Jak si vyrobit hřiště vlastníma rukama. Sportovní hřiště pro letní sídlo: fáze výstavby a tajemství výběru ideální lokality

Sportoviště u chaty je skvělým místem pro aktivní odpočinek pro celou rodinu. Můžete se zde věnovat různým sportovním hrám, zlepšit si fyzickou kondici a výhodně trávit volný čas. A nejlepší je, že si takovou platformu můžete vytvořit vlastníma rukama! Chcete-li to provést, musíte se seznámit s několika fázemi výstavby a tajemstvím výběru ideálního umístění.

První fází je výběr ideální lokality pro sportoviště. Mělo by být otevřené, dobře osvětlené a příjemné místo pro trávení času venku. Zvažte také velikost kurtu, abyste zajistili, že bude vyhovovat vašim potřebám a umožní různé tréninky a hry.

Druhou fází je příprava místa. Je nutné vyčistit vybranou oblast od nečistot a nerovností a také vyrovnat povrch. V případě potřeby lze nainstalovat obrubníky, aby bylo místo přehlednější a bezpečnější.

Třetí etapou je samotná výstavba staveniště. V závislosti na vašich preferencích a rozpočtu si můžete vybrat různé typy krytí. Můžete například nainstalovat umělý trávník, který je příjemný na dotek, pohodlně se na něm hraje a vyžaduje minimální údržbu. Alternativou by bylo použití pryžových dlaždic nebo dřevěných prken. Je důležité si uvědomit, že povlak musí být bezpečný, neklouzavý a odolný.

A nezapomeňte na různé sportovní vybavení, které lze na místě nainstalovat. Mohou to být skluzavky, houpačky, basketbalový koš nebo cvičební zařízení. Vyberte si, co je pro vás a vaši rodinu to pravé.

Vytvoření hřiště s vlastními rukama je skvělý způsob, jak trávit čas a starat se o své zdraví. Nebojte se experimentovat a realizovat své nápady. A nepochybně se vaše dacha stane oblíbeným místem pro aktivní odpočinek pro celou rodinu!

Jak vytvořit hřiště vlastníma rukama

Jak vytvořit hřiště vlastníma rukama

Vytvoření hřiště na vaší zahradě může být skvělý způsob, jak trávit čas a udržovat se v kondici jako rodina. Aby bylo zajištěno, že místo je bezpečné a pohodlné pro sportování, je třeba vzít v úvahu několik důležitých kroků.

Prvním krokem je výběr místa pro sportovní hřiště. Je žádoucí, aby byl umístěn na rovné ploše bez děr nebo nerovných ploch. Kromě toho je nutné vzít v úvahu osvětlení a ochranu proti větru. Bude vhodné, pokud bude v blízkosti místa přístup k vodě, abyste během tréninku uhasili žízeň.

Dále se musíte rozhodnout o typech sportovních aktivit, kterým se na webu budete věnovat. Pokud máte v rodině tenisty, můžete si nainstalovat mini tenisový kurt. Pokud dáváte přednost basketbalu, můžete si nainstalovat speciální stojan se zadní deskou pro střelbu. Pro fanoušky volejbalu a badmintonu můžete síť nainstalovat na správné místo.

READ
Как подобрать жалюзи на пластиковые окна

Nezapomínejte ani na bezpečnost. Musí být k dispozici plošina tlumící nárazy, aby se zabránilo možnému zranění při pádu. Také se ujistěte, že v okolí místa nejsou žádné ostré předměty nebo překážky, které by se mohly stát nebezpečnými pro sportování.

Můžete také nainstalovat malé lavičky pro relaxaci, zavěsit odporové gumy a vlasce pro silový trénink a zasadit stromy, abyste vytvořili příjemnou zelenou plochu.

Konečně po dokončení stavebních prací je vaše sportoviště připraveno k užívání. Pravidelně cvičte s rodinou nebo přáteli a užívejte si zdravý životní styl!

Etapy výstavby sportoviště pro letní sídlo

Pokud chcete ve své dači vytvořit sportoviště, musíte promyslet celý sled prací a fáze výstavby. Zde jsou hlavní kroky, které je třeba dodržet:

1. Volba umístění

Prvním krokem je výběr ideální lokality pro sportovní hřiště. Zvažte velikost webu, aby nebyl příliš malý nebo příliš velký. Ujistěte se také, že místo je vhodně umístěno a splňuje vaše přání.

2. Příprava místa

Po výběru místa je třeba jej připravit pro stavbu. Vyčistěte oblast od nečistot a kamenů, vyrovnejte povrch a odstraňte zažloutlou trávu. V případě potřeby proveďte další stabilizaci půdy nebo drenážní práce.

3. Montáž konstrukcí

3. Montáž konstrukcí

Dalším krokem je instalace sportovních konstrukcí. V závislosti na vašich preferencích to může být fotbalová branka, basketbalový koš, mini tenisový stůl nebo jiné sportovní prvky. Dodržujte montážní a instalační pokyny pro každou konstrukci.

4. Uspořádání krytí

K uspořádání povrchu sportovního hřiště můžete použít různé materiály: trávník, syntetickou trávu, pryžovou drobku a další. Výběr materiálu závisí na vašich preferencích a schopnostech. Krytinu pokládejte rovnoměrně po celé ploše a zajistěte tak bezpečnost a pohodlí při sportování.

5. Doplňkové vybavení

Nezapomeňte na doplňkové vybavení potřebné pro trénink a hru na sportovišti. Mohou to být míče, rakety, žíněnky, gymnastické žíněnky a další doplňky, které budete vy nebo vaši hosté potřebovat.

Dodržováním těchto kroků si můžete na chatě vytvořit ideální sportoviště pro relaxaci a cvičení.

Tajemství výběru ideálního místa pro sportovní hřiště

Tajemství výběru ideálního místa pro sportovní hřiště

Hladký a stabilní povrch

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost při výběru místa pro sportoviště, je povrch. Měl by být rovný a dostatečně stabilní, aby byla zajištěna bezpečnost během tréninku. Je lepší vybrat místo bez děr a výmolů, aby nedošlo k případnému zranění.

Dostupnost a pohodlí

Druhým důležitým aspektem je dostupnost a pohodlí webu. Měl by být snadno dostupný pro všechny členy rodiny a snadno použitelný. Zajistěte, aby umístění webu nevytvářelo překážky pro přístup a používání. Všimněte si také, že vedle místa by mělo být místo pro uložení sportovního vybavení.

READ
Kuchyně v egyptském stylu: funkce a příklady designu (55 fotografií)

Umístěte své hřiště tak, aby nebylo zakryto stromy nebo budovami. V ideálním případě bude stanoviště umístěno na otevřeném místě, kde je dostatek slunečního světla.

zabezpečení

Nezapomínejte na bezpečnost. Při výběru místa pro sportoviště dbejte na to, aby se v kruhu nenacházely nebezpečné předměty nebo stavby, které by mohly způsobit zranění. Pokud je to možné, nainstalujte kryt tlumící pád, abyste ochránili sebe a své blízké.

 • Zvolte rovný a stabilní povrch
 • Ujistěte se, že je stránka dostupná a pohodlná
 • Dávejte pozor na přítomnost slunečního světla
 • Dbejte na bezpečnost

Materiály a nářadí pro stavbu sportoviště

Při stavbě sportovního hřiště pro vaši chatu budete potřebovat následující materiály a nástroje:

Materiály:

 • Betonové bloky nebo hotová betonová deska pro stavbu základů staveniště;
 • Dřevěné nebo kovové trámy pro vytvoření hlavní konstrukce;
 • Dřevěné desky pro pokládku na místě;
 • Písek nebo drcený kámen k vyrovnání povrchu;
 • Kovová síť nebo speciální zařízení pro instalaci basketbalového koše;
 • Fotbalové branky nebo speciální sloupky a síť pro vytvoření malého fotbalového hřiště;
 • Barva nebo lak na ochranu dřevěných částí před povětrnostními vlivy;
 • Sportovní značky nebo barva pro vytváření značek na hřišti.

Nástroje:

 • Šroubovák nebo šroubovák pro montáž dřevěných nebo kovových konstrukcí;
 • Pila nebo pokosová pila pro zpracování dřevěných dílů;
 • Krumpáč nebo lopata pro kopání základny místa a základů;
 • Licí stroj nebo lopata pro vyrovnávání písku nebo drceného kamene;
 • Kladivo a hřebíky pro upevňování dřevěných dílů;
 • Štětec nebo váleček pro nanášení barvy nebo laku;
 • Vyrovnejte nebo vyrovnejte pro kontrolu vodorovnosti a rovnosti povrchu;
 • Měřicí páska nebo šňůra pro značky během stavby.

Jak vybrat vhodné sportovní stavby pro hřiště

Jak vybrat vhodné sportovní stavby pro hřiště

Sportoviště pro letní sídlo se může stát místem pro aktivní odpočinek a sport pro celou rodinu. Aby však bylo hřiště užitečné a bezpečné, je nutné zvolit správné sportovní stavby. V této části vám řekneme, jak se správně rozhodnout, a poskytneme užitečná doporučení.

1. Zvažte zájmy a věk účastníků

1. Zvažte zájmy a věk účastníků

První věcí, kterou je třeba při výběru sportovních struktur zvážit, jsou zájmy a věk účastníků. Pro děti jsou vhodnější herní komplexy se skluzavkami, houpačkami, kroužky a vodorovnými tyčemi. Pro dospělé můžete přidat sportovní vybavení, jako jsou tyče, činky, gymnastické kruhy atd.

READ
Jaké typy bagetových záclonových tyčí existují?

2. Určete dostupný prostor a rozpočet

Před nákupem sportovních konstrukcí si určete, kolik místa na webu máte a kolik jste ochotni utratit za jejich nákup. Nezapomeňte vzít v úvahu velikost a hmotnost sportovního vybavení, abyste zajistili, že se vejde na kurt a je stabilní.

3. Dbejte na kvalitu materiálů

Pro zajištění bezpečnosti a odolnosti musí být sportovní konstrukce vyrobeny z kvalitních materiálů. Dejte přednost konstrukcím z kovu nebo dřeva, které se snadno montují a nevyžadují zvláštní péči. Vyvarujte se plastových konstrukcí, které mohou být křehké a nespolehlivé.

4. Zkontrolujte spolehlivost a bezpečnost

Před nákupem sportovních konstrukcí důkladně zkontrolujte jejich spolehlivost a bezpečnost. Zkontrolujte, zda jsou konstrukce stabilní, bezpečně upevněné a bez ostrých rohů a ostrých částí, které by mohly způsobit zranění.

5. Zvažte klima

Při výběru sportovních staveb pro lokalitu vezměte v úvahu klima vašeho regionu. Pokud ve vaší oblasti často prší nebo fouká silný vítr, vybírejte sportovní konstrukce, které jsou odolné vůči takovým povětrnostním vlivům. Doporučuje se také zajistit ochranu před sluncem instalací přístřešku nebo markýzy na místo.

Dodržováním těchto pokynů si můžete vybrat vhodné sportovní stavby pro váš web a zajistit bezpečnost a spokojenost všech účastníků.

Otázky a odpovědi:

Jaký materiál je nejlepší použít na stavbu sportoviště?

Pro stavbu sportoviště se doporučuje použít pevný a odolný materiál jako je beton nebo asfalt. Tyto materiály zajistí odolnost plošiny vůči namáhání a umožní ji používat po dlouhou dobu bez poškození.

Jak vybrat ideální místo pro sportoviště?

Při výběru místa pro sportoviště je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Za prvé, místo musí být rovné a rovné. Měl by být také držen mimo stromy a jiné překážky, aby se zabránilo možnosti pádu větví nebo listů na místo. Kromě toho je vhodné vybrat místo se spolehlivým osvětlením, abyste mohli místo používat ve večerních hodinách nebo za zhoršených podmínek viditelnosti.

Jakými fázemi musíte při stavbě sportoviště projít?

Při výstavbě sportovního hřiště je nutné projít následujícími fázemi: výběr místa a označení místa, stanovení požadovaných rozměrů a konfigurace místa, příprava podkladu (vyrovnání a zhutnění), instalace sportovního povrchu (beton, asfalt nebo jiné materiály), instalace sportovního vybavení (basketbalové boxy, fotbalové branky atd.), provádění nezbytných komunikací (elektroinstalace, osvětlení) a závěrečné práce (nátěr staveniště, značení).

Video:

DIY tréninková oblast

8500 RUBLŮ! SPORTOVSKÉ HŘIŠTĚ (KALISTHENICS/WORKOUT) – OTOČKY, TYČ, SCHODIŠTĚ VLASTNÍM RUKOU.

Workout – odborná instalace komplexu na chatě

Recenze

Andrey Ivanov

READ
Historie vynálezu žárovky: kdo byl první?

Vždy jsem snil o tom, že budu mít na chatě sportoviště. Vyrobit si to sami je ideální řešení. Než se ale pustíte do stavby, musíte pečlivě vybrat místo. Mělo by být pohodlné na sport a zároveň splňovat estetické požadavky. Prvním krokem bylo rozhodnutí o požadavcích na lokalitu. Podle vašich preferencí si můžete vybrat různé typy sportovišť. Hrajete rádi basketbal? Poté musíte nainstalovat speciální tyč s kroužkem. Hrajete rádi volejbal? V tomto případě musí být na místě instalována speciální síť. Nezapomínejte také na to, že hřiště musí být voditelné – to udrží vlhkost a zabrání pádům během hry. Jakmile jsem vybral místo, začalo stavební řízení. Nejprve jsem připravil místo: odstranil jsem z něj všechny překážky a srovnal povrch. Poté jsem se pustil do stavby hlavních prvků: instalace sloupku pro basketbalový koš, instalace volejbalové sítě a označení hřiště na stolní tenis. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, vždy se můžete obrátit o pomoc na profesionály a nadšence. Nakonec jsem hřiště doplnil o různé sportovní atributy, jako je speciální pogumovaný zátěr pro snížení dopadu na klouby při cvičení. Přidal jsem také zásuvky pro uložení sportovního vybavení, aby bylo vše pohodlné a skladné. Díky tomu jsem získal sportoviště svých snů, které spojuje kvalitu a vzhled. Stal se ideálním místem pro aktivní trávení volného času s rodinou a přáteli. Nyní mám vše, co potřebuji k hraní různých sportů na mé dači.

Igor Petrov

Velmi zajímavý článek! Sportoviště na chatě je to, co mi k aktivnímu odpočinku s přáteli nebo rodinou vždy chybělo. Při čtení tohoto materiálu jsem se dozvěděl mnoho užitečných informací o tom, jak na vaší dači vytvořit ideální místo pro sport a zábavu. Zvláště se mi líbilo, že článek podrobně popisuje fáze výstavby sportoviště. Líbilo se mi, jak si autorka dala záležet na výběru ideální lokality pro ni. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel, ale je to tak důležité pro pohodlný a bezpečný zážitek ze cvičení. Dozvěděl jsem se také mnoho užitečných tajemství o výběru materiálů a nástrojů pro stavbu sportoviště. To je velmi cenná informace zejména pro ty, kteří s takovou prací nemají mnoho zkušeností. Líbilo se mi, že článek obsahuje konkrétní doporučení pro výběr sportovních prvků na stránky. Teď už přesně vím, jaké sportovní vybavení vybrat, aby každého zaujalo a bavilo. Celkově je článek velmi užitečný a informativní. Nyní mám motivaci a plány na vytvoření vlastního sportoviště na dači. Jsem si jist, že tato lokalita bude výborným místem pro aktivní odpočinek a sportování s celou rodinou. Děkuji autorovi za tak užitečný návod na stavbu sportoviště!

READ
Jak správně regulovat tlak v akumulátoru a jaký by měl být?

[Alexey, Dmitry]

Velmi zajímavý článek! Tak dlouho jsem snil o sportovišti u své dači. Konečně jsme našli pár užitečných tipů, jak to udělat sami. Je důležité vybrat si ideální místo, aby bylo cvičení pohodlné a bezpečné. Budování stránek bude trochu dobrodružství, ale jsem připraven na tuto výzvu! Líbila se mi rada ohledně zónování webu: rozdělte tréninkovou plochu na fitness a bojová umění. Dbal jsem i na nutnost osvětlení, aby se večer trénovalo pohodlně. Zaujalo mě také použití přírodních materiálů na stavbu – je to šetrné k životnímu prostředí a lahodí oku. Mám pocit, že všechna tato doporučení mi pomohou vytvořit perfektní místo pro venkovní aktivity. Doufám, že brzy budu moci začít budovat své vlastní sportoviště a užívat si sportování na své dači!

Brox

Velmi zajímavý článek! Vždy mě přitahovala sportoviště a outdoorové aktivity, a tak mě potěšilo, když jsem se dozvěděl více o tom, jak si vyrobit svépomocné sportoviště pro vaši letní chatu. Prvním krokem je samozřejmě výběr ideální lokality. Je velmi důležité, aby místo bylo dobře osvětleno a mělo dostatek prostoru pro různá cvičení. Kromě toho je nutné vzít v úvahu terén a zajistit dobrý drenážní systém, aby voda na místě nestála. Druhou fází je výběr materiálů. Souhlasím s autorem, že základní materiály pro sportoviště by měly být pevné a odolné. Například dřevěné prvky místa mohou být ošetřeny speciálními sloučeninami, které je chrání před povětrnostními vlivy a poškozením. Vyplatí se také dbát na bezpečnost a používat měkké materiály k pokrytí místa, aby se zabránilo zranění při pádu. Pro mě je důležitým aspektem budování sportoviště jeho univerzálnost. Chtěl bych mít možnost hrát fotbal, basketbal, volejbal a další sporty na jednom hřišti. Proto, jak autor radí, stojí za to věnovat pozornost multifunkčním sportovním konstrukcím, které umožňují provozovat různé sporty. Celkově mi tento článek dal užitečné tipy a triky pro vytvoření DIY hřiště. Nyní jsem si jistý, že mohu uskutečnit svůj sen a vytvořit na své dači útulné a funkční místo pro aktivní odpočinek. Děkuji!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: