Jak vyměnit zámek na kovových vstupních dveřích vlastními rukama?

Výměna zámku na kovových vstupních dveřích je poměrně jednoduchá operace, kterou lze provést samostatně bez zapojení odborníků. V tomto podrobném průvodci vám ukážeme, jak sami změnit zámek, abyste mohli ovládat přístup do svého domova.

Prvním krokem je výběr nového zámku pro vaše domovní dveře. Budete muset změřit rozměry starého zámku a vybrat nový zámek, který těmto parametrům vyhovuje. Věnujte pozornost typu zámku (cylindrický, kombinační, elektronický atd.) a úrovni jeho zabezpečení. Doporučuje se vybrat zámek s vysokým stupněm zabezpečení, aby byl váš domov bezpečně chráněn.

Druhým krokem je odstranění starého zámku. K tomu budete potřebovat nástroje, jako je šroubovák a kleště. Otevřete dvířka a začněte odstraněním kliky zvenku i zevnitř. Dále najděte šrouby, které připevňují zámek ke dveřím, a povolte je. Poté jednoduše odstraňte starý zámek ze dveří.

Třetím krokem je instalace nového zámku. Vložte nový zámek do odpovídajícího otvoru ve dveřích a utáhněte šrouby, aby držel na místě. Pokud má váš nový zámek další funkce, jako je čtení hesla nebo otisku prstu, nainstalujte je podle pokynů výrobce. Po instalaci zámku vyzkoušejte zámek, abyste se ujistili, že se snadno otevírá a zavírá a že klíče pasují do cylindrické vložky zámku.

To je vše! Úspěšně jste vlastníma rukama vyměnili zámek na vašich kovových vstupních dveřích. Pamatujte, že bezpečnost vašeho domova je nesmírně důležitá, vybírejte proto spolehlivý zámek a při instalaci se řiďte pokyny výrobce. Pokud máte otázky nebo potíže, je lepší vyhledat pomoc od profesionálů.

Jak vyměnit zámek na kovových vstupních dveřích vlastními rukama

Krok 1:

Zpočátku musíte odstranit starý zámek. K tomu najděte dva otvory na vnitřní straně zámku – jeden pod klíčem, druhý pod menším šroubovákem. Vložte šroubovák do otvoru a otočte jím proti směru hodinových ručiček. Poté odstraňte vnější část zámku a otevřete dveře.

Krok 2:

Nyní musíte nainstalovat nový zámek. Vezměte nový zámek a vložte jej do otvoru ve dveřích. Ujistěte se, že je zámek ve správné poloze a že vnější část směřuje ven.

Krok 3:

READ
Udírna pro kutily z kbelíku: pro horké uzení na plynovém sporáku, domácí z nerezové oceli, smaltovaná, pozinkovaná, video, foto

Připevněte nový zámek ke dveřím pomocí montážních šroubů. Vezměte vnější stranu zámku a připevněte jej k vnější straně dveří vložením šroubů do otvorů a jejich utažením.

Krok 4:

Po instalaci zámku zkontrolujte jeho funkčnost otočením klíče a několikanásobným otevřením a zavřením dveří. Ujistěte se, že zámek funguje správně.

Nyní máte na svých kovových předních dveřích nový zámek. Dodržováním jednoduchých pokynů jste úkol úspěšně dokončili, aniž byste museli hledat pomoc specialistů.

Příprava nástrojů

Než začnete s výměnou zámku na vašich kovových vstupních dveřích, musíte si připravit všechny potřebné nástroje. Níže je uveden seznam hlavních nástrojů, které budete potřebovat:

 • Šroubovák s plochou hlavou a křížovou hlavou;
 • Kladivo;
 • Sada klíčů;
 • Šroubovák pro nastavení rukojeti;
 • Šablona pro značení otvorů;
 • Elektrická vrtačka;
 • Dláto;
 • Kleště;
 • Nůž;
 • Kleště;
 • Zarážka dveří;
 • Diamantový brusný papír;

Než začnete s výměnou zámku, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje. To vám umožní pracovat efektivně a nebudete se rozptylovat hledáním nástrojů při práci.

Demontáž starého hradu

Demontáž starého hradu

Než začnete demontovat starý zámek, musíte se ujistit, že vnější strana dveří je přístupná a není zamčená. Ujistěte se také, že máte přístup k potřebným nástrojům, jako je šroubovák, trsátko a kleště.

Kroky k demontáži starého zámku:

 1. Odstraňte madla na obou stranách dveří pomocí šroubováku. Uvolněte zajišťovací mechanismus vyšroubováním stavěcích šroubů a vyjměte jej z dvířek.
 2. Prohlédněte vnitřek dveří a vyhledejte šrouby, které drží zámek na panelu dveří. Odšroubujte je pomocí šroubováku nebo kleští.
 3. Postupně vyjměte starý zámek z panelu dveří a opatrně jej oddělte od těžkého ráfku. Odstraňte všechny zbývající upevňovací prvky a vyčistěte otvory, aby byly připraveny k instalaci nového zámku.

Po úplném odstranění starého zámku jste připraveni nainstalovat nový zámek na vaše kovové přední dveře.

Výběr nového hradu

Než se pustíte do výměny zámku na vašich kovových vchodových dveřích, je důležité vybrat ten správný nový zámek. Při výběru zámku byste měli věnovat pozornost několika důležitým faktorům:

 1. Typ zámku. Existuje několik typů zámků, včetně mechanických zámků, elektronických zámků a kombinačních zámků. Typ zámku, který si vyberete, závisí na vašich preferencích a potřebách.
 2. Úroveň zabezpečení. Posuďte úroveň zabezpečení každého zámku, věnujte pozornost třídě jeho ochrany a pevnosti materiálů.
 3. Kompatibilní s dveřmi. Ujistěte se, že vybraný zámek je správný typ a velikost pro vaše kovové vchodové dveře.
 4. Výrobce. Upřednostněte spolehlivé výrobce zámků, kteří mají na své výrobky kladné recenze a dlouhou záruku.
READ
Světlý domácí interiér: nejlepší nápady a tipy

S přihlédnutím ke všem těmto faktorům vyberte správnou volbu zámku, který zajistí spolehlivou ochranu vašeho domova.

Montáž nového zámku

Jakmile je starý zámek odstraněn, musíte začít s instalací nového zámku. Budete potřebovat následující nástroje:

Nástroje:

 • Šroubovák
 • Ruční vrtačka
 • Kovová vrtačka
 • Řezačka
 • Kladivo

Začněte instalací nového zámku do ponechaných otvorů odstraněním starého zámku. Dbejte na správnou polohu zámku – vložka by měla směřovat dovnitř místnosti.

Pomocí ruční vrtačky a kovového vrtáku o průměru odpovídajícím velikosti zámku vytvořte otvory pro montážní šrouby. Otvory musí být umístěny symetricky vzhledem k ose zámku.

Umístěte zámek do otvorů a zajistěte jej montážními šrouby.

Poté nainstalujte mechanismus zámku a zkontrolujte jeho funkci. Ujistěte se, že klíč v zámku zapadá a snadno se otáčí.

Pro dokončení instalace zámku nainstalujte kliku na vnější stranu dveří. Pomocí dláta a kladiva vyřízněte otvor pro rukojeť. Poté rukojeť upevněte podle pokynů výrobce.

Po dokončení instalace bude vstupní zámek připraven k použití.

Kontrola funkčnosti zámku

Kontrola funkčnosti zámku

Po instalaci nového zámku na kovové vchodové dveře je důležité zkontrolovat jeho funkčnost. Tím zajistíte správnou instalaci a vyhnete se problémům se zámkem v budoucnu.

Krok 1: Zkontrolujte mechanismus zámku

Prvním krokem je zkontrolovat, zda mechanismus zámku funguje správně. Zkontrolujte, zda klíč snadno zapadá do zámku a zda se bez námahy otáčí. Několikrát otevřete a zavřete zámek a ujistěte se, že jsou všechny funkce prováděny správně.

Krok 2: Zkontrolujte západku zámku

Poté byste měli zkontrolovat západku zámku. Zavřete dvířka a ujistěte se, že západka zapadá do drážky a dvířka se bezpečně zavírají. Zkuste otevřít dveře ihned po zavření, abyste se ujistili, že je západka zajištěna a není uvolněná.

Pokud některá z těchto kontrol odhalí problémy s fungováním zámku, je třeba podniknout kroky k nápravě situace. V některých případech budete možná muset kontaktovat odborníka na instalaci a opravy zámku.

Všechny tyto kroky pomohou zajistit správnou instalaci zámku a zajistí bezpečnost vašeho domu nebo bytu.

Otázky a odpovědi:

Video:

Jak sami vyměnit zámek na předních dveřích

Jak vyměnit zámek dveří? Správný výběr a typy zámků.

Jak nainstalovat kliku na přední dveře?

Recenze

Alexandr Smirnov

READ
Jak vyzdobit ložnici: použijte různé barvy a kombinace tapet

Skvělý návod! Dlouho jsem chtěl vyměnit zámek na svých kovových vstupních dveřích a nyní se s tím s jistotou pustím díky vašemu článku sám. Krok za krokem jste důkladně popsali celý proces výměny od výběru správného zámku až po konečnou instalaci. Vaše rada při výběru zámku byla velmi užitečná, zejména pokud jde o jeho značku a kvalitu. Teď si určitě dám pozor na takové detaily, jako je zamykací mechanismus a omezovač vyzvednutí. Také se mi líbilo, že jste zašli tak podrobně o technické stránce procesu. Vysvětlení každého kroku včetně všech potřebných nástrojů a materiálů mi dává naprostou jistotu, že to bez problémů zvládnu. Četné ilustrace mi také pomohly vizualizovat proces výměny a pochopit, jaká konkrétní opatření je třeba podniknout. Samozřejmě i přes vaše jasné a jasné pokyny mám stále v plánu být opatrný a pečlivě dodržovat všechna doporučení. Už mám všechny potřebné nástroje a jsem připraven začít. Velice vám děkuji za vaše cenné rady, jsem si jist, že s vaší pomocí úspěšně vyměním zámek na mých kovových dveřích a poskytnu si další zabezpečení a ochranu.

Ivan Petrov

Článek je velmi užitečný a informativní! Děkuji autorovi za podrobný návod krok za krokem k výměně zámku na kovových vstupních dveřích. Vždy jsem věřil, že je lepší svěřit takovou práci odborníkům, ale po přečtení článku jsem se rozhodl, že se pokusím vyměnit zámek sám. Velmi se mi líbilo, že autorka podrobně popisuje každý krok a pro názornost poskytuje vizuální fotografie. Trochu jsem pochyboval o svých schopnostech, ale článek mi dodal sebevědomí a všechny potřebné návody. Nyní vím, jak správně odstranit starý zámek, jak vybrat nový a jak jej nainstalovat. Zvláště užitečné bylo, že autor hovořil o možných problémech a jejich řešení, které mohou nastat během procesu výměny zámku. Tento článek jsem velmi ocenil a již jsem začal sbírat všechny potřebné nástroje k výměně zámku. Nyní jsem si jistý, že se s tímto úkolem mohu vyrovnat vlastníma rukama. Článek je velmi inspirativní a dává mi důvěru ve své schopnosti. Moc děkuji autorovi!

Ivan

READ
Jak vypočítat a vybrat klimatizaci na základě plochy místnosti

Skvělý článek! Velmi užitečná informace pro každého, kdo se chce naučit, jak vyměnit zámek na kovových vstupních dveřích. Také jsem se nedávno setkal s tímto problémem a rozhodl jsem se, že zkusím udělat všechno sám. Podle doporučených pokynů krok za krokem jsem byl schopen bez problémů vyměnit zámek. Je velmi vhodné, že autor podrobně vysvětlil každý krok procesu a poskytl fotografie pro názornost. Podařilo se mi zjistit, jaké nástroje byly potřeba a jak správně odstranit starý zámek a poté nainstalovat nový. Tento článek mi také poskytl užitečné tipy pro výběr nového zámku a jeho bezpečnou instalaci. Dokonce jsem ušetřil nějaké peníze tím, že jsem nepozval specialisty. Nyní jsem si díky tomuto článku jistý, že takové úkoly zvládnu sám. Moc děkuji autorovi za tak jasný a srozumitelný návod! Doporučuji každému, kdo se chce naučit měnit zámky na svých vchodových dveřích vlastníma rukama.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: