Jak vyrobit cínové trubky a další výrobky vlastníma rukama: výrobní proces

Cínové dýmky jsou všestranným a krásným dekorativním prvkem, který lze použít v interiéru vašeho domova. Dodají osobitost a styl každé místnosti, ať už jde o obývací pokoj, ložnici nebo dětský pokoj. Výroba cínových trubek vlastníma rukama není obtížná a v této mistrovské třídě vám řekneme, jak na to.

Prvním krokem při výrobě plechových trubek je výběr vhodné kovové fólie. Hliníková fólie je nejlepší, protože je lehká a flexibilní, což usnadňuje proces potrubí. Pro zvláštní vzhled můžete použít i potaženou fólii.

Pro začátek ustřihněte pruh fólie široký asi 5-7 centimetrů. Poté přeložte podélně napůl a začněte rolovat do trubičky. Je důležité držet proužek pevně a rovnoměrně, aby nedošlo k vráskám a nerovnostem. Pro usnadnění procesu můžete použít tužku nebo štětec na přeložení fólie.

Pamatujte, že plechové dýmky mohou mít různé tvary a velikosti. Můžete experimentovat s různými výrobními technikami a vytvářet návrhy, které vyhovují vašemu vkusu a stylu interiéru.

Jakmile je trubka zcela vytvarována, může být zajištěna lepidlem nebo páskou. Pokud chcete trubce dodat ještě větší pevnost, můžete do ní nanést vrstvu lepidla nebo superlepidla, které trubku ztvrdne a zajistí do požadovaného tvaru.

Jakmile si vyrobíte všechny potřebné plechové trubky, můžete je začít používat pro váš interiér. Lze z nich vytvořit například lampy, závěsné police nebo originální detaily nástěnných panelů. Dýmky můžete také natřít barvou, kterou chcete, nebo k nim přidat dekorativní prvky, aby zapadly do celkového stylu vašeho domova.

Výroba cínových trubek vlastníma rukama

Výroba cínových trubek vlastníma rukama

Cínové trubky lze použít pro různé účely, ať už jde o dekorativní prvky nebo konstrukční díly. Jejich vlastní výroba může být zábavná a obohacující zkušenost. V této mistrovské třídě se podíváme na základní kroky procesu výroby cínových trubek.

Potřebné materiály a nástroje:

Potřebné materiály a nástroje:

 • Plechový plech.
 • Pravítko a svinovací metr.
 • Kovové nůžky nebo pilka na železo.
 • Rukojeť na kov.
 • Značkovací tužka.
 • Cínové hřebíky nebo nýty.
 • Kladivo.
 • Skládací pistole nebo skládací kleště.

Kroky procesu:

 1. Určete požadovanou délku a průměr cínové trubky.
 2. Pomocí pravítka a značkovací tužky proveďte měření na plechu podle rozměrů trubky.
 3. Nůžkami nebo pilkou nastříhejte proužky cínu podle značek, které jste udělali.
 4. Pomocí kovové rukojeti a kladiva ohněte cínové proužky do tvaru půlválce.
 5. Zajistěte složené pásy pomocí cínových hřebíků nebo nýtů.
 6. Pro zpevnění kloubů je ošetřete skládací pistolí nebo skládacími kleštěmi.
 7. Zkontrolujte kvalitu a pevnost vyrobené plechové trubky.
READ
Jak krásně využít dekorativní kámen v chodbě

Nyní, když znáte základní kroky výroby plechových dýmek, můžete se pustit do jejich výroby. Nezapomeňte zajistit bezpečnost při práci s nástroji a materiály.

Počáteční fáze práce

Než začnete vyrábět cínové trubky, musíte dokončit několik počátečních fází práce.

1. Příprava pracoviště

1. Příprava pracoviště

Před zahájením práce musíte připravit své pracoviště. Je nutné zvolit prostornou místnost s dobrou ventilací. Pracovní plocha musí být čistá a rovná, aby byla zajištěna stabilita a přesnost práce.

2. Příprava nástrojů

2. Příprava nástrojů

K výrobě cínových trubek budete potřebovat následující nástroje:

 • Nůžky na kov – pro řezání plechů na požadované velikosti;
 • pravítko – pro měření a značky;
 • Kladivo – pro tvorbu potrubí;
 • Staples – k zajištění plechu při kroucení;
 • Kleště – pro kroucení a uzavírání potrubí;
 • Vrták – pro vrtání otvorů;
 • Soubor – pro opracování okrajů trubek;
 • Svorky – k zajištění plechu při práci.

Ujistěte se, že všechny nástroje jsou funkční a připravené k použití.

Příprava nástrojů a materiálů

K dokončení mistrovské třídy na výrobu cínových trubek budete potřebovat následující nástroje a materiály:

Nástroje:

– Kovové nůžky. Pro přesné a přesné stříhání kovu je lepší zvolit kvalitní nůžky s ostrými čepelemi.

– Kleště s kulatým nosem. Používá se k ohýbání a svírání drátů a kovových dílů.

– Kladivo a sada hřebíků. Bude potřeba k vytvoření potrubí a zajištění spojení.

– Nůžky na papír. Lze použít pro řezání a uklízení vzorů a šablon.

Materiály:

– Pozinkovaný ocelový plech. Nakupujte plechy v požadované tloušťce a rozměrech v hutních prodejnách nebo hypermarketech.

– Šablony nebo vzory potrubí. Můžete si ji stáhnout z internetu nebo si ji vyrobit sami z papíru či kartonu.

– Fix nebo tužka. Bude potřeba k označení míst řezání a ohýbání na ocelovém plechu.

– Svinovací metr a pravítko. Potřebné pro měření a značení rozměrů ocelových plechů a šablon.

Ujistěte se, že všechny nástroje a materiály jsou připraveny předem a jsou v provozuschopném stavu. To vám pomůže efektivněji plnit úkoly mistrovské třídy a získat vysoce kvalitní výsledky.

Zhotovení základny potrubí

Základem potrubí je dlouhý pás cínu nebo kovu, který bude sloužit jako základ pro vytvoření potrubí. V této mistrovské třídě se podíváme na proces výroby základny potrubí vlastníma rukama.

READ
Jak ukládat malé věci: nápady na fotografii

Pro začátek budete potřebovat plech nebo kov dostatečné velikosti. Rozměry závisí na tom, jaký druh potrubí plánujete získat. Plech cínu se označí metrem a fixem podle požadované velikosti a tvaru.

Krok 1: Rozložte list

Značky se dělají na plechu pomocí metru a fixu. Značky musí být rovnoměrně rozmístěny po celé délce plechu a shodovat se s požadovanými rozměry a tvarem trubky.

Krok 2: Řezání a skládání listu

Poté, co byl list označen, musíte jej oříznout podél značek pomocí nůžek na kov nebo skládačky. Poté je třeba výsledný pás cínu ohnout do tvaru budoucí trubky. K tomu můžete použít speciální nástroje, jako je ohýbačka nebo ohýbačka trubek. Během procesu ohýbání je třeba dbát na to, aby se plech neznehodnotil a zachoval si svůj tvar.

Po dokončení těchto kroků je trubkový základ připraven k dalšímu zpracování a montáži. Je důležité si uvědomit, že výroba základny potrubí vyžaduje péči a pozornost. Pouze pokud jsou všechny kroky správně dodrženy, můžete získat vysoce kvalitní výsledek.

Vytváření vzorů a dekorativních prvků

Vytváření vzorů a dekorativních prvků

Při výrobě cínových trubek s vlastními rukama můžete přidat originalitu a expresivitu vytvořením různých vzorů a dekorativních prvků na povrchu trubek.

K vytváření vzorů na plechových trubkách můžete použít různé techniky a nástroje. Můžete například použít razítka nebo horké rytí k vyřezávání vzorů a dekorací do povrchu dýmky. Můžete také použít tištěné šablony a speciální barvy k vytvoření dekorativních vzorů a vzorů na plechové dýmky.

Vytváření vzorů a dekorativních prvků na plechových trubkách pomůže dát vaší práci sofistikovaný a jedinečný vzhled. Je to skvělý způsob, jak ozdobit interiér nebo exteriér vašeho domova, a také dát dárek, který bude mít zvláštní hodnotu.

K vytvoření vzorů a dekorativních prvků na plechových trubkách můžete použít různé materiály, jako jsou dekorativní prvky z plastu, skla, kovu nebo dřeva. To vám umožní přidat další barvy a textury do vaší práce.

Při vytváření vzorů a dekorativních prvků na plechových dýmkách se nebojte experimentovat a najděte si svůj vlastní styl. Je to skvělý způsob, jak vyjádřit svou kreativitu a vytvořit jedinečný produkt, který potěší vás i ostatní.

READ
Zářivky: 80 fotografií kompaktních a lineárních modelů
Výhody vytváření vzorů a dekorativních prvků: Nevýhody vytváření vzorů a dekorativních prvků:
Jedinečnost a originalita práce Potřebné další nástroje a materiály
Možnost dekorace interiéru nebo exteriéru Vyžaduje určité dovednosti a zkušenosti
Vytvoření dárku se zvláštní hodnotou Časově náročné

Montáž a zajištění potrubí

Poté, co máme vytvořené plechové proužky, můžeme začít s montáží a zajišťováním trubky. K tomu budeme potřebovat následující nástroje a materiály:

Nástroje:

 • Nůžky na kov
 • pravítko
 • Jíl
 • Cínové sponky

Materiály:

Prvním krokem je změřit a nařezat cínové pásy na požadovanou délku pro trubku. K tomu používáme kovové nůžky a pravítko. Jakmile jsou pásy nařezány, můžeme začít s montáží.

Vezměte jeden proužek a ohněte ho kolem nohy pravítka nebo jiného válcového předmětu požadovaného průměru. Při ohýbání pásu dbejte na to, aby byly rohy rovné. Dále aplikujeme konzolu pro zajištění trubky. Poté opět ohněte proužek kolem nohy pravítka pomocí lepidla k upevnění držáku. Podobné akce provádíme s jinými pásy, abychom vytvořili požadovanou délku potrubí.

Po sestavení potrubí zajistíme všechny spoje konzolami a lepidlem pro spolehlivější fixaci. Nechte trubku několik hodin, aby lepidlo úplně zaschlo.

Nyní máme hotovou cínovou dýmku, kterou lze použít v různých projektech nebo dekorativních účelech.

Otázky a odpovědi:

Jaké nástroje jsou potřeba k výrobě plechových trubek?

K výrobě cínových trubek budete potřebovat následující nástroje: ocelová páska, brusný papír, kovové nůžky, ostrá páska, klíč, sponka, kladivo, rádiusový stroj.

Jaký materiál je nejlepší použít pro výrobu plechových trubek?

Pro výrobu plechových trubek je nejlepší použít hliník nebo nerezovou ocel, protože tyto materiály jsou dostatečně pevné a odolné vůči korozi.

Jaké jsou základní kroky při výrobě plechových dýmek?

Hlavní kroky při výrobě cínových trubek jsou následující: zhotovení polotovaru, ohýbání trubky na rádiusovém stroji, montáž a instalace.

Je možné vyrobit cínovou trubku bez speciálního vybavení?

Ano, můžete vyrobit cínovou trubku bez speciálního vybavení, ale bude to vyžadovat více času a trpělivosti. Budete muset použít jednoduché nástroje, jako jsou nůžky na plech, pásová pila, hasák a kladivo.

Video:

Udělej si sám plechová dýmka

Videonávod, jak vyrobit ohyb plechu ze 3 dílů.

Tyto DIY nástroje a hacky vám ušetří spoustu peněz

Recenze

Anna Ivanova

READ
Jaký samořezný šroub k upevnění podlahové desky

Článek se mi moc líbil! Vždy jsem snil o tom, že se naučím něco dělat vlastníma rukama, a tato mistrovská třída se ukázala jako perfektní. Výroba plechových dýmek se ukázala být mnohem jednodušší, než jsem si myslel. Teď mám možnost tvořit krásné a funkční věci a hlavně to bude můj jedinečný výtvor. Moc děkuji za podrobný návod a fotokroky, bez nich by to bylo trochu složitější na to přijít. Teď už přesně vím, jak strávit další den volna – budu vyrábět plechové dýmky! Jsem si jistý, že to bude zajímavá a vzrušující aktivita. Ještě jednou děkuji za váš článek, kvalita a užitečnost informací je prostě vynikající!

Alexander

Skvělý článek! Konečně jsem našel podrobný návod, jak vyrobit plechové dýmky. Vždy jsem se zajímal o kovoobrábění a chtěl jsem zkusit něco vytvořit vlastníma rukama. Kroky a pokyny popsané v článku jsou zcela jasné a srozumitelné i pro ty, kteří nemají žádné zkušenosti s prací s kovem. Jsem velkým DIY fanouškem a vždy se těším na nové projekty. Vyrobit si vlastní plechovou dýmku pro mě byla velká kreativní výzva. Nyní mám všechny potřebné znalosti a dovednosti, abych mohl začít. Děkuji autorovi za poučný článek. Těším se na nové mistrovské kurzy a nápady!

zlatíčko

Velmi zajímavý článek! Vždycky jsem se chtěl naučit něco tvořit vlastníma rukama a vyrábět plechové dýmky nezní vůbec složitě. Myslím, že je to skvělý koníček pro kreativní lidi. Při čtení mistrovské třídy se mi opravdu líbilo, jak byl výrobní proces podrobně popsán krok za krokem. Bylo zajímavé vědět, jaké nástroje budou potřeba a kde se dá plech koupit. Nyní mám všechny informace, které potřebuji, abych si mohl vyzkoušet výrobu cínových dýmek. Jsem si jistý, že to bude vzrušující a příjemné. Děkuji autorovi článku za užitečné informace a podporu kreativního vyjádření!

půvabná dáma

Velmi zajímavý a užitečný článek! Vždy jsem snil o tom, že se naučím něco vytvořit vlastníma rukama, a teď jsem našel skvělý způsob, jak začít svou kreativní cestu – vyrábět plechové dýmky. Bylo velmi vzrušující číst o tak fascinujícím procesu, zvláště když jsou k dispozici pokyny krok za krokem a fotografie pro jasnost. Článek je velmi dobře napsaný a dobře se čte, autor dokázal předat svou vášeň pro řemesla a inspirovat mě k tomu, abych si zkusil vyrobit vlastní plechovou dýmku. Samozřejmě, možná budu potřebovat nějaké nástroje, ale jsem si jistý, že to stojí za to. Jsem rád, že jsem našel tento článek a nemůžu se dočkat, až začnu své první craftovací dobrodružství. Díky za takové užitečné informace!

READ
Jak pečovat o korek?

Maria Smirnová

Velmi zajímavý a užitečný článek! Je působivé, jak si můžete vyrobit vlastní plechové dýmky. Nikdy jsem si nemyslel, že je to možné. Teď už vím, co k tomu potřebuji: plech z tvrdé oceli, ohýbačku, svářečku a páječku. Proces výroby takových dýmek je popsán dostatečně podrobně, což mi umožňuje zkusit si je vyrobit sám. Jsem si jistý, že to bude zajímavé a umožní mi to zpestřit mé koníčky. Děkuji autorovi za mistrovský kurz! Těším se na nové články o domácích produktech.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: