Nápady na použití starého kompresoru chladničky: odemknutí jeho potenciálu

Staré kompresory do lednice se mohou hodit i v případě, že se rozhodnete zbavit lednice samotné. Namísto vyhazování kompresoru jej můžete použít v různých projektech, zejména v oblasti designu a interiérového designu. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších způsobů, jak přeměnit starý kompresor chladničky a jak mohou změnit váš domov.

1. Stůl s tekutou pryskyřicí

Jedním z nejoblíbenějších způsobů použití starého kompresoru chladničky je vytvoření stolu z tekuté pryskyřice. Kompresor můžete umístit na spodní část pracovní desky a poté jej naplnit čirou pryskyřicí. Vznikne tak stylový a jedinečný stůl, který se stane ústředním bodem vašeho obývacího pokoje nebo kuchyně.

2. TV stolek

Pokud máte starý kompresor lednice s odolným rámem, můžete z něj vytvořit televizní stojan. Jednoduše přidejte dřevěnou nebo skleněnou desku, připojte televizi a přidejte dekorativní prvky. Pomůže vám to nejen recyklovat váš starý kompresor, ale také vám vznikne originální a stylový nábytek ve vašem obývacím pokoji.

3. Stolní lampa

Kompresor chladničky může být ideálním základem pro stolní lampu. Jednoduše přidejte stínidlo a žárovku na horní část kompresoru a poté jej položte na stůl nebo noční stolek. Taková lampa bude nejen funkční, ale také stylovým akcentem ve vašem interiéru.

Starý kompresor chladničky lze proměnit v něco jedinečného a stylového a zároveň pomáhá recyklovat staré věci a šetřit přírodní zdroje. Kromě výše uvedeného použití existuje mnoho dalších nápadů, které nabízejí funkční a dekorativní řešení pro váš domov. Buďte kreativní a proměňte svůj starý kompresor ledničky v něco výjimečného!

Jak používat starý kompresor chladničky: nejlepší způsoby

Starý kompresor chladničky lze použít v mnoha užitečných a zajímavých projektech. Zde je několik nejlepších způsobů, jak jej použít:

Kompresor pro huštění pneumatik

Jedním z nejpraktičtějších způsobů, jak využít starý kompresor, je použít jej k huštění pneumatik. Jednoduše připojte kompresor k ventilku pneumatiky a zapněte jej. Kompresor rychle a efektivně nafoukne pneumatiku na požadovaný tlak.

Vytvoření vakuové pumpy

Dalším způsobem, jak použít starý kompresor, je vytvořit vakuové čerpadlo. K tomu připojte kompresor k nádobě nebo nádobě, ve které chcete vytvořit podtlak. Zapněte kompresor a pomůže odstranit vzduch z nádoby a vytvoří vakuový prostor.

READ
Jak vybrat psací stůl: praktické tipy a triky

Přeměna na vzduchový kompresor

Pokud nemáte vzduchový kompresor, můžete jako náhradu použít starý kompresor chladničky. Může být užitečný pro nafukování balónků, matrací, použití se vzduchovým nářadím atd. Jednoduše připojte kompresor k zásobníku stlačeného vzduchu a použijte jej k požadovanému účelu.

Vytvoření uměleckého projektu

Starý kompresor chladničky tvoří skvělý základ pro umělecký projekt. Můžete si vytvořit všestranný stůl pro malování, sochařství nebo jiné druhy kreativity. Starý kompresor může poskytnout stabilitu a dodat vaší kreativní práci originalitu.

Starý kompresor chladničky má tedy mnoho využití. Vyberte si nejlepší použití na základě svých potřeb a dovedností.

Kompresor jako základ pro kreativní nábytek

Starý kompresor ledničky může posloužit jako dobrý základ pro tvorbu kreativního nábytku. Je to skvělý způsob, jak dát druhý život zastaralému zařízení a přidat zajímavý akcent do celkového interiéru.

Zde je několik nápadů, jak použít starý kompresor k vytvoření kreativního nábytku:

1. Konferenční stolek

Umístěte starý kompresor na rovný povrch, jako je skleněná nebo dřevěná pracovní deska, a zajistěte jej pevnými kovovými spojovacími prvky. Výsledný konferenční stolek zaujme svým nevšedním designem a zároveň bude užitečným kouskem ve vašem obývacím pokoji nebo kanceláři.

2. Počítadlo barů

2. Počítadlo barů

Použijte starý kompresor jako základ pro barový pult. K tomu budete potřebovat také stolní desku ze dřeva nebo jiného materiálu, na kterou bude stojan umístěn. Zajistěte kompresor kovovými podpěrami a přidejte kreativní prvky, jako jsou přivařovací matice kolem základny, aby stojan získal stylový a průmyslový vzhled.

3. Policový stojan

Přestavte starý kompresor na originální policový stojan. Umístěte kompresor svisle a připevněte police k jeho plochým kovovým plochám. Pro zpestření můžete použít dřevěné nebo skleněné police. Policový stojan poslouží jako funkční a stylový dekorativní prvek ve vaší domácnosti nebo kanceláři.

V konečném důsledku existuje mnoho možností, jak použít starý kompresor jako základ pro kreativní nábytek. Je jen důležité použít svou představivost, být opatrní a věřit ve spolehlivost designu. A nezapomeňte, že recyklace a opětovné použití starých předmětů není jen ekologickým řešením, ale také způsobem, jak vytvořit jedinečné, stylové předměty vlastníma rukama.

READ
Clinker dlaždice pro vnitřní výzdobu cihlových zdí - jaké jsou a jejich typy

Z kompresoru uděláme výkonnou vývěvu

Pokud máte starý kompresor do lednice, můžete jej použít jako výkonnou vakuovou pumpu. Vakuové vývěvy se často používají v různých oborech jako je medicína, vakuová metalurgie, fyzika a mnoho dalších. V této části se podíváme na to, jak proměnit starý kompresor na vývěvu pro různé účely.

Požadované materiály

 • Starý kompresor lednice
 • Gumová hadice
 • Kovová nebo plastová nádoba
 • Spojovací prvky
 • Regulátor tlaku

Kroky k přeměně kompresoru na vakuové čerpadlo

Kroky k přeměně kompresoru na vakuové čerpadlo

 1. Odpojte kompresor od chladničky a nejprve zkontrolujte, zda není připojen ke zdroji napájení.
 2. Připojte gumovou hadici ke vstupu nebo výstupu kompresoru. Velikost a typ hadice musí odpovídat otvoru kompresoru.
 3. Připojte konec hadice k nádobě, která bude sloužit k zachycení vakua. Ujistěte se, že je nádoba bezpečně upevněna.
 4. Namontujte regulátor tlaku na kompresor a nastavte jej na požadovanou hodnotu podtlaku. To vám umožní ovládat hloubku a rychlost vakua.
 5. Zkontrolujte všechna připojení a ujistěte se, že jsou dotažená.
 6. Připojte kompresor ke zdroji energie a zapněte jej.
 7. Kompresor začne pracovat jako vývěva a vytvoří v nádobě podtlak.

Nyní můžete svůj starý kompresor chladničky používat jako výkonné vakuové čerpadlo pro různé aplikace. Pamatujte však, že kompresory chladniček obvykle nejsou navrženy tak, aby fungovaly jako vývěvy po dlouhou dobu a mohou se rychle přehřát. Proto se doporučuje používat je pro malé projekty nebo jako dočasné řešení.

Kompresor pro vytvoření miniaturní klimatizace

Kompresor pro vytvoření miniaturní klimatizace

Pokud máte starý kompresor chladničky, můžete jej použít k vytvoření miniaturní klimatizace. Je to skvělý způsob, jak využít zastaralé vybavení a mít užitečné chladicí zařízení v horkých letních dnech.

Proces vytvoření miniaturní klimatizace pomocí starého kompresoru lednice není tak obtížný, ale vyžaduje určité znalosti a dovednosti v oblasti elektroniky a mechaniky. Než začnete, nezapomeňte si proto přečíst všechny poskytnuté pokyny a potřebné technické informace.

Krok 1: Vyberte Shell

Chcete-li vytvořit miniaturní klimatizaci, budete potřebovat plášť pro umístění kompresoru. Použít můžete například plastovou nádobu nebo plášť starého elektrospotřebiče. Skořepina musí být dostatečně pevná a mít dostatek otvorů pro ventilaci.

Krok 2: Připojení elektroniky

Krok 2: Připojení elektroniky

Pro provoz kompresoru je nutné vytvořit elektrický obvod, který jej připojí k napájení. Kompresor obvykle vyžaduje určité množství střídavého proudu. K vytvoření správného schématu zapojení tedy budete potřebovat určité znalosti elektroniky.

READ
Jak správně nalepit serpyanku na sádrokarton a spoje Video

Při práci s elektřinou buďte opatrní a dodržujte všechna bezpečnostní opatření. Pokud si nejste jisti svými dovednostmi, je lepší vyhledat pomoc od specialisty.

Krok 3: Instalace kompresoru

Po vytvoření elektrického obvodu byste měli nainstalovat kompresor do vybrané skříně. Kompresor umístěte tak, aby byl stabilní a nevytvářel hlučné vibrace. Zajistěte také správné větrání.

Nezapomeňte, že kompresory vytvářejí teplo, takže je důležité mít dobrý chladicí systém, aby se zabránilo přehřátí.

Po dokončení všech kroků bude vaše miniaturní klimatizace, vytvořená pomocí starého kompresoru chladničky, připravena k použití. Správně zvolený regulátor vám umožní regulovat teplotu vzduchu a vytvořit komfortní podmínky v horkém počasí.

Pamatujte však, že použití starého kompresoru může být nebezpečné, pokud nebudou dodržena všechna bezpečnostní opatření. Mějte také na paměti, že kompresory chladniček mohou spotřebovat hodně elektřiny, takže se připravte na dodatečné náklady na elektřinu.

Otázky a odpovědi:

Je možné použít starý kompresor chladničky k vytvoření pneumatického systému?

Ano, starý kompresor ledničky lze použít k vytvoření vzduchového systému. Chcete-li to provést, musíte odpojit kompresor od chladničky a připojit jej k zásobníku stlačeného vzduchu. Poté můžete použít pneumatické nářadí, jako je vzduchová pistole nebo vzduchový rázový utahovák.

Jaké další způsoby využití starého kompresoru chladničky existují?

Ze starého kompresoru chladničky lze vytvořit mnoho užitečných vychytávek. Lze z něj například vytvořit autonomní systém ohřevu vody, systém zalévání rostlin, spalování odpadu nebo dokonce vytvořit malý parní stroj. Pro použití kompresoru neexistují prakticky žádná omezení, vše závisí na vaší fantazii a dovednostech při práci s elektrickým zařízením.

Video:

Starý kompresor lednice. A co s tím dělat.

Kompresor lednice co se dá dělat

KOMPRESOR ZE STARÉ CHLADNIČKY. JAK TO UDĚLAT.

Recenze

Elena Smirnová

Opravuji a restauruji staré věci a vždy jsem rád, když najdu nové způsoby, jak staré věci využít. Článek o používání starého kompresoru lednice mě opravdu zaujal. Nikdy by mě nenapadlo, že k vytvoření vlastního proudového motoru lze použít kompresor! Vypadá to, že by to pro mé děti mohl být velmi zábavný a vzrušující projekt. Také jsem si všiml, že z kompresoru lze vytvořit výkonný vysavač nebo i malý kompresor na huštění pneumatik. To je skvělý nápad, zvláště pokud máte staré auto nebo kolo, které potřebuje neustálé pumpování. Všechny tyto nápady samozřejmě vyzkouším v praxi a řeknu o tom svým přátelům. Děkujeme za užitečné informace!

READ
Jak vytvořit rybník na letní chatě vlastníma rukama: výběr tvaru, umístění, postup práce

Иван Иванов

Článek je velmi užitečný! Dlouho se mi povaloval nepotřebný kompresor ledničky a nevěděl jsem, jak ho použít. Takže jsem se rád dozvěděl o různých způsobech použití. Zaujalo mě především použití kompresoru pro vytvoření airbrush. Vždycky jsem rád kreslil a zkoušel jsem i airbrushing, ale to vyžaduje drahé vybavení. Nyní mám možnost vyrobit si vlastní airbrush, což je velmi vzrušující! Také se mi líbil nápad použít kompresor k vytvoření mini pneumatického systému. Již dlouho jsem přemýšlel o vytvoření takového systému pro automatizaci mého domova. Tento článek mi dal spoustu nových nápadů a inspiroval mě k realizaci mých projektů. Děkuji autorovi za užitečné informace!

maximální výkon

Článek je opravdu užitečný a informativní! Dlouho jsem hledal možnosti využití starého kompresoru lednice a našel jsem zde mnoho užitečných informací. Zvláště mě zaujala myšlenka, že byste mohli použít kompresor k vytvoření malého vzduchového kompresoru. To je prostě úžasné! Nyní ho mohu použít k nafukování pneumatik na kole nebo míčů. Velmi zajímavá mi přišla i myšlenka, že by se dal kompresor předělat pro použití v autě. Tohle by mě nikdy nenapadlo. Díky tomuto článku už přesně vím, co dělat se starým kompresorem lednice a jak co nejvíce ušetřit na koupi nového kompresoru. Moc děkuji autorovi za tak užitečné informace!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: