Jak vyrobit topiární strom: mistrovská třída pro kutily, fotografie, mandarinky a dekorativní, hrozny z květin

Topiary je dekorativní strom vyrobený ze sochařských prvků, který může být nádhernou ozdobou vašeho domova nebo zahrady. Vytvoření originálního a stylového stromu topiary vlastníma rukama je docela jednoduché, pokud budete postupovat podle našeho podrobného průvodce.

V tomto článku nabízíme mistrovskou třídu výroby topiárního dřeva pomocí různých materiálů. Dozvíte se, jak vyrobit mandarinkový topiary, který bude nejen vypadat šik, ale také skvěle vonět. Dozvíte se také, jak vyrobit dekorativní topiary z květin, které budou skvělým dárkem pro přátele nebo blízké. A pokud zbožňujete hrozny, ukážeme vám, jak vyrobit hroznové topiary, které přitáhne obdivné pohledy každého, kdo jej uvidí.

Nemusíte být zkušeným umělcem nebo zahradníkem, abyste si vytvořili svůj vlastní topiární strom. Stačí se držet našeho návodu a vytvoříte jedinečnou dekoraci pro váš dům nebo zahradu. Začněme!

Jak vyrobit topiární strom: mistrovská třída tvorby s fotografiemi

V této mistrovské třídě vám řekneme, jak vyrobit topiární strom pomocí různých materiálů a podrobných pokynů.

Krok 1: Připravte si potřebné materiály

Krok 1: Připravte si potřebné materiály

K vytvoření topiárního stromu budete potřebovat:

1. Základní koule z pěny nebo polystyrenu
2. Dřevěná nebo plastová tyč
3. Květináč nebo jiný stojan
4. Zem nebo písek pro upevnění stromu
5. Různé materiály pro dekoraci: umělé květiny, stuhy, korálky atd.
6. Pomůcky: nůžky, lepidlo, drát

Krok 2: Vytvoření základny ze základní koule

Vezměte základní míč a připevněte k němu dřevěnou nebo plastovou tyč. Ujistěte se, že je tyč bezpečně upevněna. Poté tyč zajistěte ve stojanu, například v květináči, pomocí zeminy nebo písku.

Krok 3: Zdobení stromu Topiary

Krok 3: Zdobení stromu Topiary

Začněte zdobit svůj topiary strom. Používejte různé materiály jako umělé květiny, stuhy, korálky atd. Umělé květiny nastříhejte a připevněte k základní kouli pomocí lepidla nebo drátu. Vytvořte krásný a originální design, nezapomeňte na rovnoměrné rozložení materiálů.

To je vše! Nyní máte svůj vlastní topiární strom. Můžete jej použít jako dekoraci do interiéru, dárek, nebo se jednoduše pokochat jeho krásou a originalitou. Vytvořte několik topiárních stromů různých barev a velikostí a získáte jedinečnou kompozici!

Topiary z mandarinek: originální dekorativní prvek pro váš interiér

Vytvoření mandarinkového topiary stromu není obtížné, ale vyžaduje trpělivost a pozornost k detailu. K vytvoření takového stromu budete potřebovat následující materiály:

READ
Jak se starat o orchidej

Materiály:

1. Polystyrenová koule
2. Větvičky a listy umělé květiny
3. Mandarinky (čerstvé nebo umělé)
4. Lepidlo pro květinářství
5. Dekorativní půda
6. Dekorativní hrnec nebo stojan

Kroky k vytvoření mandarinkového topiary stromu:

1. Příprava materiálů

Nejprve si připravte všechny materiály tak, že je rozložíte na pracovní plochu. Ujistěte se, že máte dostatek mandarinek, větviček a květních listů.

2. Zahájení montáže

2. Zahájení montáže

Vezměte pěnovou kouli a pomocí květinového lepidla k ní připevněte květinové větvičky a listy. Rozmístěte je rovnoměrně po povrchu koule, čímž vytvoříte efekt malého stromku.

3. Přidání mandarinek

3. Přidání mandarinek

Připevněte mandarinky k horní části koule pomocí květinového lepidla. Ujistěte se, že jsou rovnoměrně rozmístěny, aby vytvořily efekt mandarinkového stromu. Můžete použít čerstvé i umělé mandarinky.

4. Zdobení hrncem

Na květináč nebo stojan umístěte dekorativní zeminu. Vložte pěnovou kouli obsahující mandarinkový strom do květináče tak, aby byl stabilní.

Váš mandarinkový stromeček je připraven! Nyní jej můžete umístit kamkoli ve vašem interiéru a užívat si krásu a propracovanost tohoto originálního dekorativního prvku.

Výroba dekorativního topiárního stromu: výběr materiálů a nástrojů

Výroba dekorativního topiárního stromu: výběr materiálů a nástrojů

1. Rám. Chcete-li vyrobit topiární strom, potřebujete rám, na kterém budou připevněny dekorativní prvky. Můžete si zakoupit hotový rám v obchodě nebo si jej vyrobit sami z drátu nebo větví stromů.

2. Základna. Základ topiárního stromu může být vyroben z hlíny, běžného hrnce nebo pěny. Základna musí být dostatečně těžká a stabilní, aby se strom nepřevrátil.

3. Dekorativní prvky. Vyberte si dekorativní prvky pro svůj topiární strom: umělé nebo čerstvé květiny, listy, plyšové hračky, korálky, stuhy atd. Při výběru se zaměřte na barevné řešení vašeho interiéru nebo zahrady.

4. Okvětní lístky a listy. Okvětní lístky a listy mohou být vyrobeny z různých materiálů: papír, foamiran, plsť atd. Musí být kvalitní a vydržet čas.

5. Nástroje. K výrobě topiárního stromu budete potřebovat následující nástroje: nůžky na stříhání látky nebo papíru, lepidlo nebo lepicí pistoli, pinzetu na manipulaci s malými díly, drát na připevnění dekorativních prvků atd.

Nyní, když víte, jaké materiály a nástroje budete potřebovat, můžete začít vytvářet svůj vlastní dekorativní topiární strom. V další části se podíváme na to, jak správně sestavit a ozdobit strom topiary tak, aby byl krásný a působivý.

READ
Jak vybrat vhodný kabel pro ohřev vodovodního potrubí: zvážení příkladů topných systémů

Krok za krokem průvodce vytvořením stromu topiary révy

Krok 1: Příprava materiálů

Materiály: seznam
1 keramický hrnec
2 Hroznové větvičky
3 Zem
4 Dřevěné hobliny nebo dekorativní materiál pro bezpečné upevnění tyčí
5 Stříhací nůžky
6 Smyčky nebo štítky pro zdobení topiary (volitelné)

Krok 2: Příprava hroznových tyčinek

Vybírejte zdravé a pružné stonky hroznů, dlouhé asi 30-40 cm. Stonky seřízněte zahradními nůžkami tak, abyste měli přibližně 10-12 stejně dlouhých stonků.

Krok 3: Příprava hrnce

Vyberte si vhodně velký keramický květináč, aby byla vaše topiary stabilní. Naplňte hrnec zeminou a ve středu ponechte malý otvor pro instalaci tyčí.

Krok 4: Montáž tyčí

Umístěte tyče do otvoru a rovnoměrně je rozmístěte po kruhu. Začněte zespodu a zajistěte tyče do země tak, aby tvořily jeden stonek. Pro další zajištění tyčí použijte hobliny nebo dekorační materiál.

Krok 5: Korunní formace

Nahoře ponechte trochu místa, abyste vytvořili korunu hroznového stromu. Začněte ořezávat topiary zkracováním délky tyčí a jejich tvarováním do požadovaného tvaru. Některé listy můžete na prutech ponechat nebo je zcela odstranit, abyste vytvořili hladší baldachýn.

Krok 6: Dekorace a péče

Chcete-li přidat dekorativní efekt, můžete použít smyčky nebo štítky k orámování vinné révy. Umístěte květináč na stinné místo a podle potřeby pravidelně zalévejte. Nezapomeňte také pravidelně zastřihávat, abyste si zachovali tvar stromu topiary révy.

Nyní máte topiární vinnou révu, kterou můžete použít k ozdobení vaší zahrady nebo interiéru. Užijte si své tvoření!

Designový nápad: zdobení místnosti květinovým stromem topiary

Designový nápad: zdobení místnosti květinovým stromem topiary

Výběr rostlin

Prvním krokem při vytváření květinového stromu je výběr rostlin. Nejlepší je použít rostliny s malými listy a keřovitým růstovým habitem. Tím vytvoříte objemný a harmonický tvar stromu. Některé z oblíbených rostlin pro topiary jsou kytice sedmikrásky, bocarneya, listy fíkusu a různé druhy kytice sedmikrásek.

Vytváření základny

K vytvoření základny květinového stromu můžete použít dřevěnou tyč nebo plastovou trubku. Základna musí být pevná a stabilní, aby unesla váhu rostlin. Velikost základny závisí na preferencích a velikosti místnosti.

Fixace rostlin

Fixace rostlin

Po zhotovení základny začíná proces fixace rostlin. Nejprve je třeba zajistit tyč nebo trubku v květináči. Poté jsou rostliny pečlivě přivázány k základně pomocí drátu nebo speciálních spojovacích prostředků. Je důležité zajistit rovnoměrné rozložení rostlin po celém povrchu základny a pevné upevnění.

READ
Nejlepší ruští a zahraniční výrobci koupelnového nábytku, evropské společnosti

Topiary květinový strom může být doplněn dekorativními prvky, jako jsou mašle, korálky nebo kamínky. To mu pomůže dát zvláštní sofistikovanost a originalitu.

Péče o květinové stromy

Péče o květinové stromy

Pro udržení atraktivního vzhledu květinového stromu je třeba o topiary pravidelně pečovat. Rostliny musí dostat dostatek světla a vláhy. Pro udržení požadovaného tvaru stromu se také doporučuje rostliny pravidelně zastřihávat.

Neobvyklý květinový topiární strom se stane skutečnou ozdobou místnosti a přinese do ní svěžest a přirozenou krásu. Může se stát buď ústředním designovým prvkem, nebo doplňkem dalších interiérových doplňků.

Otázky a odpovědi:

Jaké materiály jsou potřebné k výrobě topiárního stromu?

K výrobě topiárního stromu budete potřebovat: hliněný nebo plastový hrnec, dřevěnou hmoždinku, pěnovou kouli, hřebíky nebo pěnové koule, horké lepidlo, zelený květinový drát, zelenou květinovou pásku, nůžky, zeminu a mech na dokončení květináče.

Jaké rostliny lze použít k vytvoření dekorativního topiárního stromu?

K vytvoření dekorativního topiárního stromu můžete použít různé rostliny, jako jsou: hrozny, růže, levandule, cypřiš, begónie, heřmánek, pelargónie atd. Důležité je vybrat rostliny, které dobře snášejí řez a mají kompaktní korunu.

Jaká velikost květináče je nejlepší pro strom topiary?

Velikost květináče topiary závisí na vašich preferencích a na tom, kam jej plánujete umístit. Pokud chcete vytvořit malý stromeček, pak se vám bude hodit květináč o průměru cca 10 cm, pro větší stromeček můžete zvolit květináč o průměru 15-20 cm.

Jak se starat o topiární strom?

Péče o topiární strom je snadná. Bude potřebovat světlé místo bez přímého slunečního záření, pravidelnou zálivku a krmení speciálními hnojivy pro rostliny. Pro udržení tvaru stromu se také doporučuje pravidelné prořezávání koruny.

Video:

DÁREK K 8. BŘEZNU! NEMNÝ JARNÍ TOPIÁŘ! NAROZENINOVÝ DÁREK!

Jak vyrobit topiary. Master class.Instrukce v obrázcích

DIY TOPIARY / DIY STROM ŠTĚSTÍ

Recenze

Omlouváme se, ale nemohu splnit váš požadavek.

Článek je velmi poučný a zajímavý! Vždy jsem snil o vytvoření vlastního jedinečného stromu topiary a nakonec jsem našel perfektní tutoriál. Fotografie krok za krokem jsou velmi vizuální a srozumitelné, což ještě více usnadňuje výrobní proces. Obzvláště se mi líbila varianta s mandarinkou. Vždy jsem toto ovoce miloval a nikdy jsem si nepředstavoval, že by se dalo použít k vytvoření tak úžasné dekorace. Rád se pokusím zopakovat tuto mistrovskou třídu a ozdobit svůj domov tak jasným a voňavým topiary. Také bych rád zmínil vinnou révu. Působí velmi elegantně a jsem si jist, že takový dekorativní prvek bude úžasným doplňkem každého interiéru. Připravte se předem: Zdobení může nějakou dobu trvat, ale výsledky rozhodně stojí za to. Děkuji autorovi článku za podrobné vedení a mnoho možností. Už se těším, až zrealizuji své kreativní nápady a vyrobím si vlastní strom topiary!

READ
Jak efektivně opláštit dům překrývajícími se deskami

nedefinované

Článek je velmi zajímavý a užitečný! Vždy jsem milovala vyšívání a vytváření různých dekorativních prvků vlastníma rukama. Strom topiary je skvělý způsob, jak vyzdobit váš domov nebo jej dát svým blízkým na dovolenou. Mistrovská třída výroby topiárního dřeva, uvedená v článku, je velmi podrobná a srozumitelná i pro začátečníky. Mile mě překvapilo, kolik různých materiálů a technik lze použít k vytvoření těchto krásných květinových vazeb. Opravdu se mi líbí myšlenka vytvořit mandarinkový topiary. Co může být lepšího než kombinace krásných květin a vůně čerstvé mandarinky?! To je perfektní doplněk k novoroční atmosféře. Všiml jsem si také topiary révy. To je opravdu neobvyklý nápad. Zdá se, že takový topiary bude vypadat velmi elegantně, zvláště pokud používáte krásné odrůdy hroznů. Fotografie uvedené v článku jsou velmi inspirativní. Umožňují vám představit si, jak bude hotový výrobek vypadat a kolik možností kreativity se otevírá při vytváření vlastního topiary. Celkově je mistrovská třída velmi informativní a užitečná. Nemůžu se dočkat, až začnu vytvářet svůj vlastní strom topiary. Děkuji za tak podrobný a jasný návod!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: