Jak se zbavit drátovce. Lidové způsoby boje s brouky

Drátovec neboli drátovec je jedním z nejničivějších škůdců v zahradě a zeleninové zahradě. Tento hmyz se živí kořeny mnoha kulturních rostlin, což může vést k významným úrodám. Naštěstí existuje několik účinných lidových prostředků na kontrolu drátěných červů, které můžete použít k ochraně svých domácích mazlíčků.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů boje s drátovci je použití odvaru z pelyňku. Pelyněk je známý svými antiparazitickými vlastnostmi a může být užitečný v boji proti drátovci. Pro přípravu odvaru z pelyňku jednoduše zalijte 100 gramů suché rostliny 1 litrem vroucí vody a nechte několik hodin louhovat. Poté by měl být výsledný produkt napojen na rostliny postižené drátovci.

Dalším úžasným prostředkem, který pomůže zbavit se drátovců, je odvar z tabákového prachu. Tabákový prach obsahuje nikotin, který působí na mnoho hmyzu, včetně drátovcových červů. Chcete-li připravit odvar z tabákového prachu, vložte 200 gramů prachu do kbelíku s teplou vodou a nechte několik dní vyluhovat. Poté je třeba výsledný produkt přefiltrovat a výhonky drátovce jím zalévat na rostliny.

Nezapomeňte na jednoduché, ale účinné způsoby, jak bojovat s drátěnými červy. Můžete například pravidelně odplevelovat půdu kolem vašich rostlin, abyste odstranili drátovce a jejich larvy dříve, než budou mít šanci způsobit poškození vašich rostlin. Doporučuje se také pokrýt půdu vrstvami organických materiálů, jako je sláma nebo mulč, aby se vytvořila bariéra pro drátovce.

Kromě těchto lidových metod však existují i ​​​​jiné metody kontroly drátovců, například použití chemických insekticidů. Je však třeba mít na paměti, že než začnete používat chemikálie, musíte si přečíst pokyny, dodržovat bezpečnost a vzít v úvahu důsledky pro životní prostředí.

Pokud se tedy na vaší zahradě potýkáte s problémem drátěnky, nezoufejte! Existuje mnoho účinných lidových způsobů boje proti tomuto škůdci, které vám pomohou udržet vaše rostliny zdravé a silné. Buďte vytrvalí a nezapomeňte přijmout preventivní opatření, abyste zabránili opakování drátěných červů.

Jak se zbavit drátovců: účinné lidové metody boje s broukem

1. Zálivka česnekovým nálevem

Nejjednodušší a cenově nejdostupnější způsob, jak se drátovců zbavit, je zalít česnekovým nálevem. Pro přípravu nálevu zřeďte malé množství česneku ve vodě a nechte několik hodin působit. Poté přeceďte a vzniklý nálev nalijte do půdy kolem postižených rostlin. Vůně česneku odpuzuje brouky a pomáhá redukovat jejich kolonie.

READ
Magnetický startér - účel zařízení, princip fungování a schéma zapojení s vlastními rukama. Recenze nejlepších výrobců zařízení

2. Použití tabákového nálevu

2. Použití tabákového nálevu

Dalším účinným lidovým lékem je použití tabákové infuze. Za tímto účelem zalijte tabák vroucí vodou a nechte několik hodin působit. Nálev poté sceďte a zalijte kolem rostlin. Tabákový nálev má jedovaté vlastnosti, které pomohou zničit drátovce a ochránit vaše rostliny.

Použijte tyto jednoduché a cenově dostupné lidové metody kontroly drátovců k ochraně vašich rostlin před škůdci. Je důležité si uvědomit, že jejich účinnost závisí na správné aplikaci a pravidelném zpracování. Buďte trpěliví a důslední ve svém jednání a budete se moci zbavit drátěnky.

Drátovec: poškození a ohrožení okrasných rostlin

Drátovec: poškození a ohrožení okrasných rostlin

Drátovec patří do skupiny klik brouků, jeho délka se pohybuje od 7 do 15 mm. Má tenké, dlouhé tělo a je zbarveno hnědě nebo černě. Brouk je aktivní především v noci a je schopen se pohybovat na velké vzdálenosti při hledání potravy a míst rozmnožování.

Ohrožení okrasných rostlin

Drátovci jsou nebezpečným škůdcem pro mnoho okrasných rostlin, zejména pro ty, které mají vyvinuté potravní kořeny v horních vrstvách půdy. Larvy drátovců se živí kořenovým systémem rostlin, což vede k pomalému růstu, oslabení rostliny a nakonec k jejímu odumření. Často se objevují známky poškození drátovci v podobě odumírání horní části rostliny, žloutnutí listů, vadnutí a kroucení listů a také hnití kořenů.

Aby se zabránilo poškození drátěným červem, je nutné přijmout opatření k jeho kontrole a zničení. V boji s broukem můžete použít různé lidové metody, jako je použití nálevů a odvarů z rostlin, návnady nebo použití feromonových lapačů.

Stůl s oblíbenými okrasnými rostlinami náchylnými k napadení drátovci:

Název rostliny Odolnost drátového červa
Růže Často postižené
chryzantéma Středně stabilní
Lilie Často postižené
pivoňka Často postižené

Identifikace drátěného červa: znaky a distribuce

Identifikace drátěného červa: znaky a distribuce

Hlavní příznaky přítomnosti drátovcových červů:

  1. Stopy jeho činnosti na listech a stoncích rostlin. Obvykle jsou patrné ostré zatočené okraje listů, vpichy v podobě malých otvorů a známky ohryzu. Rostliny mohou být oslabeny a jejich životaschopnost snížena.
  2. Broučí fotofobie. Drátovec preferuje činnost ve tmě, za jasného světla odlétá nebo se schovává. Tento příznak lze použít v boji proti němu.
  3. Wireworm distribuce. Brouk žije po celém světě a je přizpůsoben různým klimatickým podmínkám.
READ
Skládací půdní žebřík do domu

Identifikace drátovcových červů může být náročná, protože existuje mnoho podobných vnějších znaků. Pokud máte podezření na přítomnost drátovcových červů, měli byste vyhledat pomoc specialistů nebo použít infračervené kamery k detekci jeho aktivity.

Je důležité vědět, že okamžité opatření při identifikaci příznaků drátovce může pomoci minimalizovat jeho dopad na rostliny a zabránit poškození plodin.

Hlavní důvody pro výskyt drátěných červů na webu

  1. Nepříznivé podmínky pro rostliny. Drátovec preferuje suchou a horkou půdu bohatou na písek. Pokud tedy v oblasti nedochází k zalévání nebo půda špatně zadržuje vlhkost, může to přispět k přemnožení drátovcových červů.
  2. Nedostatečné zpracování půdy. Pokud se půda na místě delší dobu neobdělává nebo nerenovuje, může to přispět k hromadění semen drátovce v půdě.
  3. Neúplné odstranění kořenů. Drátovci mají dlouhé plíživé kořeny, které mohou zůstat v zemi i po odstranění. Pokud kořeny nejsou zcela odstraněny, drátovec může znovu růst a rozšířit se po celé oblasti.
  4. Sousední oblasti s drátěnými červy. Pokud jsou v blízkosti vašeho webu oblasti s drátěnými červy, pravděpodobnost jeho výskytu na vašem webu se výrazně zvyšuje.

Chcete-li se na místě zbavit drátovců, je nutné provést soubor opatření, včetně odstranění rostlin, kultivace půdy a použití opatření proti škůdcům.

Tradiční metody boje s drátovci: osvědčené recepty

Drátovec, známý také jako tramvaják, je jedním z nejčastějších a nejškodlivějších škůdců zahradních plodin. Larvy drátovců se živí kořeny mnoha rostlin, což vede k jejich vysychání a smrti. K boji proti tomuto škůdci můžete použít tradiční metody, které se osvědčily.

1. Popel a popel

Jedním z jednoduchých a cenově dostupných prostředků pro boj s drátovci je popel a popel. K tomu je třeba posypat popel nebo popel na půdu kolem postižených rostlin. Drátovec nesnáší zásadité prostředí, takže popel a popel pomohou odpuzovat štěnice a chránit kořeny rostlin.

2. Infuze česneku

Česnek je známý svými repelentními vlastnostmi, proto je česnekový nálev účinným prostředkem v boji s drátovci. Chcete-li připravit infuzi, musíte rozdrtit několik stroužků česneku, zalít je vroucí vodou a nechat několik hodin. Poté musí být výsledná infuze zředěna vodou a nalita přes půdu kolem postižených rostlin.

READ
MDF panely pro stěny: odrůdy, výhody, instalace

Pamatuj! Tradiční metody hubení drátovců mohou být účinné, ale nejsou 100% zárukou, jak se tohoto škůdce zbavit. Pokud dojde k masivnímu poškození rostlin drátovci, doporučuje se vyhledat pomoc specialistů.

Preventivní opatření: jak zabránit výskytu drátovcových červů

1. Příprava půdy

Drátovec preferuje volné půdy s vysokým obsahem organické hmoty. Chcete-li snížit pravděpodobnost výskytu brouka, musíte se postarat o půdu. Před výsevem rostlin půdu pohnojte přidáním kompostu nebo humusu. To pomůže vytvořit stabilnější prostředí pro rostliny a zvýšit jejich imunitu.

2. Výběr správných rostlin

2. Výběr správných rostlin

Některé rostliny jsou vůči drátovci odolnější než jiné. Při výběru rostlin k výsadbě dbejte na jejich odolnost vůči broukovi. Za repelentní rostliny jsou považovány například cibule, česnek, levandule, petržel a máta. Výsadba takových rostlin může pomoci zabránit výskytu drátovcových červů v zahradě.

3. Odstranění napadených rostlin

Pokud zaznamenáte známky napadení drátovci, napadené rostliny ihned odstraňte. Brouk se může rychle rozšířit na sousední rostliny, proto je důležité přijmout opatření k jeho izolaci a zničení.

Provedení preventivních opatření pomůže předcházet drátovcům a udržet vaše rostliny zdravé a krásné.

Otázky a odpovědi:

Jaké lidové metody pomohou zbavit se drátěných červů?

Existuje několik účinných lidových způsobů, jak bojovat s drátěnými červy. Jedním z nich je použití nálevů a odvarů na bázi tabáku nebo jehličí. K přípravě infuze je třeba zalít 200 gramů tabáku nebo jehličí s litrem vroucí vody a nechat směs 24 hodin. Poté musí být infuze filtrována a zředěna 10 litry vody. Tento roztok se používá k vydatnému zalévání půdy kolem rostlin postižených drátovci. Účinný je i česnekový nálev. Pro jeho přípravu rozdrťte pár stroužků česneku, přidejte vroucí vodu a nechte 24 hodin odležet. Vzniklý nálev poté přecedíme a zředíme vodou v poměru 1:5. Rostliny musí být ošetřeny tímto roztokem každých 7-10 dní po dobu jednoho měsíce.

Jak můžete zabránit tomu, aby se drátovci objevili na vaší zahradě?

Aby se drátovci na vaší zahradě nebo zahradě neobjevili, je potřeba udělat řadu opatření. Nejprve byste se měli vyvarovat přehřátí půdy a před výsadbou půdu předem připravit. Měl by být volný, volný a dobře pohnojený. Za druhé, posilujte imunitu rostlin, řádně se o ně starejte a pravidelně je krmte organickými a minerálními hnojivy. Můžete také použít původní rostliny, které nejsou atraktivní pro drátovce, abyste snížili pravděpodobnost jejich výskytu. Nezapomeňte také dezinfikovat nástroje a půdu před výsadbou nových rostlin.

READ
Vysoce kvalitní elektrický mlýnek na maso pro domácí použití

Video:

Toho chovám z larev chrousta. Pomáhá skvěle. Jak se vypořádat s larvou chrousta?

Jak se zbavit drátového červu. Kontrola škůdců brambor.

SODA PROTI COLORADO BUG! Jak se zbavit mandelinky bramborové na bramborách za 1 minutu?

Recenze

johnsmith

Článek je velmi užitečný a informativní! Vždy mám blíž k přírodě a snažím se používat tradiční metody v boji proti škůdcům. Drátovci jsou opravdovým škůdcem zahrádkářů a jsem rád, že jsem v článku našel tolik užitečných rad. Obzvláště se mi líbilo použití máty a tabákového pylu – takové dostupné a účinné prostředky. Určitě je na zahradě vyzkouším. A jazyk, který si můžete sami připravit, vypadá velmi jednoduše a lákavě. Jsem si jistý, že budu nadále experimentovat s lidovými metodami zacházení s drátěnými červy a tento článek byl pro mě skutečným dárkem. Moc děkuji autorovi!

Maxima

Článek je velmi užitečný a relevantní! Rád jsem si to přečetl a našel spoustu užitečných tipů, jak se zbavit dráteníků. Tento brouk se opravdu stal skutečným problémem na naší zahradě a dokonce i na našem dvorku. Dříve jsem zkoušel používat chemii, ale ne vždy pomohly a také zkazily zavlažované rostliny. Nyní jsem rád, že mám alternativní metody kontroly drátěných červů. Zvláště se mi líbilo, že článek popisuje jednoduché lidové recepty, které jsou přístupné všem. Například pomocí odvarů z tabákového prachu nebo cibulových slupek. Kromě toho jsou zajímavá i navrhovaná doporučení pro výsadbu repelentních rostlin. Určitě některé z těchto metod vyzkouším a těším se na výsledky. Děkuji autorovi za tak užitečné informace!

Olgy Ivanové

Článek je velmi užitečný! S drátovci na zahradě bojuji už dlouho a nic nepomohlo. Ale díky těmto doporučením jsem našel několik účinných lidových způsobů, jak bojovat proti tomuto škůdci. Obzvlášť se mi líbilo použití nálevu z heřmánku a česneku. Jednoduše jsem své rostliny opařil tímto nálevem a drátovec zmizel! Zkoušel jsem také zasadit bazalku a tymián k postiženým rostlinám – osobně odpuzují drátovce a pomohly se s tímto problémem vyrovnat. Už nemusíte kupovat drahé chemikálie! Děkuji mnohokrát za tu informaci. Teď už vím, jak ochránit svou zahradu a rostliny před drátovci!

READ
Mistrovská třída od zkušeného vrtače: vytvořte si vlastní zemní vrták ručně za pouhých 20 minut!

Ivan Petrov

Článek je velmi užitečný a informativní! Dlouho jsem trpěl přítomností drátovcových červů na své zahradě a nemohl jsem se toho zbavit. Ale díky vaší radě jsem našel účinné lidové způsoby boje proti tomuto škůdci. Zvláště se mi líbila myšlenka použití kuřecího hnoje a pepře. Určitě to vyzkouším na zahradě. Chtěl bych také poznamenat, že všechna doporučení, která jste navrhli, lze snadno implementovat a nevyžadují mnoho času a peněz. Je velmi pěkné, že existují tak jednoduché a účinné způsoby, jak bojovat s drátěnými červy! Díky za článek, doporučím ho svým přátelům!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: