Montáž jízdního kola na zeď vlastníma rukama: praktický průvodce

Nástěnný držák na kolo je pohodlné a praktické řešení pro uložení jízdního kola v omezeném prostoru. Tím, že si držák vyrobíte sami, můžete ušetřit místo a zajistit bezpečnost vašeho dvoukolového kamaráda. Tento návod vás provede všemi nezbytnými kroky a podrobnými pokyny pro vytvoření a instalaci nástěnného držáku na kolo.

Než začnete s výrobou držáku, budete potřebovat nějaké nástroje a materiály, včetně vrtačky, šroubováku, hmoždinek, šroubů, dřevěných trámů, kovových držáků a pryžových krytů. Musíte také zvážit vlastnosti vaší stěny a hmotnost samotného kola, abyste vybrali nejvhodnější materiály.

Jakmile vyberete potřebné materiály, můžete začít vytvářet držák. Nejprve si na stěně označte montážní bod s ohledem na výšku a umístění kola. Poté připevněte kovové držáky ke stěně pomocí kotev a šroubů. Dalším krokem je vytvoření dřevěného nosníku, který bude sloužit jako základ pro montáž kola. Odřízněte jej na požadovanou velikost a připevněte jej ke kovovým držákům.

Je důležité pamatovat na to, že držák musí být dostatečně pevný, aby unesl váhu kola a držel jej na místě. Pro dosažení maximální spolehlivosti se doporučuje použít dva držáky a dva dřevěné trámy.

Jakmile je základna nainstalována, můžete na dřevěné nosníky přidat gumové kryty, abyste zabránili poškození a sklouznutí kola. Hotový držák musí být dostatečně pevný, pohodlný a bezpečný pro použití. Před zavěšením kola zkontrolujte stabilitu a bezpečnost držáku. Nyní máte praktické a snadno použitelné řešení pro uložení kol.

Jak vyrobit držák na kolo na zeď vlastníma rukama: praktický průvodce

Jak vyrobit držák na kolo na zeď vlastníma rukama: praktický průvodce

Pokud máte ve své garáži nebo bytě omezený prostor, možná budete chtít zvážit vytvoření nástěnného nosiče kol. To vám umožní ušetřit místo a pohodlně uložit kolo, aniž byste zabírali podlahu nebo jiné povrchy. V tomto článku se podíváme na to, jak vyrobit držák na kolo na zeď vlastníma rukama.

Než začnete vytvářet držák, budete potřebovat následující nástroje a materiály:

Nástroje: Materiály:
Vrták s průměrem vrtáku 8 mm Dřevěná deska (50×200 mm)
Šroubovák Univerzální šrouby (8 mm)
Úroveň Kovové rohy
pravítko Pásky na suchý zip nebo gumu
Ruční pila nebo nástroj na řezání dřeva Háčky na ramínka
READ
Instalace nadace v bažině: popis a vlastnosti, fotografie

Krok 1: Označte si na stěně místo, kam chcete nosič kol umístit. Vezměte prosím na vědomí, že pro umístění kola budete potřebovat dostatek místa. Pokud si nejste jisti, zda potřebujete vysoký nebo nízký držák, použijte vodováhu k určení optimální výšky.

Krok 2: Pomocí vrtáku s 8mm vrtákem vyvrtejte do zdi otvory pro připevnění kovových rohů. Vzdálenost mezi otvory by měla být přibližně 50-60 cm.

Krok 3: Připevněte kovové rohy ke stěně pomocí 8mm univerzálních šroubů. Ujistěte se, že rohy jsou bezpečné a nejsou uvolněné.

Krok 4: Dřevěnou desku rozřežte na dva kusy, z nichž jeden bude sloužit jako základ pro držák a druhý pro stojan na kolo. Rozměry desky by měly být takové, aby vyhovovaly vašim potřebám a velikosti kola.

Krok 5: Připevněte základnu ke kovovým rohům na stěně pomocí univerzálních šroubů. Ujistěte se, že je základna pevně zajištěna a nepohybuje se.

Krok 6: Zajistěte druhou dřevěnou desku k základně pomocí závěsných háčků. Vezměte prosím na vědomí, že kolo bude podepřeno touto deskou, takže se ujistěte, že je bezpečně upevněno.

Krok 7: Přidejte suchý zip nebo gumové popruhy na druhý kus dřeva, abyste kolo bezpečně připevnili k nosiči. To pomůže zabránit pádu nebo pohybu.

Jakmile dokončíte instalaci nosiče kol na stěnu, můžete kolo zavěsit na stojan a užívat si volného místa ve vaší garáži nebo bytě.

Nyní máte praktický návod, jak si vyrobit vlastní nástěnný držák na kolo. Hodně štěstí při vytváření vlastního nosiče kol a pohodlného skladování!

Výběr místa montáže

1. Vhodná stěna

1. Vhodná stěna

Než začnete instalovat stojan na kola, je důležité určit vhodnou stěnu. Je vhodné vybrat stěnu, která je dostatečně pevná, aby unesla váhu kola a byla stabilní pro dlouhodobé používání. Je důležité zajistit, aby stěna neměla žádné skryté dráty nebo trubky, aby nedošlo k poškození při vrtání nebo připevňování zařizovacích předmětů.

2. Snadné použití

2. Snadné použití

Kromě pevnosti stěny byste měli zvážit také snadnost použití držáku. Nejlepší možností by bylo vybrat místo, kde lze kolo snadno namontovat a odstranit. Doporučuje se volit místa, kde kolo nebude překážet v průjezdu a nebude vytvářet překážky při každodenních úkonech.

READ
Barva na cihly: provádíme výzdobu interiérů

Pečlivé posouzení místa, kam kolo připevnit na zeď, pomůže zajistit jeho bezpečnost a snadné použití. Správně zvolené umístění zaručuje trvanlivost upevnění a bezpečnost stěny.

Příprava potřebných nástrojů

Než začnete, budete potřebovat následující nástroje:

 • Vrtejte s průměrem vrtáku cca 10 mm
 • Šroubovák
 • Úroveň pro kontrolu svislosti upevnění
 • Svinovací metr nebo měřicí páska
 • Značky pro montáž (jako je fix nebo tužka)
 • Šrouby a hmoždinky pro montáž na stěnu
 • Vhodná montážní deska nebo držák na kolo

Než začnete, ujistěte se, že máte k dispozici všechny potřebné nástroje. To zajistí, že úkol bude dokončen efektivněji a bezpečněji.

Výroba uchycení

Výroba uchycení

Výroba nástěnného držáku na kolo může být poměrně jednoduchý proces, pokud máte správné materiály a nástroje. V této části se podíváme na několik praktických kroků, které vám pomohou vytvořit si vlastní držák.

Krok 1: Příprava materiálů

Krok 1: Příprava materiálů

Než začnete vyrábět držák, budete potřebovat následující sadu materiálů:

 • Dřevěná deska o rozměrech přibližně 20×30 cm;
 • Dva kovové držáky ve tvaru U;
 • Šrouby a samořezné šrouby;
 • Vrtačka nebo šroubovák;
 • Úroveň pro kontrolu vodorovnosti;
 • Svinovací metr a tužka pro měření a značení.

Krok 2: Určení místa montáže

Vyberte místo na stěně, kam chcete nosič kol nainstalovat. Ujistěte se, že se jedná o pevný a stabilní povrch. Změřte vzdálenost od podlahy k požadované montážní výšce a označte toto místo tužkou.

Krok 3: Upevnění dřevěné desky

Krok 3: Upevnění dřevěné desky

Na vyznačené místo na zdi položte dřevěnou desku a označte, kam zakopat skoby. Pomocí vrtačky nebo šroubováku připevněte desku ke stěně pomocí šroubů. Pomocí vodováhy se ujistěte, že je deska rovná.

Krok 4: Instalace držáků

Krok 4: Instalace držáků

Připevněte držáky ve tvaru U k dřevěné desce a zarovnejte je se zářezy vytvořenými v předchozím kroku. Upevnění držáků musí být spolehlivé a odolné.

Krok 5: Kontrola a konečná úprava

Zkontrolujte, jak bezpečně je nosič jízdních kol nainstalován, tím, že s ním zakývete a vyvinete trochu síly. Pokud je vše v pořádku, můžete provést finální úpravu, abyste skryli šrouby a poskytli atraktivní povrch. K tomu můžete použít ozdobný lem nebo natřít dřevěnou desku v požadované barvě.

Podle těchto kroků si můžete vyrobit vlastní nástěnný držák na kolo. Tento design bude spolehlivý a pohodlný pro uložení vašeho kola doma nebo v garáži.

READ
Jak topit v kamnech uhlím: jak to správně topit, uhlí do topeniště, je možné topit v kamnech na dřevo

Montáž na stěnu

Montáž na stěnu

Než začnete instalovat nosič kol na stěnu, musíte vybrat vhodné místo pro jeho instalaci. Je důležité zajistit, aby upevnění nebránilo volnému pohybu v interiéru a nevytvářelo překážky.

Potřebné nástroje:

Potřebné nástroje:

K instalaci nástěnného držáku budete potřebovat následující nástroje:

 • Vrtejte s průměrem vrtáku vhodným pro hmoždinku;
 • Šroubovák;
 • hmoždinky;
 • Šrouby;
 • Úroveň;
 • Šroubovák nebo klíč (v závislosti na typu upevnění).

Pořadí provedení:

1. Očistěte stěnu od prachu a nečistot pomocí hadru nebo kartáče.

2. Určete místo montáže na stěnu pomocí vodováhy. Doporučuje se vybrat místo, kde bude držák v dostatečné výšce, aby kolo nepřekáželo.

3. Označte místa pro otvory pomocí tužky nebo značky.

4. Pomocí vrtačky vyvrtejte otvory ve vybraných místech. Průměr vrtáku musí odpovídat průměru hmoždinky.

5. Vložte hmoždinky do otvorů a ujistěte se, že pevně sedí.

6. Pomocí šroubováku nebo šroubováku připevněte držák ke stěně utažením šroubů do hmoždinek. Ujistěte se, že je upevnění bezpečné, a v případě potřeby šrouby utáhněte.

7. Zkontrolujte vodorovnou úroveň upevnění a v případě potřeby upravte jeho polohu.

8. Umístěte kolo na nosič a řádně zajistěte kolo nebo rám pomocí dodaných upevňovacích prvků.

Vaše kolo je nyní bezpečně upevněno na stěně a připraveno k použití. Šťastnou cestu!

Otázky a odpovědi:

Jaké nástroje a materiály jsou potřeba k výrobě nástěnného držáku na kolo?

K výrobě držáku na kolo na stěnu budete potřebovat následující nástroje: vrtačku, šroubovák, šroubovák, hmoždinku, šrouby, vodováhu, pravítko, tužku. Materiály, které můžete použít, jsou dřevěná deska, kovová police nebo speciální držák na kolo.

V jaké výšce bych měl instalovat nosič kol na zeď?

Výška instalace nosiče jízdních kol na stěnu závisí na vašich preferencích a vlastnostech místnosti. Nejlepší možností je nainstalovat držák ve výšce asi 1,6 – 1,8 metru od podlahy. To vám umožní pohodlně umístit kolo na stojan a nebude překážet při pohybu v interiéru.

Jak správně nainstalovat držák na kolo na zeď?

Pro správnou instalaci nosiče kol na stěnu je třeba provést několik kroků. Nejprve je třeba vybrat místo pro instalaci a označit montážní body na stěně. Poté pomocí vrtačky a hmoždinek připevněte držák ke stěně. Poté na držák nainstalujte speciální háčky nebo vidlice pro jízdní kolo. Je nutné zkontrolovat pevnost instalace a ujistit se, že je jízdní kolo bezpečně připevněno k držáku.

READ
Krásné DIY vánoční koule

Existují alternativní způsoby, jak připevnit kolo na zeď?

Ano, existují alternativní způsoby, jak připevnit kolo na zeď. Jedním z nich je použití speciálních věšáků nebo háčků, které se připevňují na stěnu nebo strop. Tato metoda vám umožňuje zavěsit kolo svisle nebo vodorovně a šetří místo v interiéru. Využít můžete i stojany na kola nebo stojany, které se umisťují na podlahu. Tato metoda je vhodná, pokud nemáte možnost instalovat držák na zeď.

Video:

Toto tajemství profilové trubky zná jen málokdo!

Montáž kola na zeď ve stísněné garáži

DIY držák na kola pro montáž na stěnu

Recenze

Maxima

Článek je velmi užitečný a informativní! Vždy jsem se chtěl naučit, jak připevnit kolo na zeď, abych uvolnil místo a uhnul mi z cesty. Jsem velmi rád, že jsem našel tento článek, protože teď to mohu udělat sám. Proces je popsán krok za krokem a dokonce zobrazen na fotografiích, takže je jasný a přístupný. Držák vypadá pevně a spolehlivě. Moc děkuji autorovi za tak podrobný návod! Jsem si jistý, že díky tomuto článku udělám držák tak dobrý, že moje kolo bude bezpečně viset na zdi, aniž by zabíralo místo navíc. Až se na to příště podívám, budu hrdý na své ruce!

nedefinované

Velmi zajímavý článek! Vždy jsem přemýšlel o jednoduchém a efektivním způsobu uložení kola a tento článek mi ukázal, že existuje řešení. Byl jsem zmatený se všemi těmi speciálními držáky a držáky, ale ukázalo se, že to všechno můžete udělat sami! Líbil se mi nápad použít dřevěnou desku a několik háčků k vytvoření bezpečného připevnění. Jsem si jistý, že na mé zdi bude vypadat skvěle. Navíc mám trochu času a dovednosti v oblasti zpracování dřeva, takže jsem si jistý, že tento projekt zvládnu. Děkuji autorovi za podrobný návod a fotky, opravdu mi to pomohlo pochopit, jak vše nastavit. Nyní budu mít pohodlné a krásné místo pro uložení mého oblíbeného kola!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: