Jak rozebrat šicí stroj

Šicí stroj – nezbytný nástroj pro mnoho hospodyněk a profesionálních krejčích. Co když se ale rozbije nebo bude vyžadovat důkladné vyčištění? V tomto případě je nutné stroj rozebrat na díly, aby bylo možné provést opravu nebo odstranit problémy. Pokud nejste obeznámeni s procesem demontáže, nebojte se! V tomto podrobném návodu vám podrobně řekneme, jak správně rozebrat šicí stroj vlastníma rukama.

Než začnete stroj rozebírat, nezapomeňte jej vypnout a odpojit od zdroje napájení.

Pamatujte, že demontáž stroje se může lišit v závislosti na jeho modelu. Proto se před spuštěním doporučuje přečíst si návod k vašemu modelu nebo vyhledat pomoc specialistů.

Jak rozebrat šicí stroj: pokyny krok za krokem

Krok 1: příprava

Před zahájením demontáže se ujistěte, že je stroj vypnutý a odpojený od zdroje napájení. Najděte pokyny pro demontáž pro váš konkrétní model stroje. Obvykle se dodává se strojem nebo je lze nalézt na oficiálních stránkách výrobce.

Krok 2: Odebrání příslušenství

Než začnete s demontáží samotného stroje, odstraňte veškeré příslušenství, jako jsou jehly nebo navíječky nití. To vám umožní lépe vidět a ovládat stroj.

Krok 3: Demontáž krytu

Demontáž začněte odstraněním těla stroje. To obvykle vyžaduje odšroubování několika šroubů nebo uvolnění některých západek. Buďte opatrní a opatrní, abyste neztratili šrouby nebo nepoškodili tělo stroje.

Krok 4: Demontáž mechanismů

Po vyjmutí pouzdra můžete začít s demontáží mechanismů. Postup se může lišit v závislosti na modelu stroje. Obvykle je však nutné vyšroubovat šrouby, povolit západky nebo rozpojit spojovací zástrčky. Mějte na paměti, že některé části mohou být křehké nebo dokonce ostré, takže buďte opatrní.

Krok 5: Čištění a kontrola

Po demontáži je nutné všechny díly očistit od prachu a nečistot. K odstranění nečistot z těžko dostupných míst použijte měkký kartáč nebo stlačený vzduch. Také byste měli zkontrolovat každou část, zda není poškozená nebo opotřebovaná. V případě potřeby vyměňte staré díly za nové.

Krok 6: Znovu sestavte

Po vyčištění a kontrole můžete stroj začít znovu sestavovat. Postupujte v opačném pořadí podle pokynů výrobce. Upevněte všechny díly podle schématu, nainstalujte kryt a utáhněte šrouby.

READ
Nejpohodlnější rozměry barového pultu: jaká výška je optimální?

Krok 7: Funkční kontrola

Po sestavení nezapomeňte zkontrolovat funkčnost vašeho stroje. Připojte jej ke zdroji energie, zapněte jej a zkuste ušít jednoduchý šev na malém kousku látky. Věnujte pozornost činnosti jehly, mechanismu nitě a změnám stehu. Pokud vše funguje správně, pak jste stroj správně rozebrali a znovu složili.

To je vše – právě jste rozebrali a znovu složili svůj šicí stroj. Pokud jste postupovali podle pokynů a byli opatrní, pak vše fungovalo. Nyní máte možnost sami provést potřebné čištění stroje nebo vyměnit díly.

Pokud si však nejste jisti svými schopnostmi nebo se něco pokazí, je lepší obrátit se na profesionály. Neměli byste riskovat záruku nebo integritu důležitých součástí stroje.

Příprava na demontáž

Než začnete rozebírat šicí stroj, měli byste provést několik předběžných kroků:

 1. Odpojte šicí stroj. Je to nezbytné pro vaši bezpečnost a pro zabránění možnému poškození.
 2. Odstraňte ze stroje všechny nitě. Zbytky nití mohou narušovat proces demontáže a mohou se zachytit v mechanismu, což může způsobit poškození stroje.
 3. Odstraňte šicí stůl, pokud je k dispozici. Šicí stůl může blokovat přístup k některým částem stroje, proto by měl být před demontáží odstraněn.
 4. Připravte si několik nádob nebo nádob, do kterých vložíte odšroubované díly. To vám pomůže neztratit malé díly a zjednoduší montáž stroje v budoucnu.
 5. Ujistěte se, že máte potřebné nástroje k rozebrání stroje: šroubováky, kleště, nůžky atd. Správně zvolené nářadí vám pomůže stroj rychle a bez poškození rozebrat.

Po dokončení všech těchto předběžných kroků jste připraveni začít rozebírat svůj šicí stroj a seznamovat se s jeho vnitřním fungováním.

Odstraňování závitů a příslušenství

Než začnete rozebírat šicí stroj, musíte odpojit všechny nitě a příslušenství. Zabráníte tak jejich poškození při další práci.

Začněte vypnutím napájení šicího stroje. Chcete-li to provést, vypněte jej a odpojte napájecí kabel ze zásuvky. To zaručuje bezpečnost při demontáži a montáži stroje.

Dále musíte ze šicího stroje odstranit všechny nitě. Odstupte od cívky nitě a otočte rukojeť zpět, abyste uvolnili napětí nitě. Poté nit opatrně odstřihněte a vyjměte ze stroje.

READ
Která elektrická vyhřívaná podlaha se nejlépe hodí pro dlaždice: TOP 10 výrobců

Po odstranění nití zkontrolujte, zda uvnitř stroje nejsou nějaké zbytky nebo spleti nití. Pokud nějaké jsou, odstraňte je pomocí pinzety nebo malého kartáčku.

Vyjměte ze šicího stroje také veškeré příslušenství, jako jsou jehly, nůžky, vodítka smyček atd. Zabráníte tak jejich poškození a usnadníte demontáž a opětovnou montáž stroje.

Po odstranění všech nití a příslušenství jste připraveni přejít k dalšímu kroku demontáže šicího stroje.

Odstranění nití z plošiny cívky

Než začnete rozebírat svůj šicí stroj, je důležité odstranit nitě z plošiny cívky. Tato fáze je nezbytná, aby se zabránilo zamotání nití a zachovala se jejich celistvost.

Krok 1: Otevřete kryt cívky

Nejprve musíte otevřít kryt plošiny cívky. Obvykle k tomu slouží speciální tlačítko nebo páka. Při práci s konkrétním modelem šicího stroje vždy používejte návod k obsluze.

Krok 2: Odstraňte cívku s nití

Krok 2: Odstraňte cívku s nití

Po otevření krytu plošiny cívky musíte vyjmout cívku s nití. Opatrně vytáhněte cívku z plošiny tak, že ji budete držet v bodě označeném symbolem „H“.

Upozorňujeme, že u některých modelů může být plošina cívky zvednutá. V tomto případě je nutné snížit plošinu a posunout ji do spodní polohy.

Nyní, když byly nitě odstraněny z plošiny cívky, můžete pokračovat v rozebírání šicího stroje nebo provádění údržby.

Oddělení platformy a těla

Oddělení platformy a těla

Po odstranění nohou musíte věnovat pozornost přítomnosti dalších upevnění mezi plošinou a tělem. Mohou to být pryžová těsnění, háčky nebo plastové spony. Pokud takové položky najdete, opatrně je odstraňte podle pokynů v uživatelské příručce nebo schématu demontáže.

Po odstranění všech upevnění mezi plošinou a korbou zbývá pouze oddělit obě části stroje. Zvedněte plošinu trochu nahoru, aby se uvolnil kontakt s tělem. Poté opatrně odsuňte plošinu stranou, aniž byste vynaložili příliš velkou sílu, aby nedošlo k poškození vnitřních částí.

Tabulka: Díly a nástroje

Детали Nástroje
Nohy stroje Šroubovák
Rozpěrky, háčky nebo spojovací prvky

Vyjmutí stehového mechanismu

 1. Před zahájením práce se ujistěte, že je šicí stroj vypnutý a odpojený od sítě.
 2. Otevřete kryt šicího stroje, abyste získali přístup k vnitřním částem.
 3. Prostudujte si umístění stehového mechanismu. Věnujte pozornost jeho poloze a upevnění.
 4. Povolte a odstraňte všechny šrouby nebo spony zajišťující stehový mechanismus. Používejte vhodné nástroje (např. šroubovák).
 5. Opatrně vyjměte stehový mechanismus ze šicího stroje. Při demontáži dbejte na správnou polohu dílů a nápravy, aby nedošlo k poškození mechanismu.
 6. Zkontrolujte stehový mechanismus, zda není poškozený nebo opotřebovaný. V případě potřeby díly vyměňte nebo opravte.
READ
Nevýhody umělého kamene: odborné poradenství

Po vyjmutí stehového mechanismu můžete začít s čištěním a mazáním částí šicího stroje. To pomůže udržet jeho výkon na vysoké úrovni a prodloužit jeho životnost.

Demontáž jehly a pohonu

Chcete-li začít rozebírat šicí stroj, musíte odstranit jehlu a pohon, abyste měli snazší přístup ke všem ostatním částem. Postupujte podle následujících pokynů:

 1. Vyjměte pohon jednoduchým vytažením z mechanismu. To se obvykle provádí stisknutím speciálního blokovacího tlačítka a současným otáčením pohonu proti směru hodinových ručiček.
 2. Odšroubujte dvě matice, které připevňují jehlu k šicímu stroji.
 3. Opatrně vytáhněte jehlu z jejího místa. V případě potřeby použijte kleště k odstranění jehly.

Po demontáži jehly a pohonu můžete začít s demontáží zbývajících částí šicího stroje.

Otázky a odpovědi:

Proč rozebírat šicí stroj?

Demontáž šicího stroje může být nezbytná pro opravu nebo výměnu dílů, odstranění prachu a nečistot a také pro údržbu a mazání.

Jaké nástroje jsou potřeba k rozebrání šicího stroje?

K rozebrání šicího stroje budete potřebovat šroubováky, kleště, pinzetu, šroubovák a také speciální klíče a nástroje, které jsou součástí stroje.

Jak začít s rozebíráním šicího stroje?

Nejprve je třeba odpojit stroj od napájení. Poté odstraňte veškeré příslušenství a díly, které brání demontáži, například: jehlu, nit, nůžky. Poté můžete začít odstraňovat kryt stroje.

Co byste měli udělat po odstranění krytu?

Po sejmutí krytu je třeba zkontrolovat vnitřní části stroje, zda nejsou poškozené a znečištěné. V případě potřeby můžete odstranit další díly, jako jsou kroužky cívky, napínací tyč nitě a další.

Jak dlouho může trvat demontáž šicího stroje?

Doba potřebná k rozebrání šicího stroje závisí na složitosti návrhu a úrovni zkušeností uživatele. V průměru může demontáž stroje trvat od 30 minut do několika hodin.

Video:

JAK VYČISTIT ŠICÍ STROJ JANOME.

Jak otevřít pouzdro šicího stroje pomocí západek?

MONTÁŽ PRŮMYSLOVÉHO ŠICÍHO STROJE | STŮL A HLAVA

Recenze

Sergei

Velmi užitečný článek pro ty, kteří se v mechanismech příliš neorientují. Nedávno jsem začala opravovat oblečení a samozřejmě se mi porouchal šicí stroj. Když jsem poprvé musel stroj rozebrat, cítil jsem se trochu nervózní, ale díky těmto podrobným pokynům se vše povedlo! Autor článku velmi srozumitelně a krok za krokem vysvětluje, jak rozebrat šicí stroj. Počínaje odstraněním závitů a odstraněním nožní plošiny až po demontáž samotného mechanismu stroje. Každá fáze je doplněna podrobným popisem a fotografiemi, což je důležité pro lepší pochopení procesu. Jsem velmi vděčný autorovi za tuto informaci a chci poznamenat, že i muži se mohou naučit rozebírat a opravovat šicí stroje. Proč se koneckonců nenaučit novou užitečnou dovednost? Můžete tak nejen vyřešit problém s vadným strojem, ale také ušetřit peníze za servis. Obecně článek vyvolává pozitivní emoce. Jeho přehlednost a dostupnost umožňuje každému čtenáři pochopit proces rozebrání šicího stroje. Tento článek doporučuji všem, kteří se chtějí naučit opravovat své šicí stroje sami. Děkuji autorovi za tak užitečné informace!

READ
Jak vytapetovat oblouk

Dmitrij Ivanov

Článek je velmi užitečný! Konečně můžu rozebrat svůj šicí stroj a vyčistit ho od prachu a nití. V takových věcech jsem si vždycky nebyl jistý, ale díky podrobným pokynům krok za krokem teď vím, co mám dělat. Vše je velmi přehledné a jasně popsané. Dozvěděl jsem se, že nejprve je potřeba odpojit stroj, zbavit se přebytečných závitů a pomocí šroubováku odšroubovat víko. Dále byste měli jehlu opatrně vyjmout, protože je velmi ostrá, a vyčistit ji zespodu. Zvládl jsem to bez problémů. Poté jsem zkontroloval všechny části stroje a zkontroloval, zda nejsou zlomené závity nebo nahromaděný prach. Pokud existují, je třeba je odstranit. Na konci článku jsou užitečné rady, jak dát šicí stroj zase dohromady. Nyní se cítím jistější a připravený svůj stroj rozebrat a vyčistit sám. Děkujeme za užitečné informace!

Alexey Smirnov

Článek je velmi užitečný a informativní! Už dlouho jsem se chtěla naučit rozebrat svůj šicí stroj, ale vždycky jsem se bála, že něco rozbiju. Díky tomuto návodu jsem si uvědomil, že to není vůbec těžké, ale naopak je to docela snadné. Podrobný popis demontáže mi pomohl pochopit všechny detaily a pochopit fungování každého prvku. Líbila se mi především přehlednost a přístupnost prezentace materiálu. Autor podrobně popsal každý krok, doplněný vizuálními fotografiemi. Pro mě jako nadšence do šití se to ukázalo jako velmi důležité. Článek také obsahuje důležité informace o správném čištění a mazání stroje. Pro mě, jako pro nováčka v tomto oboru, se tyto rady ukázaly jako neocenitelné. Nyní vím, že pravidelná údržba neocenitelně přispívá k výkonu šicího stroje a zvyšuje jeho životnost. Děkujeme za vaše doporučení k výběru potřebných nástrojů. Teď už přesně vím, co musím udělat, abych to udělal správně. Obecným závěrem je, že se jedná o nepostradatelný článek pro ty, kteří se chtějí naučit rozebrat svůj šicí stroj. Jsem si jist, že se bude hodit mnoha lidem, profesionálům i začátečníkům v šití. Mnohokrát děkuji autorovi za tak užitečné a podrobné pokyny!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: