Jak změkčit chleba v mikrovlnné troubě

Chléb je jednou z nejoblíbenějších potravin v našem jídelníčku. Pokud jste ho však zapomněli dát do sáčku nebo si právě koupili suchý chléb, může příliš ztvrdnout a chutnat. Dobrou zprávou je, že existuje snadný a účinný způsob, jak změkčit chléb pomocí mikrovlnné trouby. Dále se podíváme na několik metod, které vám pomohou získat měkký a lahodný chléb v co nejkratším čase.

První metodou je použití mikrovlnné trouby k ohřátí chleba. Chcete-li to provést, jednoduše zabalte chléb do vlhké utěrky nebo ubrousku a položte jej na talíř. Poté vložte talíř chleba do mikrovlnné trouby na 10-15 sekund. Pokud je chléb stále tvrdý, můžete dobu prodloužit. Dávejte však pozor, abyste chléb nepřehřáli, protože by mohl být suchý a tvrdý.

Druhým způsobem je použití páry ke změknutí chleba. K tomu vezměte malou misku s vodou a vložte ji spolu s chlebem do mikrovlnné trouby. Poté zapněte mikrovlnnou troubu a chléb ohřívejte s párou asi 10-15 sekund. Pára pomůže navlhčit chléb, takže bude měkčí a chutnější.

Nezapomeňte, že mikrovlnná trouba může mít různé výkony, takže doba ohřevu se může lišit. Proces je nutné sledovat a chléb kontrolovat po každém časovém úseku. Pamatujte také, že chléb lze přidat do mikrovlnné trouby i poté, co jste jej ohřívali, aby zůstal měkký a horký po dlouhou dobu. Nyní máte jednoduché a účinné metody, jak změkčit chleba v mikrovlnné troubě. Vychutnejte si pokaždé čerstvý a lahodný chléb!

Jak změkčit chleba v mikrovlnné troubě

Jak změkčit chleba v mikrovlnné troubě

Chléb může časem ztratit svou měkkost a vyschnout. Pomocí mikrovlnné trouby však můžete obnovit její svěžest a měkkost během několika sekund. V této části se dozvíte jednoduché a efektivní způsoby, jak změkčit chleba v mikrovlnné troubě.

 1. Použijte mikrovlnnou troubu: Položte kousek chleba na talíř a přikryjte ho pečicím papírem do mikrovlnné trouby nebo ubrouskem. Poté vložte talíř do mikrovlnné trouby a chléb ohřívejte na plný výkon po dobu 10-15 sekund. To vám pomůže obnovit vláčnost a čerstvost chleba.
 2. Použijte vlhký papírový ručník: Zabalte kousek chleba do vlhké papírové utěrky. Poté vložte do mikrovlnné trouby a zahřívejte na plný výkon po dobu 10-15 sekund. Vlhkost z utěrky pronikne do chleba a zanechá ho měkký a svěží.
 3. Použijte plastový sáček: Vložte kousek chleba do plastového sáčku, který dobře těsní. Nechte malou mezeru, aby mohla unikat pára. Vložte sáček chleba do mikrovlnné trouby a zahřívejte na plný výkon po dobu 20-30 sekund. To umožní, aby chléb absorboval vlhkost a změknul.
READ
Jak využít zrcadla v interiéru?

Jednoduchými metodami snadno a rychle změknete chléb v mikrovlnce a vychutnáte si jeho čerstvost a vůni. Tyto způsoby jsou také ideální, pokud potřebujete chléb před podáváním rychle ohřát. Vyzkoušejte některou z těchto metod a přesvědčte se sami, jak snadné je získat měkký chléb!

Snadný způsob: použijte vlhký papír

Snadný způsob: použijte vlhký papír

K tomu budete potřebovat:

 • chléb, který hledáte;
 • list papíru;
 • vody.

Postup přípravy měkkého chleba v mikrovlnné troubě:

 1. Navlhčete list papíru vodou a dobře jej vyždímejte, dokud nebude vlhký, ale ne mokrý.
 2. Chleba zabalte do vlhkého papíru.
 3. Vložte chléb do mikrovlnné trouby a přikryjte pokličkou nebo jednoduše přikryjte talířem.
 4. Zapněte mikrovlnnou troubu a nastavte čas na 10-15 sekund.
 5. Po uplynutí času vyjměte chléb z mikrovlnné trouby a opatrně z něj odstraňte papír. Chléb bude měkký a svěží.

Touto jednoduchou metodou můžete udělat měkký chléb i z tvrdého, již odleželého chleba.

Nyní víte, jak použít vlhký papír ke změkčení chleba v mikrovlnné troubě.

Tajné ingredience: máslo a mléko

Tajné ingredience: máslo a mléko

Chcete-li do chleba přidat máslo, jednoduše před vložením do mikrovlnné trouby potřete povrch chleba tenkou vrstvou másla. Máslo pronikne do chleba, promastí ho a udělá ho měkkým a chutným.

Další tajnou přísadou pro přípravu měkkého chleba v mikrovlnné troubě je mléko. Mléko dodává chlebu měkkost a bohatost, takže je chutnější a přitažlivější.

Oil

Chcete-li použít máslo v receptu na měkký chléb, jednoduše naneste tenkou vrstvu másla na povrch chleba. To lze provést štětcem nebo olej rovnoměrně rozetřete prsty. Olej tak pronikne do struktury chleba a dodá mu jemnost a šťavnatost.

mléko

mléko

Chcete-li přidat mléko do receptu na měkký chléb, musíte nahradit část vody v receptu na těsto mlékem. Mléko dodá chlebu jemnější texturu a zvýrazní jeho chuť.

Složka Číslo
Oil 1 lžíce
mléko 1/4 šálku

Přidáním másla a mléka do receptu na chléb do mikrovlnné trouby získáte měkký a chutný chléb, který se bude dobře kombinovat s různými náplněmi a džemy. Vyzkoušejte tento recept a vychutnejte si chuť čerstvého a měkkého chleba každý den!

Optimální doba ohřevu

Optimální doba ohřevu

Pokud jde o ohřívání chleba v mikrovlnné troubě, je důležité optimální načasování. Příliš málo času může nechat chléb studený a tvrdý, ale příliš dlouhý čas jej může přehřát a způsobit, že bude suchý a tvrdý.

READ
Jak postavit dům na stromě vlastníma rukama pro děti i dospělé? Tipy a pokyny krok za krokem fotografie a videa

Pro běžný kus chleba je optimální doba ohřevu přibližně 15-30 sekund. To je dostatečná doba k ohřátí chleba na příjemnou teplotu, aniž by se vysušil. Pokud je však chléb velmi velký nebo jej chcete teplejší, můžete čas prodloužit na 30–60 sekund.

Je důležité si uvědomit, že každá mikrovlnná trouba má svůj vlastní výkon a chléb se může ohřívat o něco rychleji nebo pomaleji. Proto se doporučuje chléb zkontrolovat po každém intervalu ohřevu a v případě potřeby ještě krátkou dobu v ohřevu pokračovat.

Pokud máte více kusů chleba, doporučujeme je v polovině doby ohřevu otočit nebo zamíchat, aby se zajistilo rovnoměrné prohřátí. To pomůže vyhnout se situaci, kdy jedna část chleba zůstane studená a nepoživatelná, zatímco druhá je příliš horká.

Počet kusů chleba Optimální doba ohřevu (v sekundách)
1 15-30
2 30-60
3 45-90
4 60-120

V tabulce je uvedena přibližná doba ohřevu v závislosti na počtu kusů chleba. Pamatujte, že toto jsou pouze pokyny a optimální doba se může lišit v závislosti na vaší mikrovlnné troubě a osobních preferencích.

Optimální doba ohřevu hraje důležitou roli při výrobě měkkého mikrovlnného chleba. Ujistěte se, že dodržujete doporučení a po každém intervalu ohřevu chléb zkontrolujte, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Sáček na chleba: jednoduchý a efektivní způsob

Použití chlebového sáčku je velmi jednoduché. Budete potřebovat běžnou plastovou fólii, kterou lze zakoupit v každém supermarketu. Nejlepší je zvolit silnou fólii, aby nepropouštěla ​​páru a udržela chléb uvnitř.

Krok 1: Příprava sáčku

Krok 1: Příprava sáčku

Prvním krokem je příprava chlebového sáčku. Chcete-li to provést, ustřihněte kus fólie dostatečně velký, aby se chléb zcela zabalil.

Krok 2: Zabalení chleba

Krok 2: Zabalení chleba

Umístěte chléb doprostřed fólie a pečlivě jej zabalte, ponechte kolem něj určitý prostor. Ujistěte se, že je sáček zcela uzavřen a nejsou na něm žádné otvory nebo praskliny, kterými by mohla unikat pára.

Je důležité, aby se: Nezabalujte chléb příliš těsně – chcete vytvořit podmínky, aby uvnitř sáčku mohla cirkulovat pára.

Krok 3: Mikrovlnná trouba

Krok 3: Mikrovlnná trouba

Vložte sáček chleba do mikrovlnné trouby a zahřívejte na střední výkon po dobu 10-20 sekund. Doba ohřevu se může lišit v závislosti na výkonu vaší mikrovlnné trouby a velikosti chleba, proto se doporučuje proces sledovat a v případě potřeby čas upravit.

READ
Jaký stmívač zvolit pro 8W LED žárovky

Je důležité, aby se: Chléb neohřívejte příliš dlouho – mohlo by dojít k jeho vysušení. Cílem je chléb ohřát a navlhčit, nikoli ohřívat, dokud se nerozpálí.

Po zahřátí vyjměte sáček z mikrovlnné trouby, chléb opatrně vybalte a vychutnejte si měkký a šťavnatý kousek chleba.

Použití chlebového sáčku je snadný a efektivní způsob, jak udělat váš chléb měkký a lahodný v mikrovlnné troubě. Vyzkoušejte tuto metodu a vychutnejte si kdykoli čerstvé a lahodné plátky chleba!

Mikrovlnná trouba: Tajná zbraň pro měkký chléb

Výhody použití mikrovlnné trouby pro přípravu měkkého chleba:

Výhody použití mikrovlnné trouby pro přípravu měkkého chleba:

 • Rychlý: za pár sekund bude váš chléb měkký a voňavý.
 • Jednoduché: k dosažení požadovaného výsledku vám stačí jen pár kroků.
 • Efektivní: Mikrovlnná trouba ohřívá chléb rovnoměrně a zajišťuje měkkost od okraje k okraji.

Jak změkčit chléb v mikrovlnné troubě:

Jak změkčit chléb v mikrovlnné troubě:

1. Chleba zabalte do vlhké utěrky nebo vložte do igelitového sáčku s trochou vody.

2. Vložte chléb do mikrovlnné trouby a nastavte ji na nízkou teplotu na 10-15 sekund. Tento krok opakujte, dokud nebude váš chléb dostatečně měkký.

3. Chléb opatrně vyjměte z mikrovlnné trouby a před konzumací ho nechte mírně vychladnout.

Je důležité, aby se: Nepřehřívejte chléb v mikrovlnné troubě, protože by mohl být suchý nebo sterilní. Ovládejte čas a sílu pro dosažení dokonalé měkkosti.

Nyní, když znáte tajnou zbraň pro měkký chléb, si můžete vychutnat čerstvě upečený chléb kdykoli během dne!

Otázky a odpovědi:

Jak udělat chléb měkký v mikrovlnné troubě?

Existuje několik způsobů, jak změkčit chléb v mikrovlnné troubě. Jedním ze způsobů je zabalit chléb do vlhké utěrky a ohřát v mikrovlnné troubě na střední výkon po dobu 10-15 sekund. Můžete také chléb ohřát v mikrovlnné troubě spolu s šálkem vody a zahřát na nízkou teplotu. Voda v hrníčku pomůže udržet vlhkost a udržet chléb měkký.

Jak dlouho trvá, než chléb v mikrovlnné troubě změkne?

Doba ohřevu chleba v mikrovlnné troubě závisí na jeho velikosti a počátečním stavu. Obvykle je potřeba chléb zahřát na střední až nízký výkon po dobu 10-15 sekund. Pokud byl chléb uložen v chladničce nebo mrazničce, může trvat déle, než změkne.

READ
Jak si vyrobit miniaturní stolní pilu sami

Mohu použít plastový obal k ohřevu chleba v mikrovlnné troubě?

Ne, k ohřívání chleba v mikrovlnné troubě se nedoporučuje používat plastový obal. Při zahřátí se plast může roztavit a vést k nepříjemným následkům. Aby byl chléb měkký, je lepší použít spolu s chlebem vlhkou utěrku nebo šálek vody.

Můžete použít mikrovlnnou troubu k ohřevu zmrazeného chleba?

Ano, k ohřátí mraženého chleba můžete použít mikrovlnnou troubu. Chcete-li zmražený chléb změkčit, vložte jej na několik sekund do mikrovlnné trouby na středně nízký výkon. Poté zkontrolujte měkkost chleba a v případě potřeby pokračujte v zahřívání, dokud nebudete chtít.

Mohu použít mikrovlnnou troubu k ohřevu suchého a tvrdého chleba?

Ano, mikrovlnná trouba může pomoci ohřát suchý a tuhý chléb. Chcete-li to provést, zabalte chléb do vlhké utěrky nebo jej vložte s šálkem vody do mikrovlnné trouby na středně nízký výkon. Chléb ohřívejte postupně a kontrolujte jeho měkkost, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Video:

Keto chléb || Lněný chléb za 2 minuty

NIKDO NEVĚŘÍ. Maso v mikrovlnce za 25 minut

10 líných receptů v MIKROVLNĚ – Připraveno mnohokrát rychleji než v troubě!

Recenze

Alexander Petrov

Velmi zajímavý článek, děkuji! Vždycky jsem snil o tom, že můj chléb bude jemný a měkký jako v kavárně. Jsem rád, že nyní existuje jednoduchý a účinný způsob, jak toho dosáhnout. Nemám troubu, takže jsem vždy zkoušela péct chleba v mikrovlnce, ale výsledky nebyly vždy uspokojivé. Nyní díky vašim radám přesně vím, co mám dělat, aby byl můj chléb křehký a voňavý. Určitě zkusím přidat hrnek vody do mikrovlnky a ohřát chleba na vysokou. Jsem si jistý, že výsledek bude úžasný! Ještě jednou děkuji za užitečné informace! Nyní se směle pustím do vaření chleba v mikrovlnné troubě a doufám ve vynikající výsledky!

CrazyGirly

Velmi zajímavý článek! Vždycky jsem trpěla na to, že po pár dnech chleba oschne a ztvrdne. A nakonec jsem našel řešení problému v mikrovlnce! Je neuvěřitelné, jak rychle a efektivně dokážete změkčit chléb. Zkoušel jsem ji namáčet do vody a zabalit do papíru, ale výsledky nebyly vždy uspokojivé. A teď, díky vám, znám pravou cestu! Stačí navlhčit ručník, omotat ho kolem chleba a vložit na několik sekund do mikrovlnné trouby. Výsledek předčil všechna má očekávání! Chléb se stal měkkým, voňavým a neuvěřitelně chutným. Nyní si mohu bezpečně koupit další chleba s vědomím, že si zachová svou čerstvost. Děkuji za tak užitečné rady!

READ
Mořský styl v interiéru - příklady a možnosti designu, recenze

Dmitry

Vždy jsem hledal způsob, jak udělat čerstvý chléb měkký a vlhký, a nakonec jsem našel odpověď – mikrovlnku! Jaké překvapení se ukázalo být touto technikou! Nyní je ranní toast chutnější a aromatičtější. Stačí namočit ručník, omotat jej na několik sekund kolem chleba a mikrovlnné trouby – a voila! Můj měkký chléb je připraven! To je skutečná spása pro ty, kteří jako já milují čerstvý chléb. Už žádné doplňování mikrovlnky suchým a tvrdým chlebem! Samozřejmě je třeba si uvědomit, že vše závisí na výkonu vašeho zařízení, takže nejprve experimentujte a kontrolujte čas. Nyní je můj chléb vždy měkký a moje ranní snídaně je příjemná a chutná. Všem doporučuji tuto metodu vyzkoušet!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: