Jak svařit sporák pro garáž: možnosti pro sporáky vyrobené z trubek a ráfků

Sporák do garáže je nepostradatelným doplňkem pro každého, kdo tráví hodně času v dílně nebo opravuje auto. Poskytuje nejen teplo a pohodlí během chladného období, ale také umožňuje rychle a efektivně vytápět garážový prostor.

Dnes existují různé možnosti pro garážová kamna, ale jednou z nejoblíbenějších a nejjednodušších k realizaci jsou kamna vyrobená z trubek a věnců. Vyznačují se jednoduchostí designu a dostupnou cenou a lze je také vyrobit vlastníma rukama bez velkého úsilí.

Hlavní výhodou takových kamen je jejich univerzálnost a účinnost. Trubka a kolo jsou materiály, které lze nalézt v každé garáži nebo na skládce. Zároveň díky správnému uspořádání prvků a proudění vzduchu jsou kamna z trubky a ráfku kola schopna rovnoměrně vytápět celou plochu garáže a poskytovat tak útulnou atmosféru a pohodlné pracoviště.

Jak svařit sporák pro garáž: nejlepší možnosti pro sporáky vyrobené z trubek a ráfků

Jak svařit sporák pro garáž: nejlepší možnosti pro sporáky vyrobené z trubek a ráfků

Možnost s trubkovým sporákem

Jednou z oblíbených možností pro svařování garážových kamen je použití trubek. K tomu budete potřebovat dvě kovové trubky, které budou sloužit jako hlavní těleso kamen, dále kus plechu na dvířka a pletivo na ochranu před náhodným zraněním.

Nejprve je třeba svařit těleso kamen ze dvou trubek a spojit je ve tvaru kvádrového obdélníku. Poté na jedné straně trubek musíte udělat otvory pro dveře. K tomu můžete použít příklepovou vrtačku nebo vrtačku.

Poté musíte na otvory přivařit kus plechu, abyste vytvořili dvířka kamen. Na dvířka můžete připevnit madlo, které usnadní otevírání a zavírání sporáku. U vchodu do kamen můžete také připevnit síťku, aby se dovnitř nedostaly nečistoty a prach.

Možnost s vařičem z ráfků

Další možností pro garážová kamna je použití ráfků. K tomu budete potřebovat dva staré ráfky, které poslouží jako hlavní těleso kamen, a také kus plechu na dvířka a víko kamen.

Nejprve je třeba svařit dva ráfky kol k sobě a vytvořit obdélníkový tvar – základnu kamen. Poté musíte udělat otvory pro dvířka trouby a víko. K tomu můžete použít příklepovou vrtačku nebo vrtačku.

Poté musíte na otvory přivařit kusy plechu, abyste vytvořili dvířka trouby a víko. Na dvířka a víko lze připevnit madla, aby se kamna pohodlně otvírala a zavírala.

READ
Jak vyrobit 3D stropy: tipy a triky

Obě tyto možnosti trubkových a kolových pecí jsou poměrně snadno vyrobitelné a lze je použít k vytápění garáží různých velikostí. Před použitím sporáku se samozřejmě doporučuje zkontrolovat jeho provoz a ujistit se, že nedochází k úniku plynu. Při dodržování všech pravidel a doporučení můžete svařovat kamna pro vaši garáž a užívat si teplo a pohodlí během chladného období.

Výběr a příprava místa

Výběr a příprava místa

Než začnete svařovat kamna v garáži, musíte vybrat správné místo pro instalaci. Je důležité vzít v úvahu faktory, jako je bezpečnost, snadnost použití a účinnost trouby.

Vyberte místo

Vyberte místo

Při výběru místa pro instalaci sporáku v garáži je třeba vzít v úvahu následující body:

1. Kamna musí být instalována na stabilním povrchu. K zajištění bezpečné fixace se doporučuje použít speciální stojany nebo kovovou plošinu.
2. Umístění trouby by mělo umožnit snadný přístup k zadní straně pro údržbu a seřízení.
3. Je třeba zvážit větrání garáže. Kamna musí být instalována tak, aby v místnosti byla dostatečná výměna vzduchu.

Trénink

Před zahájením svařovacích prací je nutné připravit místo a potřebné nástroje:

 • Odstraňte z pracovní plochy nečistoty a cizí předměty;
 • Ujistěte se, že jsou připraveny všechny potřebné nástroje a materiály (svařovací stroj, elektrody, plech, trubky atd.);
 • Oblečte se do vhodného pracovního oděvu a vybavení (ochranné brýle, rukavice, bezpečnostní obuv atd.);
 • Zkontrolujte dostupnost hasičské techniky a její připravenost k použití.

Dalším krokem po výběru místa a přípravy je svařování kamen v garáži. Dodržujte pokyny výrobce a dodržujte všechna bezpečnostní opatření pro bezpečný provoz.

Sestavení základny pece z trubek

Krok 1. Příprava materiálů a nástrojů

Krok 1. Příprava materiálů a nástrojů

Než začnete sestavovat základnu kamen z trubek, musíte připravit všechny potřebné materiály a nástroje. Budete potřebovat:

 • trubky požadovaného průměru a délky;
 • rohy;
 • svařovací stroj;
 • elektrody;
 • ruční nářadí (klíče, šroubováky atd.);
 • ochranné pomůcky (rukavice, maska, zástěra).

Krok 2. Umístění potrubí

Krok 2. Umístění potrubí

Najděte základnu pece v garáži a udělejte značky na podlaze. Poté pomocí příklepové vrtačky nebo šroubováku připevněte rohy k podlaze na značkách.

Dále připojte trubky k rohům a nainstalujte je do požadované polohy. Věnujte pozornost správnému umístění a úhlu sklonu trubek, protože na tom závisí správný provoz kamen.

Krok 3. Svařování základny pece

Po instalaci a zajištění trubek pokračujte ve svařování základny pece. Vyjměte trubky z rohů a svařte je dohromady, čímž vytvoříte pevnou a stabilní konstrukci.

READ
Jak správně vypočítat, vybavit a namontovat zavlažovací systém trávníku

Při svařování sledujte kvalitu a pevnost svarů. Bez svařování se to neobejde, snažte se jej proto provádět efektivně a profesionálně.

Hotové dno trouby musí být pevně upevněno a mít stabilní konstrukci, která odolá vysoké teplotě trouby. Po sestavení základny můžete přistoupit k další fázi – vytvoření tělesa pece.

Vytvoření spalovací komory

Vytvoření spalovací komory

K vytvoření spalovací komory lze použít různé materiály, včetně trubek a ráfků. Jednou z možností je použití velké kovové trubky jako krytu spalovací komory.

Nejprve je třeba připravit kovovou trubku, která bude sloužit jako tělo spalovací komory. Musí mít dostatečný průměr a délku, aby bylo zajištěno účinné spalování paliva.

Poté musíte v potrubí vytvořit otvory pro přívod paliva a vzduchu. Jeden otvor slouží k přívodu paliva, jako je dřevo nebo uhlí. Další otvory slouží pro přívod vzduchu potřebného pro spalování paliva.

Mezi otvory pro přívod vzduchu by měla být umístěna přepážka, která vytvoří spalovací komoru. Přepážka může být vyrobena z plechu pro zajištění pevnosti a udržení tepla uvnitř komory.

Pro zajištění účinného spalování paliva je důležité zvážit poměr mezi přívodem paliva a vzduchu. Příliš mnoho vzduchu může mít za následek nedokonalé spalování, zatímco příliš málo vzduchu může mít za následek nedostatečnou tvorbu tepla.

Po montáži spalovací komory do potrubí by měl být instalován speciální systém přívodu vzduchu a paliva. Může to být ventilátor pro přívod vzduchu a mřížka pro přívod paliva.

Před použitím kamen nezapomeňte zkontrolovat těsnost spalovací komory a přítomnost spolehlivého systému pro odstraňování spalin.

Výhody použití spalovací komory:

Výhoda popis
Účinnost Spalovací komora umožňuje dokonalejší spalování paliva a vytváření většího množství tepla.
zabezpečení Uzavřená spalovací komora zabraňuje úniku ohně a horkých částic.
Ukládání Vytvoření spalovací komory umožňuje efektivně využívat palivo a snížit náklady na jeho nákup.

Montáž dvířek a komínu

Poté, co je hlavní konstrukce kamen z trubek a kol připravena, je nutné nainstalovat dveře a komín. Dvířka vám umožní pohodlné nakládání paliva a řízení procesu spalování. Komín bude chránit místnost před kouřem a odvádět výfukové plyny.

K instalaci dvířek a komínu budete potřebovat následující materiály:

 • Kovové dveře a spojovací prvky;
 • Komínové potrubí a spojovací prvky;
 • Keramická vlna pro izolaci komínů;
 • Vrták a šrouby pro upevnění dveří a komína;
 • Příruby pro napojení komína na střechu garáže.
READ
Jak nainstalovat stropní trámy vlastními rukama

Instalace dveří začíná označením místa, kde budou umístěny. Dvířka jsou obvykle instalována na boční nebo zadní straně trouby. Po označení místa je třeba vyvrtat otvory pro připevnění dveří pomocí vrtačky na velikost šroubů. Poté jsou dveře instalovány a zajištěny pomocí samořezných šroubů.

Komín je instalován po instalaci dveří. Chcete-li to provést, musíte vyvrtat otvor v horní části trouby. Velikost otvoru se volí v závislosti na průměru komínové trubky. Po vyvrtání otvoru se trubka vloží a upevní pomocí spojovacích prvků. Komín je také nutné izolovat keramickou vatou, aby nedošlo k přehřátí a požáru.

Komín je se střechou garáže napojen pomocí přírub. Příruby jsou instalovány na střeše a prochází jimi komínové potrubí. Příruby zajišťují těsnost a ochranu proti pronikání vody.

Po montáži dvířek a komínu je nutné zkontrolovat jejich funkčnost. Ujistěte se, že se dvířka pevně zavírají a neuniká vzduch. Zkontrolujte také, zda komín správně odvádí kouř a výfukové plyny ven.

Instalace dveří a kouřovodu je důležitým krokem v procesu výstavby garážové pece. Postupujte podle pokynů a vyberte správné materiály, abyste zajistili bezpečnost a účinnost trouby.

Otázky a odpovědi:

Jaká je funkce kamen v garáži?

Kamna v garáži plní funkci vytápění místnosti, což vám umožňuje udržovat pohodlnou teplotu během chladného období.

Jaké materiály lze použít na stavbu kamen v garáži?

Chcete-li postavit kamna v garáži, můžete použít trubky, ráfky a další dostupné materiály. Jednou z možností je například použít jako těleso sporáku starou plynovou láhev.

Video:

Už není potřeba žádná trouba! Vytápění z běžné trubky.

Břišní kamna vyrobená z CAR ráfků “TORPEDO” pro vytápění garáže. Udělej si sám.

Trouba pro kutily. Vytápění garáže.

Recenze

Alex

Velmi zajímavý článek! Chtěl jsem si v garáži postavit malá kamna, která by mě udržela v teple a pohodlí v chladných zimních dnech. V článku jsem se dozvěděl hodně o různých možnostech kamen vyrobených z trubek a věnců. Opravdu se mi líbila myšlenka použití trubek různých průměrů ke svařování kamen. To vám umožní vytvořit jedinečný design a flexibilitu v přizpůsobení kamen tak, aby vyhovovaly vašim individuálním potřebám. Kromě toho je použití ráfků kol jako základu pro kamna stabilnější a spolehlivější. Jsem velmi rád, že se autor podělil o své tipy na bezpečnost a správné používání kamen. To je velmi důležité, abyste neohrozili vaši bezpečnost a bezpečnost vaší rodiny. Děkuji za užitečné informace, teď už přesně vím, jaká kamna do garáže vybrat a jak je správně nainstalovat. Budu čekat na nové články na toto téma!

READ
Jak vytvořit voňavou a rozkvetlou louku divokých květin ve vašem venkovském domě pomocí maurského trávníku

Anna Smirnová

Tento článek mě velmi zaujal, protože už delší dobu máme problém s vytápěním garáže. Můj manžel byl vždy zapálený automechanik a v zimě potřebuje pracovat v garáži na servis aut. S blížící se zimou je však důležité udržovat příjemnou teplotu. Kamarád se se mnou podělil o informaci, že ze starých trubek a ráfků můžete svařit kamna do garáže. Přišlo mi to velmi zajímavé, protože mi to zní jako jedinečné řešení a rád bych ho zkusil implementovat. Podrobně jsem si prostudoval informace v článku, jak vybrat vhodné materiály a jak kamna sestavit. Důležité bylo zohlednit všechny požadavky na bezpečnost a účinnost pece. Líbilo se mi, že autor nabídl několik možností designu, protože každá garáž má své vlastní vlastnosti. Doufám, že s pomocí tohoto článku mohu pomoci svému manželovi vytvořit pohodlnější podmínky pro práci v garáži v zimě. V porovnání s jinými možnostmi vytápění mi tato varianta domácího sporáku připadá ekonomičtější a kreativnější. Jsem velmi vděčný autorovi za takové užitečné informace a těším se na příležitost provést svůj první experiment při vytváření kamen z trubek a věnců. Doufám, že vše klapne a budeme si užívat teplo v garáži po celou zimu.

Dmitrij Smirnov

Skvělý článek! V poslední době jsem aktivně hledal informace o tom, jak svařovat kamna do garáže, a vaše možnosti pro kamna z trubek a ráfků mě prostě ohromily! Předtím jsem netušil, že tak jednoduché věci mohou být tak užitečné. Zvláště se mi líbilo, že článek popisuje několik možností sporáku, z nichž každá má své vlastní výhody. Použití trubek umožňuje vytvořit kompaktní a funkční sporák, který rychle a efektivně zahřeje garáž. A možnost použití ráfků je nejen pohodlná, ale také dává kamnům originální vzhled. Kroky pro výrobu kamen popsané v článku se mi zdají docela jednoduché a jsem si jistý, že takový projekt zvládnu sám. Podpůrné ilustrace a diagramy vám navíc pomohou vizualizovat každý krok a pochopit, jak by vše mělo nakonec vypadat. Rád bych také poznamenal, že všechny materiály navrhované v článku jsou snadno dostupné a levné. To je pro mě velké plus, protože nejsem připraven utrácet za takový projekt spoustu peněz. Celkově je článek opravdu užitečný a informativní. Moc děkuji autorům za jejich práci a vyčerpávající informace! Vřele doporučuji všem, kteří si chtějí zařídit své garážové stání a získat útulný teplý koutek pro práci nebo odpočinek.

READ
Jak opravit nesprávné plnění vyrovnávací směsi

Elisabeth

Velmi zajímavý článek! Vždy jsem snil o tom, že si udělám kamna v naší garáži, ale nevěděl jsem, že existuje tolik možností! Obzvláště se mi líbila kamna vyrobená z trubek a věnců. To je tak neobvyklý nápad! Navíc vypadají velmi krásně a stylově. Dozvěděl jsem se spoustu užitečných tipů, jak vybrat správné materiály a jak kamna co nejvíce zefektivnit. Teď přesně vím, kde začít s projektem garáže! Děkuji mnohokrát za tu informaci!

Alex

Článek je prostě úžasný! Dlouho jsem chtěl přijít na to, jak vyrobit kamna v garáži, a tento článek se ukázal jako velmi užitečný. Zvláště se mi líbilo, že popisuje několik možností pro kamna vyrobená z trubek a věnců. Volil bych možnost pomocí trubek, protože jsou cenově dostupné a snadno se navrhují. Díky tomuto článku jsem se dozvěděl, jaké materiály a nástroje budu potřebovat a také jak správně kamna sestavit krok za krokem. Nyní, díky těmto znalostem, mohu vytvořit příjemnou atmosféru ve své garáži během chladného období. Děkujeme autorům článku za tak jasné vysvětlení a detailní fotografie! Nyní jsem přesvědčen, že tento úkol zvládnu sám. Těším se na budoucí články na vašem webu. Děkuji mnohokrát za užitečné informace!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: