V domě instalujeme husí žebřík vlastníma rukama: Recenze fotografie a videa

schody husí krok – to jsou stylové a funkční prvky interiéru, které dodají místnosti zvláštní šmrnc a umožní vám snadno se pohybovat mezi patry. Na rozdíl od běžných schodů, kde jsou stupně umístěny přísně svisle, schody s husím stupněm mají stupně umístěné pod určitým úhlem – husí stupeň. Tento design podporuje pohodlnější a přirozenější pohyb po schodech.

Pokud chcete svému domovu dodat originalitu a styl, pak je skvělým řešením montáž schodiště s husíma rukama. V tomto článku jsme připravili pokyny krok za krokem, který vám v tomto procesu pomůže. Také zajistíme fotografie и видео příklady, abyste mohli vizuálně znázornit každý krok instalace a učinit vaše schodiště ještě unikátnějším.

 • Dřevěné desky různých velikostí
 • Elektrické nářadí: vrtačka, kotoučová pila
 • Lepidlo a hřebíky
 • Vodováha, šrouby, stavební páska
 • Lak/barva pro konečnou úpravu

Příprava pracoviště

Před zahájením prací na montáži žebříku husího schodiště je nutné připravit pracovní místo. To pomůže zajistit, že úkol bude dokončen bezpečně a efektivně.

Zde je několik kroků, které je třeba dodržet:

Vymazat web

Vymazat web

Nejprve odstraňte všechny překážky a nečistoty z oblasti, kde bude žebřík sestavován. Předejdete tak možnému zranění a zajistíte čisté pracovní prostředí.

Připravte si nástroje a materiály

Připravte si nástroje a materiály

Ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje a materiály k sestavení žebříku. Možná budete potřebovat klíče, vrtačky, šroubováky, vrtačky a další nástroje.

Zkontrolujte úroveň a rovnoměrnost

Zkontrolujte úroveň a vodorovnost pracovní plošiny. Pokud je plocha nerovná, můžete ji vyrovnat pomocí dřevěných špalíků nebo špalíků.

Zorganizujte bezpečnost

Zorganizujte bezpečnost

Zajistěte bezpečné pracoviště. Nainstalujte zábradlí nebo dočasné ploty, abyste zabránili pádu nebo sklouznutí žebříků.

Příprava staveniště je důležitým krokem pro úspěšnou montáž žebříku s husím krkem. Pečlivě dodržujte pokyny a pamatujte na bezpečnost v každé fázi práce.

a) Určení umístění žebříku

a) Určení umístění žebříku

Než začnete montovat žebřík s husím schodištěm, musíte určit, kde bude instalován.

1. Změřte prostor

1. Změřte prostor

Pomocí pásky změřte výšku, šířku a hloubku dostupné plochy pro instalaci žebříku. Zvažte prostorové prvky, jako jsou nerovné podlahy nebo překážky.

2. Určete typ schodů

2. Určete typ schodů

Na základě měření a designových preferencí určete typ husího schodiště, které nejlépe zapadne do interiéru a splní všechny požadavky. Zvažte různé možnosti: rovné schody, zakřivené schody, odpočívadla atd.

READ
Kovové nástěnné garnýže na závěsy: jednořadé, dvouřadé, třířadé

Klíčovým krokem před montáží je určit, kam správně nainstalovat žebřík. Pečlivě změřte a zvažte všechny detaily, abyste získali pohodlné, funkční a bezpečné schodiště, které se stane nejen praktickým designem, ale i stylovým prvkem vašeho interiéru.

b) Měření a výpočty

b) Měření a výpočty

Než začnete s montáží husího schodiště, musíte provést správná měření a výpočty. To vám umožní určit požadovaný počet schodů, jejich délku a šířku a také výšku a šířku konstrukce schodiště.

Nejprve si změřte výšku, do které chcete žebřík stoupat. Tato hodnota se obvykle měří od podlahy po horní úroveň, do které vedou schody.

Poté je třeba určit počet kroků. Chcete-li to provést, vydělte výšku schodů požadovanou výškou jednoho schodu. Nezapomeňte také zohlednit tloušťku schůdků a výrobní chybu, která bývá cca 3-5 mm.

Poté můžete přistoupit k výpočtu hloubky kroků. Doporučená šířka jednoho stupně je přibližně 250-300 mm. Tato hodnota se však může lišit v závislosti na osobních preferencích a vlastnostech plánovaného designu.

Nezapomeňte také vzít v úvahu šířku ramene schodiště a mezery mezi dveřmi. Mezi schody a mezilehlým zábradlím se obvykle doporučuje ponechat mezeru o šířce alespoň 90-110 mm.

Měření a výpočty jsou důležitým krokem před sestavením žebříku s husíma rukama. Díky správnému posouzení všech parametrů můžete vytvořit spolehlivé a pohodlné schodiště splňující vaše potřeby a požadavky na bezpečnost.

c) Nákup potřebného materiálu a nářadí

c) Nákup potřebného materiálu a nářadí

Než začnete s montáží žebříku s husím schodištěm, budete si muset zakoupit potřebné materiály a nástroje. Zde je seznam toho, co budete potřebovat:

 • Desky nebo tyče pro schody (jejich počet závisí na výšce schodů a počtu schodů);
 • Dřevěné bloky pro rám schodiště;
 • Upevňovací prvky (hřebíky, šrouby) pro upevnění schodů a rámu;
 • Nástroje pro práci se dřevem (pila, dláto, bruska);
 • Šroubovák nebo šroubovák;
 • Měřicí přístroj (pravítko, metr);
 • Úroveň pro kontrolu horizontální a vertikální konstrukce;
 • Ochranné pomůcky (palčáky, brýle).

Při nákupu materiálu a nářadí zohledněte rozměry a parametry projektu, abyste se neocitli v situaci, kdy vám bude něco chybět nebo budete muset dokoupit další prvky. Dbejte také na kvalitu materiálů: musí být odolné a spolehlivé, aby vám žebřík dlouho sloužil.

READ
Kompozitní bazény: popis, výhody a vlastnosti

Pokud si nejste jisti, jaké materiály a nářadí je k sestavení schodiště s husím krkem potřeba, doporučujeme obrátit se na odborníka nebo se poradit s prodavačem v prodejně. Budou vám schopni pomoci s výběrem správných komponentů a zodpoví veškeré otázky, které můžete mít ohledně montáže vašeho schodiště.

Řezání stupňů a sloupků

Než začnete vyřezávat schůdky a stojany, musíte si připravit všechny potřebné nástroje: pilu, řezačku, šroubovák, brusný papír a pravítko.

1. Začněte vyříznutím sloupků. Pomocí pily vyřežte do nosníků obdélníkové drážky, kterými bude procházet spodní část stupně.

2. Dále pomocí řezačky udělejte řezy v horní části sloupků, abyste vytvořili objímky schodů.

3. Vystřihněte ozdobné vzory nebo prohlubně podle přání. K tomu použijte brusný papír a šroubovák.

4. Zkontrolujte, zda všechny výřezy přesně odpovídají rozměrům stupňů a sloupků.

5. Všechny okraje výřezů obruste brusným papírem, aby byly hladší.

6. Ujistěte se, že všechny schůdky jsou na svém místě a bezpečně upevněny.

Nyní jsou nášlapy a sloupky vašeho schodiště s husím krkem připraveny k instalaci!

a) Příprava rámu

a) Příprava rámu

Krok 1: Určete požadovaný počet stupňů a celkovou výšku schodiště v souladu s požadovanými parametry.

Krok 2: Změřte a označte na stěně, kam instalovat nosné tyče, které budou podpírat rám schodiště.

Krok 3: Připevněte nosné tyče ke stěně pomocí upevňovacích prvků (šrouby nebo hřebíky) a ujistěte se, že jsou vodorovné a bezpečné.

Krok 4: Připravte si dřevěné desky požadované velikosti pro výrobu schodišťových stupňů. V případě potřeby desky nařežte na požadovanou šířku.

Krok 5: Připevněte každou desku k nosným tyčím pomocí spojovacích prvků. Ujistěte se, že schody jsou rovné a bezpečné.

Krok 6: Zajistěte rám žebříku s husím schůdkem ke stěně pomocí dalších upevňovacích prvků pro větší pevnost a bezpečnost.

Po dokončení přípravných prací na montáži rámu můžete přistoupit k další fázi – montáž schodů a zábradlí schodiště.

b) Řezání dílů

b) Řezání dílů

Než začnete s montáží schodů, musíte správně řezat všechny potřebné díly. K tomu budete potřebovat následující nástroje: skládačka, dláto, ruční kotoučová pila.

Správná volba materiálu

Správná volba materiálu

Před zahájením práce musíte vybrat vhodný materiál pro výrobu dílů. Nejlepším materiálem pro husí schody je dřevo, protože je stabilní, odolné a spolehlivé.

READ
Krásný venkovský dům rámového typu

Značení a příprava dílů před řezáním je důležitou fází práce. K tomu je třeba označit všechny potřebné rozměry na dřevěných deskách nebo trámech pomocí pravítka a tužky. Poté, podle značek, můžete začít řezat díly.

Řezání dílů

Při řezání dílů se musíte držet označení a správně používat nástroje. Před zahájením práce byste měli zkontrolovat funkčnost skládačky, pily a dláta z hlediska funkčnosti a správného ostření.

K řezání vodorovných prvků schodů (stupňů a podest) použijte přímočarou pilu nebo ruční kotoučovou pilu. K řezání svislých prvků (sloupků a rohů) byste měli použít skládačku nebo dláto.

Kromě toho, že je nutné řezat díly podle značení, měli byste dbát také na kvalitu a správnost řezání. Povrchy po řezání by měly být rovné a hladké, bez zářezů nebo třísek. V případě potřeby můžete použít brusný papír k obroušení okrajů.

c) Frézování a dokončování dílů

c) Frézování a dokončování dílů

1. Frézování dílů

1. Frézování dílů

Než začnete frézovat, musíte se ujistit, že jste zvolili správnou frézu a že máte všechny potřebné nástroje. U schodů s husím krkem se nejčastěji používají frézy úkosové a zvednuté.

Nosné desky a stupně schodů se doporučuje frézovat pomocí šablon. Šablony si můžete vytvořit sami nebo si je zakoupit hotové. Pomohou zajistit, aby díly měly stejnou velikost a tvar.

Před frézováním se ujistěte, že jsou díly bezpečně upevněny. Pomocí speciálních terpentýnových svorek držte kusy dřeva na místě během zpracování. Pro větší stabilitu můžete díly zajistit ke stojanu frézky nebo vytvořit speciální podpěry.

2. Dokončovací díly

Po frézování je nutné díly dokončit. Začněte odstraněním ostrých rohů a zakrytím povrchu otvorů. Použijte brusný papír a brusný papír na dřevo, abyste odstranili otřepy a dodali dílům hladký povrch.

Poté pokračujte v nanesení ochranného nátěru na části schodiště. K tomu můžete použít lak, olej nebo barvu, v závislosti na požadovaném efektu. Pro rovnoměrné nanesení nátěru se doporučuje použít štětec nebo váleček.

Při nanášení nátěru dodržujte pokyny výrobce a zajistěte, aby byly všechny povrchy rovnoměrně natřeny. Po nanesení první vrstvy barvy ji před nanesením druhé vrstvy nechte zcela zaschnout.

Po dokončení dokončení budou díly schodiště připraveny k montáži. Ruční práce a péče vložená do frézování a dokončování dílů vám pomůže vytvořit krásné a odolné schodiště s husíma schody vlastníma rukama.

READ
Jak vyrobit kovové točité schodiště vlastníma rukama

Otázky a odpovědi:

Jaký materiál je nejlepší použít pro výrobu husích schodů?

Nejvhodnějším materiálem pro výrobu husích schodů je dřevo. Nejlepší možností jsou borovice a suché dubové dřevo. Mají potřebnou pevnost a odolnost, což je u schodů důležité.

Kolik schodů by mělo mít schodiště s husím schodištěm?

Počet stupňů v husím schodišti závisí na výšce stropu a požadovaném úhlu sklonu stupňů. Pro stanovení optimálního počtu kroků se doporučuje použít speciální výpočetní vzorce nebo vyhledat odbornou radu.

Video:

Výroba husího schodiště

SCHODIŠTĚ ,, HUSÍ KROK ”

Schodiště HUSÍ KROK. Kalkulace a výroba.

Recenze

Arťom Ivanov

Článek je velmi užitečný a srozumitelný! Perfektně vysvětlila všechny kroky a poskytla podrobné fotografie a video instrukce. Velkým plusem je, že jsou popsány různé možnosti materiálů, ze kterých si můžete vyrobit schodiště husí. Teď to s jistotou zvládnu sám. Také děkujeme za tipy ohledně bezpečnosti a výběru nářadí. To je velmi důležité, aby se zabránilo zranění při práci. Z článku mám velkou radost a těším se na další návody a nápady na renovaci domu!

Maria Lebedeva

Velmi poučný článek! Nedávno jsem začal vážně uvažovat o vytvoření husích schůdků v mém domě a hledal jsem podrobné pokyny krok za krokem. Jsem rád, že jsem na tento článek narazil. Vše je zde velmi jasné a jasně vysvětleno a fotografie a video materiály pomohly vizualizovat proces. Teď už s jistotou vím, že schodiště bez problémů postavím vlastníma rukama. Chtěl bych poznamenat, že autoři článku dokázali vzít v úvahu všechny možné nuance a zaměřili se na bezpečnost. To je důležité, protože stavba schodiště je odpovědný podnik. Je hezké vidět, že některým mužům na ženách záleží a sdílejí své znalosti a zkušenosti. Určitě tuto informaci využiji a svým přátelům hrdě řeknu, že jsem schody vyrobil sám!

Alex

Článek je velmi užitečný a informativní! Jako obyčejného člověka jsem se velmi zajímal o to, jak sestavit husí žebřík vlastníma rukama. Pokyny krok za krokem s fotografiemi a videi mi opravdu pomohly pochopit, jaký bude proces montáže. Vždy jsem si myslela, že je to náročné a vyžaduje to profesionální dovednosti, ale díky tomuto článku jsem zjistila, že to jde i běžnému člověku. Nyní mám všechny potřebné znalosti a sebevědomí, abych mohl začít vytvářet vlastní schody z husích schodů. Díky za jasný a podrobný návod!

READ
Schody do podkroví: typy konstrukcí a možnosti provedení

Alena Kazáková

Článek se mi moc líbil! Vždy jsem chtěl zanechat svou stopu ve svém domově a vybudování husího schodiště se ukázalo jako skvělý způsob, jak to udělat sám. Autor popsal všechny fáze práce velmi srozumitelně a podrobně i s fotkami a videi! Nyní je mi vše jasné a jsem připraven pustit se do práce. Pomohlo zejména seznámení se s bezpečnostními pravidly a vhodnými materiály pro schodiště. Jsem si jistý, že díky tomuto článku se s tímto úkolem snadno vyrovnám a vytvořím krásné a funkční schodiště. Děkuji autorovi za tak cenné informace! Nyní mohu s jistotou začít stavět své husí schody.

beruška83

Děkujeme za užitečný a podrobný článek o tom, jak sestavit žebřík s husíma vlastníma rukama! Vždy jsem snil o tom, že budu mít doma takové schodiště, a nyní si díky vašemu návodu uvědomuji, že to zvládnu sám. Jsem velmi rád, že jste poskytli fotografie a videa, která pomáhají vizualizovat jednotlivé fáze práce. Jsem si jistý, že podle vašich rad bude sestavení žebříku nejen zajímavé, ale také docela jednoduché. Nyní budu mít větší jistotu při provádění jakýchkoli stavebních projektů v mém domě. Váš článek je skutečným nálezem pro všechny, kteří chtějí do svého interiéru přidat krásu a funkčnost!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: