Jak položit infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice vlastníma rukama, popis instalace

Infračervené vyhřívané podlahy jsou spolehlivým a efektivním řešením pro vytápění místností. Když přijde čas na pokládku dlaždic, mnoho lidí si klade otázku, jak správně položit infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice. V tomto článku budeme hovořit o podrobných pokynech, které vám pomohou vyrovnat se s tímto úkolem sami.

Před zahájením práce musíte určit místo pro položení infračervené vyhřívané podlahy a vybrat vhodnou dlaždici. Před pokládkou podlahy se doporučuje připravit povrch tak, aby byl rovný, suchý a čistý. K tomu je nutné odstranit starý povlak a také vyrovnat podlahu pomocí samonivelační směsi. Vyplatí se také zkontrolovat stav elektrické sítě a ujistit se, že je připravena na připojení vytápěné podlahy.

Dále byste měli položit izolační fólii, která pomůže chránit podlahu před chladem a zvýšit účinnost vyhřívané podlahy. Poté nainstalujte topné rohože nebo fólie podle pokynů výrobce. Ujistěte se, že topná tělesa jsou rovnoměrně rozmístěna po celé ploše podlahy a bezpečně upevněna. Poté se položí armovací síť, která dlaždici zpevní a zabrání jejímu praskání v důsledku tepelné roztažnosti.

Je důležité věnovat zvláštní pozornost připojení topných těles na základě vlastností vaší místnosti. Měli byste také nainstalovat teplotní čidlo, které bude regulovat provoz topného systému.

Posledním krokem je položení dlaždic. Chcete-li to provést, připravte roztok a naneste jej rovnoměrně na povrch podlahy. Poté položte dlaždice podle zvoleného vzoru a dejte jim požadovaný tvar. Po položení dlaždice je nechte několik hodin zaschnout. Poté můžete začít spárovat spáry a podlahu ošetřit ochranným nátěrem.

Pamatujte, že pokládání infračervených vyhřívaných podlah pod dlaždice je zodpovědný a pracný proces, který vyžaduje péči a přesnost. Pokud nemáte zkušenosti s prací s takovými materiály, doporučuje se obrátit se na profesionály, abyste se v budoucnu vyhnuli chybám a problémům.

Podle těchto podrobných pokynů můžete samostatně pokládat infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice a užívat si vyhřívanou podlahu ve svém interiéru.

Krok 1. Příprava povrchu

Krok 1. Příprava povrchu

Před pokládkou infračervených vyhřívaných podlah pod dlažbu je nutné povrch řádně připravit.

1. Čištění

1. Čištění

Nejprve se ujistěte, že povrch, na který bude vytápěná podlaha položena, je zcela bez prachu, nečistot a jiných nečistot. K čištění povrchu a odstranění hrubých míst použijte čisticí prostředky a kartáč.

READ
Malý sporák: popis s fotografiemi, recenze

2. Nivelace

V případě potřeby povrch vyrovnejte. Pomocí samonivelační hmoty odstraňte nerovné povrchy a vytvořte rovný podklad pro podlahové vytápění.

3. Broušení

Pomocí brusného nástroje a brusného papíru obruste povrch, abyste vytvořili dobrou přilnavost mezi podkladem a lepidlem.

Dodržením těchto kroků řádně připravíte povrch pro pokládku infračervených vyhřívaných podlah pod dlažbu a vytvoříte pevný a odolný nátěr.

Nákup materiálů pro instalaci vyhřívaných podlah

Než začnete pokládat infračervenou vyhřívanou podlahu, musíte si zakoupit určité materiály. Pro zajištění spolehlivého a efektivního provozu systému je důležité správně vybrat všechny potřebné komponenty.

Seznam požadovaných materiálů:

1 Infračervené teplé kabely nebo fólie se speciální povrchovou úpravou
2 Termostat s funkcí regulace teploty
3 Izolační podložka pro podlahové vytápění (polyetylenová fólie)
4 Lepidlo pro připevnění kabelů k podlahovým krytinám
5 Ochranná síťovina pro rovnoměrné rozložení zátěže
6 Sada nářadí (včetně nůžek, nůžek na drát, zástrčky atd.)

Nezapomeňte také vzít v úvahu rozměry místnosti a vypočítat požadovanou délku a plochu vytápěné podlahy v souladu s pokyny výrobce materiálu. To pomůže vyhnout se zbytečným nákladům a přebytečným materiálům.

Při nákupu materiálů věnujte pozornost jejich kvalitě a certifikátům shody. Známé nekvalitní materiály mohou vést k poruchám a závadám v systému podlahového vytápění.

Krok 2. Pokládka izolace

Krok 2. Pokládka izolace

Před položením izolace je nutné zkontrolovat a připravit podklad pro instalaci. Mělo by být hladké, suché a čisté. Pokud má povrch nerovnosti nebo praskliny, musí být opraveny.

Izolace pro infračervené vyhřívané podlahy by měla být zvolena speciální. Musí mít vysokou tepelnou izolaci a být hydrofobní, aby se do podlahy nedostala vlhkost a voda. Tloušťka izolace musí být dostatečná pro zajištění účinné tepelné izolace.

Izolace se položí na připravený povrch. Měl by těsně přiléhat k základně a neměl by mít žádné prověšení nebo mezery. Rohy a spoje izolace by měly být co nejdůkladněji utěsněny, aby se zabránilo vzniku tepelných mostů.

K připevnění izolace lze použít lepidlo nebo montážní pásku. Každý list izolace musí být bezpečně upevněn a nesmí umožňovat volný pohyb nebo průhyb při pokládání jiných materiálů.

Při pokládce izolace je nutné vzít v úvahu umístění montážních smyček nebo drátů pro infračervené vyhřívané podlahy. Musí být vystaveny nebo zůstat přístupné pro následnou instalaci.

READ
Kam dát lasičku do pračky

Obrázek 1. Pokládka izolace a upevnění

Stohování izolace Izolační držák

Výběr správné izolace

Výběr správné izolace

Při výběru izolace pro infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice je důležité zvážit několik faktorů:

1. Tepelně izolační vlastnosti

Izolace musí mít vysoké tepelně izolační vlastnosti, aby účinně udržela teplo. Doporučuje se volit materiály s nízkou tepelnou vodivostí, jako je extrudovaná polystyrenová pěna (XPS) nebo extrudovaná polyetylenová pěna (XPE). Poskytují dobrou tepelnou izolaci a zabraňují tepelným ztrátám podlahou.

2. Voděodolnost

Kromě tepelně izolačních vlastností musí být izolace odolná proti vlhkosti, aby při kontaktu s vlhkostí neztratila své vlastnosti. To je důležité zejména pro koupelny a kuchyně, kde je často vysoká vlhkost. Pro takové místnosti se doporučuje používat hydroizolační materiály, které neumožňují průchod vlhkosti.

Je důležité, aby se:

Před výběrem izolace je nutné provést přípravné práce, jako je vyrovnání podkladu a odstranění prachu a nečistot. Měli byste také vzít v úvahu rozměry místnosti a určit tloušťku izolace, což by nemělo vést k dodatečnému zvýšení úrovně podlahy.

Správná volba izolace pro infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice vytvoří komfortní vnitřní podmínky a sníží tepelné ztráty.

Krok 3. Výpočet a instalace kabelového systému

Krok 3. Výpočet a instalace kabelového systému

Po přípravných pracích můžete začít s výpočtem a instalací kabelového systému pro infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice.

3.1 Výpočet délky kabelu

Než začnete pokládat kabel, musíte správně vypočítat jeho délku. K tomu je třeba vzít v úvahu plochu místnosti, typ tepelně izolační vrstvy, tepelné ztráty a další faktory. K výpočtu délky kabelu se obvykle používá speciální online kalkulačka nebo vzorec poskytnutý výrobcem systému.

3.2 Instalace kabelu

3.2 Instalace kabelu

Při instalaci kabelu postupujte takto:

  1. Vybalte kabel a zkontrolujte, zda není poškozený.
  2. Kabel položte na potěr nebo jiný připravený povrch podle pokynů výrobce. Při pokládce kabelu je důležité dodržet předepsané rozestupy mezi dráty a vyhnout se křížovému tkaní.
  3. Zajistěte kabel pomocí speciálních upevňovacích prvků nebo držáků, aby se zabránilo jeho pohybu při pokládání dlaždic.
  4. Připojte kabel k termostatu a zkontrolujte jeho funkci.

Při instalaci kabelu musíte dodržet všechny požadavky uvedené v pokynech výrobce, abyste předešli možným poruchám a problémům v budoucnu.

Výpočet potřebného výkonu

Výpočet potřebného výkonu

Před položením infračervených vyhřívaných podlah pod dlaždice je nutné vypočítat požadovaný výkon systému. K tomu je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

  1. Oblast místnosti. Určete celkovou plochu prostor, ve kterých budou instalovány infračervené vyhřívané podlahy.
  2. Ztráta tepla. Zvažte tepelné ztráty stěnami, okny, stropem a podlahou místnosti. To určí dodatečné množství energie, které bude potřeba pro vytápění.
  3. Teplotní režim. V závislosti na požadované komfortní teplotě určete požadovaný výkon systému. Pro místnosti s dlaždicemi obvykle postačuje výkon 100-150 W/m².
  4. Typ podlahy. Zvažte typ podlahy a její izolaci. Některé typy podlah mohou vyžadovat více energie k dosažení požadované teploty.

Vypočítejte celkový výkon systému vynásobením plochy místnosti požadovaným výkonem na jednotku plochy. Například plocha místnosti je 20 m², požadovaný výkon je 150 W/m². Celkový výkon systému bude 20 m² * 150 W/m² = 3000 W.

Výsledný celkový výkon by měl být zaokrouhlen na nejbližší hodnotu dostupnou pro vybraný model infračervené vyhřívané podlahy. Je důležité vybrat vhodný model, který vám umožní dosáhnout požadovaného výkonu systému.

Při výpočtu výkonu a pokládce infračervených vyhřívaných podlah se doporučuje využít služeb specialistů, aby bylo zajištěno správné fungování systému a zabránilo se chybám při instalaci.

Otázky a odpovědi:

Jaké materiály jsou potřeba k instalaci infračervených vyhřívaných podlah pod dlaždice?

K položení infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice budete potřebovat následující materiály: infračervenou fólii, podklad, lepidlo na dlaždice, tmel, tmel, dlaždice, kříže na vyrovnání, montážní pásku, termostat a nástroje jako nůž na řezání vyhřívaných podlah, hladítko , kleště a měřicí nástroj.

Jak připravit podklad pro pokládku infračervených vyhřívaných podlah?

Před položením infračervené vyhřívané podlahy je nutné připravit podklad. Mělo by být hladké, suché a čisté. Pokud jsou na podkladu nějaké nerovnosti, měly by být vyrovnány tmelem. Je také nutné odstranit všechny cizí předměty z povrchu základny. Zkontrolujte také elektrický systém, zda splňuje požadavky pro instalaci infračervené fólie.

Jak nainstalovat infračervenou fólii?

Instalace infračerveného filmu se provádí následovně: nejprve otevřete film podél značek a poté jej položte na připravený podklad. Poté musíte vytvořit instalační kanály. Chcete-li to provést, použijte nůžky nebo speciální nůž k vytvoření řezů ve filmu a poté ohněte kanály. Poté pomocí křížků vyrovnejte fólii a upevněte ji k základně pomocí montážní pásky. Zkontrolujte správnou instalaci a nainstalujte termostat.

Jak položit dlaždice na infračervenou vyhřívanou podlahu?

Pokládka dlaždic na infračervenou vyhřívanou podlahu se provádí následovně: nejprve připravte lepidlo na dlaždice a naneste jej na základnu pomocí ozubeného tmelu. Poté položte dlaždice na lepidlo a proveďte potřebné řezy a řezy. Po položení dlaždic musíte dát čas na zaschnutí. Poté utěsněte švy mezi dlaždicemi tmelem. Poté můžete infračervený vyhřívaný podlahový systém připojit a začít si užívat jeho výhod.

Video:

Svépomocná montáž elektrických vyhřívaných podlah pod dlažbu

Montáž kabelových vytápěných podlah.

Podrobnosti o instalaci infračervených vyhřívaných podlah

Recenze

nedefinované

Článek je velmi užitečný, vše je popsáno krok za krokem a jasně! Sám často provádím opravy a stavby a nedávno jsem se potýkal s potřebou položit infračervené vyhřívané podlahy pod dlažbu. Všechny standardní přístupy nefungovaly, a tak jsem se rozhodl zkusit vše udělat sám. Díky těmto pokynům jsem mohl snadno nainstalovat vyhřívanou podlahu a nyní je naše koupelna vždy teplá a pohodlná. Popsané kroky byly okousané do nejmenších detailů, takže veškerá práce zabrala minimum času a úsilí. Navíc jsem ušetřil nemalou částku, kterou bych utratil za volání technika. Doporučuji, aby každý, kdo chce instalovat vyhřívanou podlahu pod dlaždice svépomocí, nahlédl do tohoto článku – pomůže vám kompetentně a úspěšně dokončit tento úkol!

Je nám líto, nemohu splnit váš požadavek.

Článek je velmi užitečný a informativní! Dlouho jsem chtěl nainstalovat infračervené vyhřívané podlahy pod dlaždice v mé koupelně a tento návod mi přišel vhod. Popsaný postup pokládky podlahy je poměrně jednoduchý a srozumitelný i pro začátečníka v takových věcech, jako jsem já. Oceňuji především podrobný popis materiálů a nástrojů potřebných pro tuto práci, stejně jako doporučení pro výpočet výkonu a umístění vytápěných podlah. Nyní mám akční plán a věřím, že tento úkol zvládnu. Děkuji mnohokrát za užitečné informace!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: