Nejlepší rajčata do polykarbonátového skleníku: semena rajčat a rané hybridy, které zasadíte nízko rostoucí

Polykarbonátové skleníky se dnes staly nepostradatelným prvkem moderního zahradnictví. Umožňují vám pěstovat rostliny po celý rok a poskytují jim spolehlivou ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Jednou z nejoblíbenějších a nejužitečnějších plodin pro pěstování ve skleníku jsou rajčata. Mají vysokou chuť a dostatek živin nezbytných pro naše tělo.

Ne všechny odrůdy a hybridy rajčat však rostou a vyvíjejí se stejně dobře ve skleníkových podmínkách. Pro nízké skleníky pokryté polykarbonátem jsou vhodné zejména některé druhy rajčat, která jsou dobře přizpůsobena subtropickému klimatu. Takové odrůdy a hybridy vám pomohou získat bohatou úrodu i v podmínkách relativně nízkých teplot a nedostatku slunečního světla.

Jednou z nejoblíbenějších odrůd rajčat pro nízké skleníky je Pink Flamingo. Patří k nízko rostoucím a kompaktním rostlinám, které se snadno zpevňují a zpracovávají. Rajčata této odrůdy mají vynikající chuť, jsou vysoce odolná vůči chorobám a nenáročná na péči. Růžoví plameňáci dobře rostou ve sklenících, které nevyžadují boční stínění.

Další dobrou variantou pro nízké skleníky je odrůda Greenhouse Pearl. Tato rostlina má dobré samoopylení a vysokou produktivitu. Rajčata této odrůdy mají hustou dužninu a vynikající chuť. Nevyžadují mnoho slunečního světla a mohou prospívat za špatných světelných podmínek.

Pokud hledáte odrůdu rajčat s neobvyklou barvou, pak věnujte pozornost hybridu Cherry Cocktail. Jedná se o kompaktní rostlinu s četnými silnými krovy, které produkují krásná a chutná rajčata s originální barvou. Hybrid Cherry koktejl má také vysokou produktivitu a odolnost vůči různým chorobám.

Při výběru rajčat pro pěstování v polykarbonátovém skleníku byste měli vzít v úvahu konkrétní podmínky pěstování, množství dostupného světla a úroveň vlhkosti vzduchu. Úspěch vaší sklizně a chuť výsledného produktu bude záviset na výběru správné odrůdy nebo hybridu.

Rajčata pro polykarbonátový skleník: nejlepší odrůdy a hybridy

Rajčata pro polykarbonátový skleník: nejlepší odrůdy a hybridy

Jedna z nejlepších odrůd rajčat pro polykarbonátový skleník je „Warm Edge“. Tato odrůda je dokonale přizpůsobena uzavřeným půdním podmínkám a má dobrý výnos. Plody jsou středně velké, sladké a šťavnaté.

Další dobrou volbou je odrůda Gradus. Dobře roste i v polykarbonátovém skleníku a je vysoce odolná vůči různým chorobám. Plody jsou velké, masité a aromatické.

Mezi hybridy rajčat pro polykarbonátové skleníky vyniká „Orange Raspberry“. Tento hybrid má dobrou odolnost vůči chorobám a vysokou produktivitu. Plody jsou velké a mají neobvyklou oranžovou barvu.

READ
Jak postavit skutečnou tureckou lázeň

Dalším zajímavým hybridem je „Caramel“. Má vysokou odolnost vůči nepříznivým podmínkám a vyznačuje se vysokou chuťovou kvalitou ovoce. Plody jsou světlé, sladké a aromatické.

Kromě těchto odrůd a hybridů existuje mnoho dalších, které se také skvěle hodí do polykarbonátového skleníku. Při výběru byste měli dbát na odolnost vůči chorobám, výnos, chuť a velikost plodů.

Nízké skleníky a jejich vlastnosti

Nízké polykarbonátové skleníky jsou konstrukce s nízkými bočními stěnami, což jim umožňuje být kompaktní a poskytují dobrou ochranu rostlin před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Jsou ideální pro malé pozemky a venkovské farmy, kde není možné instalovat velké skleníky.

Výhody nízkých skleníků

Výhody nízkých skleníků

Nízké skleníky mají řadu výhod, díky kterým jsou oblíbené mezi zahradníky a zahradníky. Poskytují rostlinám ochranu před chladem, větrem a srážkami, umožňují pěstování plodin bez ohledu na roční období, urychlují nástup a trvání plodnosti a také pomáhají zvyšovat výnos a kvalitu úrody.

Nízké skleníky také umožňují řídit podmínky pěstování rostlin, jako je vlhkost, osvětlení a teplota, což pomáhá maximalizovat absorpci živin a zvyšuje odolnost rostlin vůči chorobám a škůdcům.

Vlastnosti výběru odrůd a hybridů pro nízké skleníky

Při výběru odrůd a hybridů rajčat pro pěstování v nízkých sklenících je třeba vzít v úvahu jejich vlastnosti a požadavky na podmínky pěstování. Je důležité vybrat kompaktní rostliny, které dobře snášejí nízké teploty a mají vysokou odolnost vůči chorobám. Rovněž stojí za to věnovat pozornost době zrání a výnosu odrůdy nebo hybridu.

Index Hodnota
Teplotní podmínky +18…+25 °C
Vlhkost 60 70-%
osvětlení 12-14 hodiny
Doba zrání 70-90 dny
Produktivita od 4 kg na keř

S přihlédnutím ke všem těmto faktorům si můžete vybrat optimální odrůdy a hybridy rajčat pro pěstování v nízkých sklenících, které zajistí vysoké výnosy a vynikající kvalitu plodů.

Výběr rajčat pro pěstování ve skleníku

Vlastnosti pěstování rajčat ve skleníku

Vlastnosti pěstování rajčat ve skleníku

Polykarbonátový skleník dobře udržuje teplo, poskytuje dostatek světla a chrání rostliny před nepřízní počasí. Kvůli omezenému prostoru ve skleníku však nejsou všechny odrůdy rajčat vhodné k pěstování.

Do skleníku se nejlépe hodí odrůdy rajčat s kompaktním keřem a krátkými internody. Takové rostliny nezaberou ve skleníku mnoho místa a budou se snadno pěstovat. Vhodné je také vybírat odrůdy s vysokými výnosy a dobrou odolností vůči chorobám a škodlivému hmyzu.

READ
Jak připevnit plastové panely na sádrokarton: video

Nejlepší odrůdy rajčat pro polykarbonátový skleník

Nejlepší odrůdy rajčat pro polykarbonátový skleník

Existuje mnoho odrůd rajčat, které jsou vhodné pro pěstování v polykarbonátovém skleníku. Mezi nimi jsou následující:

1. Odrůda „Thomas“

Tato odrůda rajčat se vyznačuje vysokým výnosem a dlouhou dobou plodnosti. Rostlina je kompaktní, má málo větví a dobře se hodí pro pěstování ve skleníku.

2. Odrůda „Rio Grande“

Tato odrůda se vyznačuje rychlým dozráváním plodů a vysokou odolností vůči chorobám. Je to jedna z nejoblíbenějších odrůd pro pěstování ve skleníku.

3. Odrůda „Tornedo“

Tato odrůda rajčat má husté plody s vynikající chutí. Rostlina je vysoká, nevyžaduje zaštipování a dobře se přizpůsobuje podmínkám pěstování ve skleníku.

Při výběru odrůd rajčat pro pěstování ve skleníku musíte vzít v úvahu vaše preference a požadavky na plodiny. Je také důležité věnovat pozornost pěstebním podmínkám a vlastnostem konkrétního skleníku.

Požadavky na odrůdy a hybridy rajčat

Požadavky na odrůdy a hybridy rajčat

Pro pěstování v nízkých polykarbonátových sklenících jsou vyžadovány určité odrůdy a hybridy rajčat, které se vyznačují zvláštními vlastnostmi a schopnostmi přizpůsobit se těmto podmínkám.

Nízká teplotní odolnost

Nízká teplotní odolnost

Odrůdy a hybridy musí být vysoce odolné vůči nízkým teplotám, protože nízký skleník může vytvářet chladné podmínky pro růst a vývoj rostlin. Je lepší vybírat odrůdy, které vydrží teploty do +10 stupňů Celsia v noci a do +16 stupňů Celsia ve dne.

Krátká doba zrání

Krátká doba zrání

Odrůdy rajčat a hybridy pro nízké skleníky by měly mít krátkou dobu zrání, aby měly čas na sklizeň před začátkem chladného období. Je lepší vybrat odrůdy s dobou zrání 70 až 90 dnů po objevení prvních výhonků.

Příklady takových odrůd: Miranda, Crystal, Forum.

Kompaktní struktura clusteru

Kompaktní struktura clusteru

Odrůdy rajčat a hybridy pro nízké skleníky musí mít kompaktní keřovou strukturu, aby se vešly do omezeného prostoru nízkého skleníku. Takové rostliny se snadno udržují a tvarují a je také jednodušší jim zajistit optimální podmínky pro růst a vývoj.

Odolnost vůči nemoci

Odolnost vůči nemoci

Odrůdy a hybridy rajčat pro nízké skleníky musí být odolné vůči různým chorobám, které se mohou vyskytovat zejména v chráněných podmínkách. Je lepší volit odrůdy, které jsou odolné proti plísni, padlí, virózám a dalším běžným chorobám.

READ
Cihla pro krb: jak vybrat materiál pro topeniště a tělo

Pro přesnější doporučení ohledně výběru odrůd rajčat a hybridů pro konkrétní podmínky se doporučuje kontaktovat zkušené zahradníky a agronomy.

Nejlepší odrůdy rajčat pro nízké skleníky

Výběr odrůd rajčat pro skleníky s nízkým polykarbonátem je velmi důležitý, protože tyto rostliny vyžadují speciální podmínky pro dosažení optimálního růstu a výnosu. Některé odrůdy rajčat jsou díky svým vlastnostem vynikající pro pěstování v nízkých sklenících a dobře se přizpůsobují omezenému prostoru.

Jednou z nejlepších odrůd rajčat pro nízké skleníky je „Royal Giant“. Vyznačuje se velkými plody a dobrým výnosem. „Royal Giant“ má vysokou odolnost vůči chorobám a nepříznivým povětrnostním podmínkám, takže je ideální volbou pro nízko položené skleníky.

Další dobrou odrůdou rajčat pro nízké skleníky je Medvědí ucho. Má středně rané zrání a dobrou odolnost vůči nízkým teplotám. Díky kompaktnímu tvaru zabírá tato odrůda málo místa a snadno se vejde do nízkého skleníku.

Další zajímavou odrůdou pro nízké skleníky je „Black Prince“. Odrůda se vyznačuje velkými, šťavnatými plody a atraktivní černou barvou. „Black Prince“ má nenáročnou povahu a dobrou odolnost vůči nepříznivým podmínkám pěstování.

Za pozornost také stojí „Zlatý déšť“. Tato odrůda rajčat se vyznačuje jasně oranžovou barvou a vynikajícím výnosem. „Golden Rain“ se dobře přizpůsobuje nízkým skleníkům a je odolný vůči chorobám.

Konečně, „Amber Bush“ je také vynikající volbou odrůdy pro nízké skleníky. Tato odrůda má jedinečnou jantarovou barvu a malé velikosti plodů. „Amber Bush“ je odolný vůči různým chorobám a nízkým teplotám.

Otázky a odpovědi:

Jaké odrůdy rajčat je nejlepší vybrat pro nízký polykarbonátový skleník?

Pro nízké polykarbonátové skleníky je lepší zvolit odrůdy rajčat, které jsou kompaktní velikosti a nízké výšky. Odrůdy jako „Triumph“, „Leader“, „Ultras“, „Alibi“, „Cockerel“, „Orangeboy“, „Kid“, „Granátové jablko“ jsou pro takové podmínky ideální. Mají dobrou odolnost vůči různým chorobám a plodí brzy.

Které hybridy rajčat jsou vhodné do nízkých polykarbonátových skleníků?

Do nízkých polykarbonátových skleníků se dobře hodí hybridy rajčat, které mají kompaktní tvar a rané zrání. Některé oblíbené hybridy pro takové podmínky: „Tomik“, „Angelica“, „Largo“, „Mileda“, „Natasha“, „Riola“, „Rizar“, „Santorini“, „Oblíbený“, „Eros“. Mají dobrou odolnost vůči chorobám a produkují dobré výnosy.

READ
Nejlepší set-top boxy pro digitální televizi

Jaké odrůdy rajčat nejlépe rostou v nízkém polykarbonátovém skleníku?

V nízkém polykarbonátovém skleníku dobře rostou a vyvíjejí se odrůdy rajčat, které mají kompaktní velikost a nízký růst. Některé z těchto odrůd: „Hruškový“, „Andromeda“, „Marmeláda“, „Danaus“, „Krémové mraky“, „Krystalické“, „Slavnostní“, „Víla“, „Zázrak mexické kuchyně“. Usnadňují péči o rostliny a zajišťují vysoké výnosy.

Jaké odrůdy rajčat dobře plodí v nízkém polykarbonátovém skleníku?

Některé odrůdy rajčat, které dobře plodí v nízkém polykarbonátovém skleníku: „Bungalow“, „Angstrem“, „Veselyaya Zvezda“, „Pearl“, „Irma“, „Royal Early“, „Forest Light“, „First Date“, “Sonáta”. Mají vysoké výnosy a jsou poměrně kompaktní, což usnadňuje jejich péči a sklizeň.

Jaké odrůdy rajčat jsou vhodné pro pěstování v polykarbonátovém skleníku?

Pro pěstování v polykarbonátovém skleníku jsou vhodné různé odrůdy rajčat, jako je „Gloria“, „Golden Bunch“, „Red Meteor“, „Cherry“, „Silover“. Tyto odrůdy dobře snášejí vysoké teploty a poskytují dobrou sklizeň v polykarbonátovém skleníku.

Video:

JAKÉ ODRŮDY RAJČAJŮ JSOU IDEÁLNÍ DO SKLENÍKŮ. Olga Černovová.

Osvědčené odrůdy rajčat: přehled těch nejlepších

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ NÍZKOROSTUJÍCÍ RAJČATA. Mých TOP 5 jednoznačných rajčat 2023

Recenze

nedefinované

Skvělý článek! Vždy jsem snil o vlastním skleníku, kde bych mohl pěstovat čerstvou zeleninu a ovoce po celý rok. A samozřejmě, rajčata mají v mém srdci zvláštní místo. Díky vašemu článku jsem se dozvěděl o nejlepších odrůdách a hybridech rajčat pro nízký polykarbonátový skleník. Obzvláště mě zaujala odrůda „Silicon Valley“. Dobře roste uvnitř, rychle dozrává a skvěle chutná. Už si umím představit čerstvé saláty s těmito šťavnatými rajčaty! Článek mě také seznámil s hybridem „Grandiosa“. Velmi mě těší, že tato odrůda je odolná vůči různým chorobám a dodá mým rajčatům zdravý vzhled. Děkujeme za sdílení tak užitečných informací! Nyní přesně vím, které odrůdy rajčat se nejlépe hodí do mého skleníku. Doufám, že si brzy budu moci vychutnat čerstvá a šťavnatá rajčata z vlastní zahrady!

nedefinované

Článek je velmi užitečný a informativní. O vlastním polykarbonátovém skleníku jsem snil již dlouho, protože vím, že je to nejefektivnější způsob, jak vypěstovat kvalitní rajčata. Proto jsem byl rád, že jsem takový materiál viděl. Naprosto souhlasím s autorem ve výběru odrůd a hybridů do nízkých skleníků. Bolest miluje růžové odrůdy – nejenže skvěle chutnají, ale také vypadají skvěle na stole. Z navrhovaného seznamu se mi samozřejmě nepodaří vypěstovat vše, ale pár, zejména třešňových a hustě plodných odrůd, rád vyzkouším. Velkým plusem takových článků je, že pomáhají začátečníkům, jako jsem já, pochopit problematiku a správně si vybrat při nákupu semínek. Díky takovým materiálům se náš skleník promění v opravdovou zahradu, kde si budu moci vychutnávat čerstvá rajčata po celou sezónu. Za tak užitečné informace jsem autorovi upřímně vděčný!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: