Jak správně nainstalovat baterii v kuchyni: materiály, nástroje

Instalace baterie v kuchyni je jedním z nejdůležitějších úkolů při rekonstrukci a zařizování této místnosti. Koneckonců, nejen snadné použití, ale také trvanlivost instalatérského zařízení závisí na kvalitě instalace. Proces instalace faucetu se může zdát komplikovaný a matoucí, ale ve skutečnosti je vše docela jednoduché, pokud se předem připravíte a budete postupovat podle pokynů.

Než začnete instalovat mixér, musíte připravit všechny potřebné materiály a nástroje. Budete potřebovat: kohoutek, tmel, klíč, šroubovák, seřizovací klíč a také speciální flexibilní spojovací hadice pro přívod studené a teplé vody. Při výběru baterie dbejte na její kvalitu a funkčnost a dbejte také na to, aby ladila se zbytkem interiéru kuchyně.

Před instalací baterie musíte vypnout přívod vody a vypustit ze staré baterie. Za tímto účelem zavřete kohoutky pod dřezem a pomocí šroubováku odpojte pružné spojovací hadice od přívodu a odtoku vody. Poté můžete libovolně odstranit starý kohoutek a připravit se na instalaci nového.

Je důležité si uvědomit, že při instalaci baterie je třeba dodržovat bezpečnostní opatření. Pokud si nejste jisti svými dovednostmi, je lepší se obrátit na profesionály, abyste se vyhnuli možným problémům a škodám. Kromě toho nezapomeňte, že instalace baterie je důležitou fází při zařizování kuchyně a na ní závisí pohodlí a komfort používání této místnosti.

Jak správně nainstalovat baterii do kuchyně

Jak správně nainstalovat baterii do kuchyně

Krok 1: Připravte si materiály a nástroje

Krok 1: Připravte si materiály a nástroje

Před instalací mixéru musíte připravit všechny potřebné materiály a nástroje. Budete potřebovat:

 • Mixér (s veškerým příslušenstvím)
 • Klíč
 • Šroubovák
 • Soubor
 • Silikonový tmel

Před zahájením instalace se ujistěte, že máte vše, co potřebujete.

Krok 2: Příprava dřezu

Krok 2: Příprava dřezu

Před instalací baterie je třeba připravit dřez. Budete muset provést následující:

 1. Otočte dřez a nainstalujte o-kroužek na otvor pro baterii.
 2. Před vložením kohoutku do otvoru naneste silikonový tmel na spodní část držáku.
 3. Vložte baterii do otvoru dřezu a ujistěte se, že O-kroužek těsně přiléhá k dřezu.
 4. Zajistěte kohoutek pomocí klíče, ale neutahujte matici příliš.

Krok 3: Připojení přívodu vody

Krok 3: Připojení přívodu vody

Po instalaci baterie na dřez je třeba ji připojit k vodovodnímu systému. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Pomocí klíče odpojte ohebnou hadici od starého kohoutku nebo kohoutku.
 2. Připojte hadici k nové vodovodní baterii tak, že matici opatrně dotáhnete rukou a poté ji utáhnete o něco dále pomocí klíče.
 3. Zkontrolujte netěsnosti spuštěním vody na několik minut.
READ
Jak vybrat vyhřívanou tyč na ručníky a připojit ji k topným trubkám

Instalace kuchyňské baterie je dokončena. Nyní můžete svůj nový faucet bez problémů používat.

Je důležité si uvědomit, že instalace vodovodní baterie vyžaduje pečlivé dodržování pokynů výrobce a správné používání nástrojů. Pokud se objeví potíže nebo nejistota, je lepší obrátit se na odborníky.

Výběr materiálů

Výběr materiálů

Při výběru kuchyňské baterie je třeba zvážit materiál, ze kterého je vyrobena. To je důležitý faktor, který ovlivňuje kvalitu a životnost instalované baterie.

Na trhu jsou různé materiály, ze kterých se vodovodní baterie vyrábí, z nichž každý má své výhody a vlastnosti.

Nejběžnější materiály používané k výrobě vodovodních baterií jsou nerezová ocel, mosaz a pochromovaný kov.

Nerezová ocel je pevný a odolný materiál, který nepodléhá korozi. Tyto vodovodní baterie mají většinou moderní a stylový design.

Mosaz je materiál, který je také pevný a odolný, ale má tradičnější vzhled. Mosazné baterie se obvykle dobře kombinují s kuchyňskými dřezy a dalším příslušenstvím.

Pochromovaný kov je levný a oblíbený materiál, který dodává baterii lesklý a korozi odolný povrch. Také se snadno čistí a hodí se do každého stylu kuchyně.

Při výběru materiálu baterie je třeba zvážit nejen její pevnost a odolnost, ale také vhodný styl a design do vaší kuchyně.

Příprava potřebných nástrojů

Příprava potřebných nástrojů

Před instalací baterie do kuchyně je důležité připravit všechny potřebné nástroje, aby byl úkol dokončen efektivněji a bez zbytečných problémů. Zde je seznam nástrojů, které budete potřebovat:

 • Šroubovák: pro povolování nebo utahování šroubů a matic. Pro manipulaci s různými typy šroubů je vhodnější mít sadu šroubováků s různými hlavami;
 • Klíč: může být potřeba povolit nebo utáhnout matice a šrouby. V závislosti na typu matic budete možná potřebovat nastavitelný klíč nebo klíč pevné velikosti;
 • Gumové nebo nitrilové rukavice: k ochraně rukou před nečistotami a chemikáliemi, zejména při práci s chemickými povrchovými úpravami;
 • Ubrousky: k čištění povrchů a stírání vody. Je dobré mít měkké a savé materiály;
 • Instalatérská páska: slouží k vytvoření těsného spojení mezi různými prvky mixéru. Ujistěte se, že páska je nová a nepoškozená;
 • Rgumertsy: může být vyžadováno odšroubování nebo utažení různých prvků mixéru;
 • Kleště: užitečné při práci s dráty, trubkami a jinými materiály, se kterými se můžete setkat při instalaci vodovodní baterie.
READ
Мостик и сухой ручей — обустраиваем на приусадебном участке

Je důležité si uvědomit, že některé vodovodní baterie mohou mít své vlastní vlastnosti a vyžadují speciální nástroje pro instalaci. Proto se vždy před zahájením práce vyplatí přečíst si pokyny výrobce. To pomůže vyhnout se chybám a neočekávaným potížím během procesu instalace.

Odstávka dodávky vody

Odstávka dodávky vody

Před instalací baterie musíte vypnout přívod vody do kuchyně.

1. Najděte hlavní kohoutek, který dodává vodu do kuchyně. Obvykle se nachází v technické místnosti nebo pod umyvadlem.

2. Zavřete hlavní ventil otáčením proti směru hodinových ručiček, dokud se nezastaví.

3. Po uzavření kohoutku zkontrolujte, zda nedochází k úniku vody.

Nyní je voda zcela vypnutá a můžete začít instalovat baterii do kuchyně.

Demontáž starého mixéru

Demontáž starého mixéru

Chcete-li nainstalovat novou baterii do kuchyně, musíte nejprve demontovat starou baterii. Demontáží se uvolní pracovní plocha a připraví se prostor pro instalaci nového zařízení.

Před demontáží staré baterie byste měli uzavřít přívod vody, abyste předešli nechtěným únikům. K tomu můžete zavřít kohoutky na potrubí nebo na hlavním vodovodním ventilu.

Po vypnutí přívodu vody je nutné uzavřít odtok, aby nedošlo k úniku. Pokud má kohoutek samostatný ventil na vypouštěcím potrubí, měl by být uzavřen. V opačném případě můžete odtok uzavřít zátkou nebo pod trubku umístit kbelík na zachycení vytékající vody.

Dalším krokem je uzavření přívodu vody do starého kohoutku. Typicky se spojení provádí pomocí ohebného vedení s ventilem na konci. Pomocí klíče povolte matici spojující vložku s trubkou. Poté můžete pružnou vložku opatrně odšroubovat a odložit.

Po odpojení přívodu k mixéru je třeba odšroubovat upevňovací matici, která se nachází pod dřezem nebo na kuchyňské desce. To obvykle vyžaduje klíč nebo maticový klíč s rukojetí.

Při odšroubování upevňovací matice baterie byste měli držet samotnou baterii tak, aby nespadla a nepoškodila spodní stranu dřezu nebo desky.

Po odšroubování matice zajišťující baterii ji můžete opatrně zvednout a oddělit ji od dřezu nebo desky. Musíte být opatrní a opatrní, abyste nepoškodili okolní konstrukci nebo se nezranili.

Nyní je starý kohoutek kompletně demontován a připraven k výměně za nový. Všechny prvky a části staré baterie lze v závislosti na jejich stavu zachránit nebo recyklovat.

READ
Jak připevnit verandu k polykarbonátovému domu. Fotografie různých typů verand

Je důležité si uvědomit, že demontáž staré baterie musí být prováděna opatrně a přesně, aby nedošlo k poškození sanitárních přípojek a zařízení. V případě potřeby můžete vyhledat pomoc odborníka, který nový mixér pečlivě a profesionálně demontuje a nainstaluje.

Instalace nového mixéru

Instalace nového mixéru

Před instalací nového mixéru musíte připravit všechny potřebné materiály a nástroje. Začněte uzavřením přívodních ventilů teplé a studené vody. Uzavřete ventily, abyste mohli směšovač pohodlně nainstalovat.

1. Odpojte starý kohoutek. To se obvykle provádí odšroubováním matice na hadicích pomocí klíče. Opatrně odpojte hadice od přívodu vody.

2. Pomocí klíče odstraňte matici zajišťující starou baterii k dřezu nebo pracovní desce. Opatrně odstraňte starý kohoutek.

3. Očistěte povrch dřezu nebo pracovní desky od zbývajícího starého tmelu pomocí saponátu nebo speciálního rozpouštědla.

4. Umístěte novou baterii na dřez nebo pracovní desku a otočením matice ji zajistěte. Utáhněte matici pomocí klíče, abyste se ujistili, že je kohoutek bezpečně upevněn.

5. Připojte ohebné kohoutkové hadice k přívodním ventilům studené a teplé vody. Utáhněte matice na hadicích pomocí klíčů.

6. Otevřete přívodní ventily a zkontrolujte funkci nového mixéru. Ujistěte se, že nedochází k úniku.

Po dokončení všech těchto kroků bude váš nový faucet nainstalován a připraven k použití. V případě potřeby vytvořte další upevňovací prvky nebo upravte úhel přívodu vody.

Otázky a odpovědi:

Která baterie je nejlepší do kuchyně?

Při výběru kuchyňské baterie byste měli zvážit několik faktorů: materiál, funkčnost, styl a cenu. Nejoblíbenějšími materiály pro vodovodní baterie jsou nerezová ocel, pochromovaná mosaz a bronz. Pokud potřebujete použít baterii na mytí nádobí a zeleniny, je lepší zvolit model s vysokým výtokem a otočným výtokem. Pokud preferujete moderní styl, pak se vám bude hodit baterie s lesklým povrchem a rovnými liniemi. Pokud jde o cenu, může se pohybovat od několika tisíc do několika desítek tisíc rublů.

Video:

Výměna flexibilních hadic ➰ Instalace flexibilních hadic na kuchyňskou baterii s připojením k filtru

Montáž kuchyňské baterie. Video tutoriál Instalatér

Jak správně nainstalovat kuchyňskou baterii s vodním filtrem

Recenze

nedefinované

Článek na webu je velmi užitečný a informativní! Dlouho jsem hledal návod na instalaci vodovodní baterie do kuchyně a tento mi hodně pomohl. Autor podrobně hovoří o potřebných materiálech a nástrojích, které budou vyžadovány při instalaci. Všechny kroky jsou jasně popsány a doplněny jasnými fotografiemi, což celý proces ještě více usnadňuje. Nyní už přesně vím, co mám dělat, abych faucet správně nainstaloval a vyhnul se v budoucnu nepříjemným překvapením. Děkuji autorovi za tak užitečný článek!

READ
Jak natírat a chránit potrubí topení

nedefinované

Velmi užitečný článek, díky! Nedávno jsem se rozhodl nainstalovat baterii do kuchyně a nevěděl jsem, kde začít. Váš článek mi poskytl všechny materiály a nástroje, které jsem potřeboval. Nyní chápu, že musím zakoupit instalační klíč, kouřovou pásku a také zkontrolovat přítomnost hadic a zvlnění. Ocenil jsem také podrobný návod na instalaci faucetu. Děkujeme za sdílení vašich znalostí! Nyní jsem si jistý, že mohu správně nainstalovat baterii do kuchyně.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: