Balancérská houpačka pro kutily (váhy, houpací křeslo) ze dřeva, na pružině, pro děti

Balanční houpačka je skvělým prvkem pro zdobení zahrady nebo dvora, který je nejen zdrojem zábavy a zábavy pro děti, ale také vytváří atmosféru útulnosti a pohodlí. Hotové houpačky si můžete vždy koupit v obchodě, ale vyrobit si je sami je nejen cenově výhodná možnost, ale může to být také zábavný kreativní proces.

Dřevěné houpačky mají přirozenou krásu a eleganci, díky které jsou atraktivní pro mnoho lidí. Výroba dřevěné houpačky není obtížná, pokud máte základní dovednosti s nástroji a materiály.

V tomto podrobném návodu vám řekneme, jak vyrobit dřevěnou balanční houpačku vlastníma rukama. Od výběru materiálů až po montáž hotové houpačky vás provedeme každým krokem procesu. Pokud budete postupovat podle tohoto návodu, budete schopni vytvořit krásnou a odolnou houpačku, která bude radostí pro celou rodinu.

Je důležité mít na paměti, že při výrobě a instalaci balančních houpaček musíte dodržovat bezpečnost a provádět všechny práce pečlivě podle pokynů a doporučení profesionálů.

Jak vyrobit houpačku ze dřeva vlastními rukama:

Jak vyrobit houpačku ze dřeva vlastními rukama:

Krok 1: Příprava materiálů

K vytvoření balanční houpačky budete potřebovat následující:

 • Dřevěný polotovar ve formě desky nebo desky;
 • Dvě dřevěné desky nebo tyče pro vytvoření sedadel;
 • Čtyři háčky nebo karabiny pro upevnění nahoře;
 • Řetěz nebo lano pro zavěšení houpačky;
 • Potřebné nářadí: vrtačka, šroubovák, pila, nůžky na kov.

Krok 2: Vytvoření základny

Krok 2: Vytvoření základny

Nejprve musíte vytvořit základnu swing-balanceru. K tomu označte na kusu dřeva stejné vzdálenosti pro připevnění sedadel. Pomocí vrtačky a šroubováku upevněte dřevěné desky nebo bloky na označená místa. Ujistěte se, že jsou bezpečně upevněny a nepohybují se.

Krok 3: Zavěste houpačku

Když je základna připravena, můžete začít zavěšovat houpačku. V horní části základny připevněte háčky nebo karabiny a připevněte k nim řetězy nebo kabel. Upravte délku řetězů nebo kabelů tak, aby se houpačka nacházela v požadované výšce.

To je vše! Vaše dřevěná balanční houpačka je připravena k použití. Nyní si můžete užít nádhernou přírodu s přáteli a rodinou. Ujistěte se, že houpačka je bezpečná a nehoupe se příliš.

Nástroje a materiály

Nástroje a materiály

Chcete-li vyrobit houpačku ze dřeva, budete potřebovat následující nástroje a materiály:

READ
Jaké lepidlo zvolit na vliesové tapety

Nástroje:

Nástroje:

Materiály:

– Dřevěné desky (2 kusy);

– Dřevěné hole (2 kusy);

– Kabel nebo lano;

– Barva nebo lak na ochranu dřeva;

– Upevňovací prvky (matice, podložky).

Výběr správného stromu

Výběr správného stromu

Chcete-li vyrobit houpačku-balancér ze dřeva, je důležité vybrat správný materiál. Ideální možností by byl tvrdý a odolný strom, který nejenže unese váhu houpajících se předmětů, ale bude také schopen odolat vlivům vnějších podmínek.

Zde je několik možností stromů, které jsou vhodné pro výrobu houpaček:

 • Dub: Jedná se o jeden z nejodolnějších stromů, který perfektně zvládne zátěž. Odolá vlhkosti a je odolný, takže je ideální pro výrobu houpaček.
 • Cedr: Jedná se o méně odolný strom, který má však jedinečné aroma a je vysoce odolný vůči různým klimatickým podmínkám.
 • Smrk: Jedná se o měkké dřevo, které není tak pevné, ale na výrobu houpačky se docela hodí, pokud se v něm bude houpat pouze jeden člověk.
 • Bříza: Jedná se o lehké a odolné dřevo, které se skvěle hodí na výrobu houpaček. Má jasné barvy a přirozený lesk.

Při výběru stromu pro balanční houpačku byste měli zvážit i jeho dostupnost. Je vhodné použít dřevo, které je dostupné ve vaší oblasti a je dostupné za nízkou cenu.

Určitě se také poraďte s profesionálním truhlářem nebo truhlářem, který vám poskytne další rady ohledně výběru správného dřeva.

Příprava stromu na práci

Příprava stromu na práci

Než začnete vyrábět dřevěnou houpačku, musíte dřevo správně připravit. Je důležité vybrat správné dřevo a ošetřit ho, abyste zvýšili jeho životnost a ochránili ho před poškozením prostředím.

Zde je několik tipů pro přípravu dřeva:

 1. Vyberte si správný strom. Je vhodnější zvolit břízu, dub nebo cedr, protože jsou to pevné a odolné materiály.
 2. Odstraňte kůru ze stromu pomocí nože nebo skleněného hrotu, abyste odstranili povrchové mikroorganismy a zabránili jejich množení.
 3. Očistěte dřevo od nečistot a prachu. V případě potřeby dřevo před dalším zpracováním opláchněte vodou a osušte.
 4. Dřevo ošetřete ochranným prostředkem na dřevo, abyste zabránili hnilobě a poškození. K tomu můžete použít speciální impregnaci dřeva nebo jiné vhodné materiály.
 5. Natřete dřevo lakem nebo barvou, abyste jej chránili před vlhkostí a ultrafialovými paprsky. Barva také pomůže zlepšit vzhled houpačky.
READ
Jak opravit novoroční věnec

Příprava dřeva před výrobou houpačky je velmi důležitá pro zvýšení její životnosti a zajištění bezpečnosti pro uživatele.

Sestavení houpačky

Jakmile jsou všechny díly pro swing-balance připraveny, můžete je začít skládat. Budete potřebovat následující nástroje a materiály:

 • Vrtačka nebo šroubovák
 • Dřevěné polotovary pro houpačky
 • Šrouby, matice a podložky
 • Gumové pružiny
 • Další upevňovací prvky (v závislosti na zvoleném provedení)

Krok 1: Příprava dílů

Před zahájením montáže se doporučuje zkontrolovat všechny díly a případně je obrousit nebo ošetřit ochrannou vrstvou. To pomůže zvýšit životnost a zabránit třískám nebo prasklinám ve dřevě.

Krok 2: Sestavení konstrukce

Určete místo, kam houpačku nainstalujete, a připevněte držáky pro zajištění dílů. Použijte k tomu vrtačku nebo šroubovák. Utáhněte šrouby, matice a podložky, abyste vytvořili bezpečné spojení.

Pokud váš návrh vyžaduje další upevňovací prvky, nainstalujte je podle pokynů přiložených k vybranému modelu s otočným vyvážením.

Krok 3: Instalace pružin

Pružiny dokonale vyváží vaši konstrukci a dodají větší pohodlí při houpání. Nainstalujte pryžové pružiny na kovové háčky, které by měly být připevněny k hlavnímu rámu houpačky. V případě potřeby použijte nástroje pro usnadnění upevnění.

Ujistěte se, že pružiny jsou bezpečně upevněny a nemají žádné viditelné vady. Měly by být nataženy v bezpečné a vyvážené poloze.

V důsledku montáže získáte odolnou a pohodlnou konstrukci, kterou lze použít pro relaxaci a zábavu ve vašem okolí. Při používání houpaček nezapomínejte na bezpečnost. Pravidelně kontrolujte upevňovací prvky a pružiny a také sledujte celkový stav konstrukce.

Vezměte prosím na vědomí: Tento materiál slouží pouze pro informační účely a nepředstavuje pokyny, jejichž přísné dodržování vyžaduje licence, povolení nebo další kvalifikace.

Při práci s nástroji a materiály buďte zodpovědní a opatrní. V případě potřeby kontaktujte specialisty.

Instalace houpačky

1. Vyberte vhodné místo pro instalaci houpačky. Ujistěte se, že vybraný povrch je rovný a stabilní.

2. Proveďte měření, abyste určili požadovanou šířku a výšku pro instalaci houpačky. Zvažte bezpečný prostor kolem nich.

3. Označte místo instalace na povrchu pomocí fixu nebo barvy.

4. Připravte základnu pro instalaci houpačky. Pokud je plánujete nainstalovat na zem, vykopejte otvory dostatečně velké, aby se do nich vešly houpací nohy, a nainstalujte je do otvorů. Pokud houpačku instalujete na betonový nebo asfaltový povrch, použijte upevňovací prvky k upevnění nohou k povrchu.

READ
Jak správně připojit vytápěnou podlahu

5. Připevněte horní tyč k základně houpačky. Vyvrtejte otvory pro horní tyč v bočních nosnících houpačky a zajistěte ji šrouby nebo hřebíky.

6. Sestavte závěsnou houpačku podle pokynů výrobce.

7. Závěsnou houpačku připevněte k horní tyči pomocí karabin nebo řetízků. Ujistěte se, že je houpačka bezpečně připevněna a unese váhu osob.

8. Zkontrolujte všechny spoje a upevnění, abyste zajistili bezpečnost nainstalovaného kyvného vyvažovače.

9. Dokončete instalaci houpačky odstraněním všech nepotřebných materiálů a nástrojů. Buďte připraveni před použitím vyzkoušet jejich bezpečnost.

10. Dejte svým dětem i sobě příležitost užít si venkovní hru na instalované houpačce.

Vezměte prosím na vědomí: Při používání balanční houpačky vždy zajistěte bezpečnost, zvláště pokud jsou v blízkosti děti. Pamatujte na bezpečnostní pravidla a pravidelně kontrolujte stav houpačky, abyste předešli možnému poškození.

Dokončení a lakování houpačky

Dokončení a lakování houpačky

Jakmile si vytvoříte svou DIY dřevěnou houpačku, je čas začít dokončovat a malovat. Tato fáze dodá houpačce nejen esteticky atraktivní vzhled, ale také ochrání strom před nepříznivými vlivy prostředí.

Příprava povrchu

Než začnete malovat, musíte připravit povrch houpačky. Nejprve odstraňte veškerý zbývající prach a nečistoty pomocí měkkého hadříku nebo kartáče. Poté zkontrolujte povrch, zda nemá praskliny, odštěpky nebo jiné poškození. Pokud zjistíte nějaké vady, opravte je tmelem na dřevo a broušením.

Barvení houpačky

K nátěru houpačky můžete použít různé druhy barev – olejové, akrylové nebo speciální na dřevo. Při výběru barvy zvažte její odolnost vůči ultrafialovému záření, vlhkosti a změnám teploty.

Naneste první vrstvu barvy na povrch houpačky pomocí štětce nebo válečku. Po zaschnutí vrstvy zbruste povrch, abyste odstranili nerovnosti a vyhladili. Poté naneste druhou vrstvu barvy a nechte zcela zaschnout.

Aby se barva nedostala do míst, kde by neměla, můžete při malování použít maskovací pásku nebo izolepu. To vám umožní získat přesnější a kvalitnější výsledek.

Zdobení houpačky

Zdobení houpačky

Kromě malování můžete na houpačce provádět další typy povrchové úpravy, abyste získali zvláštní kouzlo. Můžete například použít metodu umělého stárnutí dřeva nebo použít techniku ​​decoupage. Výběr způsobu dokončení závisí na vašich preferencích a představivosti.

READ
Schody na kovovém rámu s dřevěnými stupni

Otázky a odpovědi:

Jaké nástroje potřebujete k výrobě dřevěné balanční houpačky vlastníma rukama?

K vytvoření houpačky ze dřeva budete potřebovat následující nástroje: elektrická vrtačka s různými vrtáky, pila, pilka na dřevo, pravítko, šroubováky, dláto, kleště, bruska nebo brusný papír, kleště, kladivo , brusný papír, barva nebo lak na dřevo, štětce .

Jak vybrat správný druh dřeva pro výrobu houpačky?

Správný druh dřeva pro vytvoření balanční houpačky musí být trvanlivý a odolný vůči vnějším faktorům. Dobrou volbou může být borovice nebo dub. Je také důležité zajistit, aby dřevo nebylo poškozeno, ztrouchnivěno nebo popraskané, protože by to mohlo negativně ovlivnit pevnost konstrukce a bezpečnost.

Jaké materiály ošetřit dřevo, aby se zvýšila jeho životnost?

Pro zvýšení životnosti dřevěné houpačky se doporučuje používat speciální prostředky na ochranu dřeva před vlhkostí, sluncem a hmyzem. Jednou z možností je impregnace dřeva speciální směsí nebo olejem na dřevo. Můžete také použít barvu nebo lak na dřevo, které vytvoří další bariéru na ochranu před vnějšími faktory.

Video:

Swing Carousel Balancer

Zahradní houpačka za 1 den

Přenosná balanční houpačka. Rychlý a silný. Oprava nápadů z internetu

Recenze

Albina Ivanová

Velmi zajímavý a podrobný článek! Vždy jsem snil o tom, že budu mít na zahradě houpačku, a nyní si ji díky vašemu podrobnému návodu mohu vyrobit sám. Velice vám děkuji za tak užitečné informace! Jsem nadšený, že mohu začít pracovat na tomto projektu. Váš článek mi pomohl pochopit všechny detaily a vlastnosti vytvoření balanční houpačky. Jsem si jist, že tato houpačka se stane skutečnou ozdobou mé zahrady a mé rodině přinese mnoho radosti. Těším se na výsledky mého tvůrčího snažení!

Dmitrij Kovaljov

Velmi zajímavý článek! Už dlouho jsem se chtěla naučit, jak vyrobit takový houpačka-balancer, aby se líbil mým dětem a přinesl nám do života více radosti a zábavy. Pokyny krok za krokem, které jste poskytli, jsou velmi jasné a podrobné, dokonce i pro začátečníky v oblasti zpracování dřeva, jako jsem já. V domě jsem našel veškerý potřebný materiál a nářadí, takže jsem se mohl rovnou pustit do výroby houpačky. Výsledek dopadl jednoduše skvěle! Houpačka vypadá velmi spolehlivě a odolně, což mi dodává jistotu v bezpečí mých dětí při hraní. Jsem velmi rád, že jsem našel tento článek a rozhodl se, že se pokusím vytvořit takový zajímavý zábavní design sám. A i když je pro vás obtížné udělat takovou houpačku sami, vždy můžete požádat o pomoc svou rodinu nebo přátele. Ať tak či onak, je to skvělý způsob, jak strávit kvalitní čas a ozdobit svůj dvůr. Díky za užitečné tipy!

READ
Jaké lepidlo použít na lepení linolea - návod na lepení linolea

Jekatěrina Petrová

Skvělý článek! Vždy jsem snil o tom, že budu mít vlastní houpačku a díky vašemu návodu krok za krokem si konečně plním svůj sen. Výroba dřevěné houpačky vlastníma rukama se ukázala jako docela jednoduchá. Sledoval jsem vaše doporučení a zakoupil všechny potřebné materiály a nástroje. Cítil jsem podporu a dostalo se mi jasného vedení v každém kroku procesu, což můj úkol značně usnadnilo. Nyní mám nejen jedinečný dekorativní prvek pro svou zahradu, ale také možnost užívat si houpačku každý den. Děkuji za podrobný a srozumitelný materiál, který se stal mým spolehlivým pomocníkem! Přeji vám další tvůrčí úspěchy a těším se na nové užitečné články od vás.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: