Jak vyrobit gril ze šicího stroje?

Grilování je skvělý způsob, jak strávit čas s přáteli nebo rodinou v přírodě. To vám umožní vařit chutná jídla venku a vytvořit uvolněnou atmosféru. A pokud jste fanouškem domácích řemesel, doporučujeme vám udělat grilování vlastníma rukama z neobvyklého materiálu – šicího stroje. V tomto článku vám řekneme, jak vyrobit originální a stylový gril ze starého šicího stroje.

Prvním krokem při výrobě grilu ze šicího stroje je najít vhodný model. Nejlepší je vybrat starý stroj, který je již poruchový nebo má drobné vady. Hledejte stroj s krásným a zajímavým designem, který zaujme.

Jakmile najdete správný stroj, dalším krokem je jeho rozebrání na jednotlivé části. Buďte opatrní a opatrní, abyste nepoškodili součásti. Po uvolnění hlavní části stroje jej budete muset v případě potřeby ošetřit od rzi. Můžete také přidat dekorativní prvky, jako je barva nebo nátěr, abyste jej chránili před živly.

Je důležité si uvědomit, že před použitím grilu ze šicího stroje musíte zkontrolovat jeho pevnost a bezpečnost. Při venkovní instalaci grilu se ujistěte, že jsou všechny části bezpečně upevněny a že se nepohybují.

Další fází je příprava pracovní plochy grilu. K umístění potravin můžete použít kovový stojan. V případě potřeby můžete přidat další prvky pro pohodlí během vaření, jako je grilovací stojan nebo háčky pro zavěšení nástrojů.

Když jsou všechny části grilu hotové, zbývá ho už jen složit. Umístěte hlavní část stroje na stabilní povrch a ujistěte se, že jsou všechny části pevně zajištěny. Poté můžete přistoupit k hlavnímu účelu grilu – přípravě lahodného kebabu nebo jiných pokrmů pod širým nebem!

Výroba grilu ze šicího stroje je zajímavý a kreativní projekt, který vám umožní spojit domácí řemesla s přírodou a vařením. Buďte opatrní a pozorní při provádění všech fází práce, abyste získali bezpečný a pohodlný gril, s nímž si můžete vychutnat venku a chutné jídlo!

Výběr potřebných materiálů

Výběr potřebných materiálů

Než začnete vytvářet grilování ze šicího stroje, musíte shromáždit potřebné materiály. V níže uvedené tabulce jsou uvedeny hlavní součásti, které budou k výrobě grilu potřeba:

Materiál Číslo
Šicí stroj 1 pc
Plechový plech vhodná velikost
Kovová síť vhodná velikost
Kovové rohy 4 pc
Spojovací materiál (šrouby, matice) vhodné velikosti
Trubky na grilovací nohy 4 pc
Trubky na strouhání vhodná velikost
Dekorativní prvky (peří, barvy atd.) podle vůle

Šicí stroj

Šicí stroj

Hlavní součástí grilu bude šicí stroj, který bude sloužit jako tělo a základna grilu. Můžete použít rozbitý šicí stroj nebo si jej zakoupit speciálně pro tento projekt.

READ
Jak zaplombovat vodoměry

Plech a pletivo

K vytvoření horní vrstvy grilu budete potřebovat plech příslušné velikosti. Musí být dostatečně pevné, aby odolalo vysokým teplotám a hmotnosti potravin při vaření.

Budete také potřebovat kovovou síť, kterou použijete jako grilovací rošt. Síťka by měla být těsná, aby jídlo nepropadalo a vařilo se rovnoměrně.

Kovové rohy a spojovací prvky

Kovové rohy a spojovací prvky

K sestavení grilu budete potřebovat kovové rohy, které budou použity jako upevňovací prvky. Rohy pomohou zpevnit kovové plechy a učiní strukturu odolnější. K připevnění rohů a dalších dílů budete potřebovat příslušné spojovací prvky, jako jsou šrouby a matice, odpovídající velikosti.

Trubky pro nohy a mřížky

K vytvoření nohou grilu budete potřebovat 4 trubky, které budou sloužit jako podpora konstrukce. Trubky musí být dostatečně pevné a stabilní.

Dále budete potřebovat trubky k vytvoření roštu, na který se bude grilované jídlo pokládat. Potrubí musí mít vhodnou velikost a musí být pevně připevněno ke konstrukci.

Dekorativní prvky

Dekorativní prvky

Pokud si přejete, můžete na svůj gril přidat dekorativní prvky, jako jsou peříčka nebo barvy, kterými povrch obarvíte. To vám umožní dát vašemu grilování individualitu a ozdobit jej podle vlastních preferencí.

Rozebírání šicího stroje na díly

Rozebírání šicího stroje na díly

Než začnete grilovat, je potřeba šicí stroj rozložit na jednotlivé části. To vám pomůže lépe porozumět struktuře stroje a správně používat jeho části v procesu vytváření grilu. V této části se podíváme na podrobné pokyny pro rozebrání šicího stroje.

Krok 1: Odpojení držáku nitě a cívky

Krok 1: Odpojení držáku nitě a cívky

Nejprve musíte ze stroje vyjmout držák nitě a cívku. Obvykle jsou připevněny k horní části stroje. Odšroubujte montážní šrouby nebo otočte speciální rukojeti, abyste tyto části vyjmuli.

Krok 2: Demontáž stolu a hnacího řemenu

Krok 2: Demontáž stolu a hnacího řemenu

Dále musíte odstranit stůl, na kterém je šicí stroj nainstalován. Odpojte také hnací řemen zastřihovače, který přenáší pohyb z nožního pedálu na mechanismus zastřihovače.

Po dokončení těchto dvou kroků budete mít přístup k vnitřním částem stroje, které budete potřebovat k vytvoření grilu. Nezapomeňte si uložit všechny odpojené části, abyste se s nimi mohli vyzbrojit v dalších fázích výroby grilu.

Výroba rámu pro grilování

Krok 1. Připravte si potřebné materiály pro výrobu rámu grilu. Budete potřebovat následující nástroje a komponenty:

 • Šicí stroj (jakýkoli model);
 • Kovový profil (nejlépe čtvercový průřez);
 • Kovový roh;
 • Kovová mřížka;
 • Kus kovu pro řezání;
 • Šrouby a matice;
 • Klíšťata;
 • Šroubovák;
 • Pravítko nebo metrová páska;
 • Svinovací metr;
 • Značka nebo tužka;
 • Kladivo;
 • Vrtačka a vrtačky;
 • Kovové spony nebo sponky;
 • Příčky a regály (volitelné).
READ
Kovové komíny a trubky ze železných kovů: instalace

Krok 2. Určete rozměry budoucího grilu, které vyhovují vašim potřebám. Vezměte pravítko nebo metrovou pásku a změřte požadované parametry (délka, šířka, výška).

Krok 3. Na základě získaných rozměrů označte na kovovém profilu místa pro budoucí řezy. K vytvoření jasných značek použijte fix nebo tužku.

Krok 4. Řezte profily pomocí pily na kov nebo brusky. Buďte opatrní a používejte ochranné brýle a rukavice.

Krok 5. Spojte profily pomocí kovových úhelníků, šroubů a matic. Pomocí vrtačky a vrtáků vytvořte otvory v profilech, kde budou umístěny spoje.

Krok 6. Vytvořte rám pro gril připevněním kovové sítě k profilům. K upevnění pletiva k rámu použijte kovové spony nebo držáky. Ujistěte se, že je pletivo pevně zajištěno, aby se zabránilo pohybu při používání grilu.

Příprava dílů a jejich montáž na rám

Než začnete s montáží grilu, musíte připravit všechny potřebné díly a nainstalovat je na rám grilu.

K výrobě grilovacího rámu použijte kovový profil, který je nutné nařezat na požadované rozměry:

 1. Dva svislé sloupy vysoké přibližně 1 metr.
 2. Čtyři vodorovné tyče pro základnu grilu.
 3. Dvě tyče pro instalaci mřížky.

Dále musíte sestavit rám:

 1. Instalujte svislé sloupky do země v požadované vzdálenosti od sebe.
 2. Připevněte vodorovné tyče ke svislým sloupkům, které tvoří základnu grilu.
 3. Nainstalujte další tyče pro rošt v požadované výšce.

Po instalaci rámu musíte připravit všechny ostatní části:

 • Připravte grilovací rošt.
 • Připravte si bednu na uhelné brikety nebo palivové dříví.
 • Připravte víko na gril.

Po přípravě všech potřebných dílů je třeba začít s jejich instalací na rám grilu:

 1. Umístěte grilovací rošt na příslušné tyče.
 2. Umístěte krabici na uhelné brikety nebo palivové dříví na jednu z vodorovných tyčí.
 3. Připevněte kryt grilu k horní části rámu.

Po instalaci všech dílů je gril připraven k použití. Bavte se vařením na grilu!

Malování a konečná úprava grilu

Malování a konečná úprava grilu

Poté, co je gril smontován a svařen, je čas pustit se do lakování a dodělání. Správný nátěr ochrání kovový povrch grilu před korozí a dodá mu atraktivní vzhled.

Příprava povrchu

Příprava povrchu

Před lakováním musíte pečlivě připravit povrch grilu. Pomocí brusného papíru nebo speciálního kartáče odstraňte veškeré nečistoty, rez a starý nátěr. Poté povrch grilu ošetřete antikorozní impregnací nebo základním nátěrem.

READ
50 nápadů na kombinaci kuchyně a obývacího pokoje ve studiu: inspirace pro vytvoření jedinečného prostoru (foto)

Výběr barvy

Výběr barvy

K natírání grilu se doporučuje použít barvu speciálně určenou pro nátěry kovových povrchů. Je vhodné volit žáruvzdornou barvu, která se při vaření na grilu nespálí od vysokých teplot. V případě potřeby si můžete vybrat barvu s dodatečnou ochranou proti korozi.

Před nanesením barvy si pečlivě přečtěte návod na balení a dodržujte pokyny pro přípravu a aplikaci barvy, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Barva se obvykle nanáší v několika vrstvách, přičemž každé vrstvě dává čas na zaschnutí. To zajistí rovnoměrný a odolný povlak.

Dokončení grilování

Chcete-li svému grilování dodat zvláštní styl nebo přidat dekorativní prvky, můžete použít různé dokončovací materiály. Na boky grilu můžete připevnit například dřevěné rukojeti nebo jej ozdobit kovanými prvky.

Můžete také přidat police nebo háčky pro snadné vaření, nainstalovat kolečka pro snadný pohyb grilu nebo dokonce nainstalovat další ventilační systém.

Dekorace grilu závisí na vašich preferencích a fantazii. Hlavní je, že je funkční a bezpečný.

Otázky a odpovědi:

Jak vyrobit gril ze šicího stroje?

K výrobě grilu ze šicího stroje budete potřebovat následující materiály a nástroje: šicí stroj, ocelový plech, svářečka, bruska, rukojeti, gril, šrouby, matice, kovové pásy, vrtačka, kleště, vsuvka, trubky, barva. Prvním krokem je demontáž šicího stroje a ponechání pouze pracovní plošiny s nohami. Poté je třeba připravit a přivařit stojan na uhlí nebo palivové dříví k pracovní plošině. Poté můžete začít vytvářet grilovací rošt, který je potřeba připravit a nainstalovat. Nakonec zbývá jen natřít celou konstrukci a váš gril šicího stroje je připraven k použití!

Video:

Nejodolnější lepidlo Slepí VŠE DO 2 VTEŘIN

Řemesla z postele podolsk šicího stroje

Málokdo ví o tomto použití lepicích tyčinek! Skvělý DIY nápad!

Recenze

Maxima

Článek je velmi zajímavý a užitečný! Jako milovník outdoorových aktivit a pikniků jsem si vždy přál udělat si vlastní gril. Myšlenka použít k tomuto účelu šicí stroj mě prostě ohromila! Nikdy jsem si nemyslel, že by tak nepotřebná věc mohla najít nové využití. Pokyny krok za krokem v článku jsou velmi jasné a srozumitelné. Autor podrobně popisuje všechny fáze procesu – od výběru vhodného šicího stroje až po samotnou montáž grilu. Líbilo se mi, že materiály a nástroje pro výrobu grilu nevyžadují velké náklady a lze je snadno najít v každém železářství. Když jsem si přečetl článek, měl jsem chuť okamžitě začít pracovat na vlastním grilování. Jsem si jist, že jeho vlastní výroba bude zábavná a vzrušující činnost, která mi přinese nejen potěšení, ale i důvěru ve své schopnosti. Kromě toho bude domácí gril vyrobený ze šicího stroje vynikajícím důvodem, proč být hrdý na své přátele a hosty. Až budeme odpočívat v přírodě, budu moci říct, že jsem tento gril vyrobil vlastníma rukama. To bude opravdová atrakce! Chci poděkovat autorovi článku za tak užitečné informace a skvělé tipy. Určitě se budu při výrobě svého grilu řídit jeho doporučeními. Těším se na další články na toto téma!

READ
Nejlepší reproduktory pro počítač: hodnocení počítačových reproduktorů podle kvality zvuku. Jak vybrat akustiku pro notebook a PC?

Nikolay Ivanov

Článek je velmi zajímavý a užitečný pro ty, kteří se zajímají o vyšívání a chtějí si grilovat vlastníma rukama. Vždy jsem byl fanouškem DIY věcí, tak jsem si řekl, že se o své myšlenky podělím. Zpočátku se mi myšlenka vyrobit gril ze šicího stroje zdála neobvyklá, ale postupem času jsem si uvědomil, že je to skvělá příležitost využít starou věc, která by se mohla hodit při venkovní rekreaci. Je tak hezké, když jsou všechny věci kolem vás vytvořeny vlastníma rukama. Pokyny krok za krokem v článku podrobně popisují, jak vyrobit gril ze šicího stroje. Hlavní kroky procesu jsou jasně a snadno vysvětleny. Ale s tím vším není článek bez problémů, se kterými se může začínající mistr setkat. Například zpracování kovů nebo svařování. Možná by bylo dobré přidat pár tipů pro lidi, kteří v této oblasti nemají zkušenosti. Nicméně článek jako celek je velmi poučný a inspirativní. Ukazuje, že i ten nejobyčejnější předmět lze proměnit v užitečnou a originální věc. Vytvoření grilu ze šicího stroje vám nejen dá možnost užít si vaření nad uhlím v přírodě, ale stane se také jakýmsi symbolem vaší zručnosti a kreativity. Jsem si jistý, že článek pomohl těm, kteří se rozhodli provést takový neobvyklý experiment. Moc děkuji autorovi za srozumitelné vysvětlení a podrobné fotografie. Nyní mám připravený akční plán, jak něco takového vytvořit. Opravdu si chci vyzkoušet vytvoření grilu pomocí šicího stroje a ukázat svým přátelům, co umím. Závěrem přeji všem hodně štěstí v jejich tvůrčím snažení! Uveďme své nápady k životu a užijte si výsledky!

Nick35

Článek je velmi užitečný a zajímavý! Vždy jsem snil o vlastním grilování, abych mohl trávit kvalitní čas venku s přáteli. Objednat si hotový gril je samozřejmě snadné, ale vyrobit si ho svépomocí je úplně jiný příběh. Autor článku navrhuje použít k vytvoření grilu starý šicí stroj, což je velmi neobvyklé a originální řešení. Takový produkt bude nejen funkční, ale také jedinečným exteriérovým předmětem. Článek obsahuje podrobné pokyny pro vytvoření grilu krok za krokem. Autor popisuje všechny potřebné materiály a nástroje, které budou k práci zapotřebí. Hlavně se mi líbilo, že autorka krok za krokem mluví o rozebrání šicího stroje a výběru potřebných dílů. Podrobně také popisuje postup výroby grilu a stojanu. Hned jsem se rozhodl, že zkusím vyrobit gril podle tohoto návodu. Jsem si jistý, že to bude zajímavá zkušenost a skvělá příležitost předvést svou kreativitu. Děkuji autorovi za tak zajímavý článek! Nyní mám jasnou představu, jak vytvořit svůj vlastní jedinečný gril ze šicího stroje. Jsem si jistý, že to bude opravdová tečka na pikniku nebo na chatě!

READ
Jak správně opravit litinové kanalizační potrubí

Alexey Smirnov

Článek je velmi zajímavý a užitečný pro všechny milovníky pikniků a outdoorových aktivit. Nemohu si nevšimnout originality a kreativity myšlenky vytvořit gril ze šicího stroje. Jedná se o skutečně neobvyklé řešení, které zaujme svou jednoduchostí a originalitou. Důsledný popis procesu výroby grilu usnadňuje pochopení toho, jak vytvořit takové příslušenství vlastníma rukama. Všechny kroky jsou podrobně a jasně popsány, což umožňuje nejen zkušeným řemeslníkům, ale i začátečníkům úspěšně zvládnout tento úkol. Potěšilo mě především použití starých nepotřebných věcí k vytvoření grilu. Je to skvělá příležitost nejen udělat něco užitečného pro sebe, ale také přispět k životnímu prostředí bez vyhazování nepotřebných věcí. Zvláště bych chtěl poznamenat snadnost použití výsledného produktu. Gril vyrobený ze šicího stroje se ukázal jako pohodlný a praktický. Toto příslušenství lze použít nejen pro grilování, ale také pro přípravu jiných pokrmů pod širým nebem. Po přečtení tohoto článku jsem se nechal inspirovat a zaujalo mě vytvoření takového grilu. Teď už rozumím tomu, jak to udělat vlastníma rukama a s minimálními náklady. Mohu s jistotou říci, že tento projekt bude vzrušující a zajímavý. Chtěl bych poděkovat autorovi článku za podrobný popis a jasné vysvětlení. Skvělý nápad, který chci v nejbližší době realizovat. Přeji všem hodně štěstí při tvoření grilu a ať se venku skvěle baví!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: