Jaký zápach odpuzuje kočky?

Kočky jsou nádherná stvoření s elegancí a vytříbeným vkusem. Navzdory své eleganci však dokážou být hákliví na vůně. Některé vůně mohou u koček způsobit nepohodlí a znechucení. V tomto článku se podíváme na top 5 pachů, které kočky nemají rády.

1. Citrusové plody. Kočky jsou známé svým citlivým čichem a vůně citrusových plodů pro ně může být ohromující. Citrony, pomeranče a grapefruity mohou u koček způsobit nepohodlí a dokonce i alergickou reakci.

2. Máta. Mnoho majitelů koček používá mátové vůně, aby je odradilo od určitých oblastí domu. Takové produkty mohou být účinné, protože mnoho koček netoleruje vůni máty. Můžete použít mátový olej nebo rostlinné části rostliny.

3. Amoniak. Amoniak je zápach běžně spojený s močí. Proto jeho pach může u koček vyvolávat nepříjemné asociace. Může být použit jako účinný prostředek k prevenci močových příhod v domácnosti, protože kočky se vyhýbají oblastem, které zapáchají čpavkem.

4. Jehličnaté stromy. Vůně jehličnatých stromů, zejména smrků, může u koček vyvolat alergickou reakci až astmatické záchvaty. To je způsobeno přítomností éterických olejů v jehličí, které mohou být pro kočky toxické.

5. Vanilka. Vanilka je pro mnoho lidí atraktivní vůně, ale u koček to neplatí. Vůně vanilky je může vyvolat úzkosti a podráždění. Proto, pokud máte kočku, měli byste se vyhnout používání vanilkových vůní v domě.

Co voní, děsí kočky: 5 nejlepších vůní, které kočky nemají rády

 1. Voňavé parfémy a reproduktory. Kočky jsou velmi citlivé na pachy a mohou pociťovat nepohodlí ze silných pachů. Parfémy a reproduktory jsou pro kočky příliš silné a mohou způsobit alergickou reakci nebo dokonce otravu.
 2. Pižmová vůně. Pižmový zápach kočky nejen odpuzuje, ale také jim může způsobit stres. Kočky si mohou začít označovat své území, aby zahnaly tento zápach.
 3. Mátová vůně. Na rozdíl od mnoha jiných zvířat kočky nemají rády vůni máty. Tato vůně jim může způsobit podráždění a nepohodlí.
 4. Amoniak. Vůně čpavku kočky odpuzuje a může jim způsobit nevolnost. Kočky se mohou snažit vyhýbat oblastem, kde cítí čpavek.
 5. Levandule. Na rozdíl od mnoha lidí kočky nemají rády vůni levandule. Tato vůně v nich může způsobit alergickou reakci a nepohodlí.
READ
Rovka s pohybovým senzorem: instalace pro dům a byt, bezdrátové typy

Pokud chcete vytvořit pro svou kočku příjemné prostředí, doporučuje se vyhnout se používání vonných přípravků se silným zápachem. Místo toho můžete zkusit použít neutrální nebo přírodní vůně, které u koček nezpůsobí negativní reakce.

Citrusové příchutě

Citrusové příchutě

Svůj pokoj můžete naplnit svěží citrusovou vůní pomocí esenciálních olejů nebo sprejů, které máte rádi. Přidejte pár kapek oleje do aromalampy nebo difuzéru a aroma naplní místnost.

Pokud máte problémy s kočičími znaménky na nábytku nebo kobercích, můžete použít citrusový olej nebo hedvábné sáčky s kůrou nebo citronovou kůrou. Umístěte je do oblastí, kde vaše kočka obvykle zanechává stopy, a vůně ji udrží pryč.

přirozenými způsoby

přirozenými způsoby

 • Na místa, kam nechcete, aby vaše kočka chodila, použijte čerstvou pomerančovou kůru nebo citronovou kůru.
 • Umyjte podlahy a povrchy ve vaší domácnosti směsí vody a citrusové šťávy.

průmyslové výrobky

 • Pro zlepšení výsledků si kupte speciální spreje nebo sáčky s citrusovými vůněmi.
 • Vybírejte přípravky, které neobsahují chemické přísady a jsou pro kočky přirozené.

Levandule a máta

Levandule a máta

Levandule je známá svou příjemnou vůní pro lidi, ale pro kočky je to vůně, které se raději vyhýbají. Tato přírodní rostlina obsahuje esenciální oleje, které mohou kočky odpuzovat. Levanduli lze použít ve formě sušených snítek nebo oleje, které lze umístit do oblastí, kde nechcete, aby se vaše kočka objevovala.

Máta je také jedna z vůní, kterou kočky nemají rády. Jeho aroma je příliš silné pro citlivý čich koček a může způsobit nepohodlí. Jako repelent lze použít mátový olej nebo sušené lístky máty. Umístěte je do oblastí, kde nechcete kočky.

Jak používat levanduli a mátu

Chcete-li použít levanduli a mátu k odpuzování koček, můžete po zahradě nebo v interiéru rozložit suché větvičky nebo olej. Můžete si také vyrobit směs esenciálních olejů z levandule a máty tak, že je přidáte do spreje a nastříkáte kolem oblastí, kde se kočky nejčastěji objevují.

Nezapomeňte vůni pravidelně obnovovat, protože kočky si na ni mohou časem zvyknout. Je důležité pamatovat na to, že vůně levandule a máty může být nepříjemná nejen pro kočky, ale i pro jiná zvířata, proto je používejte opatrně.

READ
Jak aktualizovat pozadí dlaždicové kuchyně: nejlepší způsoby

Síla eukalyptu

Síla eukalyptu

Eukalyptový olej, získaný z listů této rostliny, obsahuje látky, které mohou na zvířata působit aromaticky. Kočky mají citlivější čichový systém než lidé, a tak se jim vůně eukalyptu stává nepříjemnou a odpudivou.

Tato vůně může být použita k odpuzování koček z určitých míst, předmětů nebo oblastí. Můžete například nanést pár kapek eukalyptového oleje na hadřík a umístit jej do oblasti, kde nechcete, aby vaše kočka lezla nebo zanechávala stopy po její přítomnosti.

Eukalyptový olej lze navíc použít k přípravě speciálního repelentu pro kočky. Chcete-li to provést, smíchejte několik kapek oleje s vodou ve spreji a nastříkejte ji tam, kde chcete, aby se vaše kočka držela dál.

Je však třeba připomenout, že eukalyptový olej má poměrně silné aroma, které může být nepříjemné nejen pro kočky, ale i pro lidi. Proto by se měl používat opatrně a pouze na místech, kde nebude působit nepohodlí ostatním.

Česneková příchuť

Chcete-li použít vůni česneku k odpuzování koček, můžete si vyrobit sprej nebo nasekat stroužky česneku a umístit je na různá místa, kde nechcete, aby se kočky objevovaly. Kromě vůně můžete na nápadném místě vystavit i hlavičky česneku nebo dresinky z čerstvého česneku.

Česnek může být také užitečný, pokud máte kočku, která zapáchá nebo má problémy se zápachem z úst. Přidání česneku do její stravy může pomoci odstranit zápach z úst a zlepšit její dech.

Kyselé pachy

Kyselé pachy

Takže 5 nejlepších kyselých pachů mezi kočkami:

 1. Ocet. Kočky nesnesou vůni octa, takže jeho použití jako repelentu může pomoci chránit nábytek před okusováním nehtů.
 2. Citrón. Tato svěží citrusová vůně vhání strach do srdcí koček, díky čemuž je skvělá pro použití v oblastech, kam se nedostanou.
 3. Aceton. Vůně acetonu je silná a štiplavá a kočky ji nebudou ignorovat. Pokud tedy potřebujete zabránit tomu, aby se pach vaší kočky dostal k určitým věcem, acetonové produkty mohou být skvělou volbou.
 4. Močovina. Kočky nesnesou pach své moči, takže produkty na bázi močoviny jsou skvělé, aby je udrželi mimo nehygienická místa.
 5. Alkohol. Kočky nemají rády silné alkoholové vůně, takže tyto produkty mohou pomoci chránit vaše věci před podivnými pachy.
READ
Jak vyrobit koupelnovou předložku z vinných zátek vlastníma rukama

Je však třeba poznamenat, že každá kočka je individuální a její reakce na určitý zápach se může lišit. Sledujte proto svého mazlíčka a vybírejte vůně, které vám a vaší kočce nejvíce vyhovují.

Otázky a odpovědi:

Jaké vůně odpuzují kočky?

Existuje několik vůní, které kočky nemají rády. Patří mezi ně vůně citrusů, máty peprné, levandule, hřebíčku a hořčice.

Proč kočky nemají rády vůni citrusových plodů?

Kočky mají vyvinutější čich než lidé a vůně citrusových plodů je pro ně silná a nepříjemná. Většina koček nemá ráda vůni citronu, pomeranče nebo grapefruitu.

Co dělat, když vaše kočka nemá ráda vůni máty?

Pokud vaše kočka nemá ráda vůni máty, pak byste se měli v její přítomnosti vyvarovat používání mátových olejů nebo přípravků s mátou. Vyzkoušet můžete i jiné vůně, které kočky odpuzují, jako je levandule nebo hřebíček.

Může být vůně hořčice pro kočku nebezpečná?

Vůně hořčice není pro kočky škodlivá, ale nemají ji rády a může způsobit nepohodlí. Hlavní je, aby se vaše kočka nedostala do kontaktu s hořčicí, protože může způsobit podráždění kůže nebo dokonce popáleniny.

Jaké metody existují k použití těchto vůní k odpuzování koček?

Existuje několik způsobů, jak používat vůně k odpuzování koček. Esenciální oleje můžete například rozptýlit po domě nebo je smíchat s vodou a použít jako sprej. Sáček se sušenou levandulí nebo hřebíčkem můžete také umístit do oblastí, kam nechcete, aby vaše kočka chodila.

Video:

VŽDY ÚTULNÝ A VOŇAVÝ DOMOV | TIPY, KTERÉ VÁM DOMA POMOCI VYTVOŘIT PŘÍJEMNOU VŮNI | Část 1

Jaká je vůně muže, která přivádí dívky k šílenství? TOP 5 vůní pro muže.

Jaká vůně odpuzuje kočky | Budete překvapeni! | Jak odnaučit kočku špinavým trikům?

Recenze

Alexander

Článek je pro mě velmi zajímavý a užitečný, protože jsem si nedávno pořídil do bytu kočku. Ukázalo se, že existují určité pachy, které můj mazlíček nemá rád. Nikdy jsem si nemyslel, že kočky jsou tak citlivé na pachy. Teď už vím, že mou kočku odpuzuje hmyz jako mouchy a komáři. To je skvělé, protože teď vím, že musím používat spreje nebo svíčky se speciálními vůněmi, abych ochránil svého mazlíčka před ošklivými brouky. Vůně pomeranče a citronu také odpuzuje kočky, což je skvělé, protože citrusové vůně mohu v místnosti chránit před nechtěnými kohoutími neplechami. Za článek jsem autorovi moc vděčná, už vím, jakým pachům se musím vyhnout, abych kočku nedráždila.

READ
Jak správně umístit skleník na místo podle světových stran? (video)

Olga Smirnová

Článek je velmi užitečný a zajímavý! Jako majitel kočky se vždy snažím poskytnout své kočce pohodlné a bezpečné prostředí. Z vašeho článku jsem se dozvěděl, že existuje několik vůní, které nemají rádi. Tato informace je pro mě velmi užitečná, protože se chci vyhnout použití tvrdých repelentů pro mého mazlíčka. Díky za doporučení! Teď už vím, že kočky nesnesou vůni levandule a máty, stejně jako vůni pomeranče, citronu a hřebíčku. Díky vašemu článku budu moci vytvořit harmonickou atmosféru v domě a zabránit možnému podráždění mé kočky. Vřele doporučuji, aby si tuto informaci přečetli všichni majitelé koček!

Alex

Vždy mě zajímala otázka, jaké pachy mohou být pro kočky nepříjemné. Koneckonců, některé aroma pro ně může být atraktivní, zatímco jiné může být zcela odpudivé. Po přečtení článku o tom, jaké pachy kočky nemají rády, jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí. Ukazuje se, že kočky nesnesou vůni máty, levandule, citrusů, hřebíčku a jehličí. Tyto informace se skutečně ukázaly být užitečné, protože je možné použít tyto vůně k ochraně vaší zahrady a domova před nežádoucími hosty. Teď už s jistotou vím, že když si s sebou kamarádi přivezli kočku, tak si dům jednoduše vyzdobím vonnými svíčkami s vůní levandule a nebudu se starat o problémy, které kočka může přinést. Děkuji za informaci!

zářit_jasný

Díky za užitečný článek! Vždycky si říkám, jaké pachy mohou mou kočku odpudit. Ukazuje se, že kočky mají velmi citlivý čichový systém a nemají rádi všechny vůně. Souhlasím, že jedna z hlavních vůní, kterou kočky nemají rády, jsou citrusy. Místa, kde se moje kočka ráda škrábe, často stříkám sprejem s vůní citronu a opravdu to pomáhá. Také jsem se dozvěděl, že kočky nemají rády vůni máty. Vždycky si rád vezmu nějakou mátu z domova a podržím ji před kočkou – je to skvělý odstrašující prostředek. Kdo by to byl řekl, že kočky nemají rády vůně, které jsou nám tak známé! Určitě vyzkouším další vůně z vaší top 5. Děkuji za informace!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: