Twisting sedmikrásky z papíru: quilling master class

Quilling je umění výroby dekorativních předmětů z tenkých proužků papíru. Jedním z nejoblíbenějších tvarů vytvořených touto technikou je sedmikráska. Heřmánek se zpravidla vyrábí složitější, s použitím mnoha prvků a speciálních nástrojů. V této mistrovské třídě se podíváme na jednodušší možnost – kroucení primitivní sedmikrásky.

Na výrobu sedmikrásky technikou quilling budeme potřebovat následující materiály: různobarevné proužky papíru, lepidlo, tužku, kulaté razítko, pinzetu a podklad.

Prvním krokem je příprava materiálů. Z papíru vystřihněte proužky široké asi 3 mm. Mohou být v různých barvách, aby vytvořily zajímavější efekt. Poté vyrobíme válečky z papíru pomocí kroků razícího zařízení. S každou rolí musí být povrchy vyhlazeny a zajištěny lepidlem. Po dokončení kroucení musí být válec „uvolněn“. Na konec proužku papíru přidejte lepidlo a upevněte jej k válečku. Na jeden heřmánek budete muset udělat přibližně 20-25 videí.

Quilling: mistrovská třída o vytvoření primitivní sedmikrásky

V této mistrovské třídě se naučíme, jak vytvořit primitivní sedmikrásku pomocí quillingu. Heřmánek je jednou z nejoblíbenějších a nejznámějších květin, které lze touto technikou vyrobit.

Chcete-li začít, budete potřebovat následující nástroje a materiály:

1. Úzké proužky papíru různých barev (nejlépe světlé a kontrastní).
2. Plochá pinzeta.
3. Lepicí páska nebo lepidlo pro připevnění proužků k prstenům.
4. Vzor pro heřmánek.

Dále postupujte takto:

 1. Vyberte si barvu papíru na střed sedmikrásky a vystřihněte proužek široký asi 3 mm a dlouhý asi 10 cm.
 2. Tento proužek srolujte do kroužku a konec zajistěte páskou nebo lepidlem. Pokud chcete, můžete prsten trochu otevřít, aby se uprostřed postupně zploštěl.
 3. Na okvětní lístky heřmánku vyberte barvy papíru a nastříhejte proužky široké asi 3 mm a dlouhé asi 30 cm, celkem budete potřebovat asi 10-12 proužků.
 4. Proužky stočte do kroužků a zajistěte konce, jako to bylo u středového proužku.
 5. Pomocí šablony vytvarujte lístky sedmikrásky tak, že proužky plynule ohnete do požadovaných tvarů a v tomto stavu je zajistíte.
 6. Pomalu přidávejte okvětní lístky kolem středového proužku a jeden po druhém je sevřete, abyste vytvořili sedmikrásku.
 7. Jakmile je quilling sedmikrásky dokončen, zajistěte všechny prvky lepidlem a nechte je zcela zaschnout.

Tak jste vytvořili primitivní sedmikrásku pomocí techniky quilling. Tento tutoriál vám pomůže naučit se základy quillingu a vyzkoušet si vytváření krásných papírových dekorací.

READ
Noční postele: typy a vlastnosti

Nezastavujte se u toho, experimentujte s barvami a tvary, vytvořte si vlastní jedinečné kompozice a užijte si proces quillingu!

Výběr materiálů pro vytvoření primitivního heřmánku

1. Quillingový papír

1. Quillingový papír

Vyberte papír speciálně určený pro quilling. Mělo by být tenké, elastické a dobře se ohýbat bez poškození. Ideální možností je papír s hustotou 80-100 g/m². Kromě základního barevného schématu věnujte pozornost přítomnosti papírů s texturou nebo přechodovými odstíny, které dodají vaší kopretině další efekt.

2. Quillingové nástroje

2. Quillingové nástroje

Chcete-li vyrobit sedmikrásku, budete potřebovat nástroj na quilling – hlavní část vašeho tvůrčího procesu. Obvykle sada obsahuje natáčky (nástroje na kroucení proužků) různých tvarů a velikostí a někdy i natáčky (nástroje na tvarování spirál). Začátečníkům se doporučuje shromáždit minimální sadu nástrojů, a jakmile zvládnou techniku ​​quillingu a pochopí vaše preference a schopnosti, přidejte je.

3. Lepidlo

3. Lepidlo

K lepení proužků papíru budete potřebovat lepidlo. Při quillingu se často používá PVA lepidlo nebo speciální quillingové lepidlo. Při výběru lepidla dbejte na jeho rychlou konzervaci a průhlednost po zaschnutí. Je důležité, aby vaše lepidlo nezpůsobilo deformaci a zajistilo bezpečné přilnutí proužků.

Nyní, když znáte základní materiály pro vytvoření primitivní sedmikrásky, můžete se pustit do její výroby!

Technika výroby heřmánkového quillingu

Technika výroby heřmánkového quillingu

K vytvoření sedmikrásky budete potřebovat následující nástroje a materiály:

 • Barevné proužky papíru různých odstínů (vhodné je použít různé odstíny pro okvětní lístky a střed květu)
 • Vzor pro heřmánek
 • nůžky
 • Jíl
 • Quillingová jehla nebo pinzeta

Přejděme k procesu tvorby heřmánku. Zde jsou podrobné pokyny:

 1. Vyberte barevné proužky papíru pro okvětní lístky a střed květiny. Pro vytvoření kontrastu je vhodné použít různé odstíny.
 2. Pomocí šablony sedmikrásky odstřihněte požadovaný počet proužků papíru. Musí mít stejnou šířku.
 3. Každý proužek papíru složte do smyčky a zajistěte lepidlem. Pro přesnější natáčení můžete použít quillingovou jehlu nebo pinzetu.
 4. Udělejte požadovaný počet stehů, abyste vytvořili okvětní lístky sedmikrásky. Jejich počet závisí na velikosti a objemu květu.
 5. Připevněte okvětní lístky krouživými pohyby pomocí lepidla. Začněte jedním okvětním lístkem a postupně přidávejte zbytek, abyste vytvořili tvar květiny.
 6. Chcete-li vytvořit střed květiny, ustřihněte malý proužek papíru a stočte jej pomocí quillingové jehly nebo pinzety.
 7. Upevněte střed květiny ke středu okvětních lístků pomocí lepidla.
 8. Počkejte, až lepidlo zcela zaschne a vaše quillingová sedmikráska bude připravena!
READ
Jak vyrobit krásný plot z dřevěného laťkového plotu vlastníma rukama?

Nezapomeňte experimentovat s různými barvami a odstíny papíru, abyste vytvořili jedinečnou sedmikrásku, která bude perfektní dekorací pro vaše řemesla.

Vyzkoušejte si tvorbu sedmikrásky technikou quilling a užijte si výsledek své práce!

Dekorace heřmánku technikou quilling

Dekorace heřmánku technikou quilling

K vytvoření dekorace sedmikrásky budete potřebovat následující materiály:

 • Barevný papír různých odstínů na okvětní lístky;
 • Nástroje pro quilling: řezačka postav nebo nůžky, quiller, lepidlo;
 • Šablona pro vyřezávání okvětních lístků;
 • malá pinzeta;
 • Květinový drát nebo speciální proužky na quilling.

Kroky k vytvoření dekorace sedmikrásky:

 1. Vystřihněte okvětní lístky z barevného papíru pomocí šablony. Okvětní lístky by měly mít stejný tvar.
 2. Pomocí řezačky nebo nůžek opatrně ořízněte podél jedné strany každého okvětního lístku.
 3. Pomocí pinzety nebo špičky pinzety zatočte každý okvětní lístek dovnitř, počínaje odříznutou stranou.
 4. Vytvarujte střed sedmikrásky tak, že srolujete plochý proužek papíru a omotáte kolem něj drát. Zajistěte drát tak, aby vytvořil smyčku.
 5. Shromážděte okvětní lístky kolem středové smyčky a přilepte je k drátu jeden po druhém.
 6. Pokud chcete, přidejte listy nebo jiné detaily, aby byla vaše sedmikráska realističtější.
 7. Nechte lepidlo úplně zaschnout a umístěte sedmikrásku na požadované místo, ať už je to karta, rám nebo jiný dekorativní předmět.

Zdobení sedmikrásky technikou quilling vám umožní vyjádřit svou kreativitu a vytvořit krásnou dekoraci vlastníma rukama. Zkuste vyrobit několik sedmikrásek různých velikostí a barev, abyste vytvořili jasný a poutavý design.

Použití primitivního heřmánku v interiérovém designu

Použití primitivního heřmánku v interiérovém designu

Primitivní heřmánek vyrobený technikou quilling je malá kompozice kroucených proužků papíru. Tento originální výrobek může být skvělým doplňkem vašeho interiéru a dodat mu zvláštní eleganci.

Heřmánek, jako symbol něhy a krásy, najde uplatnění v různých místnostech. Snadno se vejde do dětského pokoje a vytvoří atmosféru hry a zábavy. V ložnici se heřmánek stane jemným akcentem a dodá pocit pohodlí a klidu. V obývacím pokoji přinese svěžest a lehkost a dodá interiéru sofistikovanost.

Kromě toho lze primitivní heřmánek použít v různých dekorativních prvcích. Může zdobit zrcadla, fotorámečky, svícny, polštáře a další předměty. Tento dekor se stane skutečnou ozdobou vašeho interiéru a vytvoří ve vašem domově jedinečný styl.

Heřmánek v interiéru

Primitivní heřmánek v interiéru

READ
Jak nainstalovat nohy na litinovou vanu: pokyny krok za krokem

Výroba primitivní kopretiny pomocí techniky quilling je zábavná činnost, která vám pomůže realizovat vaše kreativní nápady. Nebojte se experimentovat s barvami a velikostmi heřmánku, protože vždy bude jasnou a originální ozdobou vašeho interiéru.

Otázky a odpovědi:

Jak rolovat proužky papíru?

Ke zvlnění proužků papíru pomocí techniky quilling použijte speciální nástroje, jako jsou zvonkohry nebo párátka. Vezměte konec proužku a připevněte jej k nástroji. Poté, držte nástroj pod úhlem, začněte hladce kroutit pás a pohybujte nástrojem do strany. V tomto případě musíte ovládat rychlost a směr kroucení, aby byl pás hladký a čistý. Po úplném zkroucení by měl být pruh upevněn lepidlem nebo kolíčkem na prádlo. Pokračujte v kroucení zbytku proužku, dokud nezískáte požadovaný tvar nebo prvek pro vaši sedmikrásku.

Video:

Klub “World of Quilling”. Lekce 2 “Heřmánek”.

#kulturní prostředí Master class Heřmánek pomocí techniky Quilling

Mistrovská třída “Heřmánek pomocí techniky quilling”

Recenze

Anna Ivanova

Tento quillingový tutoriál jsem si opravdu užil! Heřmánek se ukázal být tak krásný a jemný. Velmi praktická činnost, kterou lze dělat doma ve volném čase. Autor článku vysvětlil každý krok velmi jasně a srozumitelně, takže to snadno pochopí i začátečník. Už si chci sedmikrásku zkusit vyrobit sama, všechny potřebné materiály mám ještě z jiných projektů. Quilling je skvělou příležitostí pro projevení fantazie a výsledný výsledek vždy potěší oko a může být výborným dárkem pro blízké nebo i dekorací interiéru. Děkuji autorovi za tak zajímavý článek a inspiraci!

Alexey Smirnov

Jsem velmi rád, že jsem narazil na tuto mistrovskou třídu! Vždy jsem se chtěla naučit zakroutit kopretinu technikou quilling a nakonec jsem našla podrobný návod. Článek je napsán velmi srozumitelně, popisuje proces tvorby heřmánku krok za krokem. Už si umím představit, jak krásně to bude vypadat na mé pohlednici nebo malbě. Tak drobné a půvabné! Bylo by skvělé, kdyby článek obsahoval fotografie jednotlivých fází práce. A přesto si nemohu pomoci, ale poznamenat, že pokyny jsou velmi podrobné a srozumitelné i pro začátečníky, takže tuto mistrovskou třídu s důvěrou podstupuji. Těším se na nové články s dalšími nejzajímavějšími a nejkrásnějšími technikami quillingu!

READ
Jaký tlak vydrží polypropylenové trubky - typy a použití

Jekatěrina Petrová

Článek se mi moc líbil! Vždy jsem snil o tom, že se naučím quilling, a tato mistrovská třída mi opravdu pomohla. Zaujal mě především popis techniky tvorby heřmánku. Autorka podrobně vysvětlila každý krok, což mi usnadnilo proces zopakovat. Chtěl bych také poznamenat krásné fotografie, které pomáhají lépe porozumět a vizualizovat jednotlivé fáze práce. Těším se na pokračování série mistrovských kurzů! Moc děkuji autorovi za tak zajímavý a užitečný článek.

kate_23

Článek je velmi užitečný a zajímavý, díky autorovi za tak podrobnou mistrovskou třídu! Vždy jsem snil o tom, že se naučím dělat krásné květiny z papíru, a tato lekce mi pomohla zvládnout základy quillingu. Recept na vytvoření heřmánku je jednoduchý a přímočarý a díky návodu krok za krokem jsem úkol bez problémů splnil. Nyní byla moje sbírka květin pomocí techniky quilling doplněna o nový, světlý exemplář. A další velké plus je, že rolovací papír je velmi uvolňující a pomáhá vám dostat se pryč od každodenních starostí. Ještě jednou děkuji a těším se na nové mistrovské kurzy od vás!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: