Ponožková panenka s plstěným jablkem

Všichni rádi děláme ruční práce a vytváříme něco krásného vlastníma rukama. Pokud hledáte nový kreativní nápad, pak je výroba ponožkové panenky s plstěným jablkem skvělou volbou! Jedná se o jednoduchý a zábavný projekt, který by byl skvělým dárkem pro děti nebo dokonce dekorací vašeho domova. V tomto článku vám poskytneme tutoriál a užitečné tipy, které vám pomohou vytvořit si vlastní loutku z plstěných jablečných ponožek.

Pro začátek budete potřebovat ponožky různých barev, které poslouží jako základ vaší panenky. Je lepší vybrat ponožky se zajímavými vzory nebo jasnými barvami, aby byla panenka živější a originálnější. K výrobě jablka budete potřebovat také plsť v různých barvách. Kromě toho budete potřebovat nit, jehlu, nůžky a některé další nástroje. Připravte si vše potřebné a pusťte se do práce!

Prvním krokem je vytvoření těla kukly. Vezměte jednu ponožku a zavažte ji na základně. Poté ponožku nad kravatou přestřihněte, abyste vytvořili dva kusy. Použijte jednu část k vytvoření hlavy a druhou na tělo panenky. Svažte jeden konec těla, aby byl pevnější. Korpus pak naplňte nádivkou, aby byla panenka objemná a měkká.

Poznámka: Pro výplň můžete použít různé materiály, jako je holofiber nebo vata.

Dále začněte vytvářet hlavu panenky. Vezměte druhou část ponožky a zavažte ji tak, aby se jeden konec stal hlavou a druhý ocasem. Naplňte hlavu nádivkou tak, aby byla objemná a tvar panenky byl krásný a symetrický. Zavažte culík hlavy tak, aby nádivka nevypadla.

Když jsou hlava a tělo panenky připravené, je čas začít vytvářet plstěné jablko. Vyberte si jasně červenou nebo zelenou plsť a nakrájejte ji do tvaru jablka. Z jiné barvy plsti pak vystřihněte malá kolečka nebo proužky, abyste jablku vytvořili oči a ústa. Kousky plsti nalepte nebo přišpendlete na základnu jablka a zajistěte nití nebo lepidlem.

Posledním krokem je připevnit hlavu k tělu panenky a dát jí požadovanou pózu. K zajištění hlavy na místě použijte nit nebo lepidlo. Pokud chcete, aby vaše panenka mohla sedět nebo stát, umístěte pod tělíčko kus látky nebo jiného vhodného materiálu, abyste zabránili jejímu převrácení.

Voila! Vaše ponožková panenka s plstěným jablkem je připravena! Nyní to bude vynikající dekorace pro váš domov nebo nádherný dárek pro blízké. Nezůstávejte stranou světa kreativity a zkuste si vyrobit tuto nádhernou panenku!

Mistrovská třída výroby ponožkové panenky s plstěným jablkem

Co potřebujete:

K vytvoření plstěné panenky s jablky budete potřebovat následující materiály:

 • Ponožky (jakékoli barvy nebo designu)
 • Polyesterová vata nebo holofiber
 • Nit a jehla
 • Plsť (na jablko)
 • nůžky
 • Stuhy nebo kousky látky (na ozdobu)
READ
Jak odstranit lak na nehty z oblečení

Kroky k vytvoření loutky ponožky s plstěným jablkem:

1. Vezměte ponožku a naplňte ji polyesterovou vatou nebo holofiberem, abyste vytvořili hlavu panenky. Nechte malou část spodní části ponožky prázdnou, abyste vytvořili tělo.

2. Pomocí nitě a jehly našijte ponožku u základny hlavy, abyste oddělili hlavu od těla a vytvořili krk.

3. Pomocí nůžek udělejte ve spodní části ponožky štěrbinu a vytvořte panence nohy. Poté ponožku vyplňte polyesterovou vatou nebo holofiberem, abyste vytvořili tvar nohou.

4. Spodní část ponožky uzavřete sešitím a vytvoříte tak hotové nohy panenky.

5. Pomocí filcu vytvořte jablko pomocí šablony nebo obkreslením a vystřihnutím z filcu. Ozdobte jablko přidáním detailů pomocí barevných plstěných kusů.

6. Přišijte jablko na hlavu panenky, vytvořte její obličej a dejte mu jedinečný styl.

7. Pokud chcete, ozdobte panenku přidáním stuhy nebo odřezků látky.

Nyní máte plstěnou loutku s jablkovou ponožkou, kterou lze použít jako dekoraci nebo jako dárek. Udělejte radost sobě i ostatním svou kreativitou!

Potřebné materiály a nástroje

K vytvoření plstěné panenky s jablky budete potřebovat následující materiály:

1. Ponožky: Vyberte si zajímavé a světlé ponožky, abyste vytvořili panenku. Nejlepší je použít ponožky různých barev, aby byla panenka pestřejší a pestřejší.

2. Plsť: Plsť je ideálním materiálem pro vytvoření jablka. K vytvoření jablka a listu budete potřebovat červené a zelené kousky plsti.

3. Nit a jehla: K ušití ponožek a připevnění plstěného jablka budete potřebovat nit a jehlu. Vyberte nit, která odpovídá barvě ponožek a plsti.

4. Výplň: Aby vaše panenka měla trojrozměrný tvar, budete potřebovat výplň. Můžete použít holofiber nebo výplňový polyester.

5. Knoflík nebo korálek: Chcete-li panence dát tvář, můžete jako oči použít knoflík nebo korálek.

6. Nitě nebo stuhy: Chcete-li vytvořit vlasy panenky, budete potřebovat nitě nebo stuhy požadované barvy a délky.

7. Dekorativní prvky: Pokud je to žádoucí, můžete použít dekorativní prvky, jako jsou korálky, stuhy, výšivky a další ozdoby, abyste panence dali více stylu.

Kromě toho budete potřebovat následující nástroje:

1. Nůžky: Na řezání nití, ponožek a plsti budou potřeba ostré nůžky.

2. Šicí stroj nebo jehla a nit: K sešití ponožek můžete použít šicí stroj, k sešívání jablíčka a dalších ozdobných prvků jehlu a nit.

READ
Jaká kamna vybrat do altánu? Výroba sporáku pro altán vlastníma rukama

Před zahájením práce si připravte všechny potřebné materiály a nástroje, abyste během procesu neztráceli čas jejich hledáním. Všechny vám pomohou vytvořit jedinečnou a krásnou ponožkovou panenku s plstěným jablkem.

Příprava ponožky a plsti

Než začnete vyrábět ponožkovou panenku s plstěným jablkem, musíte správně připravit materiály: ponožku a plsť.

Příprava ponožky

Vezměte si čistou ponožku, nejlépe bílou, abyste ji mohli snadno vybarvit a ozdobit. Zkontrolujte, zda je ponožka bez děr a opotřebení.

Namočte ponožku do teplé mýdlové vody, abyste odstranili všechny nečistoty a zbytky pracího prostředku. Po vyprání ponožku důkladně osušte.

Příprava plsti

K výrobě jablka budete potřebovat červenou plsť. Při výběru plsti dbejte na to, aby nebyla příliš tlustá, aby se s ní snadno manipulovalo a vykrajovaly tvary.

Než začnete plsť vystřihovat, ujistěte se, že je čistá a není roztržená. V případě potřeby namočte plsť do teplé vody a jemného saponátu a jemně vymačkejte přebytečnou vlhkost, aniž byste se kroutili nebo natahovali.

Před zahájením práce nechte plsť uschnout, aby nedošlo k deformaci a natažení při pozdějším použití.

Materiál Trénink
Ponožka Podpěra, suchá
Cítil Zkontrolujte celistvost, utěsněte, osušte

Výroba těla kukly

K vytvoření těla panenky budete potřebovat následující materiály:

 • Dětská ponožka
 • Výplň (holofiber, výplň polyester nebo bavlna)
 • Nit a jehla
 • nůžky

Kroky k vytvoření těla panenky:

Krok 1: Příprava ponožky

Vezměte dětskou ponožku a položte ji na paži nebo nohu plstěného jablka, abyste určili, kde bude hlava panenky a kde bude její tělo. Nakreslete čáru na špičce, abyste oddělili tělo. Odřízněte spodní část ponožky pod touto linií. Zbývající část ponožky použijeme na vytvoření těla panenky.

Krok 2: Vyplnění těla

Odříznutou část ponožky začněte plnit nádivkou. Začněte od spodní části těla a postupujte nahoru. Korpus naplňte rovnoměrně, aby měl proporcionální tvar. K rovnoměrnému rozložení výplně můžete použít tyčinku nebo jiný tenký předmět.

Krok 3: Zavření těla

Jakmile je tělo panenky naplněné, zavřete ho našitím na otevřenou vnější stranu ponožky. Použijte nit a jehlu, abyste se ujistili, že švy jsou pevné a bezpečné. Jakmile je tělo uzavřené, ujistěte se, že má požadovaný tvar a proporce.

Gratulujeme, úspěšně jste vyrobili tělo ponožkové panenky! Nyní jste připraveni začít vytvářet hlavu a zdobit panenku.

READ
Cihla: klady a zápory

Výroba hlavy a rukou panenky

Chcete-li vyrobit hlavu a ruce panenky, nejprve si připravte materiály: ponožku, plsť, nit, jehlu.

Tvorba hlavy

Tvorba hlavy

1. Část ponožky vyplňte bavlnou nebo vycpávkou pro vytvoření objemu.

2. Zavázáním nitě na spodku ponožky vytvarujte hlavu a dejte jí požadovaný tvar.

3. Zajistěte na základně nití, abyste zachovali tvar hlavy.

Dělat ruce

1. Z ponožky ustřihněte jeden nebo dva kusy, které odpovídají velikosti rukou panenky.

2. Ustřihněte jeden konec ustřižené ponožky a zašijte, aby se uzavřela jedna strana a vytvořil se tvar špiček.

3. Vyplňte vnitřky paží bavlnou nebo vycpávkovým polyesterem, abyste jim dodali objem.

4. Stiskněte druhý konec ustřižené ponožky a zašijte ji, aby zakryla druhou stranu paží.

5. Připevněte paže k tělu panenky a umístěte je na požadované místo.

Nyní jsou hlavička a ruce ponožkové panenky připraveny k dalšímu zdobení a montáži.

Zdobení panenky a výroba jablka

Zdobení panenky a výroba jablka

Poté, co je ponožková panenka sestavena a vytvořena, můžete ji začít zdobit. To dodá panence individualitu a dokončí její image.

1. Výběr materiálů pro dekoraci

K ozdobení panenky můžete použít různé materiály, například:

 • Nitě a vlněné spony pro vytváření vlasů;
 • Tkaniny a stuhy na šaty;
 • Korálky a korálky pro šperky;
 • Plsť a foamiran pro vytváření doplňků;
 • Barvy a štětce pro nanášení dekorativních prvků.

Rada: Při výběru materiálů se doporučuje vzít v úvahu celkové barevné schéma panenky a zajistit harmonickou kombinaci odstínů.

2. Zdobení panenky

Začněte zdobit panenku vytvořením vlasů. K tomu můžete použít nitě nebo vlněné spony různých barev. Jednoduše je omotejte kolem hlavy panenky a upevněte je lepidlem nebo nití.

Poté začněte vytvářet obleček pro panenku. Vyberte si látku nebo stuhy požadované barvy a všijte je do šatů nebo kombinéz, které se hodí ke stylu vaší budoucí panenky.

Nezapomeňte panenku ozdobit doplňky. K tomu můžete použít plsť nebo foamiran na výrobu malých mašliček, stuh nebo květin.

Chcete-li vytvořit tvář panenky, můžete použít barvy a štětce. Barvu nanášejte opatrně, abyste vytvořili výrazné oči, růžové tváře a další detaily, které dodávají panence zvláštní osobitost.

3. Výroba jablka

3. Výroba jablka

Chcete-li vyrobit plstěné jablko, vezměte malý kousek červené plsti.

Vyřízněte dvě poloviny jablka pomocí šablony nebo je nakreslete ručně.

Poloviny k sobě sešijte smyčkou nebo šikmým stehem a nechte malou dírku, kterou jablko vyplní.

Jablko naplňte vycpávkovým polyesterem nebo jinou výplní a zbývající otvor zašijte.

READ
Materiály plotů: co lze vyrobit a z čeho

Poté namalujte na jablko zelenými barvami plochý kruh nebo položte kousek zelené plsti, aby bylo jablko ještě realističtější.

Hotové jablko lze naší panence přišít nebo nalepit na ruku tak, aby jej držela v ruce.

Nyní se vaše panenka stala ještě zářivější a originálnější díky dekoraci a krásnému plstěnému jablku!

Otázky a odpovědi:

Mohu na jablko použít jiný materiál než plsť?

Ano jistě! K vytvoření jablka pro vaši panenku můžete použít jakýkoli vhodný materiál, nejen plsť. Některé další možnosti zahrnují fleece, bavlnu nebo dokonce plyš. Důležité je vybrat materiál, který se bude snadno opracovávat a dobře držet tvar.

Jaké materiály jsou potřeba k výrobě plstěné loutky s jablky?

Na výrobu panenky z plstěných ponožek s jablkem budete potřebovat: ponožky, nůžky, nit, jehlu, hrubou nit, lepidlo, plsť různých barev, kousky hedvábí nebo příze, trochu vycpávky z polyesteru nebo holofiberu na vyplnění panenky.

Jakou velikost ponožek je nejlepší použít pro výrobu panenky?

Velikost ponožek pro výrobu panenky není nijak zvlášť důležitá. Použít můžete dětské i dospělé ponožky. Hlavní je, aby ponožka byla v dobrém stavu a barevně a designově ladila k vytvoření panenky.

Video:

Šití panenky z filcu s potiskem | Šití plstěných panenek

“Panenka-brož vyrobená z plsti” Mistrovská třída S.V. Devyatkina

Panenka z FELTu mistrovská třída/vlasy pro panenku z příze/panenka vlastníma rukama|oblečení pro panenku MK

Recenze

Alexej Ivanov

Velmi zajímavý článek! Vždy jsem rád dělal řemesla vlastníma rukama a tento tutoriál s loutkou z plstěných ponožek se zdál dokonalý! Líbí se mi, že tento projekt nevyžaduje žádné speciální dovednosti nebo nástroje. Líbí se mi, jak je vše podrobně vysvětleno, krok za krokem, pomáhá mi to pochopit, jak vše správně dělat. Plstěné jablko navíc dodává této panence exkluzivitu a jedinečnost. Už jsem vybral všechny potřebné materiály a nemůžu se dočkat, až začnu. Díky této mistrovské třídě budu mít nejen kreativní proces, ale také skvělou hotovou hračku. Nemůžu se dočkat, až to vyzkouším!

Vladimír Smirnov

Skvělý článek! Vždy jsem byla nadšená vyšíváním a tento mistrovský kurz byl pro mě skutečným objevem. Nikdy předtím jsem nepřemýšlela o výrobě ponožkové loutky, ale teď jsem nadšená, že to zkusím! Zvláště se mi líbil nápad použít plstěné jablko jako hlavu panenky – díky tomu je panenka ještě originálnější a zajímavější. Kromě toho mistrovská třída poskytuje podrobné pokyny a rady, což je velmi užitečné při zvládnutí nové techniky. Už si umím představit, jak pečlivě svou panenku vytvořím, a nemůžu se dočkat, až začnu. Moc děkuji za podrobné pokyny krok za krokem a skvělé nápady! Vaše mistrovská třída pro mě bude určitě skvělou kreativní zábavou.

READ
Křídové barvy pro aktualizaci kuchyňského nábytku: nejlepší způsoby, jak kreativně zdobit

Ivan

Velmi zajímavý článek! Velmi kreativní a jednoduché řemeslo, které můžete udělat sami. Pro muže, který má rád koníčky, je to skvělý nápad na dárek pro vaše blízké nebo na vytvoření jedinečných předmětů na ozdobu. Jako muž vždy rád experimentuji s různými materiály a výroba podobné ponožkové panenky mě zaujala. Koneckonců, na první pohled se zdá, že je to obtížné, ale jak se ukazuje, stačí jen trochu úsilí a veškerá práce je proveditelná. Vynikající mistrovská třída a některé užitečné tipy mohou učinit proces ještě zajímavějším a úspěšnějším. Ráda si tuto ruční práci vyzkouším a dostanu jedinečnou panenku, kterou mohu darovat své rodině nebo položit na poličku jako dekoraci. Díky za nápad a podrobné vysvětlení postupu!

Alexander

Velmi zajímavý článek! Jsem nadšená z nápadu vyrobit ponožkovou panenku s plstěným jablkem. Myslím, že je to úžasná aktivita nejen pro děti, ale i pro dospělé. Kromě toho může být takový dárek vyroben vlastními rukama a dán milované osobě. Mistrovská třída je popsána velmi podrobně a dokonce i začínající mistr se s tímto úkolem vyrovná. Už si umím představit, jak se barevná panenka se zářivým jablíčkem stane doma půvabnou dekorací. S velkým zájmem jsem četl a prohlížel si všechny fotografie. Pomohli vizualizovat proces vytváření kukly. Děkuji za tak úžasnou mistrovskou třídu!

Alexej Kuzněcov

Skvělý článek! Vždy jsem snil o tom, že se naučím vyrábět různá řemesla vlastníma rukama, a tato mistrovská třída byla pro mě perfektní. Výroba loutky z ponožky s plstěným jablkem je úžasná činnost, kterou můžete dělat ve svém volném čase. Autor vysvětluje každý krok procesu tvorby velmi přístupným a jasným způsobem. To mi pomáhá snadno se učit novým dovednostem a dosahovat skvělých výsledků. Už si umím představit, jak bude panenka vypadat na poličce v mém pokojíčku. Proměnit obyčejné ponožky v tak roztomilou postavičku je opravdové umění! Děkuji za tak inspirativní článek a užitečné rady. Nemůžu se dočkat, až začnu svou kreativní práci!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: