Jak položit parotěsnou zábranu na podlahu v dřevěném domě vlastníma rukama: která strana je správná – recenze video

Při stavbě nebo rekonstrukci dřevěného domu je důležité zajistit spolehlivou ochranu podlah před podmáčením. Jednou z důležitých fází takové ochrany je položení parozábrany. Parozábrana je speciální fólie, která zabraňuje pronikání vlhkosti ze zeminy do konstrukce podlahy. V tomto článku se podíváme na to, jak správně položit parotěsnou zábranu na podlahu v dřevěném domě vlastními rukama.

Před zahájením práce musíte připravit všechny potřebné nástroje a materiály: parotěsnou fólii, nůž na řezání fólie, lepidlo pro upevnění fólie, stavební materiály pro zvýšení podlahy (v případě potřeby), stavební pásku.

Prvním krokem je vyčištění podlahy od starých nátěrů a nečistot. Poté je třeba zkontrolovat stav podlahy, zda nemá praskliny, deformace nebo jiné poškození. Pokud podlaha potřebuje opravu, musí být provedena před instalací parozábrany. Dále přistoupíme k položení parozábrany.

Nejprve si změříme plochu podlahy a připravíme dostatečné množství parotěsné fólie. Fólie by měla pokrývat nejen podlahu, ale také stoupat po stěnách o 15-20 cm Otevřete fólii a položte ji na podlahu, začněte od jednoho rohu místnosti. Je důležité, aby všechny švy byly bezpečně utěsněny lepidlem nebo páskou, aby byla zajištěna těsnost.

Příprava na položení parozábrany

Příprava na položení parozábrany

Před položením parozábrany je nutné provést řadu přípravných prací:

Krok 1: Vyčistěte podlahu od všech druhů nečistot, starých pneumatik a prachu.
Krok 2: Zkontrolujte povrch podlahy, zda nemá praskliny a nerovnosti. Pokud se najdou, je nutné je opravit, aby se zabránilo pronikání vlhkosti zpod parozábrany.
Krok 3: V případě potřeby položte na podlahu vrstvu hydroizolace, která dále chrání dřevěný materiál před vlhkostí.
Krok 4: Změřte si plochu podlahy a zakupte dostatek parotěsné fólie. Při pokládání fólie na podlahu je nutné zajistit přesah mezi fóliemi minimálně 10 cm.
Krok 5: Připravte si potřebné nástroje pro pokládku parozábrany: nůž, kovové pravítko, lepidlo, lepicí pásku, tmel.

Příprava na instalaci parozábrany zahrnuje řadu důležitých kroků, jejichž dodržováním zajistíte správnou montáž a spolehlivou ochranu podlahy před pronikáním vlhkosti zpod parozábrany.

Výběr a příprava materiálu pro parozábranu

Výběr a příprava materiálu pro parozábranu

Výběr materiálu pro parozábranu

Nejlepší volbou pro parotěsnou zábranu podlahy v dřevěném domě je polyetylenová fólie. Má nízkou paropropustnost, zabraňuje pronikání vlhkosti skrz podlahu. Polyetylenová fólie se snadno instaluje a nevyžaduje další zpracování.

READ
Jak se zbavit zástrčky v kanalizaci: možnosti uvolnění

Kromě polyethylenové fólie existují další materiály pro parotěsnou zábranu, jako jsou válcované a ploché hydroizolační materiály, bitumenové tmely a další. Při výběru materiálu byste měli vzít v úvahu provozní podmínky místnosti a konstrukční vlastnosti podlahy.

Příprava materiálu pro instalaci

Příprava materiálu pro instalaci

Před pokládkou parozábrany je nutné připravit materiál. Polyetylenovou fólii je třeba rozvinout na rovný povrch a odříznout potřebné množství materiálu na pokrytí podlahy. Rozměry musí být změřeny předem a počítat s rezervou.

Při použití jiných materiálů je nutné dodržovat doporučení výrobce pro jejich přípravu a montáž. Je důležité věnovat pozornost způsobu připevnění materiálu k podlaze a těsnosti spojů.

Výhody polyethylenové fólie: Dodavatelé parotěsných materiálů:
Nízká paropropustnost Armstrong
Lehká instalace Knauf
Spolehlivá ochrana proti vlhkosti Rockwool
ursa

Začátek pokládky parozábrany

Začátek pokládky parozábrany

Než začnete pokládat parotěsnou zábranu na podlahu v dřevěném domě, musíte připravit povrch. Odstraňte z podlahy všechny předměty a očistěte ji od prachu a nečistot.

Dále změřte plochu podlahy, abyste určili množství potřebné parozábrany. Změřte plochu přesněji, abyste se vyhnuli přebytku nebo nedostatku materiálu.

Výběr materiálu parozábrany

Výběr materiálu parozábrany

K položení parozábrany na podlahu v dřevěném domě můžete použít různé materiály, jako je polyetylenová fólie, paropropustné membrány nebo speciální role parotěsné zábrany. Výběr materiálu závisí na vašem rozpočtu a požadavcích na ochranu před vlhkostí a párou.

Pokud zvolíte plastovou fólii, dejte pozor na její tloušťku – čím silnější bude, tím lépe ochrání podlahu před vlhkostí a párou.

Příprava pracovního prostoru

Příprava pracovního prostoru

Než začnete pokládat parozábranu, zkontrolujte, zda máte všechny potřebné nástroje a materiály. Mohou to být nůžky, lepidlo, páska, role parotěsné zábrany a značka pro značení a řezání materiálu.

Vyčistěte svůj pracovní prostor od nábytku a dalších překážek, abyste mohli volně pracovat. Pokud máte podlahovou krytinu, odstraňte ji před instalací parozábrany.

Nyní je vaše pracovní plocha připravena k instalaci parozábrany na podlahu dřevěného domu. Pokračujte dalším krokem – pokládkou parotěsného materiálu.

Správná strana instalace parozábrany

Správná strana instalace parozábrany

Při pokládání parotěsné zábrany na podlahu v dřevěném domě je velmi důležité správně určit stranu, na kterou má být parotěsná fólie položena. Nesprávné umístění fólie může vést k negativním důsledkům, jako je zadržování vlhkosti a tvorba plísní a plísní.

READ
Nápady na design kuchyně s tmavým dnem a světlým vrcholem

Obecně se parotěsná fólie pokládá na vnitřní stranu podlahy, tedy ze strany místnosti. Děje se tak z důvodu zamezení pronikání vodních par z místnosti do konstrukce podlahy a dále do stěn a stropu.

Existují však některé vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu při instalaci parozábran. Níže je uvedena tabulka, která uvádí hlavní typy podlah a uvádí, na kterou stranu by měla být parotěsná fólie položena:

typ podlahy Správná strana instalace parozábrany
Dřevěná podlaha na trámech Z vnitřní strany podlahy (do místnosti)
rámová podlaha Z vnitřní strany podlahy (do místnosti)
Betonová podlaha Z vnitřní strany podlahy (do místnosti)
Izolovaná podlaha Z vnější strany podlahy (směrem ven)

Máte-li pochybnosti o tom, na kterou stranu by měla být parotěsná fólie položena na váš typ podlahy, doporučuje se poradit se s odborníky nebo prostudovat odbornou literaturu.

Upevnění parozábrany k podlaze

Upevnění parozábrany k podlaze

Připevnění parozábrany k podlaze: nářadí a materiály

Připevnění parozábrany k podlaze: nářadí a materiály

Před zahájením práce musíte připravit několik nástrojů a materiálů:

 • Parotěsná fólie
 • Parotěsné lepidlo
 • Nůž
 • Pravítko nebo metr
 • Šroubovák
 • Sešívačka nebo hřebíky s kladivem
 • Sádrová páska

Postup připevnění parozábrany k podlaze

Postup připevnění parozábrany k podlaze

Pro správné připevnění parozábrany k podlaze postupujte takto:

 1. Vyčistěte podlahu od starého obložení a nečistot.
 2. Rozložte parotěsnou fólii a natáhněte ji podél stěny. Vzdálenost, ve které spoj fólií prochází, by neměla být menší než 10 cm Fólii odřízněte, ponechte okraj 10-15 cm pro zajištění spojů.
 3. Zajistěte fólii po obvodu místnosti pomocí parotěsného lepidla nebo sádrové pásky.
 4. Spoje fólií slepte pomocí lepidla nebo sádrové pásky.
 5. Zajistěte fólii k podlaze pomocí sešívačky nebo hřebíků s kladivem. Vzdálenost mezi sešívačkami nebo hřebíky by měla být asi 10-15 cm.

Po dokončení všech těchto kroků bude parozábrana bezpečně připevněna k podlaze. To poskytne spolehlivou ochranu před vlhkostí a zadržováním tepla v dřevěném domě.

Recenze + Video: Jak položit parotěsnou zábranu na podlahu v dřevěném domě vlastníma rukama

Recenze + Video: Jak položit parotěsnou zábranu na podlahu v dřevěném domě vlastníma rukama

Parozábrany hrají důležitou roli při ochraně dřevěné podlahy před vlhkostí, která může proniknout více vrstvami podlahy a poškodit strukturu dřevěných prvků. V této recenzi se podíváme na to, jak správně nainstalovat parotěsnou zábranu na podlahu v dřevěném domě s vlastními rukama.

READ
Jak pověsit vliesové tapety na starý papír nebo vliesové tapety

Nejprve musíte určit správný materiál pro parozábranu. Na základě vlastností různých materiálů fólie nebo fólie poměrně pevně zadržují vlhkost a jsou ideální volbou pro ochranu dřevěné podlahy. Poskytují také dodatečnou tepelnou izolaci.

Před pokládkou parozábrany je nutné připravit povrch podlahy. Ujistěte se, že povrch podlahy je čistý, suchý a rovný. Pokud jsou nerovné povrchy, musí být podlaha vyrovnána.

Při zahájení instalace parozábrany zvažte následující doporučení:

1. Parozábranu nejprve pokládejte s minimálním počtem spár, aby se co nejvíce zabránilo pronikání vlhkosti.
2. Materiál pokládejte s rezervou, aby nedošlo k oříznutí a zúžení plátna v případě potřeby.
3. Materiál položte tak, aby zcela pokrýval podlahu a překrýval její stěny o několik centimetrů.
4. Parozábranu připevněte k podlaze pomocí speciální stavební pásky nebo sešívačky.

Chcete-li lépe porozumět procesu pokládání parozábrany na podlahu v dřevěném domě, doporučujeme sledovat následující video:

Po instalaci parozábrany na podlahu si musíte pamatovat na položení podlahové krytiny, jako je laminát nebo parkety, abyste získali kompletně hotovou podlahu v dřevěném domě. Instalace parozábrany je důležitým krokem v procesu pokládky podlahy a spolehlivé ochrany podlahy před vlhkostí.

Otázky a odpovědi:

Jaké materiály jsou potřebné pro položení parozábrany na podlahu v dřevěném domě?

K položení parozábrany na podlahu v dřevěném domě budete potřebovat následující: roli parozábrany, nůžky, elektrickou pásku nebo lepidlo k upevnění parozábrany.

Jak správně nainstalovat parozábranu na podlahu v dřevěném domě?

Chcete-li správně nainstalovat parotěsnou zábranu na podlahu v dřevěném domě, měli byste dodržovat následující posloupnost akcí: očistit podlahu od prachu a nečistot, rozložit roli parotěsné zábrany na podlahu, připevnit ji elektrickou páskou nebo lepidlem, odříznout přebytečný materiál nůžkami a zkontrolujte těsnost spojů.

Na kterou stranu je správný způsob položení parozábrany na podlahu v dřevěném domě?

Parozábrana na podlaze v dřevěném domě by měla být položena hliníkovou (lesklou) stranou nahoru. To pomůže odrážet teplo a chránit podlahu před pronikáním vlhkosti.

Existuje videonávod na položení parozábrany na podlahu v dřevěném domě?

Ano, na internetu je mnoho video návodů na pokládku parozábrany na podlahu v dřevěném domě. Taková videa najdete na oblíbených webech pro hostování videa, jako je YouTube, nebo na specializovaných stavbách.

READ
Jaké jsou druhy drceného kamene?

Video:

Chyba při izolaci podlahy v domě. Parozábrana na podlahu.

Jak se zbavit dřevěné podlahy pomocí trámů ZA ROK? Udělejte tu nejčastější chybu!

Lze OSB desky pokládat na podlahu?Vlhkost odolné použití na podlahy. OSB podlahy OSB deska podlaha

Recenze

maximální výkon

Článek je velmi užitečný a informativní. Dlouho jsem snil o položení parozábrany na podlahu v mém dřevěném domě, ale nebyl jsem si jistý, na kterou stranu ji správně položit. Díky tomuto článku jsem se naučil všechny potřebné nuance a dokázal jsem tuto práci udělat vlastníma rukama. Je obzvláště pěkné, že článek obsahuje video, které jasně ukazuje všechny fáze instalace. Nyní jsem si jistý kvalitou a spolehlivostí mé parozábrany. Děkuji autorovi za tak podrobnou recenzi!

Marina Kuzněcovová

Velmi užitečný článek! Nedávno jsem si koupil dřevěný dům a potýkal jsem se s problémem instalace parozábrany na podlahu. Díky tomuto článku jsem poznal, že je správné instalovat na vnitřní stranu podlahy parozábranu, aby se do dřeva nedostala vlhkost. Také bylo velmi užitečné podívat se na video návod, kde je vše jasně a podrobně zobrazeno. Nyní se cítím jistější a připravený položit parozábranu sám. Moc děkuji za informace a praktické rady! Doporučuji každému, kdo se potýká s tímto problémem.

Иван Иванов

Velmi užitečný a praktický článek! Nedávno jsem koupil dřevěný dům a chtěl jsem izolovat podlahu. Narazil jsem na dotaz na správnou montáž parozábrany a díky tomuto článku bylo vše jasné. Velmi podrobný popis a video instrukce, které vám umožní reprodukovat proces sami. Nyní jsem si jistý, že jsem zvolil správnou stranu instalace a moje podlaha bude spolehlivě chráněna před vlhkostí. Moc děkuji za tak informativní článek! Vřele doporučuji každému, kdo si chce vlastníma rukama instalovat parozábranu na podlahu.

Ivan

Skvělý článek! Pro mě, jako obyčejného člověka, jsou takové příručky vždy velmi užitečné. Dřevěné podlahy vždy vyžadují zvláštní pozornost a jsem rád, že jsem našel podrobný návod, jak parozábranu nainstalovat. Nejvíce se mi líbilo video, které detailně ukazuje každý krok. Ukazuje se, že pro správnou instalaci je třeba vzít v úvahu nejen stranu, ale také další nuance. Teď už chápu, jak se to dělá a co je třeba vzít v úvahu. Budu se řídit vašimi doporučeními a doufám, že moje instalace parozábrany bude skvělá. Děkuji mnohokrát za užitečné informace!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: