Jak správně nainstalovat lišty na vnitřní dveře

Mnoho lidí chce svým interiérům dodat eleganci a konečnou úpravu a okenní rámy jsou skvělým způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout. Talíře jsou dekorativní dokončovací prvky, které se instalují na boční a horní stranu dveří. Dodají dveřím nejen hotový vzhled, ale také skryjí mezery mezi stěnou a zárubní. Instalace lišty se může zdát jako skličující úkol, ale ve skutečnosti s trochou trpělivosti a těmito jednoduchými pokyny tuto práci zvládnete sami.

Krok 1: Příprava materiálů a nástrojů.

Před zahájením práce byste měli připravit všechny potřebné materiály a nástroje. K vyplnění spár budete potřebovat ořez, měřicí pásku, pilku na železo nebo kotoučovou pilu, šroubovák, lepidlo na dřevo, šrouby nebo hřebíky a tmel.

Krok 2: Měření a montáž lemů.

Před instalací obložení změřte výšku a šířku dveří, abyste určili délku obložení. Označte tyto rozměry na lištách a pomocí pily na železo nebo kotoučové pily odřízněte lišty na požadované značky. Pamatujte, že je lepší ponechat malou rezervu, abyste mohli přesně upravit ořez podle potřeby.

Krok 3: Instalace platforem.

Naneste lepidlo na dřevo na zadní stranu obložení a opatrně jej připevněte ke stěně nebo stěnovému panelu podél dveří. Dále připevněte lištu k horní části dveří. Pro větší spolehlivost použijte k upevnění obložení šrouby nebo hřebíky. Opakujte tento postup pro boční obložení a nainstalujte je svisle tak, aby měly správnou vzdálenost mezi stěnami a mezi sebou.

Pamatujte, že každý projekt je jiný a může vyžadovat další kroky nebo materiály. Před zahájením práce si pečlivě přečtěte pokyny a pokyny výrobce.

Po instalaci obložení zkontrolujte, zda je vše vodorovně a bezpečně upevněno. Poté pomocí stěrky vyplňte spáry mezi obložením a stěnou nebo stěnovým panelem. Po zaschnutí tmelu povrch obruste a obložení zakryjte vybraným dokončovacím materiálem nebo barvou. Díky instalovanému obložení budou vaše interiérové ​​dveře nakonec vypadat celistvě a elegantně.

Jak nainstalovat pásy na vnitřní dveře: pokyny krok za krokem

Jak nainstalovat pásy na vnitřní dveře: pokyny krok za krokem

Krok 1: Připravte si potřebné nástroje. K instalaci platforem budete potřebovat:

 1. Dřevěné podložky.
 2. Truhlářské lepidlo.
 3. Lepidlo na dřevo a dřevěné sponky (nebo šrouby a hmoždinky).
 4. Vrták (nebo šroubovák, pokud používáte šrouby).
 5. Pila na dřevo.
 6. Pravítko nebo měřicí páska.
 7. Smirkový papír.
 8. Štětec pro nanášení lepidla.

Krok 2: Změřte a odřízněte lištu na správnou velikost pro každou stranu dveří. K přesnému řezání ořezu použijte pilu na dřevo. Vezměte prosím na vědomí, že destičky mají často na jedné hraně zkosení, které je třeba vzít v úvahu při řezání.

READ
Jak lepit těžké vinylové tapety: požadavky na lepidlo, doporučení (fotografie a videa)

Krok 3: V případě potřeby obruste okraje lišty brusným papírem, abyste získali hladký povrch.

Krok 4: Naneste lepidlo na zadní stranu lišty a pevně ji přitlačte ke stěně nad dveřmi. Pomocí pravítka nebo měřicí pásky se ujistěte, že jsou lišty zarovnány svisle a vodorovně.

Krok 5: Pokud používáte lepidlo na dřevo, počkejte několik minut, než lepidlo mírně ztvrdne, než přejdete k dalšímu kroku.

Krok 6: Pokud používáte dřevěné sponky nebo hmoždinkové šrouby, vyvrtejte otvory do obložení a stěny. Poté zajistěte lišty na místě pomocí svorek nebo šroubů pomocí vrtačky nebo šroubováku. Ujistěte se, že je lišta pevně připevněna a neviklá.

Krok 7: Zkontrolujte instalaci obložení, zavřete dveře a ujistěte se, že obložení rovnoměrně přiléhá ke stěně a dveřím.

Krok 8: V případě potřeby odstraňte přebytečné lepidlo z povrchu lišty a natřete je jakoukoli barvou, která odpovídá vašemu interiéru. Před použitím dvířek počkejte, až barva zcela zaschne.

Dodržováním těchto pokynů krok za krokem úspěšně nainstalujete lišty na interiérové ​​dveře a dáte svému interiéru ucelený vzhled.

Příprava a výběr potřebných materiálů

Příprava a výběr potřebných materiálů

Před instalací desek na vnitřní dveře je nutné provést několik přípravných prací a vybrat potřebné materiály.

1. Posuďte stav zárubně. Zkontrolujte, zda nedošlo k poškození nebo deformaci. Pokud dveře nebo rám dveří vyžadují opravy, proveďte je před instalací obložení.

2. Změřte rozměry zárubně. Zaznamenejte výšku a šířku krabice a také tloušťku stěny. Tyto parametry jsou potřebné k určení velikosti platbandů. Vezměte prosím na vědomí, že některé modely platbandů mají možnost upravit délku a šířku, takže si vyberte vhodný model.

3. Vyberte materiál pro obložení. Mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je dřevo, MDF, plast nebo kov. Při výběru materiálu desky zvažte styl a design vašeho interiéru.

4. Připravte si nástroje a zásoby. K instalaci lišt budete potřebovat následující nástroje: kladivo, sbíječka, šroubovák, pila nebo pilka na železo, měřicí páska, vodováha a lepidlo pro připevnění lišt.

5. Nákup dalších materiálů. Kromě lišt a nástrojů můžete také potřebovat lepidlo k připevnění lišt, šrouby nebo hřebíky, tmel, barvu nebo lak na dokončení lišt.

READ
Ebřík: odrůdy, jak si vybrat, jak vyrobit

Příprava a výběr potřebných materiálů jsou důležité pro úspěšnou instalaci obložení na interiérové ​​dveře. Než začnete s instalací, ujistěte se, že máte všechny potřebné materiály a nástroje.

Odstranění starého obložení a čištění povrchu

Odstranění starého obložení a čištění povrchu

Před instalací nových obložení je nutné odstranit staré a vyčistit povrch, na kterém byly instalovány. To pomůže zajistit lepší přilnavost a kvalitu instalace nových obložení.

Krok 1: Příprava nástrojů

Krok 1: Příprava nástrojů

K odstranění starého obložení budete potřebovat následující nástroje:

 • Šroubovák nebo páčidlo
 • Kladivo
 • Nůž
 • Tmel a špachtle

Krok 2: Odstranění starých ozdob

Krok 2: Odstranění starých ozdob

Postup odstranění starých obložení závisí na jejich typu a způsobu instalace. Ve většině případů jsou desky zajištěny hřebíky nebo šrouby. K odstranění těchto upevňovacích prvků budete potřebovat šroubovák nebo páčidlo.

 1. Pečlivě zkontrolujte pásy a určete typ upevnění.
 2. Pokud je obložení zajištěno hřebíky, vložte pod něj nůž nebo páčidlo a jemně jej zvedněte, abyste hřebíky odstranili.
 3. Pokud je obložení připevněno šrouby, odšroubujte je pomocí šroubováku. V případě potřeby nejprve odstraňte vrchní vrstvu barvy nebo tmelu, abyste získali přístup k hlavě šroubu.
 4. Opakujte tyto kroky pro veškeré obložení kolem dveří.

Krok 3: Čištění povrchu

Krok 3: Čištění povrchu

Po odstranění starého obložení je nutné povrch očistit od všech zbývajících spojovacích prvků, staré barvy nebo tmelu. To lze provést následovně:

 1. Pomocí nože nebo stěrky odstraňte zbývající hřebíky nebo šrouby.
 2. Očistěte povrch od starého nátěru nebo tmelu pomocí špachtle a brusného papíru.
 3. Pomocí vlhkého hadříku odstraňte veškerý prach a nečistoty.

Po dokončení těchto kroků je povrch připraven k instalaci nových lišt.

Měření a řezání nových lemů

Před montáží nových lemů je nutné správně změřit dveřní otvory a oříznout lemy tak, aby dokonale odpovídaly rozměrům dveří. V této části si povíme, jak správně měřit a řezat nové lemy.

Měření šířky otvorů

Měření šířky otvorů

Než začnete měřit šířku otvorů, ujistěte se, že jsou dveře již na svém místě. K měření šířky otvoru budete potřebovat měřicí pásku. Začněte měřit v horní části otvoru, poté změřte šířku uprostřed a dole. Zaznamenejte nejmenší měření.

Řezání nových lemů

Řezání nových lemů

Jakmile provedete měření otvorů, můžete začít řezat nový lem. Položte lem na rovný povrch a perem nebo tužkou označte požadovanou délku střihu. Vezměte prosím na vědomí, že délka desky by měla být o několik centimetrů větší než šířka otvoru.

K řezání odřezků použijte pilu na dřevo nebo elektrickou pilu. Snažte se střívka řezat co nejrovnoměrněji a nejpřesněji. Jakmile jsou všechny lišty oříznuty, můžete je začít instalovat.

READ
Pokládka lícových cihel: Druhy zdiva, technologie, návod
Nástroje materiály
měřicí páska platbands
Pen nebo tužka
Pila na dřevo nebo elektrická pila

Montáž nového obložení a přizpůsobení velikosti dveřního otvoru

Montáž nového obložení a přizpůsobení velikosti dveřního otvoru

Při montáži nových lišt na interiérové ​​dveře je důležité je správně přizpůsobit velikosti dveřního otvoru. To umožní instalaci desek bez mezer nebo zkreslení, díky čemuž bude povrch vizuálně kvalitnější a esteticky příjemnější.

Nejprve musíte změřit šířku dveří. Pro zajištění vodorovné polohy desek se doporučuje použít úroveň budovy.

Po určení rozměrů dveří můžete začít upravovat obložení. Chcete-li to provést, musíte změřit každý platband od údolí k hornímu okraji. Nezapomeňte, že spodní lemování by mělo být o 0,5-1 centimetr širší než šířka dveřního otvoru, aby vznikla vhodná mezera mezi podlahou a dveřmi.

Po změření ořezu byste měli použít elektrickou pilu nebo pilu na dřevo a ořezat lem na požadovanou velikost. V takovém případě nezapomeňte nosit ochranné brýle a rukavice.

Po úpravě obložení byste je měli nainstalovat na dveře. K tomu použijte stavební lepidlo nebo šrouby. Začněte s horním obložením, poté nainstalujte boční obložení a nakonec spodní obložení. Při instalaci zajistěte vodorovnou polohu a před konečným upevněním zkontrolujte úroveň každého obložení.

Po instalaci obložení zkontrolujte, zda těsně přiléhá ke stěně a zda nejsou viditelné žádné mezery. V případě potřeby můžete použít dokončovací tmely a brusné papíry pro dokončení povrchu a dosažení jednotného efektu.

Je důležité si uvědomit, že instalace platbandů je poměrně náročný proces a vyžaduje určité dovednosti a nástroje. Pokud nemáte zkušenosti nebo potřebné nástroje, doporučuje se najmout si na práci profesionála.

Otázky a odpovědi:

Jak dlouho bude trvat montáž obložení na vnitřní dveře?

Doba montáže pásů na interiérové ​​dveře závisí na vašich zkušenostech a dovednostech v práci s nářadím a také na složitosti zvoleného designu plechu. V průměru zabere instalace obložení na jedny dveře přibližně 2-3 hodiny.

Jaké nástroje jsou potřeba k instalaci obložení na vnitřní dveře?

K instalaci desek na vnitřní dveře budete potřebovat: skládačku, vrtačku s dlouhým vrtákem, šroubovák, kladivo, dláto, pilku na železo, vodováhu, metr, rozpěrku a spojovací prvky (šrouby a hmoždinky). Pokud s těmito nástroji nemáte zkušenosti, je lepší vyhledat pomoc odborníka.

READ
Systém dělení potrubí - co to je?

Jak správně změřit a připravit lišty pro montáž na interiérové ​​dveře?

Před instalací obložení je nutné správně změřit dveřní otvor s ohledem na tloušťku dveřního křídla a dodatečnou mezeru na každé straně pro pohyb dveří. Poté, na základě získaných měření, musíte změřit a oříznout obložení pro horní a boční strany dveří. Vyrobené desky by měly být obroušeny a natřeny ve zvolené barvě nebo použít dokončovací materiály, jak si přejete.

Video:

Montáž dveřních svahů (nástavců) na vstupní dveře. Návod krok za krokem.

Instalace platbandů a doborů

Jak nainstalovat teleskopické nástavce a vnitřní zárubně vlastníma rukama

Recenze

Alexey Petrov

Článek je velmi užitečný a informativní. Podrobně popisuje všechny fáze instalace desek na vnitřní dveře a obsahuje pokyny krok za krokem, což je velmi výhodné pro lidi, kteří v této věci nemají zkušenosti. Jako muž se vždy snažím dělat všechno sám, a tak jsem si tento článek přečetl s velkým zájmem. Jako obzvláště užitečné se ukázaly rady ohledně výběru materiálu pro desky a nástrojů pro jejich instalaci. Nyní vím, že pro stabilní instalaci obložení se doporučuje použít šrouby a montážní tmel pomůže skrýt švy. Zvláštní poděkování za podrobné ilustrace, které pomohly lépe porozumět procesu instalace platbandů. Díky tomuto článku jsem si jistý, že tento úkol zvládnu bez problémů. Nyní budou moje dveře vypadat stylověji a elegantněji díky správně nainstalovanému obložení. Už teď vím, že se o tyto užitečné informace podělím s přáteli, kteří také oceňují možnost udělat něco vlastníma rukama a vylepšit svůj domov. Vřele doporučuji každému, kdo si chce osvojit zručnost montáže obložení na interiérové ​​dveře!

Dmitry Petrov

Skvělý článek! Vždy jsem snil o tom, že se naučím, jak instalovat obložení na dveře vlastníma rukama, a vaše pokyny krok za krokem mi s tím pomohly. Od výběru materiálu a měření rozměrů jste skutečně podrobně popsali všechny fáze práce. Obzvláště oceňuji tipy na instalaci obložení pomocí montážních spon – je to tak pohodlné a ušetří to spoustu času. Ocenil jsem také vaše doporučení na dokončení obložení. Správně uvádíte, že před lakováním je nutné povrch ošetřit tmelem a nanést základní nátěr. To skutečně pomůže zlepšit vzhled obložení a ochránit jej před poškozením. Uvědomil jsem si, že instalace platbandů není tak obtížný úkol, jak se zdálo dříve. Díky vašim instrukcím se cítím sebejistě a mám motivaci to zkusit sám. Váš článek je snadno pochopitelný a plný užitečných informací. Jsem naprosto nadšený, že mohu aktualizovat interiér svého domova krásným, úhledně nainstalovaným obložením. Moc děkuji za tak podrobné a jasné pokyny!

READ
Matrace s nezávislými pružinami - popis

Přezdívka1

Článek se mi moc líbil! Dlouho jsem nevěděl, jak nainstalovat desky na vnitřní dveře sám, a tak jsem se obrátil na specialisty. Ale díky tomuto návodu krok za krokem jsem se naučil dělat všechno sám. Za prvé, stojí za zmínku, že je nutné provést všechna potřebná měření, aby destičky ležely hladce a úhledně. Dále byste se měli postarat o výběr materiálu a jeho přípravu – nezapomeňte jej brousit, abyste se zbavili vad. Jakmile začnete s instalací, musíte správně umístit lišty a správně je zajistit pomocí lepidla a hmoždinek. Je důležité si uvědomit, že všechny práce musí být prováděny pečlivě a důsledně, aby se předešlo dalším problémům. Ujistěte se, že jste zkontrolovali všechna připojení a upevněte ozdobné lišty na místě. Jsem rád, že si nyní mohu lištu nainstalovat sám a vytvořit si jedinečný design u mě doma. Moc děkuji za podrobný návod!

Jekatěrina Smirnová

Velmi užitečný článek! Nedávno jsem se rozhodl nainstalovat lišty na vnitřní dveře v mém bytě, ale nevěděl jsem, kde začít. Díky tomuto podrobnému návodu bylo vše jasné a tento úkol jsem mohl úspěšně dokončit. Užitečné byly zejména informace o potřebných nástrojích a materiálech. Nemyslel jsem si, že instalace platbandů bude vyžadovat takovou sadu nástrojů. Naštěstí vše, co jsme potřebovali, bylo po ruce, takže proces probíhal velmi rychle. Samotné pokyny jsou velmi jasné a snadno se řídí. Líbilo se mi, že všechny kroky jsou podrobně popsány a doplněny fotografiemi, díky čemuž je proces ještě názornější. Nikdy předtím jsem se s instalací platbandů nesetkal, takže jsem se bál, abych neudělal něco špatně. Nicméně díky tomuto článku jsem neměl žádné potíže. Postupoval jsem přesně podle návodu a vše dopadlo skvěle. Nyní moje dveře vypadají velmi elegantně a celistvě díky instalované liště. S výsledkem jsem velmi spokojen a chtěl bych poděkovat autorům tohoto článku za informativní a jasný návod. Nyní tento návod určitě doporučím všem svým přátelům!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: