Jak ušít jednoduchou sukni – mistrovská třída

Šití vlastních oděvů je zábavná a kreativní činnost. Jednou z nejjednodušších a nejpraktičtějších věcí pro začátek může být ušití sukně. V této mistrovské třídě se podíváme na jednoduchý způsob, jak vytvořit sukni vlastníma rukama, která je vhodná i pro začátečníky v šití.

Proces vytváření sukně nezabere mnoho času a nebude vyžadovat žádné speciální dovednosti. Budete potřebovat pouze některé základní materiály a nástroje, které lze snadno najít ve specializovaných obchodech nebo dokonce v běžných železářstvích. Ušití sukně je skvělý způsob, jak dodat osobitost a jedinečnost vašemu šatníku.

Nebojte se zkoušet nové věci! Šití je dobrý způsob, jak vyjádřit svou kreativitu a vytvořit jedinečné předměty, které nebude mít nikdo jiný. Vaše domácí sukně jistě upoutá pozornost a vzbudí zájem!

Jak ušít jednoduchou sukni – mistrovská třída pro začátečníky

1. Příprava materiálů a měření

Před zahájením práce musíte vybrat látku vhodné délky a šířky pro sukni. Změřte si pas a boky, abyste určili velikost sukně. Zásoba látky by měla být přibližně jeden a půl až dvojnásobek velikosti.

Připravte si také odpovídající nit, špendlíky, nůžky, stuhu nebo gumu na opasek (dle vašeho výběru), odnímatelné kovové pravítko a šicí stroj.

2. Stříhání a příprava látky

2. Stříhání a příprava látky

Látku přeložte napůl křížem, abyste vytvořili dvojitou vrstvu. Umístěte pravítko na látku, změřte odtud požadovanou délku sukně a označte špendlíky. Poté odložte pravítko, nakreslete čáru od jedné značky ke druhé a podél této čáry látku odstřihněte.

Poté látku znovu přeložte napůl, ale tentokrát podélně. Z každé kuchyňky si dejte stranou několik centimetrů a zajistěte špendlíky. Toto bude další offset pro šev. Nyní sešijte kolem okraje asi 0,5 cm od okraje.

3. Spojení bočních švů

3. Spojení bočních švů

Narovnejte sešité okraje látky a přeložte ji napůl podél bočních švů tak, aby pravé strany směřovaly k sobě. Přišpendlete boční švy a sešijte je rovným švem. Poté zastřihněte zakřivené rohy sukně, abyste zabránili hromadění přebytečné látky.

4. Vytvoření pásu

Na opasek si připravte stuhu nebo gumičku potřebné délky. Narovnejte látku sukně a přehněte horní okraj na šířku pasu. Přišpendlete po celém okraji a podél této linie přišijte gumu nebo stuhu.

Pokud máte přebytečnou látku, můžete ji olemovat podél spodního okraje sukně a vytvořit tak čelenku nebo volán. K sukni můžete přidat i ozdobné prvky, jako jsou mašle nebo nášivky.

Ve výsledku získáte jednoduchou, ale stylovou sukni, kterou jste si sami vyrobili. Nebojte se experimentovat s různými typy látek, barvami a délkami, abyste vytvořili jedinečné vzory!

READ
Kvalitní kuchyňské nože: rozdíly, druhy, pomocné příslušenství k nožům, materiály

Výběr látky na sukni

Výběr látky na sukni

Před výběrem látky se musíte rozhodnout pro typ sukně, kterou chcete ušít. Pokud plánujete ušít sluneční nebo polosluneční sukni, budou vám vyhovovat lehké, pružné a splývavé látky, jako je šifon, gáza, hedvábí nebo tenký lněný ručník. Pomohou vytvořit lehký a vzdušný produkt, ideální pro letní dny.

Pokud vaše volba padla na klasickou tužkovou sukni, je lepší zvolit látky s dobrou elasticitou. Například látka kombinující viskózu s elastanem nebo látka se splývavým efektem, jako je hedvábí nebo vlna. Tyto materiály zvýrazní ženské křivky a učiní sukni pohodlnějším pohybem.

Pokud dáváte přednost volnějšímu stylu sukně, jako je kruhová nebo plisovaná sukně, nejlépe poslouží přírodní látky, jako je len nebo bavlna. Mají dobrou prodyšnost a neomezují v pohybu.

Je třeba vzít v úvahu také sezónnost. Pro chladný podzim nebo zimu se doporučuje zvolit husté a teplé látky, jako je vlna, kašmír nebo fleece. A pro letní dny je lepší zvolit lehké a chladivé materiály, jako je lehká bavlna nebo směs lnu.

Nakonec nezapomeňte zvážit své preference a styl, ve kterém se cítíte pohodlně. Vyberte si látku, která vyhovuje vašim preferencím a umožní vám vyjádřit se prostřednictvím vaší tvorby.

Výběr správné látky je tedy důležitým krokem v procesu výroby sukně. Zvažte typ sukně, sezónnost a své preference a můžete vytvořit stylový a pohodlný produkt.

Měření a řezání látky

Měření a řezání látky

1. Začněte měřit své tělesné míry, včetně pasu, boků a délky sukně. K tomu použijte měkkou měřicí pásku, kterou pečlivě obtočte požadovaná místa na těle. Ujistěte se, že páska není příliš těsná, aby nedošlo ke stlačení tkaniny a zkreslení výsledků měření.

2. Jakmile se rozhodnete pro všechny potřebné míry, můžete začít stříhat látku. Položte látku na čistý, rovný povrch, ujistěte se, že je hladká a nemačkavá. Vyrovnejte všechny záhyby a vrásky, aby neovlivňovaly přesnost řezání.

3. Je důležité správně umístit vzor na látku, aby jeho části seděly bez plýtvání materiálem. Umístěte největší kusy vzoru podél nejširší linie látky, abyste zabránili zkreslení a snížili počet švů.

Tip: Než budete postupovat podle vzoru a začnete látku stříhat, doporučuje se nejprve odložit švy, aby byla zajištěna přesnost střihu.

READ
Kuchyně ve světlých barvách: fotografie designu v moderním stylu

4. Postupujte podle pokynů vzoru a pečlivě odstřihněte každou část látky. Pokud je to nutné, přišpendlete vzor k látce, aby se zabránilo pohybu nebo deformaci při řezání.

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel pro měření a stříhání látky si můžete být jisti, že vaše sukně bude dobře sedět vaší velikosti a bude perfektně sedět.

Příprava vzoru a vyříznutí dílů

Před zahájením práce musíte připravit vzor, ​​abyste mohli správně vyříznout díly pro budoucí sukni. Zde je několik kroků, které vám pomohou to udělat správně:

1. Výběr vzoru

Nejprve si musíte vybrat správný vzor pro vaši velikost a požadovaný styl sukně. Vzory mohou být prezentovány ve formě hotových šablon na papíře nebo elektronických souborů pro tisk.

2. Příprava tkaniny

2. Příprava tkaniny

Než začnete vyřezávat části, musíte látku správně připravit. Vyperte ji a jemně vyžehlete, abyste odstranili vrásky a záhyby. Pokud je látka hodně pomačkaná, můžete použít i sprej na žehlení.

Věnujte pozornost směru vlasu a vzoru látky, pokud existuje. Vyberte si směr, který bude na vaší sukni vypadat nejlépe.

3. Bělení okraje látky

3. Bělení okraje látky

Aby nedošlo k roztřepení okraje látky, je velmi užitečné ji vybělit. Udělejte to změkčením okrajů, buď jejich překrytím nebo jednoduše sešitím okrajů na psacím stroji s minimální šířkou stehu.

4. Přeneste vzor na látku

Nyní můžete vzor přenést na látku pomocí šídla nebo tužky. Ujistěte se, že kusy vzoru odpovídají vzoru jejich umístění na tkanině uvedené v pokynech.

Při přenášení vzoru na látku věnujte pozornost směru vláken tkaniny a přítomnosti záhybů nebo okrajů. Označte také všechny potřebné značky pomocí různých symbolů, jako jsou značky přehybů, knoflíkové dírky a další důležité detaily.

Podle těchto kroků si připravte vzor a vystřihněte všechny potřebné kusy pro sukni. Nyní jste připraveni přejít k další fázi – sestavování a šití.

Montáž a šití dílů sukně

Montáž a šití dílů sukně

Když už máte připravené a vystřižené potřebné díly sukně, je čas začít je sestavovat a šít. Začněte šitím bočních švů každého kusu sukně. Poté stiskněte švy a připravte se na montáž.

K sestavení sukně budete potřebovat nit odpovídající látce, jehlu a jednoduché montážní pomůcky, jako jsou špendlíky a konce nití. Začněte přišitím gumičky k horní části sukně. Rozložte sestavené kusy sukně rovnoměrně přes gumu a zajistěte je kolíky. Poté přišijte gumu k sukni, chránící látku před pomačkáním a nerovnostmi.

READ
Jak změkčit tvrdou vodu domácími prostředky

Po našití gumičky sestavte sukni sešitím bočních švů dílů. Dbejte na shodu vzorů látek a úhledné spojování švů. Nezapomeňte sešít spodní okraj sukně, abyste jí dodali hotový vzhled.

Po sestavení a ušití všech dílů proveďte kvalitní napasování sukně a upravte délku a střih dle přání. V případě potřeby lze přidat další povrchovou úpravu, jako jsou vnější nebo vnitřní švy, aby se posílil design a dodal sukni čistší vzhled.

Výsledky

Nyní jste se naučili skládat a šít díly sukně. Podle tohoto návodu si můžete sami vytvořit jednoduchou sukni. Tento proces zabere trochu času a trpělivosti, ale výsledek stojí za to. Nebojte se experimentovat s různými látkami, délkami a styly, abyste si vytvořili sukni, která vám bude vyhovovat!

Aplikace dokončovacích prvků

Aplikace dokončovacích prvků

Jakmile máte šitý základ sukně, je čas přidat lemovky. Mohou to být různé ozdobné prvky, jako jsou kapsy, mašle, krajka nebo nášivky.

1. Přidání kapes

1. Přidání kapes

Pokud chcete sukni přidat kapsy, budete potřebovat kus látky, který bude sloužit jako kapsa. Ustřihněte si potřebnou velikost kapsy a přišijte ji k přednímu nebo bočnímu panelu sukně.

2. Přišívání aplikací nebo krajky

2. Přišívání aplikací nebo krajky

Pokud chcete sukni přidat vzor nebo ozdobu, můžete použít nášivky nebo krajku. V konečné vzdálenosti označte místo, kde bude nášivka nebo krajka umístěna. Poté jej připevněte k látce pomocí nitě a jehly nebo použijte speciální lepidlo na textilie, které jej zajistí na místě. Ujistěte se, že nášivka nebo krajka jsou pevně připevněny k látce a neuvolňují se.

Našité lemy vám umožní přidat další detaily vaší sukni a učinit ji jedinečnou. Můžete experimentovat s různými střihy a vytvářet sukně, které odrážejí vaši vlastní stylistickou vizi.

Otázky a odpovědi:

Jaké materiály jsou potřeba k ušití sukně?

K ušití jednoduché sukně budete potřebovat: látku (nejlépe bavlnu nebo hedvábí), nitě vhodné barvy, šicí stroj nebo jehlu a nit na ruční šití, nůžky, krejčovský metr, žehlicí prkno a žehličku.

Jak vybrat správnou látku na šití sukně?

Při výběru látky pro šití sukně byste měli věnovat pozornost několika faktorům. Nejprve vyberte kvalitní látku, která se na slunci neroztáhne ani nevybledne. Za druhé, zvažte sezónnost a styl vaší sukně: lehká bavlněná látka se hodí pro letní modely a jemné hedvábí pro večerní. Nakonec nezapomeňte zkontrolovat, jak snadno se látka pere a žehlí.

READ
Jak připojit spínač se dvěma klíči

Jak měřit míry pro šití sukně?

Abyste mohli provést měření pro šití sukně, budete potřebovat měřicí pásku. Změřte si pas, boky a délku sukně, začněte od pasu k místu, kde chcete, aby sukně končila. Zapište si tyto informace, abyste mohli látku později správně odstřihnout.

Jak stříhat látku na šití sukně?

Správný střih látky pro šití sukně je velmi důležitý. Než začnete, látku opatrně přeložte po šířce napůl. Poté pomocí krejčovského metru odložte vhodnou délku sukně od okraje, přidejte švový přídavek a označte toto místo. Dokončete řezání označením každého kusu látky. Poté tyto části opatrně vystřihněte nůžkami podle značek.

Video:

MISTROVSKÁ TŘÍDA “SUKNĚ”. Šití bez overlocku, bez bočních švů, bez vzoru. Děláme kresbu na látku.

JEDNODUCHÁ SUKNĚ pro začínající kutily!Sukně s gumou bez vzoru!

Jak ušít sukni Tatyanka? BEZ VZORU ušijte spodničku s gumičkou za 20 minut!

Recenze

Jekatěrina Petrová

Děkuji za tak užitečnou mistrovskou třídu! Vždy jsem snila o tom, že se naučím šít vlastní oblečení, ale přišlo mi to velmi těžké a nepochopitelné. Váš podrobný a jednoduchý algoritmus mi pomohl vytvořit mou první sukni krok za krokem. Jsem velmi rád, že všechna vysvětlení byla doplněna živými fotografiemi, abych si mohl snadno představit každou fázi procesu. Díky vašim doporučením a radám jsem bez problémů zvládla hlavní švy a ušít spodničku. Nyní si užívám výsledky svého snažení a dostávám spoustu komplimentů, když nosím sukni na procházku. Moc děkujeme za vaši pomoc a za sdílení vašich znalostí s námi všemi začínajícími jehličkami!+

Alexej Ivanov

Rád jsem si přečetl tento článek a velmi mě inspiroval! Vždy jsem měla touhu naučit se šít vlastní oblečení, ale vždy jsem si myslela, že je to velmi obtížné a vyžaduje to hodně zručnosti. Díky této mistrovské třídě pro začátečníky jsem si však uvědomil, že šití jednoduché sukně není vůbec tak obtížné! Článek poskytuje podrobné a jasné pokyny a také dokonale ilustruje každou fázi procesu. Líbil se mi nápad použít lehkou a pohodlnou látku, aby byla sukně pohodlná a letní. Ocenila jsem i rady s výběrem vhodné látky a s výpočtem množství potřebného materiálu. Jako pro začínající švadlenu pro mě bylo důležité, aby byly pokyny jasné a dostupné. Jsem vděčný autorovi článku za to, že krok za krokem vysvětluje každý krok procesu a nabízí užitečné tipy, jak se vyvarovat chyb. Už se těším, až si zkusím vyrobit svou první sukni! Díky tomuto článku se cítím jistější a připravenější pustit se do práce. Děkujeme za inspiraci a užitečné tipy! Toto je skvělý průvodce pro každého, kdo teprve začíná ve světě šití.

READ
Jak obložit dřevěný dům cihlami: Návod k vlastní montáži, klady a zápory

Alexander Petrov

Četl jsem článek s mistrovskou třídou „Jak ušít jednoduchou sukni“ a velmi mě zajímalo, jak probíhá proces vytváření oblečení. I jako muž si myslím, že je to užitečná dovednost, která vám umožní nejen ušetřit peníze, ale také vyjádřit svou kreativitu. Článek nabízí jednoduché a jasné kroky, od výběru látky až po ušití sukně. Líbil se mi nápad použít šablonu, abych se vyhnul chybám. Samozřejmě to může být zpočátku obtížné, ale s podrobným popisem a fotografickými příklady bude proces jasnější. Myslím, že si zkusím vyrobit vlastní sukni, abych viděl, jak je to zábavné. Děkujeme za užitečnou mistrovskou třídu!

vražedkyně

Moc se mi líbil článek o tom, jak ušít jednoduchou sukni! Vždycky jsem snila o tom, že se naučím šít, ale vždy se mi to zdálo velmi těžké. Ale vaše mistrovská třída mi pomohla zvládnout základy a vyrobit mou první sukni. Díky podrobným pokynům a podrobným fotografiím jsem byl schopen porozumět všem detailům procesu. Mile mě překvapilo, jak snadné a rychlé je ušít sukni vlastníma rukama. Teď mám něco, co jsem vyrobil vlastníma rukama a jsem na to hrdý. Děkuji za článek, dodal mi odvahu a motivaci dále zkoušet šití. Budu od vás čekat na nové mistrovské kurzy!

špatně dokonalý

Děkuji autorovi za podrobnou mistrovskou třídu šití sukně! Vždycky jsem snila o tom, že se naučím šít, ale zdálo se mi to příliš těžké. Vaše vysvětlení krok za krokem a dostupné materiály mi opravdu pomohly naučit se základy šití. S tímto projektem jsem se pustil snadno a vyrobil jsem si svou první sukni! Mimořádný pocit, když výsledek předčí očekávání. Děkuji za vaši inspiraci a důvěru v mé schopnosti. V šití a zdokonalování hodlám pokračovat. To je tak zajímavý a kreativní proces! Nyní mohu s jistotou říci, že své nápady proměním ve skutečnost. Ještě jednou děkuji! Těším se na nové mistrovské kurzy od vás.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: