky během několika minut

LŽÍČKY A VIDLIČKY SE ZÁŘÍ JAKO NOVÉ! Ukážu vám, jak doma čistit lžíce!

Recenze

Maxim Petrov

Článek je velmi užitečný a zajímavý! Vždy mě zajímalo, jak správně vyčistit niklové stříbrné lžičky a vidličky, aby se opět začaly lesknout. Je tak příjemné jíst z krásného a čistého nádobí. Autor navrhl několik jednoduchých a účinných metod, které lze snadno provést doma. Opravdu se mi líbil nápad použít citronovou šťávu k čištění předmětů z niklového stříbra. Citron mám vždy v lednici a teď vím, že se může hodit nejen na vaření. Tření předmětů citronovou šťávou pomocí měkkého hadříku je opravdu jednoduchá a cenově dostupná metoda. Citronová šťáva má navíc antiseptické vlastnosti, což je také velmi důležité pro hygienu nádobí. Další užitečnou metodou zmíněnou v článku je použití pracího prostředku. Takové produkty se obvykle nacházejí v každé domácnosti a velmi dobře bojují proti znečištění. Dobré výsledky by mělo přinést otírání vidliček a lžic houbou namočenou v teplé pěně. Hlavní věc je nezapomenout okamžitě omýt zbývající pěnu a sušit věci, dokud se nelesknou. Určitě využiji těchto doporučení a vyčistím své niklové stříbrné lžíce a vidličky. Opravdu doufám, že budou jako nové! Děkuji autorovi za podrobné návody a tipy na péči o nádobí. Teď už budu vědět, co dělat, když se mi otupí lžíce a vidličky.

READ
Jak vytapetovat oblouk

Ivan Kovaljov

Článek je pro mě velmi užitečný a relevantní, jelikož mám doma cupronickel stříbrné lžíce a vidličky a vždy se je snažím udržovat v perfektním stavu. Vždy jsem si dělal starosti s tím, jak správně a efektivně tyto produkty vyčistit a řešení, které tento článek nabízí, se mi velmi líbilo. První metodou, kterou autor doporučuje, je použití horké vody a běžného saponátu. V minulosti jsem se vždy bál dát kovové výrobky do horké vody v obavě, že ztmavnou nebo se poškodí jejich povrch. Jak se však ukázalo, jde o nejjednodušší a nejúčinnější metodu čištění. Poté, co jsem namočil lžíce a vidličky do horké vody a saponátu a nechal je pár minut odležet, povrch se stal jasnějším a lesklejším. Článek také navrhuje použití různých lidových metod. Můžete použít například kyselinu citronovou nebo sůl. Rozhodl jsem se vyzkoušet poslední metodu a byl jsem velmi spokojen s výsledkem. Po smíchání malého množství soli s vodou a nanesení výsledné směsi na kupronickelové předměty jsem je opatrně otřel hadříkem. Výsledek byl pozoruhodný – lžíce a vidličky se leskly a vypadaly jako nové. Jsem moc rád, že jsem na tento článek narazil. Nyní znám několik jednoduchých a účinných způsobů čištění niklových stříbrných lžic a vidliček doma. Už si nemusíte lámat hlavu s tím, jak udržet jejich dokonalý vzhled. Moc děkuji autorovi za podrobný návod!

Anastasia Ivanova

Velmi zajímavý článek, děkuji! Lžíce a vidličky Cupronickel jsou pravidelnými hosty na našem stole. A pokaždé, když se je snažím vyčistit, setkávám se s tím, že ztmavly, obarvily se a ztratily na atraktivitě. Ale díky vašim radám jsem si uvědomil, že tento problém lze vyřešit jednoduchými a dostupnými způsoby přímo doma. První metodou, kterou doporučujete, je použití bramborových slupek. Zkusil jsem to a výsledek mě mile překvapil! Produkty cupronickel stačí otřít slupkou od brambor a otřít je suchým hadříkem. Znovu získají svůj původní lesk a stanou se opět atraktivními. Rozhodla jsem se také vyzkoušet jinou metodu – pomocí domácího roztoku kyseliny citronové. Jednoduše jsem lžíce a vidličky namočil v tomto roztoku na 10-15 minut a poté je otřel měkkým kartáčem. Výsledek mě příjemně potěšil – výrobky se opět leskly a byly bez poskvrny čisté. Další dobrou metodou, kterou jste sdíleli, je použití pasty z jedlé sody a vody. Tyto dvě složky jsem smíchal do pasty a opatrně nanesl na niklové stříbro. Po pečlivém otření produktů se proměnily ve skutečná umělecká díla! Moc děkuji za užitečné rady ohledně péče o cupronickel lžíce a vidličky. Teď už nemusím shánět speciální přípravky na jejich čištění, ale vystačím si s jednoduchými ingrediencemi, které mám vždy po ruce. To mi nejen šetří čas, ale také mi umožňuje vychutnat si krásu a lesk mých příborů. Ještě jednou díky, tvůj článek mi moc pomohl!

READ
Jak udělat nucené větrání pro koupelnu vlastníma rukama

Přezdívka1

Velmi užitečný článek! Vždy mě zajímalo, jak doma čistit cupronickel stříbrné lžičky a vidličky. Zdá se mi, že cupronickel stříbrným zařízením prostě nelze vrátit jejich dřívější lesk. Naštěstí článek nabízí několik jednoduchých a účinných metod čištění. Obzvláště se mi líbil tip použít mýdlo na nádobí a horkou vodu. Zdá se, že jde o nejdostupnější a nejjednodušší způsob čištění. Je také dobré vědět, že můžete použít běžnou citronovou šťávu nebo pastu z jedlé sody a vody. Zajímalo by mě však, jak jsou tyto metody účinné. Co dělat, když skvrny nelze odstranit? Možná byste měli vyzkoušet nějaké specializované produkty nebo se obrátit na profesionály? Rád bych slyšel i názory ostatních čtenářů. Možná má někdo své vlastní tajemství pro čištění cupronickel? Bylo by zajímavé znát vaše metody a zkušenosti. V každém případě děkuji za užitečné tipy! Nyní mám spolehlivé informace o tom, jak udržet cupronickel lžíce a vidličky v perfektním stavu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: