Kdy zasadit papriky pro sazenice v roce 2023 podle lunárního kalendáře

Lunární kalendář je důležitým nástrojem pro zahradníky, který pomáhá určit nejlepší čas pro výsadbu a výsev rostlin. V roce 2023 mají zahrádkáři výbornou příležitost zjistit, kdy pomocí tohoto kalendáře vysévat sazenice paprik. Znáte-li fáze Měsíce a jeho vliv na růst a vývoj rostlin, můžete se vyhnout chybám a získat bohatou úrodu.

Papriky jsou jednou z nejoblíbenějších plodin pěstovaných pomocí sazenic. Zahradníci se snaží získat silné a zdravé sazenice, aby je mohli později úspěšně přesadit do volné půdy. K dosažení tohoto cíle je však třeba dbát na správný výsev sazenic.

Podle lunárního kalendáře 2023 existují určitá data, která jsou považována za příznivá pro setí paprik. V těchto dnech je Měsíc v určité fázi a má pozitivní vliv na klíčení semen a růst mladých rostlin. Zahradníci doporučují věnovat pozornost těmto datům a v tomto období vysévat papriky, aby byly zajištěny nejlepší podmínky pro růst sazenic a dobrá úroda.

„Lunární kalendář 2023: nejlepší čas pro výsev paprik pro sazenice“ je článek, který zahradníkům pomůže vybrat optimální termíny pro výsev paprik v roce 2023. Vezměte v úvahu doporučení, která nabízí lunární kalendář, a pořiďte si kvalitní sazenice papriky, které úspěšně zakoření v půdě a poskytnou vám velkolepou úrodu.

Lunární kalendář 2023:

Lunární kalendář na rok 2023 může být užitečným pomocníkem pro ty, kteří se zabývají zahradnictvím a zeleninou. Umožňuje určit optimální dobu pro setí a výsadbu různých plodin. Vezměme v úvahu lunární kalendář pro setí paprik pro sazenice.

 • 5. leden je nepříznivý den pro výsev sazenic paprik;
 • 6. leden je příznivý den pro výsev paprik pro sazenice.
 • 4. února je nepříznivý den pro výsev sazenic paprik;
 • 5. únor je příznivý den pro výsev paprik pro sazenice.
 • 6. březen je nepříznivý den pro výsev sazenic paprik;
 • 7. březen je příznivý den pro výsev paprik pro sazenice.

A tak dále. Obecně platí, že lunární kalendář 2023 naznačuje určité příznivé a nepříznivé dny pro výsev paprik pro sazenice v každém měsíci. Pro dosažení dobrých výsledků je důležité dodržovat doporučení a vybrat si příznivé dny.

READ
Jak krásně namalovat vajíčka látkou na Velikonoce

Nejlepší čas na výsev paprik pro sazenice

Chcete-li určit nejlepší čas pro výsev paprik pro sazenice v roce 2023, můžete použít lunární kalendář. Je důležité si uvědomit, že papriky jsou rostliny, které preferují teplé počasí a pro úspěšný vývoj potřebují poměrně vysoké teploty vzduchu a půdy.

Lunární kalendář pro výsev paprik pro sazenice v roce 2023

Lunární kalendář pro výsev paprik pro sazenice v roce 2023

Tabulka ukazuje nejpříznivější dny pro setí paprik pro sazenice v každém měsíci roku 2023:

Měsíc Nejlepší dny pro setí
leden 12-15, 18-20, 23-24, 27-31
únor 7-10, 13-17, 20-23, 26-28
březen 1-6, 9-13, 16-21, 24-31
duben 3-8, 11-15, 18-22, 25-30
květen 2-6, 9-13, 16-20, 23-31
červen 1-6, 9-12, 15-19, 22-30
červenec 1-5, 8-12, 15-19, 22-31
Augustus 1-4, 7-12, 15-18, 21-31
Září 1-5, 8-12, 15-19, 22-30
Říjen 1-4, 7-11, 14-18, 21-31
listopad 1-3, 6-10, 13-17, 20-30
prosinec 1-4, 7-10, 13-16, 19-31

V obdobích těchto dnů naznačuje lunární kalendář příznivé podmínky pro setí paprik pro sazenice. Kromě fází měsíce je však také nutné vzít v úvahu povětrnostní podmínky a zónování pro každý region, protože papriky vyžadují poměrně teplé klima.

Doporučení pro výsev paprik pro sazenice

Chcete-li úspěšně zasít papriky pro sazenice, doporučuje se dodržovat některá pravidla:

 • Vybírejte kvalitní semena paprik.
 • Připravte půdu k setí, měla by být úrodná a volná.
 • Udržujte optimální teplotu vzduchu a půdy, která by neměla být nižší než 18-20 °C.
 • Půdu pravidelně zvlhčujte, ale vyhněte se přemokření.
 • Zajistěte dostatečné osvětlení pro sazenice paprik.
 • Před výsadbou sazenic na zahradě je otužte snížením teploty a doby svícení.

Dodržováním těchto doporučení a výběrem příznivých dnů pro setí sazenic pepře podle lunárního kalendáře zvýšíte pravděpodobnost získání vysoce kvalitní sklizně.

březen

březen

Březen poskytuje výbornou příležitost pro výsev sazenic paprik. Tento měsíc nabízí lunární kalendář několik optimálních dnů pro zahájení procesu pěstování paprik. Je důležité si uvědomit, že lunární dny uvedené v kalendáři nejsou vázány na konkrétní data v měsíci březnu. Při výsadbě sazenic paprik je třeba dbát na fázi měsíce a zvolit den, který odpovídá optimální fázi růstu.

READ
Pásový základ na pilotech - řešení pro složité typy půd

Nejlepší doba pro výsev paprik pro sazenice je v březnu:

 • 1.-4. března: období ubývajícího měsíce, podpora růstu kořenů rostlin;
 • 8. – 11. března: období ubývajícího Měsíce příznivé pro rozvoj a posílení kořenového systému paprik;
 • 20.-23.: období ubývajícího Měsíce, vhodné pro výsev sazenic paprik.

Upozorňujeme, že tyto informace vycházejí z lunárního kalendáře a mohou se lišit v závislosti na konkrétních podmínkách ve vaší oblasti. Při výsevu sazenic paprik je také důležité vzít v úvahu povětrnostní podmínky a teplotu půdy.

Měsíční fáze v březnu 2023

Měsíční fáze v březnu 2023

V březnu 2023 nastanou následující měsíční fáze:

March 1

March 1

Nový měsíc. V tento den je Měsíc přímo mezi Zemí a Sluncem a není viditelný pouhým okem.

March 9

První čtvrtina. Měsíc je napůl osvětlený a je na půli cesty mezi novoluním a úplňkem.

March 17

Úplněk. Měsíc je plně osvětlen a je přímo naproti Slunci.

March 25

March 25

Poslední čtvrtina. Měsíc je opět napůl osvětlen a je na půli cesty mezi úplňkem a novoluním.

Znalost lunárních fází pomáhá určit optimální čas pro výsev sazenic pepře, protože různé fáze měsíce ovlivňují růst a vývoj rostlin. Nejpříznivější dobou pro výsev paprik pro sazenice je období od novu do úplňku.

duben

duben

Umístění sazenic paprik v dubnu jim umožní vyvinout silný kořenový systém a dobře se usadit před přesazením do otevřené půdy.

Pro úspěšný výsev paprik pro sazenice v dubnu se doporučuje používat kvalitní semena, sledovat optimální teplotu a vlhkost a poskytovat rostlinám světlo během dne.

Nezapomeňte vzít v úvahu vaši geografickou oblast a klimatické podmínky vašeho regionu, abyste vybrali vhodnou odrůdu paprik. Je důležité si uvědomit, že všechna doporučení jsou uvedena přibližně a každý zahradník si může určit optimální dobu pro výsev paprik na základě vlastních podmínek a zkušeností.

Optimální den pro výsev paprik pro sazenice

Výzkumy ukazují, že nejvhodnější doba pro výsev sazenic paprik je Dorůstající půlměsíc. V tomto období je nejaktivnější kosmická energie spojená s růstem a vývojem rostlin, což napomáhá ke zvýšení klíčivosti semen a tvorbě zdravých sazenic.

Podle lunárního kalendáře 2023 jsou nejpříznivější dny pro setí sazenic paprik 4., 5., 6. a 7. dubna, 2., 3., 4. a 5. května. V dnešní době se doporučuje připravit půdu výsevem semen do nádob nebo květináčů a zajistit jim optimální podmínky pro klíčení.

READ
Jak si vyrobit schodiště vlastníma rukama: nejlepší mistrovské kurzy s fotografiemi

Je důležité si uvědomit, že kromě fáze měsíce je potřeba brát v úvahu i klimatické podmínky a doporučení pro váš region. Je třeba volit teplé a slunečné dny, aby bylo zajištěno dostatek světla a tepla pro růst sazenic.

Měsíc den
duben 4, 5, 6, 7
květen 2, 3, 4, 5

Výběr správného dne pro výsev sazenic pepře vám pomůže zajistit, že budete mít v budoucnu produktivnější a zdravější rostliny. Dodržujte doporučení lunárního kalendáře a nezapomeňte vzít v úvahu vlastnosti vašeho regionu a klimatické podmínky.

červen

červen

V červnu lunární kalendář doporučuje začít s výsevem sazenic paprik. Tento měsíc je považován za nejpříznivější pro zahájení pěstování paprik. V této době má měsíc příznivý vliv na růst a vývoj rostlin, což jim umožňuje zakořenit a připravit se na transplantaci do otevřeného terénu.

Pro výsev paprik pro sazenice byste si měli vybrat den, kdy je Měsíc ve znamení odpovídajícího prvku. Nejlepší znamení pro výsev jsou Vodnář, Blíženci a Váhy. Příznivě působí na vývoj kořenového systému a zajišťují lepší vstřebávání živin.

Je také důležité věnovat pozornost fázi měsíce. V červnu se doporučuje vysévat papriky při dorůstajícím Měsíci. Během tohoto období se šťávy v rostlinách aktivně pohybují nahoru a podporují rychlejší růst a vývoj sazenic.

Kromě výběru správného dne pro setí byste měli vzít v úvahu také vlastnosti péče o sazenice. Důležité je zajistit rostlinám dostatek světla, tepla a vláhy. Dobré osvětlení podporuje normální vývoj a posilování stonků a teplý vzduch stimuluje kořenový systém. Zalévání sazenic by mělo být prováděno pravidelně a udržovat optimální vlhkost půdy.

Červen je skvělý čas pro zahájení výsevu sazenic paprik. Dodržováním lunárního kalendáře a řádnou péčí o své rostliny můžete získat zdravé a silné sazenice, které lze snadno přesadit do otevřené půdy.

Otázky a odpovědi:

Kterou papriku je nejlepší zasít pro sazenice v roce 2023?

V roce 2023 je nejlepší zasít sazenice odrůd pepře, jako je „Sweet Bulgarian“, „Livensky“, „Gogoshar“, „Gurievsky“. Vykazují vynikající výsledky při pěstování jako sazenice.

Kdy je nejlepší čas zasít papriky pro sazenice v roce 2023?

V roce 2023 bude nejvhodnější doba pro výsev sazenic paprik od února do března. V této době budou mít rostliny dostatek času na vývoj, než budou vysazeny do otevřené půdy.

READ
Jak vybrat ten správný lustr do ložnice?

Které měsíce můžete vynechat při výsevu paprik na sazenice v roce 2023?

V roce 2023 můžete vynechat výsev sazenic paprik v měsících prosinec a leden. V těchto měsících totiž nejsou vhodné povětrnostní podmínky pro pěstování sazenic paprik a rostlinám se nedostává dostatek světla a tepla, aby se správně vyvíjely.

Video:

OKURKY: Lunární kalendář setí na KVĚTEN 2023! Kdy zasadit semena okurek pro sazenice?

JAHODA: Lunární kalendář 2023! Kdy zasít jahodová/jahodová semínka pro sazenice?

Lunární kalendář na září 2023

Recenze

něžné srdce

Velmi užitečné informace! Vždy se snažím pěstovat vlastní sazenice zeleniny, a proto je pro mě lunární kalendář skutečným nálezem. Zvláště zajímavé je znát nejvhodnější dobu pro výsev paprik. Vím, že klíčem ke sklizni jsou dobré sazenice. V dnešní době žijeme rychlým tempem a ne vždy je možné sledovat každou fázi měsíce, proto jsou takové rady velmi důležité. Těším se, až zjistím konkrétní termíny a doporučení pro výsadbu paprik. Protože díky tomu mohu získat bohatou úrodu a vychutnávat si čerstvou zeleninu po celou sezónu. Díky za tak užitečný článek!

Alexander Ivanov

Článek je velmi užitečný a informativní. Jako vášnivý zahradník se vždy zajímám o to, kdy je nejvhodnější doba pro výsev sazenic různých plodin. Letos jsem se rozhodl začít pěstovat papriky, takže informace z lunárního kalendáře 2023 pro výsev jsou pro mě ideální. Vždy věřím na vliv lunárních fází na růst a vývoj rostlin, proto se těmito doporučeními rád řídím. Článek je navíc perfektně strukturovaný a obsahuje jasné vysvětlení, jak zvolit optimální dny pro setí. Těším se, že příští rok uplatním to, co jsem se naučil, a dostanu dobrou úrodu paprik. Děkuji mnohokrát za užitečné informace!

Alex

Velmi zajímavý článek! Vždy mě zajímalo, co ovlivňuje výsev sazenic v zemi. Lunární kalendář je pro mě nová informace. Zdá se, že nyní mohu optimalizovat svou práci a získat lepší sklizeň paprik. Článek jsem si s chutí přečetl a určitě se budu řídit doporučeními uvedenými v lunárním kalendáři 2023. Loňský rok pro mě nebyl příliš úspěšný a doufám, že nové informace mi pomohou dosáhnout lepších výsledků. Díky za užitečný článek, nemůžu se dočkat, až začne sezóna výsadby sazenic, a uvidím, jak přesná jsou tato doporučení!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: