Jak vyrobit stůl pro altán s vlastní fotografií. Udělej si sám dřevěný stůl do altánu.

Dřevěný altán je skvělým místem pro venkovní rekreaci, kde můžete trávit čas s rodinou a přáteli. Stává se středem pozornosti během pikniků a večírků, proto je důležité vytvořit uvnitř altánku útulnou atmosféru.

Jedním z důležitých prvků nábytku pro altán je stůl. Toto je místo, kam si můžete dát jídlo a pití a kde se celá skupina může sejít a vychutnat si oběd na čerstvém vzduchu. Pokud si chcete vyrobit svůj vlastní stůl do altánu, pak máte možnost vytvořit jedinečný a stylový prvek, který se bude hodit k vaší zahradě.

Vytvoření dřevěného altánového stolu je snadný úkol, který zvládne každý. V tomto článku nabízíme odborné tipy a návody, které vám pomohou vytvořit si vlastní stůl. Uvidíte fotografie dokončených projektů a naučíte se používat různé materiály a nástroje k vytvoření jedinečného designu. Přečtěte si náš článek a získejte inspiraci pro svou kreativitu!

Jak vyrobit stůl pro altán s vlastní fotografií

Jak vyrobit stůl pro altán s vlastní fotografií

Chcete-li vyrobit altánový stůl vlastníma rukama, budete potřebovat následující materiály a nástroje:

 • Dřevěná deska požadované velikosti pro desku stolu;
 • Dřevěné bloky nebo desky na nohy stolu;
 • Šrouby a matice;
 • Šroubovák nebo elektrický šroubovák;
 • Pila nebo kotoučová pila na řezání desek;
 • Brusný stroj nebo brusný papír;
 • Barva nebo lak pro konečnou úpravu;
 • Štětce nebo válečky na malování;
 • Svinovací metr a tužka pro měření.

Jakmile shromáždíte všechny potřebné materiály, postupujte podle níže uvedených pokynů a vytvořte krásný dřevěný stůl pro váš altán:

 1. Připravte si pracovní plochu, na kterou budete stůl sestavovat a dokončovat. Chraňte povrch plastovým obalem nebo novinami, aby se na něj nedostala barva.
 2. Rozměry stolu se mohou lišit v závislosti na vašich preferencích a velikosti altánu. Pomocí svinovacího metru a tužky změřte a označte požadované rozměry na tabuli.
 3. Pomocí pily nebo kotoučové pily opatrně odřízněte desku podél vyznačených oblastí. V případě potřeby obruste hrany desky pro rovnoměrnější a hladší výsledek.
 4. Nyní se pustíme do montáže nohou stolu. Pomocí dřevěných bloků nebo desek vytvořte čtyři nohy a připevněte je k sobě pomocí šroubů a matic. Ujistěte se, že nohy jsou dokonale svislé.
 5. Stolovou desku a nohy zbruste a upravte pomocí metod, které potřebujete – barvou, lakem nebo olejem. Nezapomeňte nechat povrch zaschnout a v případě potřeby připravit další nátěr.
 6. Jakmile je povrchová úprava zcela suchá, sestavte altánkový stůl vložením nohou do otvorů v desce stolu. Zkontrolujte, zda je stůl vodorovný a neviklá.
 7. Váš dřevěný stůl do altánku je připraven! Nyní si můžete vychutnat stolování pod širým nebem ve stínu altánku a užít si nádherné chvíle s rodinou a přáteli.
READ
Jak odstranit plastovou lištu z podlahy

Gratulujeme! Vyrobili jste si DIY altánkový stůl, který se stane skutečnou ozdobou vašeho venkovního prostoru.

Udělej si sám dřevěný stůl do altánu – tipy a návody odborníků

Udělej si sám dřevěný stůl do altánu - tipy a návody odborníků

Proces výroby dřevěného stolu pro altán je jednoduchý, ale vyžaduje pečlivou přípravu a pochopení hlavních bodů. V tomto článku o odborných tipech a návodech najdete užitečná doporučení pro vytvoření vlastního stolu.

Výběr materiálů

Výběr materiálů

Hlavním materiálem pro výrobu dřevěného stolu pro altán je dřevo. Doporučuje se volit pevné a odolné dřeviny jako je dub, borovice nebo smrk. Při nákupu materiálu věnujte pozornost jeho kvalitě a absenci vad, jako jsou praskliny nebo hniloba.

Kromě dřeva budete potřebovat dřevoobráběcí nástroje: pilu, brusku, vrtačku, hřebíky a šrouby. Předem si naplánujte pracovní proces a určete si potřebné nástroje, abyste se vyhnuli zbytečným potížím a chybám.

Výrobní kroky

Výrobní kroky

Před zahájením práce si udělejte podrobný plán stolu a nezapomeňte změřit dostupný prostor v altánu, aby stůl dokonale zapadl do interiéru a nepřekážel při pohybu.

Prvním krokem je zpracování dřeva. Dřevo očistěte od hrubých defektů a zbruste jej bruskou, abyste získali hladký povrch. Na přání lze stůl natřít speciálními barvami a laky na dřevo.

Poté začněte sestavovat stůl. Připojte nohy stolu k horním kolejnicím pomocí hřebíků nebo šroubů. Je důležité zajistit pevné a spolehlivé spojení všech prvků stolu.

Po sestavení stolu proveďte závěrečnou kontrolu a ujistěte se, že jsou všechny prvky připojeny a stůl je vyrovnaný. Podle potřeby proveďte konečné úpravy.

Doplňte hotový stůl do altánu odpovídajícími židlemi a dekoracemi, abyste vytvořili příjemné a útulné prostředí.

Nyní máte DIY dřevěný stůl do altánu! Užijte si skvělou společnost a pohodlnou dovolenou uprostřed přírody.

Příprava a výběr materiálů na stůl

Příprava a výběr materiálů na stůl

Vytvoření dřevěného stolu pro altán svépomocí vyžaduje přípravu a výběr vhodných materiálů. Je důležité vzít v úvahu, že stůl musí být odolný, odolný vůči životnímu prostředí a odolný.

1. Výběr stromu

1. Výběr stromu

Prvním krokem je výběr správného dřeva pro výrobu stolu. Nejčastěji používanými druhy dřeva jsou dřeviny jehličnaté, jako je borovice nebo smrk, pro svou pevnost a odolnost proti vlhkosti. Je však možné použít i tvrdé dřevo, jako je dub nebo buk.

READ
Jak si postavit vlastní hliněný hrnec

2. Zpracování dřeva

2. Zpracování dřeva

Po výběru vhodného stromu je nutné jej zpracovat. Nejprve byste měli odstranit kůru a oddělit další větve. Poté musíte dřevo ošetřit antiseptikem, aby bylo chráněno před hnilobou a poškozením hmyzem.

3. Broušení a konečná úprava

3. Broušení a konečná úprava

Po zpracování dřeva byste měli začít brousit povrch stolu. Tím se odstraní nerovnosti, třísky a produkt bude hladký. Poté můžete nanést ochrannou vrstvu laku nebo barvy, abyste stůl dále chránili před vlhkostí a zvýraznili jeho estetický vzhled.

 • Výběr správného dřeva pro stůl;
 • Ošetření dřeva antiseptikem;
 • Broušení povrchu stolu;
 • Nanesení ochranné vrstvy laku nebo barvy.

Dodržováním těchto doporučení připravíte a vyberete vhodné materiály pro vytvoření dřevěného altánového stolu a získáte odolný, krásný výrobek, který vám bude sloužit mnoho let.

Výroba základny stolu pro altán

Výroba základny stolu pro altán

K výrobě altánového stolu budete potřebovat několik materiálů a nástrojů:

Materiály:

 1. Dřevěné desky (nejlépe borovicové nebo smrkové).
 2. Šrouby nebo hřebíky.
 3. Ocelový roh pro tuhost konstrukce (volitelné).

Nástroje:

 • Viděl.
 • Vrtačka nebo šroubovák.
 • Šroubovák nebo šroubovák.
 • Pravítko nebo měřicí páska.

Krok 1: Začněte tím, že vytvoříte základnu stolu. Pomocí pily nařežte čtyři stejně velké desky pro nohy stolu. Výšku stolu se doporučuje volit tak, aby odpovídala úrovni pohodlí pro sezení v altánku.

Krok 2: Upevněte desky pro nohy stolu k sobě pomocí šroubů nebo hřebíků. Pokud je to žádoucí, můžete použít ocelové rohy k posílení konstrukce.

Krok 3: Umístěte plochou desku na horní část nohou stolu a vytvořte desku stolu. Odřízněte desku na požadovanou velikost a připevněte ji k nohám pomocí šroubů nebo hřebíků.

Krok 4: V případě potřeby můžete dřevěnou konstrukci ošetřit speciálním prostředkem, který ji ochrání před hnilobou a škůdci.

Nyní máte základnu pro váš altánek. Hotovou konstrukci lze instalovat přímo do altánu, ale můžete přidat i další prvky jako stojan na deštníky nebo odkládací police. Vše záleží na vašich preferencích a schopnostech.

Vytvoření desky stolu

Vytvoření desky stolu

Chcete-li vytvořit stůl pro altán vlastníma rukama, musíte věnovat zvláštní pozornost stolní desce, protože se jedná o hlavní pracovní plochu, která musí být odolná a odolná vůči vnějším faktorům.

READ
Jak správně připevnit očka na závěsy sami a vypočítat požadovaný počet spojovacích prvků. Zjistěte všechny tipy a podívejte se na videonávody.

Prvním krokem při vytváření stolní desky je výběr správného materiálu. Jednou z nejoblíbenějších možností je dřevo. Dřevěná stolní deska dodá altánu přirozený a útulný vzhled a také dlouho vydrží.

Při výběru dřeva na pracovní desku je třeba zvážit jeho typ a kvalitu. Pro vytvoření stolu se doporučuje použít tvrdé dřevo jako je dub, buk nebo jasan. Nepoužívejte měkké dřevo, jako je borovice nebo smrk, protože je méně odolné a náchylné k deformaci.

Po výběru správného dřeva je potřeba vyrobit desku stolu správné velikosti a tvaru. K tomu můžete použít pilu, frézku nebo jiný dřevoobráběcí nástroj.

Při výrobě desky stolu se doporučuje vytvořit několik otvorů pro odvod vody, aby se zabránilo stagnaci vlhkosti na povrchu stolu. K tomu můžete použít vrták požadovaného průměru.

Po zpracování a otvorech by měla být deska stolu pokryta ochrannou vrstvou, která ochrání dřevo před vlhkostí a UV zářením. K tomu můžete použít speciální impregnace nebo laky, které dodávají pracovní desce lesk a odolnost proti poškození.

Vytvoření stolní desky pro altánový stůl s vlastními rukama vyžaduje určité dovednosti a nástroje. Dodržováním odborných rad a pokynů však můžete vytvořit odolnou a krásnou desku stolu, která bude středobodem vašeho altánu.

Dokončení a ochrana altánového stolu

Dokončení a ochrana altánového stolu

Po dokončení montáže altánkového stolu vlastníma rukama je třeba věnovat pozornost jeho dokončení a ochraně před vnějšími vlivy. Správná povrchová úprava a ochrana pomůže udržet váš stůl v dobrém stavu v průběhu času a prodlouží jeho životnost.

Prvním krokem při dokončení stolu je jeho broušení. Broušení pomáhá odstranit nerovné povrchy, vyhladit povrch a dodat stolu hladkou texturu. K tomu můžete použít brusku a různé brusné materiály.

Po broušení byste měli začít natírat nebo lakovat stůl. Výběr dokončovacího materiálu závisí na preferencích a cílech. Malování stolu umožňuje vytvářet různá barevná schémata a chránit dřevo před škodlivými vlivy. Lakování dodává stolu elegantní a přirozený vzhled při zachování jeho textury.

Při výběru barvy nebo laku se doporučuje věnovat pozornost jejich odolnosti vůči vlhkosti a slunečnímu záření. Dobře zvolený materiál pomůže ochránit stůl před vyblednutím, hnilobou a plísní.

Pro spolehlivější ochranu stolu můžete použít speciální impregnace nebo vosk. Pronikají do struktury dřeva a vytvářejí ochrannou vrstvu. Impregnace a vosk také poskytují dodatečnou pevnost a odolnost proti mechanickému poškození.

READ
Jak vyrobit ohýbačku trubek vlastníma rukama: příklady nejlepších domácích produktů

Je důležité si uvědomit, že správné dokončení a ochrana vašeho altánového stolu vyžaduje pravidelnou údržbu. Pravidelné čištění a nanášení čerstvých vrstev laku nebo vosku pomůže udržet stůl ve výborném stavu a po dlouhou dobu zachovat jeho původní vzhled.

Otázky a odpovědi:

Jaké nástroje a materiály jsou potřebné k výrobě dřevěného stolu pro altán s vlastními rukama?

K vytvoření dřevěného altánového stolu budete potřebovat následující nástroje: pila, bruska, vrtačka nebo vrtačka, kladivo a nůž. Co se týče materiálů, budete potřebovat dřevěnou desku, nohy stolu, šrouby a lepidlo.

Jak vybrat správnou dřevěnou desku pro váš stůl do altánu?

Při výběru dřevěného prkna na stůl do altánu je třeba zvážit několik důležitých věcí. Nejprve vybírejte kvalitní dřevěné suroviny. Dbejte také na to, aby deska byla hladká a bez viditelných vad. Je vhodné vybírat desky o tloušťce 2 až 3 centimetry, aby byl stůl pevný a spolehlivý.

Jak správně sestavit dřevěný stůl do altánku?

Montáž dřevěného stolu pro altán začíná montáží nohou. Dále připevněte nohy k hlavní desce stolu pomocí šroubů a lepidla. Ujistěte se, že jsou všechny díly bezpečně zajištěny. Po sestavení zkontrolujte pevnost a rovnost stolu. V případě potřeby povrch stolu upravte pomocí brusky.

Jak zajistit kvalitní povrchovou úpravu a ochranu dřevěného stolu pro altán?

Pro kvalitní dokončení a ochranu dřevěného stolu na altán se doporučuje použít speciální voděodolné laky nebo oleje na dřevo. To pomůže zabránit tomu, aby byl stůl vystaven vlhkosti a UV záření, a také jej udržíte v dobrém stavu po dlouhou dobu. Naneste několik vrstev laku nebo oleje pomocí štětce nebo válečku, každou vrstvu nechte zaschnout.

Jak pečovat o dřevěný stůl do altánu?

Aby byl váš dřevěný altánový stůl krásný a odolný, pravidelně jej udržujte. Očistěte stůl od prachu a nečistot pomocí měkkého kartáče nebo vlhkého hadříku. V případě potřeby použijte speciální prostředky na čištění dřeva. Pokud stůl vypadá matně nebo má škrábance, můžete jej lehce přebrousit bruskou a nanést novou vrstvu laku nebo oleje na dřevo.

Video:

Spolehlivý masivní stůl pro zahradu s vlastními rukama

JEDNODUCHÁ TABULKA vlastníma rukama!

DIY dřevěný jídelní stůl. JAK nalepit stolní desku (štít) bez svorek (vaym)

Recenze

nedefinované

READ
Jak odstranit barvu z radiátoru: nejúčinnější metody

Článek se mi moc líbil, zejména proto, že jsem vždy snila o vlastním altánku na zahradě. Nyní mám možnost vytvořit si altánový stůl vlastníma rukama díky odborným radám a návodům nabízeným v článku. Začít projekt od úplného začátku a aktivně dělat řemesla je to, co potřebuji, abych se obklopil pohodlím a útulností. Fotografie altánového stolu připojená k článku je skutečně inspirativní a dává představu o tom, co můžete dělat vlastníma rukama. Určitě využiji tyto tipy a začnu vytvářet svůj dokonalý stůl do altánu. Jsem si jist, že proces bude zajímavý a vzrušující a výsledek předčí všechna má očekávání. Nyní se nemohu dočkat, až zahájím svůj projekt a vytvořím na své zahradě krásný altán. Děkuji mnohokrát za užitečné informace!

Anatoly

Vážení autoři článku, rád bych vyjádřil svou vděčnost za užitečné informace o vytvoření dřevěného stolu pro altán s vlastními rukama. To byl pro mě perfektní průvodce, protože se vždy snažím přidat svůj kreativní dotek k vytvoření útulného posezení na mé zahradě. Váš článek obsahuje přesné a jasné pokyny, doplněné fotografiemi každého kroku. To je nejdůležitější při vytváření nábytku vlastníma rukama, protože když vyvstanou otázky, není vždy snadné porozumět popisu bez vizuálního příkladu. Za poslední roky jsem nasbíral zkušenosti v práci se dřevem, ale vytvořit stůl do altánu pro mě byla nová výzva. Díky vašim radám jsem mohl vybrat správné materiály a vybrat potřebné nástroje. Vaše informace o leštění a konzervaci dřeva jsou také velmi užitečné a pomáhají udržet stůl ve skvělém stavu po mnoho let. Nyní se můj domácí prostor stal ještě atraktivnějším a přívětivějším díky stolu vytvořenému mýma rukama. Moji přátelé a rodina si užívají příjemné posezení u tohoto stolu, diskutují o novinkách a užívají si krásného počasí. Ještě jednou vám chci poděkovat za skvělý článek s podrobným návodem. Pomohla mi popustit uzdu kreativitě a vytvořit krásný nábytek, kterým se mohu hrdě pochlubit svým blízkým. Těším se na další články od vás o domácím nábytku!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: