Jak připojit tiskárnu k telefonu přes Wi-Fi a tisknout dokumenty?

V našem moderním světě stále více lidí dává přednost používání mobilních zařízení k provádění různých úkolů. A jedním z těchto úkolů může být tisk dokumentů ze smartphonu. Pokud chcete připojit tiskárnu k telefonu přes Wi-Fi a užít si bezpečný a pohodlný tisk, budete muset provést několik jednoduchých kroků.

Nejprve se ujistěte, že jsou vaše tiskárna a telefon připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Poté otevřete nastavení telefonu a najděte sekci pod Připojit k tiskárně. Tato část se obvykle nachází v části Nastavení nebo Připojení. Někdy se může jmenovat „Pokročilá nastavení“ nebo „Multimédia“.

Jakmile najdete sekci připojení tiskárny, možná budete muset kliknout na tlačítko „Přidat tiskárnu“ nebo „Přidat zařízení“. Váš telefon poté začne vyhledávat dostupné tiskárny ve vaší síti Wi-Fi. Jakmile je tiskárna rozpoznána, klikněte na její název a připojte se k ní.

Jakmile je telefon úspěšně připojen k tiskárně, můžete vybrat dokument, který chcete vytisknout, a odeslat jej k tisku. To se obvykle provádí pomocí textového editoru nebo aplikace pro prohlížení dokumentů. Jednoduše vyhledejte Tisk nebo Odeslat k tisku, vyberte tiskárnu a nakonfigurujte požadovaná nastavení.

Nyní jste připraveni tisknout z telefonu! Nezapomeňte zkontrolovat nastavení tiskárny a telefonu, abyste se ujistili, že jsou správně nakonfigurovány a připojeny k vaší síti Wi-Fi. Pokud máte nějaké problémy, vždy se můžete podívat do uživatelské příručky vaší tiskárny nebo se obrátit na technickou podporu.

Připojení tiskárny k telefonu přes Wi-Fi

Pokud máte tiskárnu kompatibilní s Wi-Fi a chcete ji připojit k telefonu a tisknout dokumenty přímo z mobilního zařízení, zvažte podrobné pokyny pro nastavení připojení.

Krok 1: Nainstalujte aplikaci tiskárny

Chcete-li začít, nainstalujte si do telefonu speciální aplikaci pro tiskárnu. Většina výrobců tiskáren takové aplikace nabízí ve webových obchodech pro Android a iOS.

Krok 2: Připojte tiskárnu k síti Wi-Fi

Ujistěte se, že je tiskárna nakonfigurována pro používání vaší sítě Wi-Fi. Tuto funkci obvykle najdete v nastavení tiskárny samotné nebo v její dokumentaci. Postupujte podle pokynů a připojte tiskárnu ke stejné síti Wi-Fi, ke které je připojen váš telefon.

Krok 3: Otevřete aplikaci tiskárny

Spusťte v telefonu aplikaci tiskárny. V aplikaci byste měli najít možnost „Přidat tiskárnu“ nebo podobnou.

READ
Kupte si mobilní klimatizaci do vašeho domova za výhodnou cenu

Krok 4: Najděte dostupné tiskárny

Krok 4: Najděte dostupné tiskárny

V aplikaci projděte postup vyhledávání dostupných tiskáren. Měl by zobrazit seznam tiskáren dostupných ve stejné síti Wi-Fi.

Krok 5: Vyberte požadovanou tiskárnu

Ze seznamu vyberte tiskárnu, kterou chcete připojit. Obvykle jsou tiskárny identifikovány podle modelu nebo názvu, který najdete na samotné tiskárně.

Krok 6: Zkontrolujte nastavení tisku

Podle potřeby upravte nastavení tisku v aplikaci tiskárny, jako je velikost papíru, orientace stránky atd.

Krok 7: Tiskněte z telefonu

Krok 7: Tiskněte z telefonu

Nyní můžete tisknout dokumenty přímo z telefonu na připojené tiskárně. V aplikaci tiskárny byste měli najít možnost výběru dokumentu nebo obrázku k tisku.

Poznámka: Funkce a nastavení se mohou mírně lišit v závislosti na modelu vaší tiskárny a aplikaci, kterou používáte k připojení. Ujistěte se, že jste si prostudovali dokumentaci k tiskárně a aplikaci, kde najdete konkrétnější pokyny.

Příprava na připojení

Chcete-li úspěšně připojit tiskárnu k telefonu přes Wi-Fi, musíte provést několik kroků:

Krok 1: Ujistěte se, že máte požadované komponenty

Před zahájením procesu připojení se ujistěte, že máte:

 • Tiskárna, která podporuje bezdrátové připojení přes Wi-Fi.
 • Telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS.
 • Přístup k internetu pro stažení a instalaci požadované aplikace.
 • Síť Wi-Fi, ke které bude připojena tiskárna a telefon.

Krok 2: Nainstalujte aplikaci pro připojení tiskárny

Před připojením tiskárny musíte nainstalovat aplikaci poskytovanou výrobcem tiskárny. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Otevřete v telefonu obchod s aplikacemi (Google Play pro Android nebo App Store pro iOS).
 2. Do vyhledávacího pole zadejte výrobce tiskárny nebo název modelu tiskárny.
 3. Najděte oficiální aplikaci pro připojení a správu tiskárny a klikněte na tlačítko „Instalovat“.
 4. Počkejte na dokončení instalace aplikace.

Poznámka: Pokud výrobce neposkytuje oficiální aplikaci, můžete použít univerzální tiskovou aplikaci od jiného vývojáře.

Krok 3: Příprava tiskárny

Před připojením tiskárny se ujistěte, že:

 • Tiskárna je zapnutá a v dosahu sítě Wi-Fi.
 • Wi-Fi modul tiskárny je aktivován.
 • Tiskárna je připravena k připojení (u některých modelů je třeba nakonfigurovat připojení Wi-Fi přímo na tiskárně).

Pokud potřebujete provést další kroky k přípravě tiskárny, postupujte podle pokynů výrobce.

Nastavení tiskárny

Než začnete s nastavením tiskárny, ujistěte se, že vaše zařízení podporuje připojení Wi-Fi.

READ
Jak prát pantofle: je to možné v automatické pračce, jak čistit domácí obuv ručně, jak je sušit, čím je bělit?

Krok 1: Zapněte tiskárnu a umístěte ji do blízkosti směrovače Wi-Fi.

Krok 2: Otevřete nastavení Wi-Fi telefonu a vyhledejte dostupné sítě.

Krok 3: Najděte svou tiskárnu v seznamu dostupných sítí a vyberte ji.

Krok 4: Pokud je k navázání připojení k tiskárně vyžadováno, zadejte heslo.

Krok 5: Otevřete v telefonu aplikaci pro tisk.

Krok 6: Nakonfigurujte potřebná nastavení tisku, jako je velikost papíru, orientace a počet kopií.

Krok 7: Klikněte na tlačítko „Tisk“ a počkejte na dokončení procesu.

Krok 8: Možná budete muset potvrdit tisk na samotné tiskárně.

Krok 9: Zkontrolujte, zda byl tisk úspěšný, a vyzvedněte si dokumenty.

Nastavení tiskárny Wi-Fi je nyní dokončeno a můžete tisknout dokumenty přímo z telefonu.

Připojení telefonu k síti Wi-Fi

Krok 1: Zkontrolujte dostupnost sítě Wi-Fi

Ujistěte se, že máte přístup k síti Wi-Fi. Může to být domácí síť Wi-Fi, kancelářská síť nebo veřejná síť Wi-Fi. Pokud si nejste jisti, jak najít dostupné sítě Wi-Fi, obraťte se na správce sítě nebo se podívejte do návodu k zařízení.

Krok 2: Otevřete v telefonu nastavení Wi-Fi

Na hlavní obrazovce telefonu najděte ikonu „Nastavení“ a klikněte na ni. Poté najděte sekci „Wi-Fi“ a otevřete ji.

Krok 3: Zapněte Wi-Fi a vyhledejte dostupné sítě

V části Wi-Fi zapněte přepínač a povolte v telefonu Wi-Fi. Telefon poté začne vyhledávat dostupné sítě Wi-Fi ve vaší oblasti. Počkejte, až telefon rozpozná dostupné sítě.

Krok 4: Vyberte síť a zadejte heslo (je-li požadováno)

Po prohledání sítí Wi-Fi se na obrazovce telefonu zobrazí všechny dostupné sítě. Najděte požadovanou síť a klikněte na ni. Pokud je síť chráněna heslem, budete vyzváni k zadání hesla. Zadejte své heslo a klikněte na „Připojit“.

Krok 5: Připojte a zkontrolujte připojení

Po zadání hesla a kliknutí na „Připojit“ se váš telefon pokusí připojit k vybrané síti Wi-Fi. Po úspěšném připojení se na obrazovce objeví ikona nebo ikona Wi-Fi označující, že je připojeno k síti. Chcete-li připojení otestovat, otevřete v telefonu prohlížeč a zkuste načíst webovou stránku.

Nyní můžete v telefonu používat internet prostřednictvím sítě Wi-Fi. Upozorňujeme, že pro připojení k jiné síti Wi-Fi budete muset tento postup zopakovat.

READ
Jaký tlak je potřeba pro pískování?

Stáhněte a nainstalujte aplikaci tiskárny

Před připojením tiskárny k telefonu přes Wi-Fi je třeba do smartphonu nainstalovat speciální aplikaci. K tiskárně by měly být přiloženy pokyny, kde je uvedeno, kam tuto aplikaci stáhnout a jak ji nainstalovat. Ve většině případů lze aplikaci nalézt v App Store pro iPhone a Google Play Store pro Android.

Stáhněte si aplikaci pro iPhone

Pokud máte iPhone, otevřete na svém zařízení App Store a do vyhledávacího pole zadejte název aplikace tiskárny. Z navrhovaných výsledků vyberte požadovanou aplikaci a klikněte na tlačítko „Instalovat“. Aplikace se začne automaticky stahovat a instalovat do vašeho telefonu. Po dokončení instalace se na domovské obrazovce vašeho iPhone objeví ikona aplikace.

Stahování aplikace pro Android

Pokud máte zařízení Android, otevřete Obchod Google Play a do vyhledávacího pole zadejte název aplikace tiskárny. Z navrhovaných výsledků vyberte požadovanou aplikaci a klikněte na tlačítko „Instalovat“. Aplikace se začne automaticky stahovat a instalovat do vašeho telefonu. Po dokončení instalace se na domovské obrazovce vašeho zařízení Android objeví ikona aplikace.

Jakmile do telefonu nainstalujete aplikaci tiskárny, budete připraveni na další krok – připojení tiskárny k telefonu přes Wi-Fi.

Nastavení připojení v aplikaci

Pro připojení tiskárny k telefonu přes Wi-Fi budete potřebovat speciální aplikaci, která umožní komunikaci mezi vaším zařízením a tiskárnou. Tato aplikace je obvykle dodávána s tiskárnou nebo ji lze stáhnout z příslušného obchodu s aplikacemi.

Krok 1: Stáhněte a nainstalujte aplikaci

Přejděte do obchodu s aplikacemi svého telefonu (Google Play pro Android nebo App Store pro iOS) a najděte aplikaci určenou k ovládání tiskárny. Klikněte na tlačítko „Stáhnout“ a počkejte na dokončení instalace.

Krok 2: Spusťte aplikaci a najděte tiskárnu

Spusťte aplikaci v telefonu. Obvykle automaticky začne vyhledávat dostupné tiskárny ve vašich sítích Wi-Fi. Pokud se vyhledávání nespustí automaticky, najděte v aplikaci sekci „Nastavení“ nebo „Připojení“ a klikněte na tlačítko „Najít tiskárnu“.

Aplikace by měla zobrazit seznam dostupných tiskáren. Vyberte svou tiskárnu ze seznamu. Pokud tiskárna nebyla detekována, ujistěte se, že váš telefon a tiskárna jsou ve stejné síti Wi-Fi, a zopakujte vyhledávání.

Krok 3: Vytvořte připojení k tiskárně

Po výběru tiskárny ze seznamu vás aplikace požádá o potvrzení připojení. Klikněte na tlačítko „Připojit“ nebo „OK“. Aplikace naváže připojení k tiskárně přes Wi-Fi.

READ
Praktické tipy a efektivní způsoby, jak správně uložit věci do skříně: ilustrovaná doporučení

Po navázání připojení můžete pomocí aplikace tisknout dokumenty, fotografie a další z telefonu na tiskárnu.

Otázky a odpovědi:

Video:

Jak připojit tiskárnu přes Wi-Fi router

WiFi direct Epson L3150

Nastavení Wi-Fi na tiskárně Epson bez displeje LCD

Recenze

nedefinované

Tento článek mi právě zachránil život! Vždy mě frustrovala omezení tisku ze smartphonu, ale díky podrobným instrukcím krok za krokem a snímkům obrazovky nyní mohu tiskárnu připojit k telefonu přes Wi-Fi. Teď už nemusím běhat a hledat počítač nebo notebook, abych si mohl vytisknout něco důležitého. Vše, co musím udělat, je sednout si na gauč a odeslat dokument k vytištění. Je to tak pohodlné a šetří mi to čas! Ocenil jsem také informace o možných problémech a jejich řešení – nyní jsem si jistý, že si poradím s případnými problémy. Jsem autorovi vděčný za pomoc a tiskárna se nyní stala nepostradatelným doplňkem mého života!

nedefinované

Skvělý článek! Jsem vděčný autorovi za podrobné vysvětlení, jak připojit tiskárnu k telefonu přes Wi-Fi. Nedávno jsem narazil na tento problém a nevěděl jsem, co mám dělat. Díky tomuto návodu jsem mohl připojení jednoduše nastavit. Autor krok za krokem vysvětlil, jak v nastavení telefonu najít potřebnou tiskárnu, připojit se k ní a nakonfigurovat různé možnosti tisku. Autor navíc připojil screenshoty, které mi během procesu nastavení velmi pomohly. Nyní mohu snadno tisknout z telefonu bez zbytečných drátů. Děkuji mnohokrát za užitečné informace!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: