Jak správně skladovat avokádo doma, aby se nezkazilo

Avokádo je oblíbené a zdravé ovoce, které si vysloužilo uznání mnoha gurmánů. Abyste si však mohli plně vychutnat skvělou chuť a nutriční výhody avokáda, je důležité je správně skladovat. V tomto článku vám prozradíme pár tajemství, která pomohou udržet avokádo doma čerstvé a chutné.

Tajemství #1: Zvolte správný stupeň zralosti. Chcete-li zjistit, zda je avokádo připraveno k jídlu, jemně ho stiskněte prstem. Pokud je ovoce elastické a nedeformuje se pod tlakem, je ještě nezralé. Pokud je avokádo měkké a znetvořené, je přezrálé a brzy se zkazí. Ideální stupeň zralosti je, když je ovoce mírně elastické, ale deformuje se bez větší námahy. Nákupem avokáda ve správném stupni zralosti prodloužíte jejich trvanlivost.

Tajemství #2: Avokádo skladujte při pokojové teplotě. Studená lednice může ovlivnit vzhled a chuť ovoce. Při skladování při pokojové teplotě si avokádo zachová svou hladkou texturu a lahodnou chuť.

Tajemství #3: Pokud chcete zpomalit proces zrání vašeho avokáda, vložte ho do papírového sáčku nebo ho zabalte do novin. Papír pomůže absorbovat vlhkost, což sníží riziko přezrání ovoce.

Tajemství #4: Pokud máte otevřené avokádo, aby na vzduchu nezhnědlo, nalijte na něj trochu citronové šťávy nebo ho opláchněte citronovou šťávou. Kyselina citronová pomůže zachovat svěží a jasnou barvu ovoce.

S těmito tajemstvími můžete prodloužit trvanlivost avokáda a užít si jeho jedinečnou chuť. Zkuste se řídit těmito doporučeními a sami pociťte rozdíl!

Tajemství skladování avokáda doma

Tajemství skladování avokáda doma

Výběr zralosti avokáda

Prvním krokem ke správnému skladování avokáda je vybrat si ovoce, které je zralé a zralé. Chcete-li zjistit, zda je avokádo dostatečně zralé, dužina by měla být křehká, ale ne příliš měkká. Pokud je ovoce již příliš měkké, bude s největší pravděpodobností přezrálé a dlouho nevydrží.

Chladný sklad

Chladný sklad

Nejúčinnější způsob skladování avokáda je v lednici. Zralé avokádo vložte do plastového sáčku nebo vložte ovoce do plastové nádoby. Toto skladování pomůže zpomalit proces zrání avokáda a prodlouží jeho trvanlivost.

Před uskladněním můžete do avokáda přidat i plátek citronu nebo citronovou šťávu. Citron pomůže zachovat barvu a čerstvost ovoce.

READ
Jak správně lepit tapety na MDF panely: pokyny krok za krokem

Způsoby přepravy avokáda

Pokud potřebujete avokádo převézt například na piknik nebo do práce, můžete použít několik metod, které pomohou zachovat čerstvost ovoce:

 • Zabalte avokádo do silné potravinářské fólie;
 • Umístěte ovoce do silikonového sáčku;
 • Pro přepravu ovoce použijte speciální kontejner.

Vyberte si způsob, který je pro vás nejpohodlnější a avokádo zabalte, aby se při přepravě nepoškodilo.

Pomocí těchto tajemství skladování avokáda si můžete uchovat čerstvost a chuť tohoto lahodného ovoce doma po dlouhou dobu.

Vyberte si správné avokádo

Vyberte si správné avokádo

Abyste si avokádo uchovali co nejdéle a užili si jeho čerstvou chuť, musíte si při nákupu umět vybrat správné ovoce. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat perfektní avokádo.

Внешний вид Vlastnosti
Barva kůže Vyberte si avokádo s tmavě zelenou slupkou, která se může při stlačení cítit trochu měkká. Vyhněte se avokádu s jizvami, skvrnami nebo nazelenalou slupkou, protože to mohou být známky přezrálosti nebo poškození ovoce.
velikost Při výběru avokáda věnujte pozornost jeho velikosti. Avokádo, které je příliš malé, často končí suché a bez chuti. Upřednostňovány by měly být plody střední nebo velké velikosti.
Tvrdost Když na avokádo zatlačíte, mělo by prsty lehce pružit. Pokud je ovoce příliš tvrdé, pak ještě není zralé. Pokud se ovoce při lisování ohne, je přezrálé a nemusí být vhodné ke konzumaci.

Pamatujte, že výběr kvalitního avokáda může velmi ovlivnit jeho čerstvost a chuť. Dodržujte tyto pokyny a vychutnejte si skvělé avokádo pokaždé!

Správné skladování avokáda

Správné skladování avokáda

Zde je několik tipů, jak udržet avokádo čerstvé:

 1. Vyberte si správný stupeň zralosti. Avokádo si můžete koupit nezralé a nechat si ho dozrát doma. Není vhodné kupovat přezrálé avokádo, protože se rychle kazí.
 2. Avokádo skladujte na tmavém a chladném místě. Nejlepší je lednice, kde avokádo vydrží čerstvé nejdéle.
 3. Správně zabalte avokádo pro skladování. Zabalte jej do papírové utěrky nebo vložte do plastové nádoby, abyste zabránili vystavení vzduchu.
 4. Vyhněte se skladování nakrájeného avokáda. Pokud avokádo nakrájíte, zakryjte ho fólií a uložte do lednice, ale ne déle než dva dny.
 5. Pokud chcete avokádo zmrazit, udělejte to dříve, než bude zralé. Avokádo rozkrojte napůl, odstraňte pecku a odstraňte slupku. Poté každou polovinu zabalte do potravinářské fólie a vložte do mrazáku.
READ
Jak správně ohýbat sádrokarton doma pro oblouky a další potřeby opravy s videem

Dodržováním těchto tipů můžete udržet avokádo čerstvé a prodloužit jeho trvanlivost.

Použijte plastový obal

Použijte plastový obal

Chcete-li použít tuto metodu, nejprve rozřízněte avokádo na polovinu, odstraňte pecku a odstraňte slupku. Poté každou polovinu pevně zabalte do plastové fólie, aby nezůstaly žádné vzduchové mezery. Zabalené poloviny dejte do lednice a skladujte, dokud není potřeba.

Výhody Omezení
Stabilizuje vlhkost a teplotu uvnitř avokáda Vyžaduje použití plastového obalu, který nemusí být ekologický
Pomáhá udržet avokádo čerstvé a měkké Potřebujete další prostor v lednici
Jednoduchý a cenově dostupný způsob skladování

Skladování nakrájeného avokáda

Skladování nakrájeného avokáda

Jakmile je avokádo nakrájeno, musí být správně skladováno, aby se zachovala čerstvost a chuť ovoce. Níže uvádíme několik tipů, jak správně skladovat nakrájené avokádo:

Zmrazení

Zmrazení

Jedním ze způsobů, jak uchovat nakrájené avokádo, je zmrazit ho. Chcete-li to provést, musíte:

 1. Odstraňte kůru a pecku;
 2. Nakrájejte avokádo na kousky, ale ne příliš jemně;
 3. Přidejte trochu citronové šťávy, abyste zabránili oxidaci;
 4. Plátky avokáda vložte do plastové nádoby nebo sáčku na zip;
 5. Vložte nádobu nebo sáček do mrazáku.

Zmrazené nakrájené avokádo lze skladovat v mrazáku až 3 měsíce. Před použitím jej rozmrazte v lednici.

Použití potravinářské fólie

Použití potravinářské fólie

Pokud nemůžete rozdrcené avokádo zmrazit, můžete použít igelit, abyste prodloužili jejich trvanlivost. Pro tohle:

 1. Odstraňte kůru a pecku;
 2. Nakrájejte avokádo na kousky, ale ne příliš jemně;
 3. Každý kus zabalte do potravinářské fólie tak, aby těsně přiléhala;
 4. Vložte zabalené kousky avokáda do plastové nádoby nebo sáčku na zip;
 5. Uchovávejte v chladničce.

Při použití tohoto způsobu skladování lze drcené avokádo použít během 2-3 dnů.

Pomocí těchto tipů a triků můžete uchovat rozdrcené avokádo čerstvé a chutné pro pozdější použití.

Jak chránit avokádo před oxidací

Řezný moment

Řezný moment

Prvním krokem, jak zabránit oxidaci avokáda, je řezání ve správný čas. Avokádo se doporučuje nakrájet těsně před konzumací. Pokud potřebujete nakrájet avokádo předem, můžete nakrájené kousky avokáda přidat trochu čerstvé citronové šťávy nebo octa. Kyselina pomůže zpomalit oxidaci.

Skladování s jámou

Skladování s jámou

Nejúčinnějším způsobem, jak udržet avokádo čerstvé, je uchovávat ho s peckou. Semeno avokáda obsahuje více antioxidantů, které pomáhají předcházet oxidaci. Jednoduše nechte pecku v nakrájeném avokádu a pevně zabalte do potravinářské fólie.

READ
Jak pověsit tapetu na strop pro začátečníky a další

Použití žárovky

Použití žárovky

Dalším způsobem, jak zabránit oxidaci avokáda, je použití cibule. Pokud nemáte potravinářskou fólii, můžete avokádo umístit do zakryté plastové nádoby spolu s cibulí. Cibule pomůže oddálit přístup kyslíku a zabrání oxidaci.

Pomocí těchto metod udržíte avokádo čerstvé a zabráníte oxidaci. Tímto způsobem si můžete po dlouhou dobu vychutnávat lahodná a výživná jídla z avokáda.

Příprava avokáda ke skladování

Příprava avokáda ke skladování

Chcete-li déle zachovat čerstvost a chuť avokáda, musíte je před skladováním řádně připravit.

Před uskladněním avokáda je třeba dodržet několik kroků:

 1. Vyberte zralé avokádo, které nemá skvrny nebo měkké oblasti na povrchu.
 2. Nožem opatrně odřízněte vrchní část avokáda.
 3. Opatrně odstraňte slupku z avokáda, začněte od horního okraje a postupujte směrem dolů k ovoci. Poté jámu odstraňte.
 4. Oloupané avokádo položte na rovnou plochu a nakrájejte na kousky nebo plátky.

Po dokončení těchto kroků je avokádo připraveno ke skladování. Lze použít různé způsoby skladování, jako je použití plastového obalu nebo chlazení.

Šťastné skladování avokáda!

Otázky a odpovědi:

Jak dlouho lze avokádo skladovat?

Avokádo lze skladovat 2 až 7 dní v závislosti na stupni zralosti a podmínkách skladování.

Pokud je avokádo příliš zelené, jak ho mohu urychlit?

Pokud je avokádo příliš zelené, můžete jej urychlit umístěním do papírového sáčku s jablkem nebo banánem na den při pokojové teplotě.

Video:

Avokádový krém Velmi rychlý a snadný Zamrazila jsem ho ❄ je jako čerstvý

Jak skladovat avokádo, aniž by zčernalo

Nechal jsem avokádo v mrazáku 4 měsíce: půl hodiny pod vodou – a je zase čerstvé!

Recenze

nedefinované

Článek je velmi užitečný a informativní! Jako správný milovník avokáda jsem se vždy potýkal s problémem zachování čerstvosti tohoto ovoce. Bylo velmi zajímavé dozvědět se o několika způsobech, které pomohou prodloužit jeho trvanlivost a zachovat jeho chuť. Zejména mě překvapilo, že avokádo můžete zamrazit. Většinou si koupím velké balení a pak nestihnu sníst všechno ovoce, než se zkazí. Nyní mohu díky vašim tipům zbytky bezpečně zamrazit a použít v budoucnu. Také se mi moc líbil nápad upéct avokádo, nikdy jsem ho tímto způsobem nezkoušela, ale teď to určitě vyzkouším! Obecně děkuji za užitečné tipy, teď budu přesně vědět, jak správně skladovat avokádo doma.

READ
Lepidlo na podlahové sokly

Je mi líto, ale tento úkol nemohu dokončit.

Pro mě jako znalce avokáda byl tento článek skutečnou spásou! Teď už vím, jak toto úžasné ovoce doma správně skladovat. Tajemství, které jsem se naučil o zachování čerstvosti a chuti, jsou prostě úžasné! Nikdy předtím jsem si nemyslel, že avokádo lze skladovat s jablkem nebo cibulí, aby si zachovalo čerstvost. A kdo by to byl řekl, že bude celý skladován déle než v rozřezaném stavu! Nyní se budu přesně řídit těmito tipy, abych si déle užil čerstvé a lahodné avokádo. Děkuji autorovi za tak užitečné informace!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: