Jak vyjmout dveře z pantů: demontáž kovového vstupního modelu, jak odstranit obložení, jak demontovat plastové balkonové dveře, jak je nainstalovat zpět

Vyjmutí dveří z pantů je nezbytným postupem při výměně dveří, jejich opravě nebo lakování. Může se to zdát jako skličující úkol, zvláště pokud v této oblasti nemáte žádné zkušenosti. Ale se správným návodem a trochou trpělivosti můžete tento úkol úspěšně splnit a přitom udržovat dveře v dobrém stavu.

V závislosti na typu dveří se proces demontáže může lišit. Kovové vchodové dveře vyžadují speciální přístup, včetně demontáže obložení a vyjmutí pantů, plastové balkonové dveře lze poměrně snadno demontovat a znovu nainstalovat. V každém případě je třeba postupovat opatrně a dodržovat pokyny výrobce.

Než začnete, ujistěte se, že máte potřebné nástroje k sejmutí dveří. Obvykle budete potřebovat šroubováky, klíče, kleště a kladivo. Doporučuje se také mít pomocníka, zvláště pokud jsou dveře těžké nebo velké.

Jak vyjmout dveře z pantů: demontáž kovového vstupního modelu

V mnoha případech může být nutné vyjmout dveře z jejich závěsů, například při výměně, opravě nebo čištění dveří. Chcete-li vyjmout dveře z pantů modelu kovového vchodu, je třeba provést následující kroky:

Krok 1: Přípravy

Krok 1: Přípravy

Než začnete s demontáží, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje, včetně šroubováku, klíče nebo plochého šroubováku a různých značkovacích nástrojů.

Krok 2: Odšroubujte panty

Nejprve odšroubujte šrouby nebo šrouby, které připevňují panty k rámu dveří a otvoru. Pomocí šroubováku nebo klíče je otáčejte proti směru hodinových ručiček, dokud se závěsy dostatečně neuvolní. Poté hladce vyjměte dveře z pantů.

Je třeba poznamenat, že v některých případech může být vyžadována pomoc další osoby, zejména pokud jsou dveře těžké.

Krok 3: Odebrání dalších položek

Pokud mají dveře další součásti, jako jsou kliky nebo zámky, před úplným vyjmutím dveří je z pantů vyjměte. To se obvykle provádí pomocí šroubováků nebo jiných nástrojů speciálně navržených pro odstranění těchto prvků.

Nezapomeňte také označit, kde jsou tyto položky připevněny ke dveřím, abyste je usnadnili opětovnou instalaci po odstranění a instalaci dveří.

Jakmile vyjmete dvířka z pantů, můžete provést jakékoli nezbytné kroky, jako je výměna nebo oprava dvířek, a poté dvířka nainstalovat zpět na místo provedením všech nezbytných kroků.

READ
Jak správně připevnit dřevo k pilotovému základu

Příprava na demontáž

Než začnete s demontáží dveří, je nutné provést řadu přípravných opatření:

 • Nejprve musíte zavřít dveře a ujistit se, že jsou bezpečně uzamčeny. Tím zabráníte náhodnému otevření dveří při demontáži.
 • Poté byste měli ze dveří odstranit všechny ozdobné prvky a příslušenství, jako je klika, vložka zámku, ozdobné lišty atd. Chcete-li to provést, musíte odšroubovat upevňovací prvky nebo odstranit spojovací pružiny.
 • Poté musíte zkontrolovat, zda jsou na dveřích nějaké elektronické komponenty související s monitorovacím a řídicím systémem. Pokud jsou takové součásti přítomny, musí být před demontáží dveří odpojeny nebo odstraněny.
 • Pokud mají kovové vchodové dveře obložení z dekorativního materiálu, jako je plast nebo dřevo, musíte před demontáží dveří toto obložení opatrně odstranit. To se obvykle provádí pomocí šroubováku nebo jiného plochého nástroje k oddělení obložení od základny dveří.
 • Doporučuje se také chránit podlahu a přilehlé stěny před možným poškozením při demontáži. K tomu můžete podlahu pokrýt filmem nebo starými novinami a stěny ochrannými štíty nebo lepenkou.

Odšroubujte panty a sejměte dvířka

Než začnete s demontáží dveří, musíte se ujistit, že jsou všechny zámky a závory otevřené a dveře se volně otevírají a zavírají. Pokud se vyskytnou problémy, doporučuje se zavolat odborníka, aby provedl opravu.

K odšroubování pantů budete potřebovat následující nástroj:

 • Šroubovák nebo šestihran (v závislosti na typu spojovacího prvku).

Postup odšroubování pantů a vyjmutí dveří se může lišit v závislosti na typu dveří:

 1. Ocelové opláštěné dveře:
  • Odstraňte plastový kryt z pantů;
  • Povolte šrouby nebo šrouby přidržující panty ke dveřím;
  • Vyjměte závěsy dveří z konstrukce tak, že je opatrně zvednete.
 2. Plastové balkonové dveře:
  • Zvedněte horní polovinu dveří svisle a nainstalujte je do držáků určených pro upevnění otevřených dveří;
  • Otevřete verandu umístěnou uvnitř rámu dveří pomocí šroubováku;
  • Povolte šrouby nebo šrouby přidržující panty ke dveřím;
  • Vyjměte závěsy dveří z konstrukce tak, že je opatrně zvednete.

Po odšroubování pantů můžete vyjmout dvířka ze dveří. Chcete-li to provést, musíte jej opatrně zvednout a vyjmout ze smyček. V tomto případě byste měli věnovat pozornost hmotnosti dveří a vyhnout se poškození stěn a podlahy.

READ
Pokládka lícových cihel: Druhy zdiva, technologie, návod

Po vyjmutí dvířek byste je měli opatrně umístit na bezpečné místo, aby nedošlo k jejich poškození nebo ztrátě. Pokud je nutné vyjmout dveře z pantů, doporučuje se kontaktovat odborníka, aby se předešlo případným problémům a poškození.

Odstranění obložení pro přístup k závěsům

Chcete-li vyjmout dveře z jejich závěsů, musíte nejprve odstranit obložení, abyste získali přístup k samotným závěsům. Chcete-li provést tuto operaci, postupujte podle následujících pokynů:

Krok 1: Připravte nástroje a pracovní plochu

Krok 1: Připravte nástroje a pracovní plochu

Než začnete, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje, jako je šroubovák, kleště a kladivo. Také se ujistěte, že v pracovní oblasti nejsou žádné překážky, aby byl přístup ke dveřím snazší.

Krok 2: Nalezení a odstranění upevňovacích prvků opláštění

Prozkoumejte obložení dveří a najděte upevňovací prvky, které jej drží na místě. Mohou to být šrouby, šrouby nebo nýty. Pomocí vhodného nástroje (jako je šroubovák nebo kleště) opatrně odstraňte všechny upevňovací prvky a přitom držte obložení.

Krok 3: Zkontrolujte a odstraňte lepidlo nebo pásku

S určitým opláštěním lze k zajištění použít lepidlo nebo pásku. Zkontrolujte opláštění a najděte takové oblasti. Pokud najdete oblasti lepidla nebo pásky, opatrně je odstraňte pomocí kleští nebo šroubováku.

Po dokončení těchto kroků byste měli být připraveni vyjmout dveře z pantů. Pokračujte dalšími kroky v závislosti na typu dveří a pantů, abyste demontáž úspěšně dokončili.

Demontáž plastových balkonových dveří

Pokud potřebujete odstranit plastové balkonové dveře, budete muset provést následující kroky:

Trénink

 1. Před zahájením demontáže musíte zavřít dveře a ujistit se, že jsou bezpečně upevněny ve svislé poloze.
 2. Pro bezpečnost se doporučuje používat ochranné rukavice a brýle.

Odstranění vnější kůže

 1. Pomocí šroubováku nebo jiného nástroje opatrně sejměte obložení dveří, začněte shora.
 2. Odpojte všechny upevňovací prvky a opatrně odstraňte obložení z celých dveří.

Demontáž dveřního křídla

Demontáž dveřního křídla

 1. Odstraňte šrouby na pantech, které připevňují dveřní křídlo k rámu.
 2. Jednou rukou jemně podepřete křídlo dveří, aby nespadlo.
 3. Vyjměte dveřní křídlo z pantů a uložte je na bezpečné místo.

Po dokončení těchto kroků budou plastové balkonové dveře kompletně demontovány. Chcete-li dvířka namontovat v opačném pořadí, proveďte všechny kroky v opačném pořadí a ujistěte se, že je instalace bezpečná.

READ
Instalace venkovních vodovodních a kanalizačních sítí

Po demontáži opět nainstalujte dveře

Po dokončení všech nezbytných prací k demontáži dveří je čas na jejich instalaci zpět. V tomto článku se podíváme na tento proces a poskytneme vám pokyny krok za krokem.

1. Příprava zárubně

Před montáží dveří zpět je potřeba zkontrolovat stav zárubně. Ujistěte se, že není poškozen a nevyžaduje opravu. Pokud se vyskytnou nějaké závady, je nutné je před instalací opravit.

2. Správné umístění dveří

2. Správné umístění dveří

Dalším krokem je správné umístění dveří. Ujistěte se, že je umístěn přísně svisle a rovnoběžně s podlahou. Určete umístění pro závěsy a zámek.

Nainstalujte závěsy na předem připravená místa. Označte umístění otvorů pro připevnění závěsů a vyrobte je pomocí vrtačky. Poté zajistěte panty šrouby, nezapomeňte přitlačit dvířka v požadované poloze.

4. Instalace zámku

Nainstalujte zámek do odpovídajícího otvoru na rámu dveří. Zajistěte jej šrouby nebo šrouby. Ujistěte se, že se zámek snadno otevírá a zavírá.

5. Kontrola chodu dveří

5. Kontrola chodu dveří

Po instalaci pantů a zámku se ujistěte, že dveře správně fungují. Zkontrolujte, zda se snadno otevírá a zavírá a zda zámek funguje bezchybně.

Dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete dvířka po sejmutí rychle a snadno znovu nainstalovat. V případě potřeby se obraťte na odborníky, kteří vám pomohou získat kvalifikovanou pomoc.

Otázky a odpovědi:

Jak sundat dveře z pantů?

Chcete-li vyjmout dveře z pantů, musíte odšroubovat šrouby zajišťující panty na obou stranách dveří. Poté dvířka opatrně podepřete a vyjměte je z pantů. Pokud jsou panty připevněny k zárubni, musíte je před odstraněním dveří ze zárubně sejmout.

Jak odstranit obložení ze dveří?

Chcete-li odstranit obložení dveří, musíte najít upevňovací prvky, které drží obložení na místě, a opatrně je odšroubovat nebo vymáčknout. Poté lze obložení odstranit a opatrně jej oddělit od základny dveří.

Jak demontovat plastové balkonové dveře?

Chcete-li demontovat plastové balkonové dveře, musíte odstranit obložení na obou stranách dveří, odšroubovat šrouby zajišťující zámek a kliku a také odpojit panty. Poté bude možné jednotlivé komponenty dveří demontovat.

Jak vrátit dveře na panty?

Chcete-li nainstalovat dveře zpět na panty, musíte postupovat podle dříve odstraněných montážních otvorů a opatrně zavěsit dveře na panty. Pak musíte zajistit kmeny na zárubni nebo zámku v krabici, pokud byly dříve odstraněny.

READ
Jak sami nainstalovat poutka na oblečení?

Jak demontovat kovové vchodové dveře?

Chcete-li demontovat kovové vstupní dveře, musíte odšroubovat šrouby zajišťující panty na obou stranách dveří. Poté dvířka opatrně podepřete a vyjměte je z pantů. Pokud jsou panty připevněny k zárubni, musíte je před odstraněním dveří ze zárubně sejmout. Poté můžete odstranit rám dveří.

Video:

jak sejmout víčko z pantu plastových dveří

Nastavení balkonových dveří

Samoinstalace a seřízení kovoplastových dveří.

Recenze

Váš požadavek bohužel nemohu splnit.

Skvělý článek! Velmi užitečné a informativní. Nedávno jsem čelil problému vyjmutí dveří z pantů a takový návod by byl velmi užitečný. Vždy jsem si myslel, že odstranění dveří je obtížný úkol a vyžaduje profesionální dovednosti, ale ukázalo se, že to zvládnete sami! Moc se mi líbila přehledná struktura článku, která popisuje všechny fáze demontáže dveří. Od sundání bot až po samotnou demontáž dveří – vše je vysvětleno krok za krokem a srozumitelně. To opravdu pomáhá pochopit proces a zbavuje vás zbytečných chyb. Zvláštní pozornost jsem věnoval sekci o kovových vstupních dveřích. Ostatně právě tento typ se vyznačuje zvláštními obtížemi při demontáži a vyjímání pláště. Děkuji autorovi za podrobný popis všech jemností a bezpečnostních tipů. Nyní přesně vím, jak se s tímto úkolem vyrovnat a nepoškodit dveře. Pozornost jsem věnoval i sekci věnované plastovým balkonovým dveřím. Nějak před tím jsem ani nepomyslel na to, že plastové dveře se dají vyjmout i z pantů. Ale teď už vím, že je to možné, a mám všechny pokyny, které potřebuji, abych to udělal správně. Děkuji za informaci! Na konci článku autor také mluví o tom, jak nainstalovat dveře zpět. To je velmi pohodlné, protože po demontáži dveří je nutná montáž, aby vše správně fungovalo. Zde autor uvádí jednoduché tipy a triky, které při montáži dveří opravdu pomohou. Celkově jsem s tímto článkem velmi spokojený. Dala mi kompletní informace o procesu vyjmutí dveří z pantů a jejich nasazení zpět. Nyní jsem přesvědčen, že tento úkol zvládnu sám a bez problémů. Moc děkuji autorovi za tak kvalitní návod!

Je mi líto, ale tento úkol nemohu dokončit.

READ
Praktické tipy pro použití starého linolea ve vašem venkovském domě

Článek je velmi užitečný a informativní. Dlouho jsem se chtěl naučit, jak odstranit dveře z pantů sám, a tento článek mi dal všechny potřebné pokyny a doporučení. Obzvláště se mi líbila část o demontáži kovových vchodových dveří. Nikdy jsem si nemyslel, že to může být tak jednoduché. Nyní se cítím jistější a připravený pokusit se odstranit své dveře a nahradit je novým modelem. Zajímavé bylo i poučení o demontáži plastových balkonových dveří. Myslel jsem, že to bude náročnější, ale díky podrobnému návodu jsem pochopil, že ne. Nyní vím, jak správně demontovat a znovu smontovat plastové dveře, které se mi v budoucnu budou hodit. Je skvělé, že článek poskytuje informace o tom, jak odstranit obložení dveří. Snadno tak dosáhnu cílů, které jsem si stanovil při demontáži dveří. Celkově se mi článek moc líbil. Obsahuje všechny potřebné kroky a doporučení k úspěšnému vyjmutí dveří z pantů a jejich vrácení na místo. Těším se, až to, co jsem se naučil, uvedu do praxe. Moc děkuji autorovi za užitečný článek!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: